Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 23-10-2017, rocznicę śmierci obchodzą (115)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
LOHROFF WILHELM - - 1918-10-23 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Moddrow-Modrzejewo obelisk
WACHSMANN F RESERVIST 3 E 6 JÄG R Z PF 1914-10-23 - Ozorków miasto, gm. Ozorków, pow. zgierski łódzkie - - -
KELLER PAUL - - 1914-10-23 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Bussin-Buszyno -
BORDAL OTTO GEFR. - 1915-10-23 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1886-11-19 Wendischbuckow obelisk
RADEMERK KARL OBERMATR. SMS PRINZ ADALBERT 1915-10-23 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1888-09-18 - obelisk
KENNBOCK PAUL OBERMATR. PRINZ ADALBERT 1915-10-23 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1880-02-02 Klein Garde obelisk
GRULKE ERICH - - 1917-10-23 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - VERM. SEIT
LASKE HERMANN - - 1916-10-23 - Igłowice wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Haugendorf) opolskie - - obelisk
BACHMANN PAUL - - 1915-10-23 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
LINDENAU JULIUS - - 1917-10-23 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
SOROKIN METODY RUSSE  - 1914-10-23 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - FURS FATRLAND 
BLANKENBERG PAUL MUSK. 12. KOMP. RES. INF. REGT. 34 1914-10-23 - Wilkasy wieś, gm. Wieliczki, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WALTER KARL UFFZ. - 1914-10-23 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - KRUMKNIE / KRZYWE KOLANO
RÜBEL WILCHELM MUSKETIER J.R. 176/3K 1914-10-23 - Wolbórz wieś, gm. Wolbórz, pow. piotrkowski łódzkie - - -
MERTSCHNG H. REITER RES. KAVV. AT. 50 1914-10-23 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
BESIG ALBERT WEHRMANN R.J.R. 232, 4 K. 1914-10-23 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
MĄCZKA ADABERT OBERKONDUKTEUR - 1914-10-23 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1859 KRAKÓW -
KYCLER FELIKS - - 1917-10-23 Belgia Nowe Miasto Lubawskie miasto, gm. Nowe Miasto Lubawskie, pow. nowomiejski warmińsko-mazurskie - - -
? ? ? - 1916-10-23 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - STRECKENTHIN -
MIRCZUK EMIL PODOF. - 1917-10-23 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1893 - -
WÖHN FRIEDRICH - - 1917-10-23 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Schneidemühl Hauland / Piłka -
BINDER - - - 1914-10-23 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze Forstgüt/ Wiejce leśniczówka -
BLESS OTTO - - 1918-10-23 - Chełm Dolny wieś. gm. Trzcińsko Zdrój, pow.gryfiński zachodniopomorskie - - -
DZIEDZIC ANTONI SZEREG. - 1918-10-23 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1880 - -
LINTSCHNI? LAZAR RUSS.SOLDAT - 1917-10-23 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
DRAGON JOHANN - - 1918-10-23 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1872-10-01 - -
SOBTZIK PAUL - - 1918-10-23 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZIMMER KARL MUSKETIER 2 LST.INF.BTL WESEL VII/72, 4KP 1917-10-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
VOGELER LOUIS RESERVIST INF.RGT 175, 3KP 1914-10-23 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
SEIRETTA PASQUALE SOLD. 223.FANT. 1918-10-23 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1880-07-24 - -
PACIONI ANTONIO SOLD. 2.ART. 1918-10-23 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-12-28 - -
HASENBERG JOHANN - - 1917-10-23 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ASTACHOW IWAN PODOF.ARMII ROSYJSKIEJ 12 43 P.P. 1918-10-23 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
TKACZENKO IWAN ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 10 P.P. 1917-10-23 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
KARPOW ALEKSAND ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 103 P.P. 1917-10-23 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ADAMCZYK WILHELM - - 1917-10-23 - Ornontowice wieś, gm. Ornontowice, pow. mikołowski śląskie 1898-09-30 Ornontowice -
SKRZYDELSKI MIKOŁAJ - - 1918-10-23 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
ROJ TEOFIL - - 1917-10-23 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - SZCZYGŁOWICE -
VORGS JOSEF SAN. SOLD. ? 1915-10-23 - Zawiercie II miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
JANIK J. - - 1914-10-23 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1884-07-19 Wijewo -
WOTZKA PETER - - 1917-10-23 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
KRETSCHMANN HANS JNTENDANTURSEKRETÄR STELLV.JNTENDANTUR.VI.A.K. 1916-10-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-02-01 - -
KRAUSE OTTO - FERD.ART..REGT.6 1918-10-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1894-11-26 - -
 NEUMANN WALTHER - - 1917-10-23 - Szczecin II miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie 1887 - -
GALKOWSKI JOHANN MUSKETIER RES. INF. RGT. 225 1914-10-23 - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
NISAR E. GREN. ERS. BTL. GREN. 4 1918-10-23 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
SAREMBE JOSEPH - - 1918-10-23 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
KASCHKIN NIKOLAI GEM/ROSJA I.R.33 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
NIKITIN ANDREJ GEM/ROSJA I.R.267 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
PUDA DUMITRU GEM/RUMUNIA I.R.50 1917-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
STRACHOW WASILI RUSS. INF.REGT.211.9.KP 1915-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
GARASSIMENKO NIKOLAI GEM/ROSJA I.R.328 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
CASAMASSIMO PLIMO GEM/WŁOCHY I.R.210 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
GOLOWCZENKO WLADIMIR RUSS. INF.REGT.122.5.KP. 1915-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
LEKA ROGMIEI* GEM./RUM. I.R.47 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
POLISCHTSCHUK STEPAN GEM/ROSJA I.R.6 1917-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
SATIN MATWEJ GEM./RUSS. I.R.290 1917-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
TKATSCH JAKOW GEM/ROSJA I.R.471 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
DRAGOMIL MICHAI UTFFZ/RUMUNIA I.R.49 1917-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
GARBASCU MICHAEL GEM./RUM. I.R.3 1917-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
BIMBI ORESTI GEM/WŁOCHY I.R.2 1918-10-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
BERTERMANN RICHARD UNTEROFFIZIER - 1917-10-23 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1888-11-22 - -
SEIDEL HEINRICH - - 1915-10-23 - Wrocław-Rędzin część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
TORKA JUL. - - 1914-10-23 - Kórnica Kolonia wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
LUBCZYK KARL - - 1916-10-23 - Rzepcze wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
TROCHE PAUL - - 1918-10-23 - Wojnowice wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
KARL FRANZ - - 1918-10-23 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1879-07-20 KOLLNG -
PRIELIPP REINHOLD - - 1918-10-23 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ZILLMER RUDOLF - - 1916-10-23 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
HÜLSBERG KARL - - 1914-10-23 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - GEST
?????ROSKY PETER - - 19??-10-23 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
PATZOLD OSKAR - - 1917-10-23 FRANKREICH Nowa Wieś Wielka wieś, gm. Paszowice, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ENGMANN WILLI - - 1916-10-23 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
TIETZE KARL STRZELEC 139 REGIMENT PIECHOTY 1916-10-23 SOMME Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1894-01-18 - -
POSSELT JOHANN - - 1918-10-23 - Krzewina wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - VERM.
EIDAM KARL - - 1915-10-23 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1879-07-22 - -
KITZING FRANZ WEHRM. 5/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
LANGROCK KARL GEFR. 5/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
SIMON (?) - - 5/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
DORN MAX - 5/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
KRAMER HERMANN WEHRM. 5/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
NETTEKAUEN - OB.. LTN. 10/R.I.R. 231 1914-10-23 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
SCHNOTALLA ANTON INF. RES. J. R. 51 1918-10-23 POZNAŃ Kotórz Wielki wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie 1889-01-17 - -
SEIFERT HERMANN - - 1916-10-23 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
FITZEK PAUL - - 1918-10-23 - Dzierżysławice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
MANDALKA ALOIS - - 1918-10-23 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
TSCHUNKE MAX - - 1915-10-23 PORJETSCHLA Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - -
BEYER OSKAR - - 1915-10-23 ESSENISCHK Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - -
BRODOLLA JOS. WEHRM. 5. / LDW. INF. REGT. 31 1914-10-23 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
PAŁKA PAWEŁ - - 1917-10-23 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1896-01-10 - -
RAU ANTONI - - 1915-10-23 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1891-06-09 - -
PATOLLA ANTON - - 1916-10-23 - Piotrówka wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WINKLER H. - - 1915-10-23 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
KATYŃSKI ROMAN FLDW. I.R. 10 1914-10-23 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.12
SOBOTTA RAPHAEL - - 1918-10-23 - Łany II wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
CHRJASTSCHEW PETER RUSS. GEM. I.R. 43 1 KOMP. 1918-10-23 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1893-06-29 ALEXANDROW -
WESTERIONEK IWAN RUSS. SOLDAT I.R. 249 5 KOMP. 1918-10-23 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1875 LOSCHILNO -
GRUND THOMAS - - 1915-10-23 - Olesno II miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
KUBIK FELIKS - - 1918-10-23 - Stare Kramsko wieś, gm. Babimost, pow. zielonogórski lubuskie 1875-10-17 - -
BAIER JOSEF - - 1918-10-23 - Jarnołtów wieś, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
SPRINGER HERMANN ? - 1918-10-23 - Wądroże Wielkie wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - - -
HAERING ARTUR OBERARZT DR. - 1921-10-23 - Opawa wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
LÜDTKE PAUL - - 1915-10-23 - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
KURTZ ALEX. - - 1918-10-23 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
HEYM OSKAR - - 1914-10-23 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
KUHNERT ERDM. - - 1918-10-23 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - VERMISST
BEILER ROBERT GEFR. - 1917-10-23 I. WESTEN Legnica I miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
NOWAK KARL - - 1916-10-23 - Syrynia wieś, gm. Lubomia, pow. wodzisławski śląskie - - -
SOKOLL IGNATZ - - 1917-10-23 - Syrynia wieś, gm. Lubomia, pow. wodzisławski śląskie - - -
ZIMMER WILHELM LEUT. FELD. ARTILL. REG. 5 1917-10-23 CHEMIN DES DAMES Lwówek Śląski II miasto, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
GRIFFIS ALOIS MUSK. - 1916-10-23 - Paździorno wieś, gm. Kostomłoty, pow. średzki dolnośląskie - - -
STUMPF HERM. - - 1915-10-23 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
KRETSCHMAR GOTTH. V.FELDW. - 1916-10-23 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
HOLLECZEK HERMANN - - 1915-10-23 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - GRZENDZIN -
WANCZURA ANTON - - 1918-10-23 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - PONIENTZÜTZ -

Powrót do strony głównej