Nazwisk w bazie na literę Z: 1172

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZIMSEK JAKOB SCH.TIT.GFT. SCH.R. 26 1915-01-01 - Szymbark II (nr 75) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZALESIAK ANTON GEFREITER K.U.K J.R. 3 1914-11-16 - Włodowice wieś, gm. Włodowice, pow. zawierciański śląskie - - -
ZSIGA JOSEF INF. K.K.L.I.R. 19 1914-10-13 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIOB ANTON - - 1918 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
ZOLNOWSKI VALENTIN WHRM. 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
ZAJDEL STANISŁAW - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZWERINA JOSEF GEFRT. K.U.K. INF. REGT. 81 1914-11-21 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
ZIGAMILOS PAUL INF. - - - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIELIŃSKI FRANCISZEK LEG. 5 KP. 1 P. LEG. POL. 1917-06-05 - Modlin wieś, gm. Pomiechówek, pow. nowodworski mazowieckie - - WOLA KOŻUSZKOWA
ZIEMBA STEFAN - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
ZSIJAN ADAM HONV. K.U.HONV.I.R. 24 1914-12-22 - Gromnik II (nr 146) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMER GUSTAV RES. 11 KOMP. INF. REGT. 45 1915-02-11 - Karbowskie wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
ZURZ ZREMNIUS SZER. J. R. 50 1915-03-24 - Tomaszów Maz. III miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
ZILIENSKI KONST. MUSKETIER INF.RGT.21/7K. 1915-07-29 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZDRAHAL FRANCZ INFANTERIST I.R. 3 1915-07-20 Stanisławka - Szpital polowy Stanisławka wieś, gm. Sitno, pow. zamojski lubelskie - - -
ZACHWYZ SEBASTIAN GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZABANIK ANDRES - K.U.K. PION. BAT. 5/5K 1915-07-29 - Świerze Górne wieś, gm. Kozienice, pow. kozienicki mazowieckie - - -
ZIEGLER JOSEF KANONIER K.U.K. F.H.R 2 1914-12-?? - Zawiercie II miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
ZINDAR ARTHUR GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 2 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN von FRIEDRICH - - 1917-01-22 - Okunin wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
ZENKER ANTON MUSKETIER 2 KOMP. R.J.R. 46 1915-07-20 - Dziecinin wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZEIDLER WILHELM FŰS. FR 11/35 1915-06-11 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
ZENAJENKO NIKOLAI RUSS. INF RUSS.I.R.278 - - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMNASS M. RESERVIST 6. K. JNF. R. 96 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
ZUBEK JÓZEF - - 1914 - Kończyce Małe wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ZAPOLA GYÖRGY HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZEISSIG ALBERT ERSATZ RES. - 1914-10-28 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1888-05-20 - -
ZIMMERMANN FRANZ UNTEROFFZ. 2. KOMP. LANDW. BRIG. ERS. BATL. 47 1914-12-02 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
ZIMMERMANN - FŰS. FR 11/35 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
ZIMMERMANN AUGUST KAN. - 1917-07-21 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
ŻYKOW IWAN RUSS. INF - 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIETLOW ALBERT - - 1918-07-14 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ZIELKE O. UTFFZ. 3 K. LEHR. INF. R. 1914-11-29 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
ZBIEGA MICHAŁ - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
ZOMERLIK PAWEŁ - - - - Zebrzydowice (śląskie) wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ZELENI PÁL KPL. (TIZ.) K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-21 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN HUBERT LANDWEHRMANN 101 REGIMENT PIECHOTY 1915-03-05 PERTHES Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1877-08-13 - -
ZADORA STANISLAUS INF. I.R. 56 1915-03-18 - Stróżówka III (nr 94) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUTHER GUSTAV UTFFZ. - 1916-06-29 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
ZIMNIK KARL - - - - Paczyna wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
ZÁFRER ISTVAN HONV. K.UNG.L.I.R.10 (M.KIR.10.HONV. GYAL.EZR.) 1914-10-01 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZYPERECK FRIEDRICH GEFR. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIRKEL A. RES. 1 K. GARD. FÜS. R. 1914-12-16 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 4
ZAJĄC ANTONI - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ŻYŁKA FRANCISZEK - - - - Zebrzydowice (śląskie) wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ZEMKO GYÖRGY HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-21 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAPAK JOHANN GEFREITER K.U.K. I.R. 67 / 12K 1914-12-19 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
ZALEŠAK WENZELIN INF. IR 3 1915-02-09 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZARAWIK ANTON - - 1915-08-11 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ZERBONI DI SPOSETTI v. BOLKO - - - - Pniów wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
ZATYKO ADAM INF. K.U.K.I.R. 67 1914-10-01 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZANDER WILHELM - - 1918-04-21 - Paproty wieś, gm. Malechowo, pow. sławieński zachoniopomorskie - - -
ZICKMANN A. MUSK 9K R.I.R. 226 1915-05-31 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
ZAJDEL FRANCISZEK - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZIEGLER RAJMUND ? K.U.K. INF. REGT. 81 1914-11-28 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - WSPÓLNY NAGROBEK KAMIENNY
ZADWORNEM IHNAM - I.R. 34 1915-05-07 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZSCHIMMER ARNO LEUTNANT RADF.KOMP.Nr.41 1914-11-22 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ZILLMER GUSTAV - - 1917-04-12 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ZENK AUGUST - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ZUPKE MAX GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAWILSKI PETER KORPORAL L.I.R. 34 1914-10-04 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
ZYGMANOWSKI ANTONI - - - - Błotnica wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
ZANDER STEFAN - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
ZIMMERMANN F. MUSKETIER 5 KP. INF. ? 1915-08-15 - Bruszewo II wieś, gm. Sokoły, pow. wysokomazowiecki podlaskie - - -
ZOHRER JOHANN RES.INF. L.ETP.B. 7/IV 1914-12-15 - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZIĘTKOWSKI STAN. SZEREG. - 1919-03-22 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
ZETTELMANN LUDWIG - - - - Łubie wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
ZÜTZ G. SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
ZAJDEL ANTONI - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZIEMER EMIL - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ZARUBA FRIEDRICH LDST.SCH. SCH.R. 12 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIOLKIEWICZ STANISL. LEGIONIST 1 LEG. BRIGADE 1916-03-13 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ZITZKE KARL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
ŻAK FRANCISZEK - - - - Domaniewice wieś, gm. Domaniewice, pow. łowicki łódzkie - - -
ZIEGAN JOSEF ARMIERUNGSSOLDAT 1.KOMP.ARM.BATL.19 1916-06-03 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1876-06-08 - -
ZABŁOCKI FRANZ RES.INF. IR 56 1915-05-05 - Święcany (nr 30) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAGRADIN JOSEF RUSS. - 1915-05-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ZAJDEL FRANCISZEK - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZACK HEINRICH KDTT. SCH.R. 1 1915-02-19 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZANDER ERNST LDSTRM. 3.G.R.Z.F.4K. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZYGMANOWSKI S. - - - - Sączkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
ZADDACH ERNST GEFREITER - 1916-08-03 Frankenreich Żoruchowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1893-07-02 - obelisk
ZEMKE ERNST - - 1918-08-24 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - VERMISST
ZUKUNFT AUGUST WEHRMANN 2.KOMP.1.E.JNF.RGT.62 1917-04-11 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1882-10-02 - -
ZENDER PAUL - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
ZAWILA JANUSZ - - 1914-10-29 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
Z?ISKI WALTER HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-11-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
ZAJDEL KAZIMIERZ - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZAŁACHOWSKI CZESŁAW - - 1915-02-03 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1893-05-31 - -
ZEDNIK JOHANN E.F.KPL. SCH.R. 1 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUNKER A. - - 1918-08-23 - Żabin wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - VM
ZWIKIRSCH ADOLF GRENADIER - 1915-10-29 RES.LAZ. Z. INGOLSTADT Kudowa Zdrój II miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1892-01-29 - 1)
ZADDACH RICHARD UNTEROFFIZER - 1917-??-03 Frankenreich Żoruchowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1893-03-02 - obelisk
ZIELONKA JAN - - 1915-02-03 - Wola Żelichowska wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZANDER EWALD MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
ZAICE? IWAN RUSS.SOLDAT - 191?-09-04 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZAJUSZ BERTHOLD - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZIOLKO ROMAN - HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 - - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
ZAJDEL WALENTY - - 1914-10-10 - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZUREK THOMAS - - 1915 - Żernica wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - - -
ZAKOŠEK FRANZ RES.INF. IR 87 1914-12-13 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZIMMERMANN HERM. - - 1917-03-30 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1889-03-19 - -
ZIARNOWSKI JÓZEF - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ZABOROWSKI STEFAN - - 1918-1920 - Janowiec wieś, gm. Janowiec, pow. puławski lubelskie - - -
ZEISS JOSEF LDSTRM K.U.K.L.J.R.30/6 1917-04-11 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
ZIMMERMANN WILHELM MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
ZAWTRIKOW GAWRILO RUSS.SOLDAT - 1917-08-19 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZOLAWSKI ROBERT - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZUZAK JÓZEF - - 1916 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1896 - -
ZAHN KARL LTN. BIR 13 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZACHARCZUK TYLYP - IR 243 - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZIEMANN OTTO - - - - Zaspy Wielkie wieś, gm. Tychowo, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
ZANNEL RAINHARD SZER 9.82 1914-12-01 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ZYWKA JOHANN LDSTRM K.K.SCH.R.17/1 1917-04-01 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
ZIEMER JOHANN WEHRM. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZABORODUR WAWIL - - 1916-04-08 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1892 - -
ZUREK PAUL - - 1914-08-22 BELGIA Sukowice wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZAJĄC WŁADYSŁAW - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIEGELMEIER JOHANN WEHRM. BRIR 13 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZURKOW WASYLIJ INF. IR 57 - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZANGERTE JOHANN SZEREG. - 1916-07-30 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ZWIKURSEK ANTON - - 1914 - Kudowa Zdrój III miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZIMMERMANN EDUARD GEFREITER - 1917-05-21 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
ZUHN A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZORYCHTA RUDOLF - - - - Pruchna wieś, gm. Strumień, pow. cieszyński śląskie - - -
ZASTROW EMIL MUSK. PREUSS. INF. RGT. 46 1915 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZATER MARTIN PION. PREUSS. GARDE PION. BATL. 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZELESNIKOW ILIV - - 1916-09-21 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1890 - -
ZIELENSKA FRANZ - - 1916-06-10 - Igłowice wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Haugendorf) opolskie - - obelisk
ZIEMER HERBERT GARD.-FÜS. - 1915 - Nieżyn wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Nessin) zachodniopomorskie - - tablica
ZĄTEK STANISŁAW - - 1915 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
ZOBEL FRANZ OBERGEFREITER RES. FUSS ARTL. BTL. 1914-12-05 - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
ZEGEL JOSEF LDST.INF. IR 36 1915-03-08 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻOŁTY JOHANN LDST. INF. I. R. 57 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAŁUSKI M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZELNSKO JOHANN - - 1916-08-11 - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
ZIELMER HERRM. - - 1918-05-26 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
ZYDROJ M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAWISZA MICHAŁ - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZISSERING OTTO PTRF. F.J.B. 20 1914-12-30 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZACNY JOHANN LDST. INF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIBER FRANZ - - 1917-03-01 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZGORSELSKI ANTON - - 1918-09-24 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZIMMERMANN MAX - - 1917-09-29 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
ZARUBA RUDOLF INFANTERIST K.U.K.INF.RGT 100, 12KP 1918-06-16 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ZALESKI - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ZANDER W. MUSKETIER 4 K. INF. REG. 49 1914-12-03 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ZETTLER FRIEDRICH RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻYWIOŁ JOHANN INF. I. R. 56 1915-05-01 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZATOR L - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZYMELKA DOMIN UTOFFZ. - 1918-03-30 - Cisek wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZECHLIN HERMANN - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
ŻARŁOK J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZACZEK JÓZEF ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-12-01 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ŽOFKA THOMAS LDST.SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAJDER PETER SCH. SCH. R. 18 1914-12-29 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZINSCH GEORG - - 1914-10-28 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZMUDA BARTHOLOMEUS - - 1916-09-15 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZESAR - UFFZ. GARDE RES. DRAG. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
ZIEMER - HUSAR Hus.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ZIENTEK A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZLAMANY EMIL INF. IR 36 1915-03-18 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZACHOW ERNST MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZENONI B. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZOLL GUSTAV LDSTM - 1916-03-09 FRANCJA Bystrzyca wieś, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie 1888-06-15 - -
ZIMMERMANN GUSTAV - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
ZAMZOW HERMANN GEFREITER - 1917-07-22 - Tychówko wieś, gm. Połczyn Zdrój, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - inne
ZAK JOSEF - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
ZEJSIAK FRANCISZEK ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1915-01-08 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ZAMEČNIK JOSEF LDST.INF. IR 18 1915-03-11 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZILACHI IMRE HONVÉD 9.HONV.GY.E 1915-05-09 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUDEIKNI FEDOR - - 1916-02-26 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1884 - -
ZYLLA MICHAEL - - 1915-11-20 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZEISE MAX ULAN ULAN REGT. 21 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ZIMLER L. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZACHELLI VIKTOR JG. T.K.J.R. 1 1915-03-08 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIEBARTZ MARTIN RES. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZICIO P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZSARGO JOHANN - - 1915-07-07 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ZIETLOW FRIEDRICH - - 1915-10-15 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
ŻOCZEK FRANCISZEK - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ZYDLAK STANISŁAW ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ZEMAN II JOSEF LDST.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZNAMENACZEK WENZEL LDST. INF. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻUREK FRANZ - - 1916-12-18 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZIENC FRANZ - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
ZENTEK VIKT. - - 1914-10-12 - Bartąg wieś, gm. Stawiguda, pow. olsztyński (niem. nazwa Groß Bertung) warmińsko-mazurskie - - -
ZIELKOWSKI ANDREAS GEFR GR11/2. 1914-12-25 - Iława miasto, gm. Iława, pow. iławski warmińsko-mazurskie - - -
ZOIDL A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAJIČ WENZEL LDST.INF. I.R. 36 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIELINA F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZEYN - GREN. GREN. R. 1 - - Orzysz I miasto, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ZIAJA ERNST - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ZIMMERMANN HERMANN - - 1917-04-09 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
ŻUR LUDWIK - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ZDANCZUK MICHAIŁ - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
ZUB WILEM INF. IR 18 - - Ropica Górna IV (nr 78) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUBKE GUSTAV PION. R.P.K. 85 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAGRABSKI J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZIMNIK ROMAN - - 1915-03-07 - Wierzch wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZENTHÖFER - KAN. 3.A.R.26 1914 - Gardyny wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
ZANDER ALFRED LEUTNANT RES. II BATTERSTURM INF. FELD_ARTL. REG. INF 79 1918-05-03 - Sarbsk wieś, gm. Wicko, pow. lęborski (niem. nazwa Sarsen) pomorskie - - obelisk
ZSEBE J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAPF HUGO WEHRM. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIEMBA F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZGORSELSKI VINZ. VERMISSTE - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
ZICHOPE(?) E. - - - - Bolków miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ZISENKE ERNST MUSK[IETER] - - - Zdrzewno wieś, gm. Wicko, pow. lęborski (niem. nazwa Zdrewen) pomorskie - - obelisk
ZADDACH ERICH LDSTM. - 1915-09-25 - Możdżanowo wieś, gm. Ustka, pow. słupski (niem. nazwa Mützenow) pomorskie - - -
ZĄTEK JOZEF - - 1915 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
ZIMMERMANN ARTHUR WEHRMANN FUHRR. KOL. 17 1915-01-01 - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
ZIMMER GUSTAV INF. BIR 22 - - Rozdziele (nr 85) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZWOLEŃSKI JOSEF LDST. INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAJĄC H. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZIMMER ALOIS - - 1918 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ZAMARSKI JERZY - - - - Dębowiec II wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ZIMMERMANN FRITZ SERG[EANT] - 1918-04-24 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 32 lat
ZAMPAGNI ATTILIO GEM/WŁOCHY I.R.127 1919-02-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ŻARSKI W - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
ZANCONATO ERNESTO SOLD. 281.FANT. 1918-06-01 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-08-22 - -
ZWERTE KARL - K.U.K. IR 40 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 08.07.1915
ZENCZNKO PHILIPP GEM./RUSS. I.R.6 1917-11-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ZAKRZEWSKI WILH. - - 1915-09-10 - Sudwa wieś, gm. Olsztynek, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
ZAN? ALBERT - - ? - Kaliska wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 19 lat
ZAPAIEW JEFIM GEM/ROSJA I.R.297 1917-03-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ZAWIEJA IGNACY - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZANETTO FRANCESCO SOLD. 6.ALP. 1917-10-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888- - -
ZEGULA BRUNO - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ZEPILW IWAN GEFR./RUSS. I.R.13 1917-12-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZBOROWSKI FRANZ LDSTRM L.J.R.19/7K. 1915-07-17 - Sienno wieś, gm. Sienno, pow. lipski mazowieckie - - -
ZUBEK KAROL - - - - Hażlach II wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
ZIEMER ARTHUR ERS. RES. - 1915-05-02 - Zagórzyce (zachpom.) wieś, gm. Łobez, pow. łobeski zachodniopomorskie - - NEUDORF/NOWA WIEŚ
ZAREW KUSMA GEM/ROSJA I.R.94 1918-03-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ZDUNEK FRANCISZEK - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZIEGENHAGEN WILHELM - - 1915-03-18 - Wardyń wieś, gm. Choszczno, pow. choszczeński zachodniopomorskie - - geffalen bei Nieuport
ZIMMER KARL MUSKETIER 2 LST.INF.BTL WESEL VII/72, 4KP 1917-10-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ZERUTA KYRIL GEM/ROSJA I.R.111 1918-08-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
ZINNECKER JULIUS - - 1918-08-11 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
ZDZWOREK ALOJZY - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
ZAWISLA STANISLAUS MUSKETIER RIR 58, 11K 1915-05-25 - Drohojów wieś, gm. Orły, pow. przemyski podkarpackie - - -
ZARKOW ANTON GEM/ROSJA I. R. 335 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
ZDUNEK STANISŁAW - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZOBEL FRIEDRICH - - 1917-10-20 - Czerwony Kościół wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
ZINKLER RICHARD UNTEROFFIZIER LDW.INF.RGT 6, 5KP 1914-11-21 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ZIBUTNIK GRIGORI RUSS. DRUSCHINA.INF.R.606 1917-05-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZISKE OSWALD MUSK. - 1918-08-10 - Powidzko wieś, gm. Żmigród, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
ZORYCHTA FR. - - - - Jastrzębie-Zdrój II miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
ZIARKO JÓZEF - - - - Samocice wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZBATICZ WELIMIR GEFR./SERB. I.R.10 1917-06-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ZARÓD WOJCIECH - - - - Żelichów wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ŻABIŃSKI ROMAN SZEREGOWY / POLAK 8 DYW. - - Dąbrowa Górnicza II miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
ZAMFIR GHEORGHE RUMAN - UTFFZ. I.R.59 1917-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ZIEGLER KARL LTN. D. RES. 10. / FÜS. REGT. 33 1914-10-29 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ZANACCHI LAVINO SERG. 4.ART. 1918-04-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-03-30 - -
ZACZEWSKI N. RIADOWOJ 32 KREMIEŃCZUCKI PP - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - ?
ZDRAWKOWICZ JOSEF GEM/SERBIA ARTL.R.1 1918-01-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ŻYŁA FRANCISZEK - - 1916 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - zmarł w szpitalu
ZUCKER WILHELM LANDST.S. - 1917-10-04 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
ZAJĄC FRANCISZEK - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAMFIRAAIA GEORGE GEM./RUM. I.R.43 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZIELIŃSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
ZANCANACI ANGELO SOLD. 205.BOMB. 1918-01-26 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884- - -
ZEMAN JOSEF INFT K.K. LIR 30 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 17.07.1915
ZECHEJTSCHKI ARSINTI RUSS. INF.REGT.211.16.KP. 1915-10-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ŻYŁA JÓZEF - - 1916 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - zmarł w szpitalu
ŽEŽULKA JOHANN JG. K.U. K.I.R 28 ZUGET K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-04 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZINGARETTI SILVIO SOLD. 14.BERS. 1918-03-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-04-04 - -
ZIMMER FRANZ - - 1916-04-30 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ZIEGERT RICHARD - - 1918 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ZELINKA ADALBERT - K.U.K. PION. - - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN RUDOLF SCH. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAHLTEN JOSEF MUSK. P.R.I.R. 271 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZINOVIEF IWAN ROSJA I. R. 41. 14. KP. 1917-07-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZAWALNIK ANTONI SZER. 4.P.P. POL. LEG. 1917-11-11 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ZACHARCZUK ROMAN - LST. BAON. 20 1914-12-07 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.16
ZENLESER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ŻUREK EMIL - - - - Roszków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ZKIEWICZ A.ARTIUS- RUSSE JSKROWA.ROTE.6  1915-03-16 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ZACHERU CONISA GEM./RUM. I.R.17 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZEMAN VACLAW KPL - 1915-01-28 - Królowa Polska (nr 144) wieś, gm. Kamionka Wielka, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZOACHER ANDRAS KPL. H.I.R. 16 1915-03-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZLAMAL FRANZ LDST.SCH. SCH.R. 24 - - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUBKOW SCHLEPHAN GEM/ROSJA I.R.212 1919-03-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ZILINSKI - UNTEROFFIZIER G. R. 4 - - Domajewo wieś, gm. Płośnica, pow. działdowski warmińsko-mazurskie lat 24 - -
ZMUDA WILHELM - - 1918-07-15 - Stare Kotkowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZNALIK LAURENZ LDST.INF. I.R. 28 1915-05-03 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOLA GIUSEPPE SOLD. I.ART. 1918-07-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-02-21 - -
ZATY JOHANN - - - - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
ZORAWIK THEOD. - - 1918 - Kujawy wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY KUJAU
ZADONA FRANZISCO JG. K.U.K.F.J.B. 27 1915-02-22 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZVEGLIČ ADOLF LDST.JG. IR 87 1915-04-03 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZATOPEK VALENTIN LDST.INF. I.R. 100 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZIPEANU JON GEM./RUM. I.R.43. 1917-01-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ŹRÓDŁOWSKI JÓZEF KAPRAL 3.P.P.POL.LEG. 1916-07-28 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ZILIZI ADALBERT - H.R. 5 1914-12-30 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 3.13
ZAMOSTIAN ALEXEJ FLDW. J.R. 165 1914-12-19 - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZLOTOS ALBIN - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ZIEGLER WALTER - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZAHARIA TOMA GEM/RUMUNIA I.R.77 1917-08-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ZIEGLER HEINR. UTFF. PREUSS.RES.INF.RGT.218 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ZSIPAI JOZEF LDST. H.I.R. 9 1915-05-12 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZIBERNA ALOIS JG. FJB 20 1915-03-26 - Wysowa (nr 50) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUKANOW ANDREI GEM./RUSS. I.R.280 1917-07-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ZAJĄC JOH.LEOPOLD - K.I.K.I.R.57 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZWERGER FRANZ UNT. JG. K.SCH. R. II 1914-12-26 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUBBI ANTONIO SOLD. 3.ART. 1919-01-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-03-23 - -
ZIELINSKI B. MUSKET. - 1916-08-23 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
ZAUSIG PAUL - - 1914-11-20 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
ZELEN? FRANZ INF. K.K.LDST.I.R. 13 1915-04-07 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZARECKY KARL INF. K.U.K.I.R. 98 1914-12-22 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZINKE ADALBERT RES.KPL. I.R. 18 1914-12-22 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZIROIN DUMITRU RUMÄN INF.REGT.70.14.KP. 1916-12-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ŻYLA ANTONI SZTRZEL. 34 P. 1916-01-27 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ŻEREBCOW MIKOŁAJ - 29 P. 1916-05-24 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
ZAŻYCKI WLADIMIR FÄHNR. RUSS. I.R 165 - - Rzuchowa (nr 196) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMECK FRITZ - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZAICEW MAXIM GEM./RUSS. I.R.85 1917-03-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
ZEY WILHELM - PREUSS. INF. RGT. 130 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ŽUREK PAUL INF. I.R. 57 1915-03-14 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZANIERI ARTURO SOLD. - 1918-11-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892- - -
ZERHOFER ANTON INF. IR 36 - - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZYGANOW SAFRAN GEM./RUSS. I.R.152 1917-04-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZDOMO FRUYJAK HONV. K.UNG.L.I.R.9 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZANETER MICHAEL JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAJĄC FRANCISZ. - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
ZIEMSKI A. MUSKET. - 1918-05-04 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
ZIMMERMAN ANT. N ANT. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZSIGA JOHANN INF. K.U.K.I.R. 60 1914-12-21 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZMRZLAK ALOIS E.R. INF. K.U.K.I.R. 87 1914-11-12 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - ZMARK Alois (J. Drogomir)
ZAGÓRSKI FRANZ INF. I.R. 57 1915-05-13 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZITZA GHEORGHE GEM./RUMÄN I.R.59 1917-02-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZAJĄC LUDWIK LEGIONISTA 4 PP 7 KOMP. 1915-08-02 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ZAHLTEN P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZANGHELLINI CORNELIO JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-07 - Wałki (nr 205) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZELLOCK ...OR WEHRMANN ? - - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
ZALARIA NICULAE GEM./RUM. I.R.57 1917-05-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ZINK KARL - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZBOINSKI JOHANN GREN. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAPELLI LUIGI SERG. 74.FANT. 1918-07-04 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-01-21 - -
ZAJCOW IWAN - IR 176 - - Krzywa (nr 54) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZWIENER FRIEDR. - - 1915-08-14 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZENKNER VIKTOR OBLT KUK 1 R 55 1914-??-?? - Krasne Lasocice (nr 361) wieś, gm. Jodłownik, pow. limanowski małopolskie - - Obelisk
ZABOKRTZKN FRANZ - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
ZANOL GIUSEPPE JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUBER JAN - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
ZATLOUKAI ADOLF FAHNR.  L.I.R.31  1915-05-04 - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
ZEITLBERGER LEOPLD VORM. K.U.K.F.K.R.3 1915-03-08 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUBKÓW PAWEL INF. RUSS. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Insarski Reg. [J. Drogomir]
ZANGER FRANZ INF. I.R. 28 1915-03-20 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZIWIBALIST PAUL RUSS.ZIV.GEF. - - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ZDANOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 1 PP 3 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ZENKER H. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZÖFL JOSEF LST.INF.TIT.GFT. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZEISIG FRANZ - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZALUNARDO LORENZO GEM/WŁOCHY 37 TERRITOR MILITZ 1918-12-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ZITZ SEBASTIAN INF. IR 27 1914-12-29 - Sieklówka (nr 42) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAPPAROLI ORESTE SOLD. 377.MITR. 1918-10-02 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887- - -
ZRUC FLORIAN JG. K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN FRANZ SCH. SCH.R. 10 1915-02-20 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZILANKO NIKITAR ROSJA JNF.REGT.108.5.KP 1915-06-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZYDROŃ BOLESŁAW LEG. POL. L.P. 1914-11-?? - Limanowa (nr 366) miasto, gm. Limanowa, pow. limanowski, ul. Szewdzka małopolskie - - -
ZENKER PAUL - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZANONER MICHAEL JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ŻAK FRANCISZEK X.KAPELAN - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
ZOGH JOSEF JNFT.  S.A.11.  1915-02-17 - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
ZACHARIA HARALAMBIE GEM/RUMUNIA I.R.75 1917-07-?? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
ZUKOW WASYL - RUSS.I.R. 33 1915-12-12 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZELAZNY LUDWIG UNTEROFFZ RES.INFT.REGT.49/6.KOMP. 1914-09-07 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZECZIK PAUL HONV. H.I.R. 2 1915-02-08 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZOBERINA MASAI GEM./RUSS. I.R.205 1918-04-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ZIELIŃSKI JAN KAPRAL 4 PP 1 KOMP. 1915-08-02 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ZIMMER J. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZIELASKO EMIL - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZAMFIR GEORGE GEM./RUM. I.R.66 1917-10-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ZARUBAJKO DAMIAN INF. K.U.K.I.R. 95 - - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZARRI ALFONSO SOLD. 15.FANT. 1918-01-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-07-20 - -
ZAIN LÁSZLÓ HONV. H.I.R. 20 1915-01-01 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZABERLOŽNIK MICHAEL INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIMMER KARL E.F.TIT.GFT. SCH.R. 7 1915-05-06 - Przegonina (nr 69) góra, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIMANSKI CAROL RUMÄN INF.REGT.83.12.KP 1917-06-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZAWADOWSKI JOSEF - I.R. 80 1914-12-18 - Droginia (nr 371) wieś, gm. Myślenice, pow. myślenicki małopolskie - - -
ZAICZEK FRANZ - - 1917 - Krzyżanowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ZEHETHOFER JOH. INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZYSCHKA RUDOLF - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ZCZYKOW GEREBENS RUSSE - - - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ZACHARIA PREDA GEM./RUM. I.R.75. 1917-01-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZENTHOEFER - ERS. RES. R.J.R. 229 8 K. 1914-10-22 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
ZANDER FRIEDR. LDSTRM. 1 KOMP. LDSTRM. INF. BATL. BRAUNSBERG II 1914-11-18 - Cierzpięty I wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ZIELONKA JOHANN INF. I.R. 57 1915-01-22 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZORILA JON GEM./RUM. I.R.53 1917-03-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
ZAHNSTOCHER SALOMON SANITARIUSZ 14 ODDZIAŁ SANITARNY 1917 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
ZACHOW K. WEHRM. 5 K GREN. R.S. 1914-12-05 - Terenin wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
ZOPPA JORDAKI RES.JG. F.J.B. 30 1914-11-21 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZEBOWICZ IWAN INF. K.U.K. I.R. 55 1914-12-17 - Miechowice Małe (nr 254) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZEISKE GUSTAV - - 1918-05-07 - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ZACHER RICHARD KDTT.ASP.OB.JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOLINSKI JOSEPH RESERVIST 5 KOMP. 176 P.P. 1914-09-10 - Kruklanki wieś, gm. Kruklanki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
ZMUDA ANDREAS - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
ZSELLÉR NIKOLAS INFANTERIST K.U.K. I.R. 82 1915-05-07 - Przeczyca (nr 228) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZANOTELLI GIUSEPPE LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZIEBOLZ AUGUST - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
ZIMMERMANN - - - 1915-07-23 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
ZANYSIERO UMBERTO JG. T.K.J.R. 4 1915-05-09 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
ZWEIFFEL OTTO - - 1915-09-10 BEI LOJAU Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ZACHEL KARL INF. K.K. LDST.I.R. 32 1915-05-03 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZSELYISZNIK (ZSELYISZNIK) GEORG JG/AUSTRO-W F.J.B. 2 1915-05-07 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZUTELGTE HERMANN RES. PREUSS.RES.INF.RGT.218 1914-12-06 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZAHRADNIČEK JOSEF INF. K.U.K.I.R. 8 1915-05-09 - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIEGLER ALFRED - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZECHMEISTER JOHANN INF. J.R. 49 1915-07-13 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
ZLUZALLEK EM. - - 1914-09-09 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ZAHRADNIK JOHANN RES. INF I.R.98 1915-05-08 - Jodłowa I (nr 231) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZELONOW GRIGORIJ RUSS.INF. - 1915-05-08 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZELLER JOSEF ZGSF. T.K.J.R. 2 1914-12-05 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZBORMSKI STANISŁAW - - - - Przemęt I wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
ZWONYIK MICHAEL INF. I.R. 66 1915-03-10 (07) - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
ZIMMER WITO - - 1918-05-19 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
ZIDENKO DAVID INF. - - - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAWITKOWSKI JÓZEF KAN. 3 P.ART. 1918-03-21 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - betonowa tablica nagrobna
ZEHNER JOSEF LST. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZAJECZOW MAKAR - RUSS. INF. RGT. 220 1914-12-(09-10) - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZŁENKO TEODOZYJ - - - - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIMMER ROBERT schüler - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZEMLIK WLADISLAW INF. LIR 16 - - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
ZACHOW - GREN. GREN. REGT. 4 - - Koty II wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ZUPANČIČ JOHANN INF I.R.17 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZNAK STEFAN INF. K.K.LDST. I.R. 32 1915-05-07 - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZORZI VALENTIUS LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZIMOLONG PETER - - 1915-05-15 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ZAŻYGAJEW ALEKSANDER INF. RUSS.I.R. 155 1915-04-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZANDER ALOIS - - 1914-11-10 - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
ZUK JOHANN SCH. K.K.SCH.R.18 gru-14 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZWOLIŃSKI PAULUS KAN. 3 P.ART. 1917-08-23 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - betonowa tablica nagrobna
ZAHRADNIK ADALBERT RES.INF. I.R. 21 1915-05-07 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZABRACZKI FRANZ INF. K.U.K. I.R. 12 1915-01-13 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - gef.
ZAREMBICKI JOSEF AUSTR.-WĘG. - 1914-11-20/21 - Okocim (nr 277) wieś, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ZERKOWSKI MAX BEAMTEN-STELLVERTRETER - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZENGE WILHELM SZER. - 1914-11-18 - Zgierz III miasto, gm. Zgierz, pow. zgierski łódzkie - - -
ZELINKA JAROSLAW DRAG. D.R. 1 1914-09-26 - Stara Jastrząbka (nr 243) wieś, gm. Czarna, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZABOLOTNI NIKIFOR ART. 33 ART. BRIG 1915-02-06 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ŻAK KARL LDSCH. K.K.K.SCH.R.II 1914-12-(1-10) - Wola Nieszkowska (nr 340) wieś, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
ZOSKA JOHANN - - 1917-08-05 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ZGIBARZA MOSTILOW INF. RUSS.I.R. 41 1915-01-10 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIEGLER JOHANN ZGSF. K.U.K. T.K.J.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ŻMUDA PIOTR LEGIONISTA 13 PUŁK STRZELCÓW POLNYCH 1918-09-09 FRONT WŁOSKI Kraków-Rakowice II część miasta Kraków małopolskie 1896-06-22 - -
ZMEK GOTTLIEB LST. I.R. 21 1915-05-07 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZASCTEŁKO JOHANN UL. K.U.K. UL.R. 3 1914-12-02 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
ZEISSBERGER HEINRICH FLOW. KK LIR 31 1915-05-03 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZORN MAX - - 1918-10-14 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZAKOW NIKITA - - 1918 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
ZMUDA WOJCIECH - - 1916-08-24 - Stare Kramsko wieś, gm. Babimost, pow. zielonogórski lubuskie 1891-04-11 - -
ZAJDL JOSEF FAHNR. KAN. K.K.LDW.F.H.R. 13 - - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAWADZKI JAN LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZICKENROTH JOSEF - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
ZUK IWAN PAWŁOWICZ PONTON. PONTON BAON 10/1 1915-03-19 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIPPEL PAUL - - 1917-02-18 - Rudawica wieś, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
ZAJDA JAN INF. I.R. 58 1915-01-01 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAUER ADOLF - - 1916-07-14 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
ZIMMERMANN MATHIAS ÖSTERR. INF. I.R. 23 1914-11-30 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - 19 JAHRE
ZABRODINOJ AWDELI W. KOS. - 1915-05-07 - Zawadka Brzostecka (nr 226) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZEMCZAK JOHANN INF. K.K. L.I.R. 32 1917-03-11 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
ZWEIG FRITZ - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZICKERICK AUGUST MUSK. - 1915-06-15 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
ZADROŻNY JOHANN JG K.U.K. F.J.B 14 1915-02-20 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - tablica zbiorowa
ZEIDLER FRANZ - - 1915 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ZOLDAN HNAT INF J.R. 30 1915-02-05 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZABRANSKÝ ADALBERT INF. I.R. 21 1915-05-07 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZOCH AUGUST WEHRM. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZIMATULA KAJFULIN RUSS. KRIEGER - - - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ŻALONDEK ALBIN INF. I.R. 88 1914-12-30 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZÜHLKE HEINRICH - - 1915-10-03 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
ZSIGRE MICHAEL UNG. INF. K.U.K. I. R. 43 1914-12-07 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
ZSIGMOND DAVID INF. I.R. 82 1915-05-07 - Gorzejowa (nr 227) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZADRA LUIGI LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ŻERKOWSKI WILLY - - 1915-10-15 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZÖLLNER WILHELM GEFR. - 1918-04-12 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
ZAHARIC LÁSZLÓ HONV. K.UNG.L.I.R. 32 M.KIR. 32. HONV.GYAL.EZR. 1915-01-04 - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
ZGUNERT GUSTAV - - 1918 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ZOISTER FRIEDRICH INFANTERIST I.R. 59 1915-05-05 - Poręba Radlna (nr 175) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZÁK FRANZ ZGSF. I.R. 21 1915-05-08 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZACH FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZASŁAWIECKI STEFAN INF. - - - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZACHER KARL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ŻELENIN RUDOLF INF. RUSS 1915-05-03 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOCHE ADOLF - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZIMMERMANN ALBERT ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZÄUMINGER MATIAS GFT. I.R. 14 1915-02-20 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZIMMER WENZEL LDST.INF. IR 18 1915-04-16 - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZANDER WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ŻUREK ADOLF INF. KK LIR 13 1915-05-03 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUNK HERM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZINGEL OTTO KR.FR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZACHIA GEORGIA KPL. K.K.L.M.B. 23 1915-01-29 - Szczurowa (nr 264) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZUZAWEL STEFAN INF. IR 17 - - Pętna (nr 63) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZELM GUSTAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZAKEL VIKTOR E.F.KPL.(E.É.KÁPL.) K.UNG.L.I.R.23 M.KIR.23. HONV.GYAL.EZR. 1915-01-31 - Paleśnica II (nr 296) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZEMNER GUST. - - 1917 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
ZLAMALIK JOHANN JG. F.J.B. 12 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAJAĆ PALKO JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIEGEL ERNST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZECH JULIUS RES.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZWÖLFER GOTTFRIED JG K.U.K.T.K.J.R. 3 1914-12-20 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZÜHLKE OSKAR MUSK. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZANDER KONRAD - - - - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
ZIEGER ARNO GEFREITER L.J.R.133. 11 K. 1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
ŽELEŽNIAK STEFAN JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIESNER GEORG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZEILINGER HEINRICH ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIBCZENKO JESOSEWICZ ? RUSS 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZAHALKA MATHIAS LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-03 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIELENIOW PETROWICZ INF. RUSS. - - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMDARS RUD - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZELLNER JOSEF INF. I.R. 59 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIMMERMANN JOHANN ERS. RES PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZUBRZYCKI ALEXANDER SCH. SCH.R. 33 1915-05-03 - Małastów II (nr 66) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZERRAHN GUST. UNTFFZ. - 1917-08-09 - Waplewo I wieś, gm. Olsztynek, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
ZOŁOTOWSKIJ MICHAEL INF. RUSS 1915-03-08 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN ARTH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZILA JOSEF LDST.INF. I.R. 36 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUREK JOHANN - - - - Steblów wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
ZYMOLKA PAUL - - 1915-09-26 - Rudziniec wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
ZIEGLER ? - - - - Błażejowice Dolne wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZIOŁO PAWEŁ - - 1917-04-25 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
ZEMELKA ARTUR - - 1917-11-09 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
ZEMELKA ALOIS - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZOK J. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
ZUPPKE OTTO - - 1915-01-17 RUSSL. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
ZEMELKA ROBERT - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZYMELKA PAUL - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
ZAREMBA PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
ZIEGLER FELIX - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZYMELKA PAUL - - 1916 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
ZUSCHKE AUG. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
ZLOTOS WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ZYMNI - - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZALAS FAUSTYN PODPORUCZNIK - - - Sosnowiec miasto, gm. Sosnowiec, pow. m. Sosnowiec śląskie - - -
ZIENCZYK THOMAS - - 1918 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ZAKRZEWSKI ALBERT - - 1919-08-19 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ZEMELKA THEODOR - - 1914-08-22 - Przewóz wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZIELENIEC STANISŁAW OCHOTNIK - - - Sosnowiec miasto, gm. Sosnowiec, pow. m. Sosnowiec śląskie - - -
ZAGRODNIK FRANZ BRÜDER - 1916-03-01 - Biedrzychowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZAJDEL JAN - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZITTLA KARL JNFANT. K.U.K. J.R. 10 1914-??-?? - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
ZALONDEK WENZEL KAN. K.U.K.F.H.R.9 1915-05-13 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMAN STEFAN - - 1915 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
ZEHENDORFER A. JNFANT. JNFANT ROT. 84 K.U.K. 1914-11-22 - Włodowice wieś, gm. Włodowice, pow. zawierciański śląskie - - -
ŻUK BASILIUS GFT. K.U.K.I.R. 80 1915-03-21 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUREK PAUL - - 1914 BELGIEN Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ŻURA?OW SIERGIEJ PUŁKOWNIK - - - Łódź-Doły część miasta Łódź, ul. Telefoniczna łódzkie - - -
ZAJDEL WŁADYSŁAW - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZABŁOCKI TADEUSZ SZEREG. LEGIONY POL. - - Żywiec I miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
ŻERAWSKI JOSEF INF. I.R. 80 1915-05-12 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZWARG WILLI - MKG 5 G.R.Z.F 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
ZECHACHI PETER JNFANT. K.U.K. J.R. 41 1914-11-25 - Zawiercie II miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
ZETSCHE FRIEDRICH GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 1 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUTACZ NAKTIN SZER. - 1915-03-22 - Tomaszów Maz. III miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
ZILKLER FRIEDRICH FUSILIER J.R.122/3K. 1915-07-28 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZAWIEJA JOHANN FUS./NIEM. FR 4 1915-06-19 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
ZÖLLMANN FERDINAND GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAREMBA A. RITT. v . SKRZYNNO SKRZYŃSKI KRFR. 5 ESK. LEIB. K. R. I. 1914-11-19 - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
ZW? RUPPERT JNFANTERIST K.U.K. ? ????-??-?? - Zawiercie II miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
ZAJEK ISTVÁN HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-08 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZENKER RICHARD VIZEFELDW. 1. KOMP. LANDW. BRIG. ERS. BATL. 47 1914-12-02 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
ZIERINGER ALOIS UNTOFFZ. BAYR.R.I.R. 8/18 1915-06-20 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
ZIEMER KARL MUSK. - 1916-08-07 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
ZIMMERER HANS - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIEMER AUGUST - - 1917-11-23 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ZMAGE H. KRIEGSFREIW. POSEN 12 K I REG - - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
ZBIEGA JAN - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
ZOMERLIK ANTONI - - - - Zebrzydowice (śląskie) wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ZELENÁK ISTVÁN HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZEISSIG ROBERT SOLDAT (SZEREGOWY) 177 REGIMENT PIECHOTY 1917-03-03 SZPITAL POLOWY W DREŹNIE Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1874-05-01 - ZMARŁ Z ODNIESIONYCH RAN
ZSCHOCKE WILLI GEFREITER R.J.R.64/12K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
ZIMMERMANN GUSTAV MUSK. - 1915-09-27 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
ŽÁČEK FRANZ INF. K.U.K.I.R. 98 1915-05-05 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIEMANN HERMANN MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIOLKOWSKI F. WEHRMANN 9 K. INF. REG. 176 1914-11-28 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 1
ZIMMERMANN - - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ŻAGAN RUDOLF - - - - Zebrzydowice (śląskie) wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ZEMKO GYÖRGY HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR mar-15 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN MORITZ GUSTAW UNTEROFFIZER 431 REGIMENT PIECHOTY 1917-08-28 111 SZPITAL POLOWY Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1876-09-08 - ZMARŁ Z ODNIESIONYCH RAN
ZAGL ROBERT FLDW./AUSTR.-WĘG. IR 100 1915-03-07 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIMDARS JOHANNES LDWM. - 1914-11-08 - Wyszobór wieś, gm. Płoty, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
ZYGOR ANDREAS - - - - Paczyna wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
ZAJACZ IMRE INF. K.U.K.I.R. 25 1914-10-05 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIEMSKI JÓZEF - - 1915 - Mielec III miasto, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - - Prof.
ZABEL ERICH ERS. RES. 2/J. R. 226 1915-06-26 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
ZAJĄC WOJCIECH - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZENEZNY JOH. ? K.U.K. INF. REGT. 81 1914-11-23 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - WSPÓLNY NAGROBEK KAMIENNY
ZSIGA PÁL HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-11 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZURAWLEW SPIRYDON RUSSE - - - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
ZLAMAL JOHANN LDST.INF. IR 100 1915-03-24 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZEMANEK ANTONI - - - - Pisarzowice (śląskie) wieś, gm. Wilamowice, pow. bielski śląskie - - -
ZBOR ANDREAS ZGSF. (SZKV) K.UNG.L.I.R.10 (M.KIR.10.HONV. GYAL.EZR.) 1914-10-16 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIEGERT BRUNO - - 1917-08-08 in Westen Barcinek wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
ZAJĄC ANTONI SZEREGOWY - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZMITEK MARTIN RES.SCH. SCH.R. 27 1914-12-14 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZIGON ANDREAS INF. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZIELIŃSKI W. SZEREG. - 1917-??-21 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ZENTARSKI - DEK.HANDW. INF.REGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
ZECH PAUL WEHRMANN 1 FELDK PION BTL 28 1914-11-19 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
ZILLMER RUDOLF - - 1916-10-23 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ZIEBELL WILLI - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ZACHER FERENZ LDST.INF. IR 89 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZALUDAJEW NIKOLAJ - I.R. 69 - - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ZIEMANN IMMANUEL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
ZDROJEWSKI JÓZEF - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - -
ZAHEL JOSEF MUSKETIER 1.REKR.DEP.1.E.JNF.RGT.51 1916-06-05 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-11-02 - -
ZIEMGAST VINZENZ KPL. FJB 26 1914-12-22 - Skołyszyn (nr 27) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ŻELECHOWSKI JAN - - - - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ZIAJA WILHELM - - - - Łubie wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
ZIESKE F. - - - - Charbrowo wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - obelisk
ZAJDEL FRANCISZEK - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZIRBEL PAUL - - - - Rusinowo wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ZVEŘINA FRANZ INF. IR 36 1915-04-24 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUKOW WASYL INFANT. I.R. 207 - - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ZUMMACH FRIEDRICH - - 1915-04-25 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
ZACHARIA BRONISŁAW PLUTONOWY - 1918-??-?? - Stryj Ukraina, obwód lwowski Pogranicze - - -
ZINGLER ROBERT MUSKETIER 3.KOMP.JNF.RGT.111 1917-05-08 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1894-08-12 - -
ZIMMER EMIL KAN. FKR 26 1914-12-24 - Szerzyny I (nr 31) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZASZENKO TYMOTEI GREGOROWICZ RUSS. - 1915-05-16 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ZAJDEL JAN - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZBOŘIL KARL LDST.INF. - - - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZORN FRIEDRICH GRENADIER 1.G.GR.R.2K. 1915-07-21 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZYGMANOWSKI W. - - - - Sączkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
ZADDACH FRITZ MUSKETIER - 1918-04-20 Frankenreich Żoruchowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1896-02-22 - obelisk
ZUCH ERNST RES. RES. INF. REGT. 2 1914-09-07 - Baranowo III wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ZIESE RUDOLF ? R.J.R.46/2K. 1915-07-20 - Dziecinin wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ZIMMER PETER - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
ZACH LUDWIG - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZASTRAU OTTO WACHTMEISTER HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1915-06-?? - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
ZAJDEL STANISŁAW - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZASTROW EMIL - - - - Winniki wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachodniopomorskie - - -
ZAJAC ANTON RES.INF. IR 17 1914-12-18(-20) - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZACHERT EMIL - - 1917-04-30 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1894-05-03 - -
ZIGANKOW FEODOR RUSSISCHER KRIEGSGEFANGENER - 1918-11-29 - Sobota wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - - pomnik
ZAWADZKI ANTON ZIVIL ARBEITER K.U.K.A.A.1/97 1916-05-26 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
ZERBE GOTTLIEB MUSK. PRIR 268 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
ZARKOW IWAN RUSS.SOLDAT - 1918-05-09 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZIENTEK PAUL - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZEMAN STANISŁAW - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZACHLOD THEOPHIL - - 1914-09-09 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZIFFERSBERGER JOHANN - - - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - J. Drogomir go nie wymienia
ZIMMERMANN PAUL - - 1914-08-26 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1893-12-28 - -
ZINZ EMIL GARDEFÜSILIER, 9. K. LEHR. INF. REG. 1914-11-21 - Brzeziny (łódzkie) miasto, gm. Brzeziny, pow. brzeziński, ul. Wojska Polskiego łódzkie - - -
ZASADA ANTONI - - 1918-11-12 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
ZWEIDSCHUK STEFAN RUSSE - 1915-11-07 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
ZAJEC FRANZ - IR 17 - - Tarnowiec (nr 19) wieś, gm. Tarnowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZBIK JAN RUSS.SOLDAT - 1918-04-15 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZWIOREK JOSEPH - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZUR PAUL - - - - Wicko wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - tablica pamiątkowa
ZAJĄC FL. - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAMAN MARTIN RES.SCH. SCH.R. 27 1914-12-14 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZUC GEORG - IR 124 - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZALESIŃSKI JAN ST.SZER. - 1918-01-18 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ZEDLER FRANZ - - 1918 - Kudowa Zdrój III miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZAWILAJEW KONSTANTY POR/ROS 22.RGT 1914-11-09 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ZIBIS EMANUEL - - 1923-07-10 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZALDIG KARL - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ZIMERMANN HUGO WEHRM. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZEMELKA EMAN.(UEL) - - 1915-02-24 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ZADDACH WILLI RES. - 1918-07-04 - Możdżanowo wieś, gm. Ustka, pow. słupski (niem. nazwa Mützenow) pomorskie - - -
ZĄTEK KAROL - - 1915 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
ZOBE - DRAGONNER DRAG. RGT 4 mar-15 - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
ZACH JOSEF INF. BAYERISCHES RGT. 3 1915-04-29 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZYGUŁA STANISLAUS LDST. INF. I. R. 57 1915-03-18 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAKREWSKI D. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZUREK ? - - 1918 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ZASTROW KARL - - 1915-05-27 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
ZUZAK J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAJCHOWSKI JÓZEF - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZACHWIEJA STANISLAUS LDST.INF. I.R. 100 - - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZERNIKOW WILHELM FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZETOW PAUL - - 1919-02-09 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZGORSELSKI ANDREAS - - 1917-07-31 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZIMMERMANN ERNST - - 1916-03-09 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
ZIZEK PAUL HUSAR ERS.KAV.RGT VI A.K., 2 ESKD. 1915-01-18 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ZIMMERMANN ALFONS - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
ZELLMAN OTTO UNTEROFFIZIER 11 K INF R 141 1914-11-25 - Ozorków miasto, gm. Ozorków, pow. zgierski łódzkie - - -
ZELINKA KARL LDST.INF. IR 36 1915-03-09 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻUCHOWSKI ANDREAS INF. I. R. 57 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAPROBA W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZETTELMANN PAUL - - - - Tarnów Opolski II wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
ZIMDARK THEODOR - - 1915-07-24 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
ZYŁA J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZYCH JAN - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ZAUF ANTON LDST.SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAJĄC MICHAEL INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIEGLER ANTON - - 1915-05-31 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZGORSELSKI KARL - - 1916-07-10 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZIMMERMANN MAX - - 1918-10-12 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ZARBOCK GUSTAV WEHRMANN LDW.INF.RGT 46, 6KP 1915-04-24 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ZEMKE - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ZEIDLER E. UNTEROFFIZ 10 K. INF. REG. 14 1914-12-03 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ZIETKIEWICZ CESLAUS RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZABEL ROLAND AUGUST V.LTN. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZDENOK L. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZYLLA KONSTANTIN - - 1917-01-07? - Racławiczki wieś, gm. Strzelczyki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ZILSKE PAUL - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
ŻYŁA A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZASIMENKO ANDRZEJ ARMIA ROSYJSKA - 1916-02-02 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ZMAZEK FRANZ SCH. SCH.R. 26 - - Ropica Górna II (nr 68) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIABKOWSKI JOHANN LDST. INF. I. R. 20 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIWKOWICZ STEPAN - - 1917-01-04 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1887 - -
ZYLLA JOSEF - - 1917-03-29 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZIETZKE - UFFZ. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ZIKMUND A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZLOTOWSKI STANISLAUS RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZANDER HUGO MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIARSKI K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZBUN IWAN RUSS. - 1915-05-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ZINK GUSTAV - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
ZASTROW FRITZ - - 1915-05-10 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
ZUBER JÓZEF - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ZUSMAN JAN ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-11-19 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ZEMAN JOSEF LDST.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZLY JOSEF RES. KPL. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻMAIKIN PIOTR - - 1916-11-15 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZYLLA PHILLIP - - 1915-07-25 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
ZEMKE PAUL MUSK. * RES.INF.REGT. 5 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - * RES. (DEHNEN)
ZLAMA S. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAJAC MICHAEL MUSK. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZILLMANN FERDINAND TAMB. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIDNY E. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZEUGNER M. KAN. 3 BTL. F.K.R.49 1914-10-24 - Romanowo I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
ZIMMERMANN ALBERT - - 1916-05-10 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
ŻOCZEK JÓZEF - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ZAJONCZKOWSKY JOSEF KRGS.FRW 5/J.R.140 1914-12-04 - Wólka Wojsławska wieś, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
ZLATNIK JOSEF LDST.INF. IR 18 1915-03-10 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZOTZ JOSEF JG. T.K.J.R. 1 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ŻYDEK JOSEF - - 1918-07-08 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZAJAC JOHANN - - 1918-08-02 - Wierzch wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZIGARN FRANZ - - 1918-10-29 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ZIENSKI JOSEF MSK EIR59 1. KOMP 1918-08-21 - Iława miasto, gm. Iława, pow. iławski warmińsko-mazurskie - - -
ZOTTL J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZÄNKER GUSTAV MUSK. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIELINA K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZDERO PAUL - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
ZEIDLER A. - - - - Bolków miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ZISENKE CARL MUSK[IETER] - - - Zdrzewno wieś, gm. Wicko, pow. lęborski (niem. nazwa Zdrewen) pomorskie - - obelisk
ZIERKE HUGO - - 1915-02-18 - Drawsko Pomorskie miasto, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - obelisk
ZBIJOWSKI FRANCISZEK - - - - Czechowice-Dziedzice II miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ZDOBYCZYN GRIGORIJ - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
ZDINAL ANTON INF. IR 21 1915-02-28 - Rozdziele (nr 85) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZWIĘK ANDREAS INF. I. R. 57 1915-02-04 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAHRAWSKI W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZIMMER ALOIS - - 1918 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ZIEGENHAGEN HERMANN UNTEROFFIZIER D.L. - 1916 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
ZUGOWSKI M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAHRAJ JAN - - - - Pruchna wieś, gm. Strumień, pow. cieszyński śląskie - - -
ZARUBA JOSEF LDST.INF. I.R. 36 1915-03-08 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAMINER RUDOLF GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZALAROW PAWEL - - 1916-12-22 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1893-06-29 - -
ZIOŁEK CYRYL JÓZEF - - 1918 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
ZANCHETTI ARBERICO AUG. SOLD. 213.FANT. 1918-03-14 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-04-13 - -
ZOTYŃSKI ANATASIE RIADOWOJ 32 KREMIEŃCZUCKI PP - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 01.06.1915
ZELEZUIAK KUSMA GEM/ROSJA I.R.15 1917-08-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ŻYŁA KAROL - - 1916 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - poległ na froncie rosyjskim
ZORK? FRANZ - - - - Gliwice III miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ZUTHER OTTO MUSK[ETIER] - 1915-11-15 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 20 lat
ZANI GIUSEPPE GEM/WŁOCHY BERSAGL.R.56 1918-11-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
ŻUREK J - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
ZANETTI PIETRO SOLD. 68.FANT. 1918-12-23 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-06-28 - -
ZAKRZEWSKI JOHANN - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ZENTALON MICHAEL RUSS. INF.REGT.150.10.KP. 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZIĘTY M - - - - Bieździadów wieś, gm. Żerków, pow. jarociński wielkopolskie - - -
ZUBEK ALOJZY - - - - Hażlach II wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAN? WILHELM - - ? - Kaliska wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 20 lat
ZARDIANU JON GEM./RUM. I.R.30 1917-02-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZDUNEK ANTONI - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZANIER LUIGI SOLD. 8.ALP. 1918-02-09 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883 - -
ZENS FRANZ - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ZEPUS MARIN GEM./RUM. I.R.41 1917-01-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZIESLER PAUL RESERVIST R.J.R.208/8K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
ŻYŁA JAN - - - - Hażlach II wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
ZANDER ? - RIR 232 - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ZARINK JGNATI GEM/ROSJA I.R.17 1918-07-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ZDUNEK IGNACY - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZIN?LINZ J? - - 1916-08-?? - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
ZANDER PAUL - - 1914-09-28 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie 1894-03-22 - -
ZIABLOW JEFIM - TURK.SCHÜTZ.R.20 1917-01-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZIMBAL FRANZ - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
ZDZWOREK TEODOR - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
ZAGLANICZNY JÓZEF - - - - Samocice wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZAVALASCH JON RUMÄN INF.REGT.41.3.KP 1917-03-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZACHMAN JÓZEF - - 1915-08-25 Siedlce Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ZARÓD MIKOŁAJ - - - - Żelichów wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZALISZ BRONISŁAW SZEREGOWY / POLAK II B.WART. - - Dąbrowa Górnicza II miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
ZIGU JON GEM./RUM. I.R.48 1917-01-2? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZELL FERD. MUSK. 7. KOMP. RES. INF. REGT. 2 1914-10-20 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ZABERONE LIVIO SOLD. 228.FANT. 1918-06-23 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898- - -
ZBORA MICHALATE GEM./RUM. I.R.36 1917-03-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
ZIAJKA J. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
ZUCHAL WILHELM GRENAD. - 1916-04-10 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
ZAJĄC FELIKS - - - - Dąbrowa Górnicza III miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
ZAMFIR NICULAI RUMÄN JNF.REGT.59.1.KP 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZANASI ATTILIO CAP. 9.FANT. 1918-03-01 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-12-04 - -
ZECHMEISTER JOHANN INFT K.U.K. IR 90 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 19.07.1915
ZEALUMBA NICULAI GEM./RUM. I.R.10 1917-06-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ŻYŁA FRANCISZEK - - 1914 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - poległ na froncie rosyjskim, przy nazwisku dopisek l.6
ŻYŁA RUDOLF - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ZOBER - MUSK. IR 148 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
ZAMITSCH SETOSARI GEM./SERB. I.R.19 1916-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ZWIEK J - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
ZEGULEW WASLIEJ RUSSE KIEW.JNF.RG.  1914-12-18 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ZACHARIEW MIREW RUMUNIA ZIV.GEF 1917-02-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ZUCKERMANN OTTO - - - - Młodzieszyn wieś, gm. Młodzieszyn, pow. sochaczewski mazowieckie - - -
ZÜHLKE AUGUST GEFR. 4 KOMP. LDSTRM. INF. BATL. SCHLAWE I 1914-11-18 - Cierzpięty I wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ŽIŽKA JOSEF LDST.INF. I.R. 18 1915-04-01 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZOTEA IWAN RUMÄN JNF.REGT.5. 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZGOLIK STANISLAUS - - 1915-06-21 - Stare Kotkowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ZINGERLE JOSEF JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOIA GAETANO SOLD. 11.ART.. 1918-02-08 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891 - -
ZOBJACK FRIEDRICH - - 1915-06-09 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ZOLLNER KURT - - 1918 - Kujawy wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
ZIMOLKA JOSEF INF. K.U.K.I.R. 23 1915-05-03 - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZNIDARŠIČ FRANZ INF. IR 87 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZAJĄCZEK STANISLAUS LDST.INF. I.R. 56 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZIOLKEWITSCH FRANZ ROSJA JNF.REGT.105.16.KP 1915-04-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZIMMEL BENUS FRANC. STRZEL. 17 P. 1916-04-21 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ZATYKO PAUL KAN. F.K.R. 13 1914-11-23 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.53
ZICK JOSEF INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAJONC EMANUEL - - 1915-07-18 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ZWIERKO DANIEL RUSSE - - - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ZAHARIA CAHIN GEM./RUM. I.R.86 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZECHMEISTER - INF. K.K. L.I.R. 24 1914-12-(10-14) - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZOLNIK ALBERT SCH. SCH.R. 7 1915-05-08 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZLESÁK FRANZ LDST.INF. IR 21 1915-02-21 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUICA NICULAE GEM./RUM. I.R.30 1917-02-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
ZANKL FRANZ PIONIER K.U.K. 26 EISENB. KOMP. - - Gorzów Śląski miasto, gm. Gorzów Śląski, pow. oleski opolskie 1889 - -
ZELGER JOSEF INF. - 1914-10-05 - Nowy Sącz-Dąbrówka (nr 349) część miasta Nowy Sącz małopolskie - - -
ZOBL JOSEF JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOPPAS GIOVANNI CAP. 39.FANT. 1918-03-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-11-29 - -
ZACHARSKI KAZIMIERZ ? I BRYGADA LEGIONÓW 1915-05-15 - Czarkowy wieś, gm. Nowy Kroczyn, pow. buski świętokrzyskie - - -
ZAURITZ JOSEF - - 1917-08-19 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
ZAWILSKI JOHANN PION. K.U.K.P.B. 10 1915-05-02 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZAJĄC FRANZ JG. K.U.K.F.J.B. 16 1914-12-(10-19) - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZEISBERGER ANTON GFT.TIT.KPL. I.R. 100 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZIPRINOWITSCH JOSEF RUSS.ZIVILGEF. - 1917-02-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ŻOŁĄDEK STANISŁAW SZER. P.P.POL.LEG. 1916-05-12 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ZUNA JOHANN INFT. I.R. 40 1914-11-20 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.36
ZANOL GIROLAMO JG. T.K.J.R. 4 1915-05-06 - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZLOTOS JOSEF - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ZIELINSKI ERICH - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZAICEW IWAN GEM./RUSS. I.R.80 1916-10-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ZAWIEJA IGNATZ - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZUPAUM LASZLO INF. I.R. 98 1915-05-19 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZMAJŠEK ANTON JG. FJB 20 1915-03-26 - Wysowa (nr 50) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZUKOW PHILIPP RUSS. INF.REGT.116.9.KP. 1915-04-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZBOZIEN JOSEF - K.U.K.I.R.20 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZADRA ERMENEGILDO JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZONTEK ADAM - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
ZIELINSKI P. MUSKET. - 1917-07-15 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
ZIELIŃSKI PETER SAPP. K.U.K.S.B. 11 1915-02-18 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZIDAR JOSEF E.R. INF. K.U.K.I.R. 87 1914-12-10 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZACHARA IGNAZ LDST.INF. I.R. 55 1915-02-15 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZITARU GHEORGHE RUMUNIA INF. REGT. 59. 1917-02-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZABIERSKI ALEKSANDER LEGIONISTA 4 PP 2 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ŻELISNYÁK DEMETER HONV. K.UNG. L. I. R. 9 (M. KIR. 9. HONV. GYAL. EZR.) 1914-12-18 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMNI ADOLF - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZALANKA STAN GEM./RUM. I.R.46 1917-06-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
ZIELYK WASYL INF. K.U.K. L.I.R. 33 1914-12-13 - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZACH JOHANN ZGSF. SCH.R. 26 1915-01-12 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZANIN ANTONIO SOLD. I.ALP. 1918-06-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-08-24 - -
ZMANČIČ V. KERVIŠEK MARTIN LDST.INF. IR 87 1915-01-28 - Czarne (nr 53) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZIOGNER WILHELM - - 1918-10-04 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZABORNIAK ZYGMUNT LEG. 1 PP L.P. 1914-12-06 NA KRASNEM POTOCKIEM Marcinkowice (nr 352) wieś, gm. Chełmiec, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZABOKRTSKN JOSEF - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZANETTI BENJAMINO JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAPOROWSKI ANT. - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
ZIEMSKI P. MUSKET. - 1915-07-19 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
ZUBER JOHANN OFFZD. K.U.K.I.R. 35 1915-01-10 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ZADWORNEM ILIEN SOLD. RUSS. 1915-07-05 - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZALIPIN MASIČ HONV. H.I.R. 16 1915-03-29 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZIVKOWITSCH NICOLA GEM/SERBIA I. R. 16 1918-01-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ZBORZ(Y)(E)ŃSKI KAZIMIERZ - 4 PP 2 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ZEIDLER - - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZEHRER FRANZ KPL.TIT.ZGSF. I.R. 47 1914-12-21 - Januszkowice (nr 217) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZIMON FRANZ ERS.RES. L.J.R.23, 6 K.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
ZALMS JOHANN ZIV.GEF/ROSJA - 1918-07-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1860 - -
ZUCHLSDORFF OSKAR UT.OFFZ. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAPPA MAURO SOLD. I.GRAN. 1918-08-06 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-01-14 - -
ZLAMAL ANTON INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZAKOUŠEK JOHANN E.R.ZGSF. IR 87 1915-04-03 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZWILLING EWALD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ZUKERHUT WILHELM SCHÜTZE K.K.SCH.R.1 1914-12-03 - Szczyrzyc (nr 362) wieś, gm. Jodłownik, pow. limanowski małopolskie - - Obelisk
ZAHR HERMANN - - 1917 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZANOLLI LUIGI [VITTORIO] JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZUBER JAN K. - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
ZEHENTER KARL WACHTT.  L.GEND.KMDO.  1915-02-02 - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
ZACHARIA COSTACHE GEM/RUMUNIA I.R.77 1917-02-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ZDANIUK LIESZKE - RUSS.S.B.10 1915-01-04 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZWICK W. GEFR R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1915-03-04 - tablica betonowa nr 2
ZAPLETAL JOHANN INF. I.R. 3 1915-03-21 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZIWINA STEPAN GEM/ROSJA I.R.18 1918-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ZIEBORAK PIOTR LEGIONISTA 4 PP 7 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
ZIMMER H. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZEYSIG ALFRED - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZAMFIR FLOREA GEM./RUM. I.R.81 1917-11-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
ZARDINI ANTONIO UNT. JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZLEBNIK JOHANN INF.TIT.GFT. IR 87 1914-12-24 - Sieklówka (nr 42) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZAPPIA GIUSEPPE SOLD. 6.ALP. 1918-06-23 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-03-24 - -
ŻAK FRANZ INF. K.K.LIR.16 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIERANOW MICHAL INF. IR 195 - - Radocyna (nr 43) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZILNEK ARON ZIVIL.GEF/ROSJA - 1919-09-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ZYMANOWICZ WŁADYSŁAW LEG. POL. L.P. 1914-12-06 - Limanowa (nr 366) miasto, gm. Limanowa, pow. limanowski, ul. Szewdzka małopolskie - - -
ŻARŁOK JAN - - - - Cisownica wieś, gm. Goleszów, pow. cieszyński śląskie - - -
ZAUNER JOSEF INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-(18-19) - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZARUBA PAUL - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ZAJCEW ANDREJ RUSSE SAMOG.GREN.R7  1915-04-10 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ZACHARIA MARIN GEM./RUM. I.R.19 1917-06-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
ZEMKE HERMANN ES. RES. L.J.R. 15 - - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
ZIELINSKI RICHARD RESERWIST RES.INFT.REGT.2/5.KOMP. 1914-09-07 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZEISBERGER HEINRICH RES.KPL. I.R. 100 1915-03-14 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ZONJA DUMITRU FUDOR RUMAN I.R.80.8.KP 1917-06-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ZALLIEN WILHELM GREN. GREN.REG.4.10.KOMP. 1915-02-12 - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie 1894 - -
ZIMMER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ZIELINSKI AUG. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ZECGMEISTER MAX K. SCH. K.K.K. SCH. R. II 1915-01-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZERASCHI DIOMENICO - - 1918-11-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-07-05 - -
ZEDLITZ u. NEUKIRCH von GEORG - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ZÄDOW PAUL LTN. P.R.I.R. 217 1915-01-18 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZALOKAR DOMINIKUS E.R.GFT. IR 87 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ZACHAROW MICHAEL ZGSF. - - - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ZIMBOC TOMA GEM./RUM. I.R.58 1917-03-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ZAGÓRSKI ADAM ST. SZEREG. 4. P.P. POL.LEG. 1915-09-02 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ZIEMBA LUCJAN - 4 P.P. 8 KOMP. 1917-09-13 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
ZENLESER ANTON JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZASKY WALENTY - - - - Roszków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ZANON FORTUNATO LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZDERA PAUL - - 1918-10-08 - Wrocław-Rędzin część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZANDER WILH. ?GSTR. - 1915-11-02 BIXHOFEN Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
ZALRABELDI DAWRILL INF. RUSS. INF. RGT. 1915-05-04 - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
ZIMMERLING ERICH - - 1914 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ZETTEL ANTON JG.ÖST. KR. T.K.I.R. 2 1915-05-05 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIHRER JOSEF INF. I.R. 59 1915-05-07 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZUBKOW IWAN RES.JG. F.J.B. 30 1914-11-21 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZABRANSKY FERDINAND INF. K.U.K.I.R. 8 1915-05-09 - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZENKER AGOLF - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZANON PETER K. SCH. K.K.K. SCH. R. II 1915-01-10 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAMORSKY FRANZ INF. J.R. 49 1915-07-12 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
ZIEGLER ROB. - - 1914-12-12 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ZAGANIAN JOHANN KPL. I.R. 30 1915-05-06 - Dęborzyn (nr 230) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZEDNICEK JOSEF LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-09 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZUNGE ERHARDT - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
ZELENKA FRANZ E.R.INF. I.R. 28 1915-02-19 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
ZEDNIK PAUL INF. K.U.K.I.R.36 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZABIERZAŃSKI LUCJAN KAN. 4 P.ART. 1917-08-10 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - betonowa tablica nagrobna
ZARYBNICKY FRANZ LST. - 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZIMMY IGNATZ - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Trzciana (nr 309) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
ZANOW WALAK DAMIAN - - - - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIEMANN JOHANNES schüler - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZEMBIK LADISLAW INF. LIR 16 - - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
ZUREK JOH. - - 1915-02-18 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ZOLTAN KARL GFT I.R.89 1915-05-07 - Jodłowa I (nr 231) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZAKALOS KARL INF. ÖST. UNG. SOLD - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZONTINI GIOVANNI LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ZIMOLONG JOHANN - - 1917-11-30 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ZÖLEI DAVID INF. K.U.K.I.R. ?0 1914-11-02 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ZWIKIRSCH ADOLF GRENADIER - 1915-10-29 INGOLSTADT RES. LAZ. Kudowa Zdrój-Pstrążna miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1892-01-29 - -
ZIMBINSKY FRANZ INF. K.K. LDST.I.R.31 1915-05-02 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIÓŁKOWSKI FELIKS SZER. WP - 1918-11-09 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - betonowa tablica nagrobna
ZELENÝ ANTON LST. I.R. 21 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZASHARIAS - - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZAUDER ALFRED RES. PREUSS. R.I.R. 219, komp. 6 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - stela
ZMARZLY ERNST schüler - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZERNIKAR - GREN. GREN. REGT. 4 - - Koty II wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ZOLTI STEFAN INF. I.R.82 1915-05-09 - Łęki Dolne (nr 239) wieś, gm. Pilzno, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZAJC ANTON INF. K.U.K. I.R. 17 1914-12-19 - Kowalowy (nr 168) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOLNEL ANDREAS - - - - Wola Nieszkowska (nr 340) wieś, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
ZOSKA FRANZ - - 1917-05-04 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ZEHNGUT JOSEF LST. INF. K.K.L.I.R. 31 1915-05-10 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZWERSZYNSKI GREGOR INF. RUSS.I.R.173 - - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAJIC ALOIS INF. I.R. 21 1915-05-07 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZAJDEL VIKTOR INF. K.K. LDST. E.B. 214 1916-01-26 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - gef.
ZEDEK GREGOR INF. KK LIR 13 1915-05-03 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZERNIK ERWIN GEFREITER - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZAGRODZKI PAWEŁ - 94 p.p. ros. 1917-09-01 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
ZIELIŃSKI DAMIAN SZER. - 1914-11-18 - Zgierz III miasto, gm. Zgierz, pow. zgierski łódzkie - - -
ZAJDA JOSEF KAN. K.U.K.FS.A.R.2/4 1915-05-02 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZALESAK WILHELM INF. LDST.I.R. 21 1914-12-(22-24) - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZERRES WILHELM RES. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZOSKA JOSEF - - 1914-09-01 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ZIZEBKO IWAN INF. RUSS.I.R. 156 1915-04-10 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZIMMERBAUER FRANZ INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAJCEK JOSEF - K.U.K. LST.I.R. 13 1915-07-02 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
ZILICZ SANKO UNG. INFANTERIST K.K. B.H.J.R. 3 1915-01-11 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
ZEHAN ANTON INF. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek III (nr 225) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZAWADIL RUDOLF INF. K.U.K. I.R. 13 1914-09-10 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - vermißt
ZWEIG ALFRED DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZAPTUJEW ALEX - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
ZAB GERGELY HONV. K.UNG. L.I.R. 20 (M. KIR. 20 HONV. GYAL. EZR.) 1914-12-24 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZOLMER PAUL - - 1917-??-?? - Tomisław wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ZBOWIŃSKI TADEUSZ KAPRAL 5.P.P.LEG.POL 1914-12-24 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZEFRIN JOHANN JG. F.J.B. 20 1914-12-19 - Błażkowa (nr 219) wieś, gm. Brzyska, pow. jasielski podkarpackie - - -
ZARSKI STEFAN JG. F.J.B. 30 1914-11-21 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZWIEDOWSKI DANIEL INF. K.U.K.I.R. 30 1915-01-10 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ZANN PAUL UNTEROFFIZIER - 1915-05-29 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1883-08 - -
ZIKA FRANZ INF. I.R. 88 1915-01-01 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIPFER ADOLF - - 1918-11-11 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
ZOLTÁN JOHANN RES.KPL. I.R. 62 1915-05-07 - Zawadka Brzostecka (nr 226) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZÖCKE STEFAN JG. ÖST.UNG. 1914-12-30 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - vermißt
ŻERKOWSKI GEORG GERREITER - 1916-02-23 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ZÖLLNER GUSTAW MUSK. - 1916-02-18 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
ZACZEK JOHANN INF. K.K.LIR. 31 1915-05-09 - Bolesław (nr 249) wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ZEISBERG FRITZ - - 1919 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ZURAUER ANTON INF. LDST.I.R. 21 1914-12-(22-24) - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZAGLINGER FERDINAND INF. I.R. 59 1915-05-07 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZÖLZER FRIEDRICH ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-06 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ZBOROWSKI - INF. K.U.K. I.R. 55 1914-12-17 - Miechowice Małe (nr 254) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN REINHARD - - 1918-07-22 - Stary Wiązów I wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński dolnośląskie ? - -
ZENCHER JOHAN JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-04 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZERYCH STANISŁAW KAPITAN ARMIA ROSYJSKA 1915-12-19 Modlin Warszawa II miasto Warszawa mazowieckie - - -
ZETTELMANN WILHELM - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
ZSÓMBORI GREGOR INF. I.R. 82 1915-05-07 - Gorzejowa (nr 227) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
ZROBEK JOHANN INF. KK LIR 31 1915-05-06 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ZIMMERMANN AUG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ZILLOBER ALOIS INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki