Nazwisk w bazie na literę W: 3880

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
WASILEW NIKIFOR N. RIADOWOJ 29 CZERNICHOWSKI PP - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 20.05.1915
WOLFRAM RICHARD - - 1916-12-12 - Kowalice wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
WARKUS GEORG EJ. FRW. - 1916-03-11 - Kwietno wieś, gm. Malczyce, pow. średzki (niem. nazwa Blumerode) dolnośląskie - BLUMERODE tablica
WERNER PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WUCHTY IGNATZ INF. K.U.K.F.K.R.S. 5 1915-01-06 - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WOSCHEK THOMAS - - - - Chrząstowice I wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WEIGEL RUDOLF KORPORAL K.U.K. D.R. 1 1915-05-16 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WENDT - HAUPTMANN LDW. JNF. RGT. 72 1914-10-26 - Głuchów-Prusy wieś, gm. Głuchów, pow. skierniewicki łódzkie - - -
WYSOCKY WILHELM INF. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLKO ARTHUR - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WINKLER HERMANN - - - - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
WYSZKONY E. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WALDSTEIN ANTON FLDW K.U.K.T.K.J.R. 3 1914-11-20 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIESCHALLA GEORG - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WILDE A. - OBERLEJTN. 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WILDNER WILHELM VORM.-ELEKTR. R.ELEKTR.ABT. WIEN - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WALIKOW WASILIJ INF. RUSS.I.R. 126 1915-01-12 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIENERT PAUL - - 1915-10-29 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WINNAT EMIL LEUTNANT D.R. 2K R.I.R. 227 1915-02-24 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WOJCIECHOWSKI ANTONI - - 1918 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WEGEHAUPT M. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WEIGEL OTTO - - 1916-05-22 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WIENTZEK THEOB. UNTEROFFZ. - 1914-09-27 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WOJTYNIAK AN. - - 1920 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
WIDERA NIKOLAUS - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WOLLA ANTON GFT. I. R. 100 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOWRO JÓZEF - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
WECHER RICHARD - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WIERZBOWICZ STEFAN - - 1918-01-16 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WITTE ALBERT - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Trzciana (nr 309) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WICHMANN K - - 1918-05-04 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - SCHÖNLINDE -
WOSCHKO STANISLAUS - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WŁADIKA PETER KORP K.U.K. IR 10 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 02.08.1915
WEIHER PAUL ERS. RES. - 1917-09-25 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WERTH HERB. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WACKAR LEOPOLD UNT. JG. K.SCH.R. III/3 1914-12-24 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WOWRZYK JOHANN - - 1915 - Żernica wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WANDOROWSKI - - 1 K. INF. REG. 141 - - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
WALZBE WILLY - - 1917-03-18 - Wielin wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński (niem. nazwa Vallint) zachodniopomorskie - Rochow obelisk
WOLLNY NIKODEM - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WAWRZYNIAK FR. - - 1914 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1882 - -
WEIMAR JOSEF LDST. INF. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WÜRFEL GUSTAV - - 1914-12-15 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1883-04-23 NAHNGEISE -
WIDERA ANTON - - 1916-05-12 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WARZNY THOMAS INF K.U.K. I.R. 28 1914-12-19 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIESCHALLA JOHAN - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WILHELM SIEVERS - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOHNSER JOHANN - - - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie 1890 - J. Drogomir go nie wymienia
WOHLFAHR FRITZ - - 1917-04-23 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WALDA FRANZ - - 1915-08-15 - Igłowice wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Haugendorf) opolskie - - obelisk
WEIGAND CHR. - - 1914 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WILDNER FRANZ VORM. K.U.K.F.K.R. 12 1915-02-16 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOITHE ERNST - - 1916-03-07 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WOITZIK MAXIMILIAN - - 1915-06-26 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Boguszyce -
WÓJTA JA. - - 1917 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1885 - -
WOSCHEK PAUL - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WOSILJEWITSCH - RUSS. OFFIZIER 149 INF. REG. 1914-11-27 - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
WÓJCIK JOSEF LDST. INF. I. R. 56 1915-05-04 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIERZBIŃSKI STEFAN ŻOŁNIERZ ARMII NIEMIECKIEJ ?P.P. 1919-04-17 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WIŚNIEWSKI JAN - - 1918-11-09 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WAŁKOWSKI LUDWIG JG. K.U.K. F.J.B. 14 1914-12-10 - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WÖLKI A - - 1918-11-14 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - KIRSCHIENEN - KIRSINY -
WOSNITZKA FRANZ - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WALLBAUM FRIEDR. - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WIELAND FRITZ MUSK. - 1918-04-11 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WILFING JOHANN INF. IR 27 1914-12-20 - Sieklówka (nr 42) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WIELAND KARL - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WAGNER MATHIAS FAHNR.KAN. F.H.R. 14 1915-01-09 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WALCZYK JOHANN - - 1921-10-01 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEISS FR. MUSKETIER 2 K INF. REG. 141 1914-11-18 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
WALDE KARL WEHRM. - 1916-04-13 - Biskupice Oławskie wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - obelisk
WYGASCH AUGUST - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIERZBIŃSKI IG. - - 1918 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1895 GÓRZNO -
WIĄCKA JOHANN LDST. INF. I. R. 20 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIENTZEK JOSEF - - 1920-01-07 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WODOK PAUL - - 1916-06-15 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WASYLYSZYN DANILO SCH. K.K SCH.R. 32 1918-02-05 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie 1873-05-05 - -
WILCZEK JOSEF - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WILKEN RICHARD - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOŁKOW PAUL INF. IR 196 1915-04-20 - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEIDLICH HEINRICH - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - SCHRÄBSDORF -
WAGNER PAUL - - 1917-04-30 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WEINBERG PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WENDT OTTO GFT. PREUSS.R.J.R. 11/220 - - Bielcza (nr 270) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WÜNSCH OTTO - - 1915-04-07 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WOTZKA PETER - - 1914-12-28 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
WÓJTA ST. - - 1915 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1882 - -
WOŚKO THEODOR - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WARNECKE P. UNTEROFFZ. 8. K. JNF. REG. 82 1914-12-03 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
WRONA JOHANN ZGSF. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WORONJUK ZOTIK SZEREG.ARMII ROSYJSKIEJ 217 P.P. 1918-07-30 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WIENKE WILHELM - - 1914-09-07 - Mieszewo wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WEISSEN BERNHARD - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WISERENKA - RUSS.KGSGEF. R.JR.35 1915-11-18 - Krasne wieś, gm. Stary Zamość, pow. zamojski lubelskie - - -
WROBEL KARL - - 1918-07-16 - Dzierżysławice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WESSELS - - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WINKLER PAUL - - 1915-??-2? - Strzeszowice wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WALTER STEFAN - - - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - J. Drogomir go nie wymienia
WILZEK KARL - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WAWRYNCZUK NIKOLAUS INF. I.R. 30 1915-03-31 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WALLA EMANUEL - - 1917-12-17 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOJCIESCAK JG. GEFREITER 3 K. GARD. GR. R. 5 1914-12-02 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
WANDELT ? - - 1915-06-07 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
WYPISZCZYK PAUL - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIERZBIŃSKI KA. - - 1918 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1876 - -
W? STANISL. - - 1914-12-?? - Złotniki wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WINTER JOSEF SCH. SCH. R. 11 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOSCZYK FRANZ KAN. - 1916-06-08 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WEIGELT ERICH - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WAWRZYKIEWICZ MARTIN GFT. K.U.K. F.J.B. 13 1915-02-24 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie 1867-01-17 - -
WOLF JOHANN - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOLF NIKOLAUS RES.KPL. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEISS HERM. LANDW. - 1915-09-27 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - GALTENAU -
WIESNER GUSTAV - - 1917-10-24 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WENDT WILH. - - 1917 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WENGER ZACHARIAS JG K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
WYSTRACH THEODOR - - 1916-05-03 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Boguszyce -
WEISS RUDOLF INFANTERIST I.R. 8 1914-10-13 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
WOSCZYNA MAXIMILIAN - - - - Grocholub wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEISS FRANZ OFFIZ. STELLV. 1 K MO??? BTL. 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
WRONKA EMIL INF. I. R. 20 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOŹNICZKA JAN SZEREG.ARMII ROSYJSKIEJ 272 P.P. 1918-06-25 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WENZE KARL - - 1919-01-23 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1873-01-27 SCHILDBERG -
WEISSENFELS HUBERT - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEIDLER JOHANN - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
W... JOSEF - - 1914 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WREDE THEODOR - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WEGNER W. - - 1915-05-04 - Trzebiel II wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WEBER HEINRICH RES.INF. P.I.R. 10 1915-05-30 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie 1891-03-15 - -
WODARA BERNH. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WĄS STANISLAUS ZGSF. K.K.L. I.R. 5 1915-05-13 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WOSNITZEK EDUARD - - - - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
WOLLEK F. KAN. M.K. II 6 GARD. F.A.R. 1914-11-28 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
WEISS K. - - 1917-08-18 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
WILLIM THEODOR - - - - Pilchowice III wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WŁODARCZAK ŁU. - - 1914 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1889 - -
WOJCIK JOHANN - - 1915-10-08 - Złotniki wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WIŚNIOWSKI JOHANN INF. I. R. 57 1915-02-28 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLSKI KARL - - 1914-09-20 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WESPER ALOIS - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WEISENBÖCK KONRAD E.F. K.U.K. I.R. 49 1914-11-16 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WALDMANN JOSEF - - 1915 - Radawa II wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WENDT EMIL GREN. KPGGR 3 - - Skołyszyn (nr 27) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WALETZKO JOSEF - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WOLF WILLI - - 1917-08-01 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WERNER FR. - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WUTTE JAKOB JG K.U.K T.K.J. 3 1915-03-02 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
WARZECHA VIK.(TOR) - - 1916-07-01 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WYSCHKA LUDWIG - - 1916-07-26 - Brożec (opolskie) wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WINTERLEITNER HEINRICH DRAGONER D.R. 15 1914-10-07 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
WICKERT AD. WEHRMANN 3. K. LST. J. BTL. 52 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WRUBEL ALBIN INF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WICIK AUGUSTYN - - 1916-06-05 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WERNER HEINRICH - - 1914-12-15 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1896-10-26 WEIMAR -
WINKMANN PETER - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEINZETTEL NIKODEM - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WATERMANN LOUI - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WEINHANDL FRANZ - IR 47 1914-12-15 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOJCZIK G. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WIEDENHOFER JOHANN LDSCH. K.L.SCH.R. 1915-12-10 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WOSNITZEK EMIL - - 1915-01-07 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEIGELT PAUL - - 1915-09-05 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WAŚKOWIAK FRANCISZEK - - 1915 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WOLLEK PAUL - - - - Pilchowice III wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOJCIECHOWSKI FR. - - 1916 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1895 Górka -
WINKLER FRZ. - - 1915-09-25 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WITKE GABRIEL INF. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK JOHANN - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WINDHAGER JOHANN INF. K.U.K. I.R. 56 1914-12-25 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WELLNITZ FRITZ - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WULFRATH EMIL GREN. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jabłonica (nr 28) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WIENZEK JOHANN - - 1915-08-12 - Kadłub Turawski wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - Kadłub Turawski -
WERNER RICHARD - INF. RGT. 23 1918-10-07 - Lutynia wieś, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1899-09-24 - -
WIESCHOLLEK JOSEF - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WIEDEMANN HERMANN - - 1915-04-14 - Jugowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Hausdorf) dolnośląskie - - tablica
WERNER HUGO - - 1919 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WRUSKIJ ANDREJ - RUSS.I.R. 127 1915 - Bolesław (nr 249) wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WOSCHEK JOHANN - - - - Chrząstowice I wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WILKE OSK. KAN. J. B. FELD A. R. 55 1914-12-03 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WYKRĘT JOHANN ZGSF. I. R. 56 1915-05-05 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILDE OTTO - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIECZOREK DAMAZY - - 1916-09-20 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WILDE OSWALD - - 1919-01-10 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1897-12-26 KUTTLAU -
WULF GUSTAW - - - - Nowy Wiśnicz (nr 311) miasto, gm. Nowy Wiśnicz, pow. bocheński małopolskie - - -
WIECZOREK ROCHUS - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WEHS FROTZ - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WESTERMANN HUBERT UT.OFFZ. - 1915-05-19 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WUNKOW ALOIS FAHNR. - 1914-12-23 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WENDE ERNST - - 1917-12-21 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WAŚKOWIAK WOJCIECH - - 1915 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WECZERECK G. - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WALTER EMIL - - 1915-04-02 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
WIT WIKTOR - - 1918-04-05 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1884-07-27 - -
WOJCIECHOWSKI RO. - - 1920 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
WALECKO JOSEF - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WOLF KARL MUSK. P.R.I.R. 268 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK JAN - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
WISZNIOWSKI PAUL SAN. SOLD. K.U.K. SAN. ABT. 14 1915-03-25 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIĘCEK JOHANN LDST.INF. IR 20 1915-05-05 - Święcany (nr 30) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEINERT ERICH REG.ADJ. INF. REG. 95 1914-11-20 - Dobroń wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WICHERT B - - 1916-11-21 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - PALTEN - POSADY -
WINKLER PAUL - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WOJCZIK PAUL - - 1918 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WEIDENTHALER REINHOLD KAN. K.K.SCH.H.D. 15 1915-02-20 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WESCHE HERMANN HPTM. PIR 78 1915-05-07 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WAGNER LORENZ SZEREG. - 1915-12-22 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WOLEGOW PAW. RUSS. SANITÄT. 17. ROTE KRZ. ABT 1914-11-26 - Łódź-Doły część miasta Łódź, ul. Telefoniczna łódzkie - - -
WINGER AUGUST FUS. AUGUSTA GARDE.GREN.RGT.4 1915-05-06 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOSNITZA RUFIN WEHRMANN L.J.R. 23/4K 5723 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
WŸSTRACH PAUL - - - - Radawie wieś, gm. Zębowice, pow. oleski opolskie - - -
WONIAK FRANCISZEK - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
WIECZOREK PIOTR - - 1915-06-14 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WÖRITZ ISIDOR LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WINKELHOFF AUGUST OFFZ. STELLV. J.B. 79 MG 1915-07-07 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILKE H. - - 1916-07-17 - Chobienia (gm. Rudna) wieś, gm. Rudna, pow. lubiński dolnośląskie - - -
WISTOP HERMANN MUSK. PRIR 271 1915-05-02 - Harklowa (nr 15) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEHNER JOHANNES KR.FR. PREUSS. R.I.R. 219, komp. 9 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - stela
WITT... WILHELM - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WEISS SIEGFRIED - - - - Gliwice IX miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - ZIEMIENTZITZ (Ziemięcice) -
WENZEL RICH. (RICHARD?) ERS. RES. 1. KOMP. LANDW. BRIG. ERS. BATL. 47 1914-11-30 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WUTTKE BR. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WRÓBLEWSKI JAN - - - - Starkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WYDRA JOHANN - - 1916-07-23 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WISTUP IGNATZ WEHRM. L.J.R. 11/1K 1914-09-01 - Kazanów wieś, gm. Kaznów, pow. zwoleński mazowieckie - - -
WEINERT PAUL - - 1915 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
WOLF PAUL MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WATZLAWCZIK FRZ. - - 19??-09-26 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WILCKE GERHARD GREN. KPGGR 1 1915-05-13 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOJNAR FRANCISZEK - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WOLF WENZEL SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WILHELM JOHANN MUSKETIER I.R. 45 / 1K 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
WILK KARL MUSK. - 1915-05-27 - Cisek wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WERNEN WILHELM - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WŁOSIK FELIKS - - - - Kraków-Bieżanów miasto, gm. Kraków, pow. M. Kraków małopolskie - - -
WOSCHEK FRANZ - - 1916 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WORLE GEORG LDSCH K.K.LDSCH.R. II 1915-01-16 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WAGNER WILHELM WEHRM. ERS. BTL. RGT. 7 1914-11-30 - Stawiszcze wieś, gm. Sieradz, pow. sieradzki łódzkie - - -
WALACHOWSKI JAN - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
WIL TEODOR - - - - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WATZLAW SILV. - - 1915-09-13 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WCZESNIAK FRANZ PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WONIAK STANISŁAW - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - BRAT SZCZEPANA
WIECZOREK SZYMON - - 1915-07-14 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOLFSEGGER JOSEF ZGSF. K.U.K.T.K.J.R.2 1914-12-(1-11) - Wola Nieszkowska (nr 340) wieś, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WUNNICKE PAUL UNTOFFZ. I.R. 208 / 1K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEISE HERMAN - - 1914-11-10 - Chmieleń I wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
WABERSEK PAUL UT.OFFZ. PRIR 271 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WAWRZIK VALENTIN - - 1916-03-22 - Wróblin wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WANDELT PAUL - - 1916-08-08 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WARSITZ FEODOR - - - - Laskowice wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
WENZELKO JOHANN - ÖSTERREICH KRIEGER 1914-1915 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WILCZEK FRANZ - - - - Czekanów wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WAGNER OTTO UT.OFFZ. BIR 3 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WUSSOW PAUL - - 1918-09-16 - Konotop wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - KÖNTOPF -
WINIARZ FELIKS - - 1918-11-05 - Stare Kramsko wieś, gm. Babimost, pow. zielonogórski lubuskie 1889-05-15 - -
WACHSMUTH RUDOLF E.R.GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 1 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLLNIK JOHANN - - 19??-09-20 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WUDECZKA JÓZEF - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOSNIAK DANTON INF. ÖST.UNG. 1914-10-04 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - vermißt
WEBER JOSEF GEFREITER 4.G.R.Z.F.9K. 1915-08-05 - Świerszczów wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
WANIURA LEOPOLD - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WARMUNTOWICE -
WERMKE OTTO - - 1916-08-01 - Żalęcino wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - ZAGINĄŁ
WĄDRZYK JÓZEF - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WENDLAND BRUNO TIT.FELDW. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WOITHE OSKAR - - 1917-11-20 - Letnica wieś, gm. Świdnica, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WRAWEL FRIEDRICH MUSK. PREUSS.RES.I.R.8/219 1915-01-08 - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALKE WILHELM KÜRASSIER ERS.ESK.I.BIB.KÜRASS.RGT.1 1916-10-25 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1895-09-25 - -
WOLLNY ERICH KRIEGSFREIW. 2 K. R. JNF. R. 10 1915-01-18 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
WYNUM FIEDOR INFANTERIST 4 SCHÜTZ. REG. 1914-12-16 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WIELICZEK THO. - - 1915-10-18 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEGENER BERNH. GF. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYSZYŃSKI FRANCISZEK - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - -
WOŹNICA KAROL - - 1916-09-06 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOLFFGRAMM WALTER REG. - 1916-10-15 - Lubanowo wieś, gm. Banie, pow. gryfiński zachodniopomorskie - - -
WELS OTTO MUSKETIER R.J.R.227/11K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
W? HUBERT LEUTN.D.RES. - 1915-11-07 - Damianowice wieś, gm. Kobierzyce, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WAWRZINCZEK RICHARD MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WICHER PETER - - - - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - VERM.
WIETSCHORKE THOMAS - - 1916-07-08 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WALZEBOCK ERNST - - 1915-02-07 - Małujowice wieś, gm. Skarbimierz, pow. brzeski opolskie - - -
WISJURA SAWIEL INF. RUSS.I.R. 121 1915-04-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIATEK JOSEF - - 1914 - Kudowa Zdrój III miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIHMANN HERMANN INF. BIR 22 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOLTER W. - - 1915-02-27 - Żabin wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
WEINERT OSKAR GEMEINER INF. REG. 37 1915-03-10 - Drzonów wieś, gm. Świdnica, pow. zielonogórski lubuskie 1891-07-29 - -
WOLF EMIL REINH. WEHRM. 1 KOMP.LDW.BRIG.ERS.BAT.48 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
WEINEN BERNHARD GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIPPLER MAX - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WĘGRZYN JÓZEF PLUT. - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WUSAC ALEKSY INF. ÖST.UNG. 1914-10-18 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WALTER PAUL - - 1918-10-06 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WEITIG KURT - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - VORSICHT -
WESTPHAL FRANZ - - 1914-10-05 - Żalęcino wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WĄDRZYK BARTŁOMIEJ - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WERNER RICHARD LTN. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WUTTKE KARL LDSTM. - 1916-04-22 - Mrągowo miasto, gm. Mrągowo, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - -
WEBER ADOLF SCH. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-07) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WANITSCHEV IWAN SOLDAT 7.KOMP.7.RUSS.JNF.RGT. 1917-05-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-01-26 - -
WEYDIG G UNTEROFFIZIER 4 K LST. INF. BTL. PIRNA XII 5 1914-11-22 - Zamość (Grabno) wieś, gm. Sędziejowice, pow. łaski łódzkie 1891 - -
WEYER PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
WALTE AUGUST LDSTRM. 3.G.R.Z.F.10K. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WENDA von HEINRICH FELDFEBEL - 1914-09-07 - Lisy wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WELK EMIL MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALUSCZIK PAUL - - 1916 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WÓJCIK JAKUB - - 1916-09-26 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WÓJCIK JOHANN ÖST-UNG KRIEGER - 1915-05-29 - Muszyna (nr 345) miasto, gm. Muszyna, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WISNIEWSKI BOLESLAUS MUSKETIER R.J.R.267/1K. 1915-08-10 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
WOŁEK WOJCIECH - - - - Żelichów wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WITZKE ANTON MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WIERCZUNOK STEFAN - - 1916-05-22 - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
WOLLNY PAUL - - 1914-12-24 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WIESCHALLA BRUNO - - 1914 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WOŁOCHIN GAWRIL FAHNR. RUSS.I.R. 152 1915-04-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WEBER - MUSK. - 1918-09-18 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WITTENBERG RICHARD RES.INF. PIR 79 1915-05-05 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WILSKE ERICH - - 1917-06-29 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1897-05-17 - -
WEIDER EMIL - - 1918 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WAGNER HERMANN WEHRM. 1 KOMP. ERS. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WALTER ROBERT GREN. 3.GARDE.RGT. Z.F. 3 1915-05-04 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYTZISK FRIEDRICH - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WITKIEWICZ STANISŁAW SZEREGOWY - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEGER JULIUS LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-07 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WAHNSIEDEL ANTON VIZEFELDW. R.I.R. 206 / 7K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WOCHNIK PAUL - - 1915 - Podlesie wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEINELT OTTO - - 191?-10-20 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WĄDRZYK MICHAŁ - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WIESE ERNST - PIR 58 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WESTERHOFF RUDOLF MUSK. 12 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WOJATSCHKA HEINRICH KPL. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-06) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WEISS OSKAR LANDSTURMMANN 2.KOMP.FÜS.RGT.38 1916-03-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1877-01-04 - -
WUTTKE WILHM WEHRM. 1 KOMP LANDW J R 21 1914-11-16 - Rudolfowo wieś, gm. Działdowo, pow. działdowski warmińsko-mazurskie 1894 - -
WRÓBLEWSKI H. - - - - Sączkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WELKER KARL GRENADIER 2.G.R.Z.F.7K. 1915-07-21 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEIHMANN OTTO MUSK. 10 KOMP. RES. INF. REGT. 265 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WIEGANDT FRITZ MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEINER RUDOLF - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WÓJCIK JOACHIM - - 1915-08-15 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOHLEC FRANZ E.R. SAN SOLD. KKSAN ABT 12 1915-01-24 - Stary Sącz (nr 348) miasto, gm. Stary Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WILDE ROBERT - - 1914-12-28 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
WAGNER PAUL - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
WOSTRACK OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WESCHOLLEK N. - - - - Żelazna wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
WOLLNY JULIUS - - 1916-06-14 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOICZIK PETER - - 1914 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WOROBJOW SERGIEJ INF. RUSS.I.R. 33 1915-03-10 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIDLIŃSKI - UNTEROFFZ. GARDE.RELHARTL.RGT.1 BATL. 1914-12-21 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1890-06-15 - -
WUNDERLICH JOHANN WEHRM. BRIR 13 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WILKE PAUL - - 1917-01-05 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
WILCZEK ALEX WEHRM. 2 KOMP. ERS. BATL. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WEGENER PAUL GREN. ELISABETH GARDE. GREN. RGT. 3 1915-05-12 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWRZYNEK A. - - 1914-11-14 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - SZCZYGŁOWICE -
WIECZOREK HYAZINTH - - - - Oleszka wieś, gm. Zdzieszowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WRÓBEL FRANCISZEK SZEREGOWY - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIELAND JOSEF LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-07 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WIENECKE HERMANN LDSTRM. I.R. 207 / 4K 1915-07-?? - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WERDA JOSEPH - - 1917-07-21 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WOLF II MICHAEL - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WITKOWSKY ANTON MUSK. 4 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WACHSMUTH HANS GFT. P.R.I.R. 219 1915-05-04 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAHNER JOSEF - - 1917 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WENDE HEINRICH LANDSTURMMANN 7.KOMP.KRIEGSBEKL-AMTVI.A.K. 1917-05-02 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1872-07-02 - -
WINRICHSEN R. - - 1916-07-14 - Trzebiel II wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WALTER JÓZEF - - - - Siekowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WILCZEK TEODOR FUSILIER 3.G.R.Z.F.9K. 1915-07-21 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WIETZ EDUARD RES. RES. INF. REGT. 264 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WILHELM FRDR. GEFR. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WÓJCIK PAWEŁ - - 1916-06-04 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WALDMANN KARL PREUSS. RES.P.K.84 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WINTEL HERMANN - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
WEISS GUSTAV WEHRM. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEBERS AUGUST - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WALTER ERICH ? ? ? - Sienno wieś, gm. Sienno, pow. lipski mazowieckie - - -
WEIMANN ALFRED GARD. - 1915-10-12 - Różyna wieś, gm. Lewin Brzeski, pow. brzeski opolskie - - -
WOSNITZA VIKTOR - - 1918-04-10 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOITUSCH PETER - - 1918 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WACHUTTA FERDINAND GFT. K.U.K. KORPS. T.A. 14 1915-02-23 - Dębno (nr 281) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - Grób zbiorowy
WARTENBERG VON JOACHIM HPTM. KPGGR 2 1915-05-06 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEHRMEISTER FRIEDRICH - - - - Zaspy Wielkie wieś, gm. Tychowo, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
WRUSCH LUDWIG MUSKETIER 3 KOMP. ERS.BATL. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WERESKY WALENTIN INF. I.R. 278 1915-05-01 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYCISK JOH.(ANN) - - 1918-04-05 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WESELOWSKI F. - - 1918-03-29 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - WILCZA (DOLNA) -
WOITZIK THEOFIL - - - - Radawie wieś, gm. Zębowice, pow. oleski opolskie - - -
WEINBECK RUDOLF GEFREITER 3.ESKADRON GRD.DU.CORPS 1915-07-31 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - Gwiazda
WILLI JOHAN LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WILDE GUSTAV RESERVIST R.I.R. ?? / 12K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WALLACH FRITZ GFT. PRIR 271 1915-05-02 - Harklowa (nr 15) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WASILKOW IWAN KOSAK 11. KOS. DIV. 1915-04-21 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEISSE... ? - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WACHSNER LUDWIG - - - - Gliwice IX miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - GLEIWITZ -
WOJOWSKI WŁADYSŁAW - - 1918-03-24 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Kosowo mogiła
WOZNY AUG. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WERNO ANTONI - - - - Siekówko wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WROBEL ADOLF - - 1918-09-07 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
W??????? HERM. - - - - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
WOLLERT - MUSK. INF. REGT. 44 - - Koty II wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WITTKE KARL MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYDERA JÓZEF - - 1914-09-08 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WEISS MICHAEL - BEYER. INF.RGT.3 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WAGNER JOHANN GREN. KPGRZF 4 1915-05-07 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WILK KAZIMIERZ - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WILKE E. HILFSFÖRSTER - 1914-11-21 - Bolesławiec miasto, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WRZECIONO JOHANN - - - - Tarnów Opolski II wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WELLNITZ WILHELM - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WŁODARCZYK JÓZEF - - - - Kraków-Bieżanów miasto, gm. Kraków, pow. M. Kraków małopolskie - - -
WIGNANEK R. - - 1917-04-22 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WEIDLINGER LEOPOLD PTRF K.K.K. SCH.R. III 1914-11-27 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WINTERLING ERNST LANDSTURMMANN 5.KOMP.LDST.JNF.BATL.KATTOWITZ 1916-10-18 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1896-03-13 - -
WIKTOROWIT? ANTON RUSS.SOLDAT - 1917-09-10 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WEGL MICHAEL LDST.SCH. SCH.R. 1 1915-01-06 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALKNER MATHIAS INF. K.U.K.I.R. 59 1915-05-07 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYSUJAK - RESERW. INF.RGT.47 2 KOMP. 1919-07-25 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1890-01-12 - -
WITTIG ALOIS - - 1916-08-15 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WODARCZYK B. WEHRMANN  L.J.R.23.7.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
WEISS E.R. ERS.RES. JNF.REG. 150 - - Lipno II wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
WIORA JÓSEF - - 1915-08-17 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - WILCZA (GÓRNA) -
WERBER ADOLF - JNF. 1914-10-02 - Mszana Dolna (nr 363) miasto, gm. Mszana Dolna, pow. limanowski małopolskie - - -
WILDE GUSTAW RESERVIST R . J . R . 208 / 12 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILCZEK OSKAR - - 1914-12-03 - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIZINGER KARL JG. TKJR 1 - - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALENTA FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WARKOCZ VINZENT - - 1917-01-28 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WIERTEL FRANCISZEK - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WEBER JOSEF INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYZGOL ALF. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WESSNER EMIL ARMIERUNGSSOLDAT 1.KOMP.ARM.BATL.19 1917-09-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-04-06 - -
WILCZEK JOHANN - - - - Sternalice II wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - - -
WAGEMANN OTTO - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIELGOSZ JÓZEF - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WILLMS ALFRED GEFR. 1.ESK.RES.DRAG.REGT.5 1915-02-20 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WESTERMAYER FRANZ SCH. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WARDA WŁADYSŁAW - - - - Domaniewice wieś, gm. Domaniewice, pow. łowicki łódzkie - - -
WINNESCHEI D.E. PREUSS.RES. I.R.39 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WENKE PAUL - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLNY KONSTANTIN - - 1917-06-18 - Dziedzice wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEIDEL PAUL Vz.FLDW. - 1916-07-23 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WLOKA PAUL - - 1916-09-25 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - GRZENDZIN -
WYSHACH - - - 1918-12-11 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WILHELMSTALLER RUPPERT K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-12-22 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WOISEK PAUL LANDSTURMMANN 1.KOMP.E.RES.JNF.RGT.11 1916-04-30 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1880-09-02 - -
WALLISCH JOSEF SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILCZEK KARL - - - - Łubie wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WANDT LEON SZEREG. - 1918-06-19 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1899 - -
WOJAK AUGUST - - 1917-03-26 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WURZL ANTON OSTERR.  K.U.K.J.R.84  1915-05-20 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
WATZLAW JOHANN - ÖST.UNG.SOLD. 1914-12-16 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WÄHL GUSTAV - - 1915-06-01 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WIOSNA PAW. - - 1915-05-06 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - WILCZA (GÓRNA) -
WEYERS JOHANN JG. D.P.J.B. 19 1914-12-13 - Tymbark (nr 365) wieś, gm. Tymbark, pow. limanowski małopolskie - - -
WINKELHOFF AUGUST OFFZ .STELL . V. J . R . 79 / M . G . 1915-07-07 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WAGNER GUSTAV - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WINTER OTTOKAR E.R.SCH. SCH.R. 30 1915-02-17 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINDISCH KARL - - 1914-09-22 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WYRWOLL SYLWESTER GEFREITER - 1918-05-22 - Leśnica I miasto, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie 1882 - 1)
WALETZKO JOHANN - - - - Dębie I wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - DĘBIE -
WOLFF JOSEF KR.FR. PREUSS. R.I.R. 219 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - sarkofag
WYZGOL ANT. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WIECZOREK JOHANN UNTEROFFIZIER 1.KOMP.10.LDST.JNF.BATL.VI.36 1917-05-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-01-19 - -
WALUSIAK J. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ANDRYCHÓW -
WLOCZYK KASPAR - - - - Sternalice II wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - - -
WOLFF ANDREAS MUSKETIER R.J.R.152/10K. 1914-10-26 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WALPER FRIEDRICH - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYKRĘT ANTONI - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WILL AUGUST - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
WALAS MARIAN - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
WÜST JAKOB - BAYER.INF.RGT.22 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WITTIG ADOLF - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAWRZINEK JOHANN - - 1915-07-13 - Racławiczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WINGRAL GUSTAV MUSK. - 1915-02-23 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WOLLEK LEO - - 1915-03-16 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - DZIELAU -
WASTL JOSEF LDST.INF. IR 21 1915-02-21 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WODARZ LORENZ - - - - Osowiec Śląski wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - - -
WOLTABERGER FERDINAND K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WOLSKO JEMELLA SOLDAT 7.RUSS.PION.BATL. 1916-08-08 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie - - -
WINTER FRANZ E.R.INF. IR 18 1915-03-09 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WACHUR TUFON RUSS. - 1914-10-13 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WESZKE JAN SZEREG. - 1919-08-24 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WILLER GUSTAV - - 1918-08-30 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
WELLMANN HEINRICH GREN. PREUSS.1.GARDE RGT. Z.F 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WERKE EMIL - - 1917-12-26 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WALUSIAK JAN - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WYKOWSKI SZCZEPAN LEG. POL. L.P. 1914-12-06 - Limanowa (nr 366) miasto, gm. Limanowa, pow. limanowski, ul. Szewdzka małopolskie - - -
WUNNICKE PAUL UNTOFFZ . R . J . R . 208 / 1 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WIĄCKOWSKI WALENTY LEGIONISTA - 1914-09-20 - Kielce miasto, gm. Kielce, pow. m. Kielce świętokrzyskie - - -
WARTENBERG von W. - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WOLNY JOSEF LDST.INF. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie 1889 - -
WOHL JOHANN - - 1917-04-03 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WIECZOREK ALEXANDER - - 1915-01-18 - Kędzierzyn-Kożle - Cisowa miasto, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WALICZEK BERNH. - - 1915-05-22 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEGMANN ALBERT RES PREUSS R. J. R. 218 1914-12-21 - Niwka (nr 269) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYZGOL JOS. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WIEDERA JOHANN ERS-RESERVIST 4.KOMP.E.RES.JNF.RGT.11 1916-05-28 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1884-11-22 - -
WIERCIMAK J. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - WIEPRZ -
WANNEK ERNST UOFFZ. 23 I.R. 1918-10-01 - Rozumice wieś, gm. Kietrz, pow. głubczycki opolskie - - -
WARNKE KLEMENS MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka IV (nr 95) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WESTPHAL MARTIN - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYKRĘT JAN - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WASCHKE JOHANN - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WISZ KAZIMIERZ - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
WOLF ERNST - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIEJA AUGUST - - 1916-07-29 - Smolarnia wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WINKLER GUSTAV MUSK. - 1915-08-01 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WOLLEK KARL - - 1915-05-15 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WITOSLAWITZ -
WEBER JOSEF SCH. SCH.R. 10 1915-02-17 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAHL JOSEPH - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEIGT ALBERTUS - RES. INF.RGT.218 1915 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOTZITZKY OTTO LANDSTURMMANN 1.KOMP.1.E.BATL.GREN.RGT.11 1915-11-12 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1888-06-29 - -
WOEF ADOLF LDST.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WASILIEW HILARION RUSS. - 1915-05-23 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WIECZORA ANTONI SZEREG. - 1914-09-20 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WIECZOREK PAUL - - 1915-08-16 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
WIŚNIEWSKI JOSEF FÜS. PREUSS.1.GARDE RGT. Z.F 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLFGRAMM ALBERT - - 1916-09-28 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WAWAK FRANCISZEK - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WORTMANN HERMANN RES. PREUSS.RES.INF.REG. 218 1914-12-27 - Droginia (nr 371) wieś, gm. Myślenice, pow. myślenicki małopolskie - - -
WAWRZYNEK MICHAŁ - II BRYG. 2 P.P. 1916-11-10 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
WASILIEW ANTON RUSSE ART.BRIG.2  1914-11-11 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WEIST EMIL - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WEHSER FRANZ JG. TKJR 1 1914-12-13 - Wola Cieklińska I (nr 10) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WERNER KARL - - 1916-11-11 - Urbanowice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WROBEL LUDWIG - - 1916-07-13 - Kędzierzyn-Kożle - Cisowa miasto, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WILK JOH. - - 1914-08-22 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WIEGAND KARL K.R.G.F.R.W PREUSS R. J. R. 218 1914-12-22 - Niwka (nr 269) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WASCHKA KARL - - 1914 - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - DOBIESZÓW -
WIEMER HEINRICH LANDSTURMMANN 4.KOMP.E.RES.JNF.RGT.23 1917-04-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1881-07-21 - -
W??ISKI FRANZ RUSS.SOLDAT - 1917-10-07 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIELANDT EWALD ERS. RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka IV (nr 95) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOKITTEL(?) R. MUSK. - 1916-11-26 - Łany (dolnośl.) wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WOLFRAMM FRITZ - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAGNER ADOLF - - 1915-03-31 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WENDZIG RUDOLF - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WOJTULEWICZ MIECZYSŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
WALTER PAUL VERPFL. SOLD. K.U.K. KOLL.3. INF. VERPFLE. 1914-10-05 - Tęgoborze (nr 353) wieś, gm. Łososina Dolna, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WÜRSBEK FRANZ - - 1917 - Krzyżanowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WROBEL FRANZ - - - - Krępna wieś, gm. Zdzieszowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WITTWAR JOHANN ERS.RES. - 1915-09-03 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WRÓBEL JÓZEF - - - - Piotrowice wieś, gm. Przeciszów, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WNUK JOHANN JG. FJB 4 - - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WARCZOK FRANZ - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WILKE PAUL PREUSSISCHES RES. INF.RGT.211 1915-05-06 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYSTENEP EMANUEL GRENADIER 2.VERW.KOMP.1.E.GREN.RGT.11 1917-04-05 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-08-06 - -
WIELAND ROBERT R.U.O. I KL. IR 27 1914-10-01 - Ropica Górna IV (nr 78) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINOGRADOW ALEXY SEMENOWICZ RUSS. - 1915-05-15 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WINZFELD TOMASZ SZEREG. - 1920-03-23 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1885 - -
WEIDNER RICHARD - - 1915-10-03 - Kotowice (pow. trzebnicki) wieś, gm. Oborniki Śląskie, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WOŁOSCHIN ANDREJ INF. RUSS.I.R.278 - - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLFGRAMM GUSTAV - - 1918-12-31 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WAWAK JAN KANTNY - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WEININGER PAUL INF. I.R. 68 1914-11-07 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1882 FEGYVEREK -
WILK FRANCISZEK - 4 P.P. 1915-08-18 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
WENOKO ALEKSEJ MILIT.BEAMT.  FELDSP.  N.345  1915-02-10 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WIEDERMANN H. - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WOKUON KARL ER.RES.INF. - 1915-02-18 - Lipna (nr 45) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYRWICH FRANZ - - 1915 - Lasowice Małe wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
WOLLEK FRANZ - - 1914-11-26 - Witosławice wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOITZIK LORENZ - - 1915 - Kujakowice Górne wieś, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WITZLINGER MICHAEL INF. KUK IR 49 1915-05-07 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WERNER FRANZ - - 1918 - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RADOSZOWY -
WILDENSEE FRITZ FLIEGER 3.KOMP.FLIEGER-ERS.ABT.11 1917-07-29 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1897-11-02 - -
WASILEW WLADIMIR RUSS.SOLDAT - 1918-02-28 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WALTER I EMIL RES. PIR 58 1915-05-02 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERNER AUGUST - - 1914-09-26 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WACHTSCHITSCH WLADIMIR OBLT. K.U.K.I.R 89 1914-10-04 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
WELEZICH FRANZ - - 1920-08-28 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WERNER PAUL - - 1916-??-?? - Tomisław wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WIEZORREK JOHANN - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WAWRZIK VALENTIN - - 1916-03-22 - Korelicze wieś, obwód grodzieński, rejon korelicki Pogranicze - - -
WIELGUS FRANZ SCHÜTZE K.K.SCH.R.17 1914-12-11 - Laskowa (nr 358) wieś, gm. Laskowa, pow. limanowski małopolskie - - -
WAHNSIEDEL ANTON VIZEFELDW . R . J . R . 206 / 7 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WACHWITZ GUSTAV - - 1918-07-1? - Jelcz Laskowice I miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WILGAWSKI - KOSSAK - - - Banica (nr 62) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERNER JULIUS - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WARMELING JOSEF ERS. RES PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WARZECHA ALFONS MUSK. - 1916-12-06 - Kędzierzyn-Kożle - Lenartowice część miasta Kędzierzyn-Koźle, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOJTYTO STANISŁAW - - 1916-09-16 - Wola Żelichowska wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WĄDRZYK ANTONI - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WOLF GUSTAV INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-04 - Rozdziele (nr 85) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOJTKIEWICZ IWAN RUSS. - 1915-05-21 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WOJDA ANTONI SZEREG. - 1914-11-05 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WALTER O. - - 1918-07-23 - Ławszowa wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WALCHER JOHANN HPTM. K.K.SCHR.R.9 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWAK WINCENTY - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WILTNER FERDINAND SCH. SCH.R. 9 1914-10-22 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1890 EINSIEDL -
WOLKOW WASILY RUSSE PERN.GR.REG.3  1915-03-01 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WÜRRWITZ HEINRICH - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WAGNER PETER E.R.INF. IR 47 1915-02-28 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENDE PAUL - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WACHE ANTON - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WUNSCHIK PAUL - - 1915-05-17 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WANCZURA KONSTANTIN - - 1918-03-28 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - PONIENTZÜTZ -
WEIRACH - - - 1915-10-08 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WITZLINGER MICHAEL KPL. K.K.LDST.I.R. 31 1915-01-31 - Paleśnica II (nr 296) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINKLER MAX KANONIER GARNIS.BATT.E.FELDA.RTL.RGT.11 1917-05-26 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-06-20 - -
WIESCHIN ?? RUSS.SOLDAT - 1918-10-?? - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WESTEN HUGO LDST.INF. IR 100 1915-03-20 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLF - LDSTM. LDSTM.INF.REGT.8 1916-07-15 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1887-03-03 - -
WOLLNIK ROBERT - - 1915-05-02 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WAHLICH JOSEF - - 1914-12-28 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WEBER FRIEDRICH ERS.RES.  LJ.R.23.5.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
WILKOCKI JÓZEF - - 1915-??-?? - Rubieżewicze wieś, obwód miński, rejon stołpecki Pogranicze - - -
WEIS FRANZ JOHAN ? JLK 1914-12-27 - Krasne Lasocice (nr 361) wieś, gm. Jodłownik, pow. limanowski małopolskie - - Obelisk
WIENECKE HERMANN LDSTRM . J . R . 207 / 4 K 1915-07-07 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WIELTSCH EMIL - - 1914-09-01 - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WINKLER PANKRATIUS LDST.INF. IR 47 1915-02-18 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOJCIECHOWSKI STANISLAUS ERS. RES PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WARKOCZ KARL - - 1917-02-22 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WĄSIK FRANCISZEK - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WALDMANN JOSEF RES. BAYERISCHES RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOKORIN JAKOB NIKOLAJ RUSS. - 1915-05-24 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WENZEL PAUL MUSKETIER 2.KOMP.JNF.RGT.62 1917-03-31 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1891-02-18 - -
WOJTYCH JÓZEF - - - - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WOZNY JOHANN - - 1921-01-24 - Branice I wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1898-09-04 - -
WITTE FRITZ GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWRZYCZEK JAN - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WOJTAS JOSEF TRAINSOLDAT TR.DIV. 1 1916-04-22 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1869 KAMESZNICA -
WEIEL JOSEPH MUSK. 12.KOMP. INF. REGT. 54 1914-10-29 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WEGSCHEIDER LUDWIG SCH. SCH.R. 1 1915-02-19 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERDER ALFRED - - 1915 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WEESE PAUL - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
WIEJA JOHANN - - 1918-07-28 - Dziedzice wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WINKLER ERNST - - 1915-09-16 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAWRZINEK JOHANN - - 1915-07-09 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WITOSLAWITZ -
WASICEK J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WRONA PAWEŁ INF. K.U.K.I.R. 30 1915 - Tymowa (nr 298) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WILIŃSKI JAN ŻOŁNIERZ ZAPASOWY ARMII ROSYJSKIEJ - 1915-01-18/19 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie 1895 - 2 nagrobki
WASCHKOWICZ K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOLTER PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEBER ROBERT JG. T.K.J.R. 2 1915-05-07 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIDERA EMANUEL MUSKET. - 1915-11-03 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WERNER PAUL - - 1918-05-27 - Dytmarów wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
WILDE BRUNO - - - - Kryniczno wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki (niem. Krintsch) dolnośląskie - - tablica
WYSPIANSKI PIOTR LDST.ULANE  K.U..UNG.RGT. 7 1917-07-22 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WAGNER EW. - - 1917-01-11 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEGNER WILLI GFT. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WRANIK IGNATZ - - 1916-02-12 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WRONA JAN KAN. 2 P.P.AR 1916-02-23 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WISZNIAKOW MICHAŁ JENIEC 44. 20 JEN. ROB. BTL. 1917-02-17 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 951
WIEJA JOHANN - - 1915 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - LORENTZDORF
WINTER WILHELM LDST. INF. I.R.27 1915-01-29 - Grab I (nr 4) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
WENZEL K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WESOLOWSKI THOM. RES. PREUSS. RES.INF.RGT.220 1914-12-23 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAGNER JOSEF - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WYCISK JOHANN - - - - Pokrzywnica wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEIGEL AUGUST GEFR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK PAUL - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WAGENKNECHT W. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WENDT PAUL LDSTRM LDW IR 37/8K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
WILDE FRANZ - - 1918-07-17 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1880-10-30 - -
WINKLER ROBERT - - 1914-08-22 - Tarnowiec (opol.) wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski (niem. nazwa Tarnowitz) opolskie 1889-10-29 - obelisk
WOLLSTEIN EWALD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WAGNER IGNAZ INF LDST.I.R. 21 1914-12-(22-24) - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIECZOREK JOSEF - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WILLIMZIK FRIEDR. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WITTENBERG O. GREN. R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1915-03-10 - tablica betonowa nr 2
WESSELS - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-05-16 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WOTA ANDREAS SCH. SCH.R. 34 1916-05-01 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1882 GITALOWICE -
WOLASZYN WASYL INFT. I.R. 89 1914-12-24 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 3.5
WALLA PAUL - - 1918 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WIBK WILLIBALD - - 1916-03-20 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WONTROBA J. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WILLASCHEK MAX - - 1918-04-14 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WASZEWSKI B. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOJCIECHOWSKI MICHAEL E.F.GFT. K.K.LIR.16 1915-05-04 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WITZMANN BENNO MUSK. - 1914-09-17 - Bogumiłów wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WAGNER JOHANN INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILK ANTON LANDSTM. - 1919-11-30 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WINOWGEW - RUSS.SOLDAT - - - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WOTTKE FRANZ - - 1918-05-17 - Dytmarów wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
WAGNER HERMANN - - 1915-11-22 - Lutynia wieś, gm. Miękinia, pow. średzki (niem. Leuthen) dolnośląskie - - obelisk
WEIHS JOHAN - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
WENZEL JOSEF - - 1915-09-25 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - VERMISST
WÖLLNER HEINRICH INF. K.K.L.I.R. 6 1915-05-04 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEISSLEDER ROBERT ERS. RES. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYROBEK JOHANN - - 1916-10-07 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WYŻEŁ (FILAK) WIKTOR LEGIONISTA 1 BRYG. POL. 1914-10-?? - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WOBOROBJOW WASYL - 62 P.P. 9 K. 1917-08-08 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WILK THEODOR - - 1916 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
WARIMSKY JOSEF RUS. INF. KAIS. RUS. I. R. 45 1914 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
WESOŁOWSKI F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WAGNER THEODOR - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WIESNER ADOLF - - - - Lipnica wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki opolskie - - -
WOCHNIK JOHANN - - 1916-02-04 - Przewóz wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WECHWTWAL STEFAN ZUGSFÜHRER K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WALTER H. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WILK JAKUB - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WLASOW JAKOW - - 1915-09-27 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1887-09-02 - -
WINCKLER GUSTAV - - 1917-05-08 - Janówek wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WITSCHEL HERRMANN - - 1916-04-13 - Tarnowiec (opol.) wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski (niem. nazwa Tarnowitz) opolskie 1897-08-05 - obelisk
WEIMANN [HEINRICH] GEORG RES. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEISS RICHARD - - 1918-01-05 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WISZNIOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 1.P.P.LEG.POL 1914-12-24 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLLEK JOSEF - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WROBEL AUG. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WILD - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WĄTOR JAN SZER. 5. P.P. POL. LEG. 1915-08-18 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WAŁYNIEK MICHAEL INFT. I.R. 89 1914-12-21 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.37
WILDE PAUL - - 1917 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WIESNER ROBERT - - 1914-09-28 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WRÓBEL K. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WOLF BRUNO LDST.INF. IR 47 1915-03-22 - Konieczna (nr 47) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYRTKI ALBERT - - 1915-09-25 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie 1889-09-03 * - * informacja nie umieszczona na tablicy
WAWSKOWICZ J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WYORAL THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WONNEBERGER PAUL ERS. RES. - 1914-10-14 - Bogumiłów wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WAIBL JOHANN INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYROBISCH JOHANN LANDSTM. - 1923-04-23 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WSZIWEW PIOTR RUSS.SOLDAT - 1917-11-20 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WECKER BRUNO - - 1918-09-02 - Radoniów wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki (niem. nazwa Ottendorf) dolnośląskie - - -
WINKLER RUDOLF - - 1918-03-24 - Nielestno wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
WAGNER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 59 1915-05-05 - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WESENIGLE BERNHARDT RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYROBEK THEODOR - - 1915-10-25 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WESOŁOWSKI FRANZ KUTSCH.KAN. - 1917-08-02 - Nowa Huta-Mogiła (nr 390) część miasta Kraków małopolskie - - -
WOLNICZENKO STEFAN SZRG. RBCZ.BTL. 13 / 20. 280 1916-07-05 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 658
WASCHESZIO EMIL PIONIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WONS JOHANN - - 1914 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - BUHLAU
WOREBCZYK IWAN OBERLEUTNANT KAIS. RUS. I. R. 192 1914 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEWODA G. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WEISSER ALOIS - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WAWRZECZKO JÓZEF - - - - Rudzica wieś, gm. Jasienica, pow. bielski śląskie - - -
WOJTASCHEK KONSTANTIN - - 1917-06-25 - Przewóz wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WLCZEK FERDINAND INF. I.R. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WEGMANN K. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WALASZCZYK HENRYK - - 1914 - Ustrobna wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WONGLORZ WILHELM - - 1915-09-09 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WNCKLER EMIL - - 1917-04-03 - Janówek wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WAGNER HEINRICH - - 1915-05-22 - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - -
WESELOWSKI ANDREAS WEHRM. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WRZOSEK KAROL KAPRAL 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYLEZOL FRANZ - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WEISCHNITZEK AUGUST WEHRMANN  L.J.R.46.8 KOMP.  1915-05-19 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WOLTERS - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-07-09 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WILIŃSKI KAZIMIERZ, WIKTOR KAPRAL 1. P.P. POL. LEG. 1914-04-26 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WOJCIL JOHANN INFT. I.R. 9 1914-11-23 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.10
WROZA THEODOR - - - - Pisarzowice (opolskie) wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WINKLER FRITZ - - 1918-08-27 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - GEF.[ALLEN]
WENZEL EDUARD 2 - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
WAKULA AKIMENKO INF. - - - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYRTKI JOSEF - - 1915-10-21 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WEGIERA M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WILD JOSEF GFT. LDST.I.R. 7 PILSEN 1914-12-29 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WITT FRANZ MUSKETIER 5K JNF. REG. 176 1914-11-16 - Łęczyca III miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
WALLNER JOHANN LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-10 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEBERSCHAER WILLI OFFIZ. 7/R.I.R.225 1914-10-21 - Romanowo I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WASILIEWICZ IWETISLAW - - 1916-12-20 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WISTUBA JOHANN - - 1916-09-17 - Wasiłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WÜNSCH FRANZ - - 1918-03-22 - Radoniów wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki (niem. nazwa Ottendorf) dolnośląskie - - -
WUDE RICHARD - - 1916-03-08 - Owczary (dolnośl.) wieś, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIMMER JOSEF INF. K.U.K.I.R. 59 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WĘGRZYN JOHANN LDST. INF. I.R. 57 1915-03-18 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK JOSEF - - 1915-01-15 - Racibórz-Markowice miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie 1894-01-10 - -
WEINMAIER JOHANN R.KPL.TIT.ZGSF. I.R. 14 - A.Z.D. KRAKAU 1917-08-02 - Nowa Huta-Mogiła (nr 390) część miasta Kraków małopolskie - - -
WOŁOWICZ MAREK SZRG. 7 / 78 P.P. 1916-11-05 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 811
WILIMZIK ERNST OBERLEUTNANT - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WUTTKE PAUL - - 1916 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY KUJAU
WITTREICH ADALBERT JG. FJB 7 - - Desznica (nr 7) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
WIĄZEK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WEISSER FRANZ - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WOŁOCH JAN - - - - Rudzica wieś, gm. Jasienica, pow. bielski śląskie - - -
WIECZOREK FRANZ - - 1917-11-30 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WISZNIOWSZKO [WISZNOWSKO] WIKTORIA CIV. PERS. - 1915-02-02 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WEHNER F. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WOJTOWICZ JAN - - 1916 - Ustrobna wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WOZNIOK ANTON - - 1918-11-28 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1894-02-08 - -
WEIDNER KARL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
WEINERT RICHARD - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WICHTER WILLIB[ALD] GEFR. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAGNER AUGUST - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie 1894 Eulenburg ps.ŚWIT
WZOREK JOHANN GFT K.K.LDST J.R.32 1915-03-05 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYLEZOL NIKOLAUS - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WOLF JOHANNES WEHRM.  L.J.R.133.9 K.  1915-05-23 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WALLOCH HERBERT PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.85 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINTONIAK JÓZEF SZER. 3.P.P. POL. LEG. 1917-07-26 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WASILJEW ELJASZ - 278 P.P. 15 K. 1916-04-07 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WILHELM JOSEF - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
WINKLER WILHELM - - - - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WENZEL FRITZ - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
WALTER DR. OSKAR - K.U.K.T.K.J.R. 1914-12-10 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WILZEK GUSTAV - - 1915-06-19 - Wojnowice wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WEIDGASSER A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOSCHONK KARL FÄHNRICH I. D. RES. T.K.J.R. 4 1915-02-18 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEIGERT WILHELM FELDW. 4. KOMP. LDSTM. INF. BATL. BRESLAU II 1914-11-21 - Korczew wieś, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WANNER ADOLF INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WANTKE JOSEF - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WEISS JOSEF - - 1919-08-14 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1876-09-02 - -
WUTTIG OTTO - - 1918-07-19 - Lechitów-Sądowel wieś, gm. Wąsosz, pow. górowski (niem. Sandewalde) dolnośląskie - Groß Wiersewitz obelisk
WEIST HERMANN - - 1915-05-30 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
WOLNY RUDOLF INF. K.U.K.I.R. 21 1915-05-05 - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESNIK GUSTAV MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIGLENDA F. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
WINTERLING MICHAEL INF. LST.GEND.ASS.L.I.R. 6 - - Nowa Huta-Mogiła (nr 390) część miasta Kraków małopolskie - - -
WOSTRIAKOW JAN SZRG. 10 / 336 P.P. 1917-02-03 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 891
WASCHKEWITZ JAKOB - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WAGNER JOSEF - - 1915-05-24 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
WIŁKOW FRANKO - RUSS. INF. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Izmański Reg. [J. Drogomir]
WIILLING W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WERDECKER ? - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WACHMIETA O. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WAHL JOHANN - - 1915-05-24 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WOZNIAK JOSEF RES. PREUSS. R.J.R. 8/220 1914-12-17 - Rudka (nr 213) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEPE?CHOCK O. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WUSTENBERG ??? UNTOFFZ. L.J.R. 2/3K ????-??-?? - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WAGNER K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WINHARDT MATHIAS GEFR. BAYERISCHES RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALTER GUSTAW - - 1915-06-19 - Świny wieś, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WIESINGER LUDWIG INFANTERIST I.R. 59 1915-05-05 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWRZINOSSEK PAUL - - 1917-08-02 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - SŁUPSKO -
WILDE ALOIS - - 1917-02-04 - Jarnołtów wieś, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
WINKLER JULIUS JÄGER - 1918-03-29 - Kwietno wieś, gm. Malczyce, pow. średzki (niem. nazwa Blumerode) dolnośląskie - SIMSDORF tablica
WANKA FRANZ JNFANT.  K.U.K.7K.  1915-01-15 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WALTKE WILHELM PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.85 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WLADZIMIRSKI KAZIMIERZ KAN. AR. 7 P. ART.. 1916-02-07 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WERESZCZAGIN SAMSON - - 1917-08-12 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WENZEL PAUL - - 1918-04-27 - Kiełczów wieś, gm. Długołęka, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WIMEDER FRANZ ZGSF. K.SCH.R. III 1914-12-08 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WĄS SZCZEPAN LEGION. - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
WELYKCZTOWIEK D. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WENZEL REINHOLD JG. K.U.K.F.J.B.1 1914-12-24 - Waryś (nr 267) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WEISS OTTO - - 1922-04-13 - Piętna wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WERSIG PAUL UNTEROFFZ. 5. KOMP. LDSTM. INF. BATL. LAUBAN II 1914-11-21 - Korczew wieś, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WÓJCIK JAKUB - - - - Piotrowice wieś, gm. Przeciszów, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WAWROK ANTON MUSK. PREUSS. INF. RGT. 58 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK MAX - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WESTHAFE JOHANN - - 1917-05-09 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WANIELIK RICHARD KAUFMANN - 1918-04-18 - Smogorzów wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Schmograu) opolskie 1890-01-29 - obelisk
WALTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WONDRASCHA JOSEF KPL. K.K.SCH.R. 9 1914-11-(28-30) - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILCZEK JOSEF - - 1918 - Gamów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie 1895 - -
WITTENBURG A. - - 1918-06-16 - Łosośnica wieś, gm. Resko, pow. łobeski zachodniopomorskie - - Mogiła 11
WERNIK LUDWIG - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WAGNER ANT. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Fichtig -
WULWAS SAVELI - RUSS. SOLD. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Siazki Reg. [J. Drogomir]
WASSERMANN - KRIEGSFREIWILLIGER PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WITSCHAK K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIDLA JOHANN INFT. LST. I.R. 16 1915-04-02 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 5.2
WALETZKO ALOIS - - 1918-10-28 - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WAGNER R. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WAHL MAX - - 1917-05-14 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WINZENZ JOHANN INF. K.U.K.I.R. 29 1915-01-25 - Szczurowa (nr 264) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
WENSKI JOHANN PODOFICER ARMII NIEMIECKIEJ 11 KOMPANIA 7 PUŁKU OBRONY KRAJ. 1915-07-28 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
WALICZEK M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOJTOSZAK MARZEL RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLFSEGGER JOSEF JAGER T.K.J.R. 2 1915-05-05 - Woźniczna III (nr 178) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLLEK PAUL - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RADOSZOWY -
WIECHOCZEK JOSEF - - 1917-08-?? - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - PONISZOWICE -
WIECZOREK FR. - - 1920-08-31 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WOLF HERMANN PIONIER - 1917-02-07 - Kwietno wieś, gm. Malczyce, pow. średzki (niem. nazwa Blumerode) dolnośląskie - OBSENDORF tablica
WOJCZEK PAWEL JNFANT.  K.U.K.J.R.75.4K.  1914-11-30 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WIHNALEK EMIL - - 1915-07-29 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEBER FRANZ LDST. INF. I.R. 57 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WORDLICZEK WŁADYSŁAW SZER. 2.P.P.POL.LEG. 1916-08-13 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WINOKUROW PIOTR SZRG. 4 / 120 P.P. 1916-09-06 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 763
WEISS FRANZ - - 1916 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
WINSAUER ADAM ÖST.UNG.SOLD. - 1914-??-?? - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WENECZUK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WEHLGEMUTH JULIUS MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT. 217 1915-05-05 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAGNER ANTON - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WOLAMIN JAN - - - - Piotrowice wieś, gm. Przeciszów, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WEBER JOSEF KR.FR. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK HERMANN - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOITINEK REINHOLD - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WEJSMAN LUDWIK - - - - Pruchna wieś, gm. Strumień, pow. cieszyński śląskie - - -
WIEKIZYN SERGEW - - 1915-08-14 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1888-10-07 - -
WEISE EMIL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WAZEL KARL JG. K.U.K.F.J.B. 12 1914-12-18 - Kowalowy (nr 168) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYSTĘP J. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
WURZER R.H L.INF. - 1915-08-27 - Biała Podlaska miasto, gm. Biała Podlaska, pow. m. Biała Podlaska lubelskie - - -
WILIMZIK FRIEDR. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WEBER - GREN R.J.R. 4 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1914-09-10 - tablica betonowa nr 2
WEIDT - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WIOCHMA JOSEF SAP. SAP. BAON. 10 1914-12-18 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.36
WIESALLA FRANZ - - 1918-10-08 - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WENZEL ALFRED - - 1918-07-31 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WIESNER A. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WIDOK STANISLAUS - - 1918-07-15 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WOLF FRIEDRICH - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WINKLER PAUL - - 1915-08-04 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Zemmen-Ciemno obelisk
WILD PETER LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIEDMOSER JOSEF OB.JG.KDTT.ASP. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WITTIN G. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WOLF FRANZ - - 1915-02-14 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WIELAND ALFRED - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WALLAH GEORGE - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
W? JOH. - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WINITZKI KASIMIR - - 1914-09-09 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - NIEKARMIA -
WHITE F.F. 6362 GUARDSMAN SCOTS GUARDS 1915-03-30 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WEIDLER M. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALLENWEBER AUGUST HEIZER SANITÄTSZUG 1915 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WOLF W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOGEBANE JOHANN DRAGONER - - - Wodynie wieś, gm. Wodynie, pow. siedlecki mazowieckie - - -
WEISS WILLI - - 1918-08-22 - Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - -
WOLLNY THOMAS - - 1918-04-06 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1874-12-18 - -
WEBER GEORG LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERNER EMIL - - - - Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - LAZ. RATHENOW GEST.
WAWRZINEK THOMAS - - 1918-10-15 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WEIS REINHOLD GEFREITER 8 KOMP. INF. RGT 1 - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
WERNER HANS - - 1916 - Stary Wielisław III wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WI? FRIEDRICH - HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 - - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WAGNER - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WALTER FRANZ SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WERNER JOSEF JG. K.U.K. T.K.J.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIECZOREK IGANTZ - - 1916-07-05 - Rudziniec wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WISCHNEWSKI AUG. - - - - Sząbruk wieś, gm. Gietrzwałd, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - Schönfelde / Unieszewo obelisk
WIENCH JOHANN - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WIDERA JOHANN - - 1917-02-06 - Olszanica wieś, gm. Zagrodno, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
WOLF ERNST SZER 82.J.R.M.G.K 1914-11-28 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WAŚNIEWSKI KAZIMIERZ LEGIONISTA 4 PP 3 KOMP 1915-08-02 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
WACHE R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WERTH WILHELM MUSK. - 1915-03-13 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WIHKLESSE ADU. - - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
WIATREK JOHANN - - 1914-05-11 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1898-08-27 - -
WODITSCHKA F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOJDENKO PAUL INF. RUSS.I.R. 126 1914-12-06 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WULE ADOLF - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WILDMAJR JOSEF E.R.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-10 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WORBS A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WAGNER ALBERT - - 1916-07-01 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WIERICH MAX - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WALTER OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WALLOSCHEK KARL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WITZ GUSTAV HPTM. K.U.K. SAN. FELD DEP. 4 1914-12-05 - Tarnowiec (nr 180) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEINGART WILHELM - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WEBS JOSEF - - 1916 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WIEDENHÖFT FRANZ - - 1918-08-24 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
WILIAMS G. 134233 SAPPER ROYAL ENGINEERS 1918-11-18 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WEIGE R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WLATZKA MICHAEL WEHRM. 2 KOMP. LDST. I. BATL. LÖTZEN II 1915-02-08 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WOLNY J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIESNER PAUL - - 1914-09-28 - Głoska wieś, gm. Miękinia, pow. średzki dolnośląskie - - obelisk
WOLFF G. - - 1916 - Moskorzyn wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachoniopomorskie 1896 - -
WINKLER GOTTFRIED KPL. K.K.L.I.R. 16 1915-05-03 - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIDERA MAX LTN. D. RES. - 1915-06-25 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WERNER WILHELM UNTEROFFIZIER ETAPP FUHR. PARK KOL. 1914-12-15 - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
WEIHS MAX - - - - Chełmsko Śląskie I wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
WICHMANN ?RT HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-08-26 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WESTERKAMP - GREN. 2 GARDE RES. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WEISS KARL RES. B.I.R. 3 1915-05-05 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WELZEL LUD. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WIMMER FERDINAND INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEINHOLD HEINR(ICH) LSTM. - 1915-10-18 - Rachowice wieś, gm. Sośnicowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WILUDDA JUL - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Rudowken tablica pamiątkowa
WACHOLZ REINHOLD - - 1915-06-13 - Paproty wieś, gm. Malechowo, pow. sławieński zachoniopomorskie - - -
WAEUSCH ERICH MUSKETIER 3 K INF REG 140 1914-12-15 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WOJTECKI MARJAN KAPRAL 4 PP 4 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
WAGNER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIGEL ALOIS NIEM. - 1915-07-18 - Lasocice wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WOLF ALFONS - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
WECKERT - GEFR. INFT.REGT.147 7.KOMP. - - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WILK JOSEF - - 1916-10-24 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WOJCIECHOWSKI J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WEINER ALEXANDER ERS.RES. L.J.R. 5, 1 K. 1915-02-24 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WIMMLER FRANZ LDST.JG. T.K.J.R. 4 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALKOWIAK FRANCISZEK - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WILLNER HERMANN - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WEIGER KARL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WANGHOFER MAX INF. K.U.K.I.R.69 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIDERA THOMAS - - 1918 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WIECZOREK JOHANN - - 1916 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WUMMEL ALBERT - - 1915-06-03 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - - -
WOOD E.E. 67259 PRIVATE CHESHIRE REGIMENT 1918-11-04 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WEIGEL F. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIERZOCH ANT - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
WIEGAND - MUSK. I.R. 43 - - Orzysz I miasto, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WORWA J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIECZOREK FRITZ - - 1915-11-29 - Dziuplina I wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WINGERT FERDINAND LDSTM. - 1915-09-16 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
WIEBNER ALOIS OFFZD. K.K. LDW. I.R. 24 1915-02-16 - Wojnicz I (nr 285) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESCHOLEK ANTON - - 1916 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WALASIAK STEPHAN - - 1917 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WILL ERICH - - 1918-08-19 - Bukowo wieś, gm. Człopa, pow. wałecki zachodniopomorskie - - -
WITT FRITZ UNTEROFFIZER HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1915-06-14 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WIEGMANN - KAN. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WENINGER PETER LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-13 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIESNER JOS. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WOLLINGER ANDREAS INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-04 - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WODOK LEOPOLD - - 1915-10-20 - Bargłówka wieś, gm. Sośnicowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WERNER FERDINAND RES. 10. KOMP. RES. INF. REGT. 9 1914-10-18 - Wilkasy wieś, gm. Wieliczki, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WOCKENFUSS HERBERT - - 1915-08-30 - Paproty wieś, gm. Malechowo, pow. sławieński zachoniopomorskie - - -
WITKOWSKI VIKT. ? 8 K INF REG 140 1914-12-02 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WADMAN W.H. 59476 PRIVATE TY NESIDE SCOTTISH N.F. 1918-05-15 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WAGNER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALDOWSKI R. WEHRM. 11. / LDW. INF. REGT. 5 1914-08-23 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WIGLARZ STANISLAUS RESERWIST RES.INFT.REGT.2/9.KOMP. 1914-09-11 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WACH WOJCIECH - - 1917 - Otfinów II wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOJNAR M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOLF FRANZ ERS. RES L.J.R. 18, 11 K 1915-02-14 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WESSOLECK J - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WLOCH JOSEF RES.INF. I.R. 56 1915-03-20 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALKOWIAK KAZIMIERZ - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - ROSNOWO -
WARNACK HERMANN MATROSE. - 1916-03-23 - Łeba miasto, gm. Łeba, pow. lęborski pomorskie - Leba-Łeba - obelisk
WILLNER KURT - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WEIZEL PAUL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WEBER JOSEF UNT.JG. K.U.K.T.K.J.R.2 1915-05-02-04 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WLOCHOWITZ JOSEF - - 1917 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WOLANY VINZENT - - 1918 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WEICHBROD W. - - - - Charbrowo wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - obelisk
WRIGHT L.C. 207769 PRIVATE THE QUEEN`S 1918-09-13 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WEITZ H. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIDL OTTO - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
WIESENBERG PAUL GRENADIER 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WYCHLIDAL J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WABERSEK KARL ERS.RES. - 1916-03-21 - Powidzko wieś, gm. Żmigród, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WUSSOW ALBERT LDSTM. - 1919-09-12 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - zmarły na skutek wojny
WRANEK ALFRED JOSEF JG. - 1915-01-11 - Wojnicz-Zamoście (nr 282) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESCHOLEK KONSTANTIN - - 1915-03-10 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WIPPICH HERMANN - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WENZLAF GUSTAV - - 1918-04-11 - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
WITTING AXEL HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-11-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WINKLER - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WESTPSAL JOSEF WEHRM. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILHELM MAX SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WANNER LUDWIG JG. T.K.J.R. 1 1915-02-24 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINKLER PAUL - - 1918-04-25 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
WAGNER ANTON - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WASILEWSKI - - - - - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
WAGNER - SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
WALLER A. 44845 PRIVATE DURHAM LIGHT INFANTRY 1918-10-02 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WAGNER W. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WERDA JOS. WEHRM. 6. / LDW. INF. REGT. 31 1914-10-22 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WEGNER - FÜS. 1 KOMP. FÜS. REGT. 33 1914-11-18 - Cierzpięty I wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WALCZAK AN. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Ziempniów -
WOJTEK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie