Nazwisk w bazie na literę W: 3880

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
WŁODARCZAK ŁU. - - 1914 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1889 - -
WUJKOWSKI [STA]NISL. RUSS.SOLDAT - 1916-04-07 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WEIMANN [HEINRICH] GEORG RES. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WASILEWSKI ZYGMUNT - - 1914-10-29 Mołotków Krzeszowice miasto, gm. Krzeszowice, pow. krakowski małopolskie - - -
WORONJUK ZOTIK SZEREG.ARMII ROSYJSKIEJ 217 P.P. 1918-07-30 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WENGER ZACHARIAS JG K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
WENZEL XAVERI - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALTER XAVER INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAGNER XAVER UT.OFFZ. PIR 78 1915-05-07 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WŁODARCZYK WŁADYSŁW - - 1918-1920 - Janowiec wieś, gm. Janowiec, pow. puławski lubelskie - - -
WYCHORSKI WŁADYSŁAW LEG. 1 PP L.P. 1914-12-06 MARCINKOWICE Marcinkowice (nr 352) wieś, gm. Chełmiec, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WARDA WŁADYSŁAW - - - - Domaniewice wieś, gm. Domaniewice, pow. łowicki łódzkie - - -
WOJTOWICZ WŁADYSŁAW - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WÓJCICKI WŁADYSŁAW - - - - Żywiec III miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
WIDUCH WŁADYSŁAW PORUCZNIK ART. LEG. POLSKICH - 1917 PRZEMYŚL Przemyśl I miasto, gm. Przemyśl, pow. przemyski podkarpackie 1880 - -
WOJDYLAK WŁADYSŁAW - - 1914 PRZEMYŚL Przemyśl III miasto, gm. Przemyśl, pow. przemyski podkarpackie - - Cywilna ofiara wojny
WOJCIECHOWSKI WŁADYSŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
WORDLICZEK WŁADYSŁAW SZER. 2.P.P.POL.LEG. 1916-08-13 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WĄSIK WŁADYSŁAW OCHOTNIK - - - Sosnowiec miasto, gm. Sosnowiec, pow. m. Sosnowiec śląskie - - -
WOJDYŁO WŁADYSŁAW LEGIONISTA 3 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WOJOWSKI WŁADYSŁAW - - 1918-03-24 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Kosowo mogiła
WOJCIESZAK WŁADYSŁAW - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
WOLEK WŁADYSŁAW - - 1917-12-06 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WYRWALSKI WŁADYSŁAW - - - - Żywiec III miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
WITEK WŁADYSŁAW - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - MALINIE -
WOSZUIS WŁADYSŁ. ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 4 P.P. 1917-07-23 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WYRWALSKI WŁAD. POR. - 1916 - Żywiec I miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
WALUSIAK WŁ. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ANDRYCHÓW -
WYZGA WŁ. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Breń Osuchowski -
WALDEN WÖRDEMANN LEUTNANT RJR 220/9K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - żeliwna tablica oficerska
WOLF WOLF - - 1918-10-03 - Pakosławice I wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - BOSDORF -
WOŁEK WOJCIECH - - - - Żelichów wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WOJTANEK WOJCIECH SZER. 6.P.P.POL.LEG. 1917-04-10 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WACH WOJCIECH - - 1917 - Otfinów II wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYLAŹ WOJCIECH - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
WAWRZYNOWICZ WOJCIECH - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - TEODOZEWO -
WAŚKOWIAK WOJCIECH - - 1915 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WĄDRZYK WOJCIECH - - - - Polanka Wielka wieś, gm. Polanka Wielka, pow. oświęcimski małopolskie - - -
WALUŚ WOJCIECH - - 1918 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
WROBLEWSKI WOJCECH RUSS. INF.REGT.23.14.KP. 1917-04-2? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WALKIN WLASI GEM/ROSJA I.R.5 1917-01-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WOJTSCHUK WLADISLAUS GEM/ROSJA I. R. 1 1917-02-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WOLSKI WLADISLAUS RES. PREUSS. R.J.R. 5/220 1914-12-17 - Rudka (nr 213) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WRBA WLADISLAUS INF. I.R. 3 1915-04-04 - Stróżówka III (nr 94) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEGRZYN WLADISLAUS GFT. K.U.K.I.R. 80 1915-02-04 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WAWZINKIEWICZ WLADISL. MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WASILEW WLADIMIR RUSS.SOLDAT - 1918-02-28 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WACHTSCHITSCH WLADIMIR OBLT. K.U.K.I.R 89 1914-10-04 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOROBIOW WLADIMIR GEM/ROSJA I.R.3 1918-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
WIORA WINZENT - - 1916-07-16 - Staniszcze Małe wieś, gm. Klonowskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WAWAK WINCENTY - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WOJNAR WINCENTY - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WERCHE WILLY MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Harklowa (nr 15) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WESTPHAL WILLY - - 1916-10-09 - Stary Kraków wieś, gm. Sławno, pow. sławieński zachodniopomorskie - - obelisk
WALZBE WILLY - - 1917-03-18 - Wielin wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński (niem. nazwa Vallint) zachodniopomorskie - Rochow obelisk
WIEDEMANN WILLY - - 1916-07-07 FRANKREICH Gronów wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
WENDT WILLY TRAINFAHRER MAGAZ-FUHRPARKKOLONNE 51 1917-04-25 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1895-11-12 - -
WELLNITZ WILLY - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WOLF WILLY ERS.RES.  L.J.R.47.10 KOMP.  1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WICHTER WILLIB[ALD] GEFR. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIBK WILLIBALD - - 1916-03-20 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WIMMER WILLIB. - - 1917-10-01 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIESENTHAL WILLI - - 1917-04-25 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1893-04-16 - -
WEGNER WILLI GFT. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEBERSCHAER WILLI OFFIZ. 7/R.I.R.225 1914-10-21 - Romanowo I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WEISS WILLI - - 1918-08-22 - Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - -
WEINHOLD WILLI UNTEROFF. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
WELDER WILLI GEFR. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 3 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WARMBOLD WILLI - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WINCK WILLI GREND. - 1916-09-16 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
WANGERIN WILLI GEFR. - 1918-09-29 - Gosław wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki (niem. nazwa Gützlaffshagen) zachodniopomorskie - - tablica
WOLF WILLI - - 1917-08-01 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WOLF WILLI SZER 9.83 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WALTER WILLI - - 1918-04-30 - Czerwony Kościół wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
WÄTZOLD WILLI - - 1918-11-07 FRK Suszki wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WOLGAST WILLI GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENZEL? WILLI - - ? - Kaliska wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 21 lat
WALTER WILL? - - 1916-03-29 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
WUR?? WILH[ELM] G[E]F[REITE]R - 1915-04-11 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie 1882-11-09 - -
WUTTKE WILHM WEHRM. 1 KOMP LANDW J R 21 1914-11-16 - Rudolfowo wieś, gm. Działdowo, pow. działdowski warmińsko-mazurskie 1894 - -
WESTEMEYER WILHELM UT.OFFZ. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEINKE WILHELM FÜS. - 1916-09-19 - Giżyno wieś, gm. Kalisz Pomorski, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
WÜRFEL WILHELM - - 1915-09-01 RUSSLAND Gronów wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
WILMS WILHELM GREN. 3.GARDE.RGT. Z.F. 1915-05-06 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WESTPHAL WILHELM GEFR. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
WIENKE WILHELM - - 1914-09-07 - Mieszewo wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WENNEHORST WILHELM UNTOFZZ.  M.G.K.L.J.R.47  1915-05-19 - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
WELLNITZ WILHELM - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WITT... WILHELM - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WANDERSEE WILHELM UNTEROFFIZIER - 1917-07-14 WESTEN Cecenowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie - - obelisk
WERNEN WILHELM - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WALKE WILHELM KÜRASSIER ERS.ESK.I.BIB.KÜRASS.RGT.1 1916-10-25 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1895-09-25 - -
WINKLER WILHELM - - - - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WEIGERT WILHELM FELDW. 4. KOMP. LDSTM. INF. BATL. BRESLAU II 1914-11-21 - Korczew wieś, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WALTKE WILHELM PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.85 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WORNA WILHELM DOM. KNECHT - 1918-05-31 Varesnes Smogorzów wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Schmograu) opolskie - - obelisk
WITTE WILHELM MUSK. 6 KOMP. RES. INF. REGT. 266 1914-02-26 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WESTERHOLZ WILHELM UTFF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WATERMAYER WILHELM - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WINKLER WILHELM - - 1915-09-25 - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - -
WERTH WILHELM MUSK. - 1915-03-13 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WEINGART WILHELM - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WERNER WILHELM UNTEROFFIZIER ETAPP FUHR. PARK KOL. 1914-12-15 - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
WOITYNEK WILHELM - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Schodnia -
WABNITZ WILHELM - - 1916-04-11 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Blumenthal -
WASMUND WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WESTPHAL WILHELM WEHRM. 4 / LANDW. I. R. 31 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WUSKE WILHELM GREND. - 1915-08-30 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
WECKESSER WILHELM RESERVIST 5. K. INF. REG. 83 1915-02-16 - Brzeziny (łódzkie) miasto, gm. Brzeziny, pow. brzeziński, ul. Wojska Polskiego łódzkie - - -
WARLICH WILHELM GFT. KPGGR 1 1915-05-05 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
WESTPHAL WILHELM FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINTE WILHELM LANDSTURMMANN 2 LDST.INF.BATL.SCHRODA, 4KP 1917-07-17 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WINKLER WILHELM WEHRMANN - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WYSOCKY WILHELM INF. I. R. 100 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILDNER WILHELM VORM.-ELEKTR. R.ELEKTR.ABT. WIEN - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WULF WILHELM GEFR. 4 / 5 / LANDW. I. R. 84 1914-12-12 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WIECZOREK WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WUSSOW WILHELM - - - - Winniki wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachodniopomorskie - - -
WILHARM WILHELM - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WEIHRAUCH WILHELM LDSTRM.  L.J.R.47,4K.  1915-05-25 - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
WEINREICH WILHELM SZER 10.83 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WROBEL WILHELM - - - - Radawie wieś, gm. Zębowice, pow. oleski opolskie - - -
WALCZUCH WILHELM - - 1916-06-01 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WRUCK WILHELM GEFREITER L.J.R.46/6K 5680 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
WOCHNIK WILHELM - - - - Laskowice wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
WEIGT WILHELM - - 1917-05-06 - Jastrzębia wieś, gm. Góra, pow. górowski dolnośląskie - - -
WINTER WILHELM LDST. INF. I.R.27 1915-01-29 - Grab I (nr 4) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
WILK WILHELM - - 1914-09-15 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WONGLORZ WILHELM - - 1915-09-09 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIROWITZ WILHELM KAV. - 1918-03-10 - Kwietno wieś, gm. Malczyce, pow. średzki (niem. nazwa Blumerode) dolnośląskie - BLUMERODE tablica
WIESNER WILHELM - - - - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - VERM.[IST]
WIENAND WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WITTIG WILHELM MUSK. P.R.I.R. 271 1915-05-03 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WEISER WILHELM - - 1916-04-24 GOSSLAR-HARZ. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WASMUTH WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WEIDEN WILHELM WEHRMANN LDW.INF.RGT 6, 9KP 1915-07-21 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WALTER WILHELM - - 1916-05-26 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
WELBERS WILHELM WEHRM. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEYLER WILHELM MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-(05-10) - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WIEK WILHELM - - 1914-11-25 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WERTH WILHELM PION. PREUSS. GARDE PION. BATL. 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOGGON WILHELM ERS. RES. 15 / LANDW. I. R. 84 1915-02-12 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WIRTZ WILHELM - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Trzciana (nr 309) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WEGNER WILHELM SZER 12.83 1914-12-01 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WAGNER WILHELM WEHRM. ERS. BTL. RGT. 7 1914-11-30 - Stawiszcze wieś, gm. Sieradz, pow. sieradzki łódzkie - - -
WEISE WILHELM FREIWILLIGER K.S.LDW.INF.RGT 133, 4KP 1914-12-23 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WALTER WILHELM - - 1915-07-26 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
WIRK WILHELM UNTEROFFIZIER - 1918-04-11 - Siodłonie wieś, gm. Główczyce, pow. słupski (niem. nazwa Zedlin) pomorskie 1896-01-28 - obelisk
WIESSMANN WILHELM UT.OFFZ. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jabłonica (nr 28) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WINKLER WILHELM - - 1917-10-07 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WINKLER WILHELM - - 1915-09-25 - Jugowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Hausdorf) dolnośląskie - - tablica
WARCZOK WILH.[ELM] - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - CHRÓSTY -
WENDT WILH. - - 1917 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WEIMANN WILH. GER. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WILKE WILH. UTFF. - 1915-07-27 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Dtsch Pribbernow (Przybiernówko) -
WISCHNIOWSKI WILH. - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Kgl. Carmerau -
WEISS WILH. ERS.RES. - 1916-10-01 KARPATHEN Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - WISCHUTZ -
WEHLEN WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WEITZEL WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WISZNIOWSZKO [WISZNOWSKO] WIKTORIA CIV. PERS. - 1915-02-02 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WIT WIKTOR - - 1918-04-05 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1884-07-27 - -
WOLMIN WIKTOR - - 1916-08-12 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1890 - -
WOITZIK WIKTOR - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WIESCHALA WIKTOR - - 1915 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WYŻEŁ (FILAK) WIKTOR LEGIONISTA 1 BRYG. POL. 1914-10-?? - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WEND WIKTOR - - 1915-03-15 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1888-07-21 - -
WILHELM WICTOR - - - - Sternalice I wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - STERNALICE -
WOLF WENZEL SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WOLIŃSKI WAWRZYNIEC LEG. 4 P.P. LEG., 6 KOMP. 1917-05-15 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
WRÓBEL WAWRZYN - - - - Siekowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WOLASZYN WASYL INFT. I.R. 89 1914-12-24 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 3.5
WOBOROBJOW WASYL - 62 P.P. 9 K. 1917-08-08 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WOPILEW WASYL - 41 P.P. 16 K. 1917-08-09 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WELIKI WASYL SZER. 21 p.p. 1917-05-11 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WORONOW WASSILI GEM/ROSJA I. R. 249 1918-05-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
WOLKOW WASSILI SERGT./RUSS. I.R.110 1918-07-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
WESTLUGIN WASSILI UNTEROFFIZIER 3.KOMP.97.RUSS.JNF.RGT. 1917-04-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1891-01-03 - -
WOLKOW WASILY RUSSE PERN.GR.REG.3  1915-03-01 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WALIKOW WASILIJ INF. RUSS.I.R. 126 1915-01-12 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WOLOSNIKOW WASILI GEM/ROSJA I. R .37 1918-02-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WOROBJOW WASILI GEM/ROSJA I. R. 169 1917-09-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
WACHRUSCHOW WASILI GEM./RUSS. I.R.164 1917-06-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WERSCHININ WASILI ROSJA JNF.REGT.212.11.KP 1915-06-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WERMEJEW WASILI RUSS. INF.REGT.306 191?-05-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WASILE WASILE GEM./RUM. I.R.36 1917-01-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WEDEMENES von WALTHER ? - 1916-11-04 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - STRECKENTHIN VERMISST
WITTE WALTER HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1915-06-14 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WOLF WALTER UNTOFFZ. R.J.R. 203/6K. 1915-07-22 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WINTE WALTER JAGER RJB 19/4K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
WALICKE WALTER GEFR. - 1915-10-25 - Gościnowo wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - - -
WOCKENFUFZ WALTER GEFREITER - 1915-03-15 - Zimowiska wieś, pow. słupski pomorskie - Strickershagen-Przewłoka - tablica pamiątkowa
WEIGELT WALTER - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WOLF WALTER - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOLFFGRAMM WALTER REG. - 1916-10-15 - Lubanowo wieś, gm. Banie, pow. gryfiński zachodniopomorskie - - -
WOGKITTEL WALTER - - 1918-03-28 B. DOUAI Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WEISSHUHN WALTER - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WEICH? WALTER HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-10-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WOLF WALTER - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-16 - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WLOCK WALT - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WIĄCKOWSKI WALENTY LEGIONISTA - 1914-09-20 - Kielce miasto, gm. Kielce, pow. m. Kielce świętokrzyskie - - -
WŁADECKI WALENTY - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WOŹNIAK WALENTY - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
WILK WALENTY - - - zginął na terenie Węgier Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WERESKY WALENTIN INF. I.R. 278 1915-05-01 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLFRAM WALD. - - 1914-11-28 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
WALTER WALD. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WOŹNIAK WAL. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - SZALONKA -
WINTER WA. GEFREITER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-02 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WATTS W.J. 35641 PRIVATE YORKSHIRE REGIMENT 1918-11-15 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WADMAN W.H. 59476 PRIVATE TY NESIDE SCOTTISH N.F. 1918-05-15 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WILLIAMS W.C. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Gloucestershire Regiment 1918-12-12 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
WEGNER W. - - 1915-05-04 - Trzebiel II wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WHYSALL W. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Yorkshire Regiment 1918-10-13 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
WEICHBROD W. - - - - Charbrowo wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - obelisk
WEINHOLD W. - - 1918 VERM. Chobienia (gm. Rudna) wieś, gm. Rudna, pow. lubiński dolnośląskie - - -
WESOŁOWSKI W. SZEREG. - 1919-03-14 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1893 - -
WACŁAWK W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WARTENBERG von W. - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WIILLING W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WAGENKNECHT W. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WAGNER W. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLF W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WERMUTH W. MUSK. 3 KOMP. FÜSL. REGT. 33 - - Paprotki Kolonia wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1895-10-?? - -
WOJTERA W. - - - - Kołaczkowice wieś, gm. Miejska Górka, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WOLTER W. - - 1915-02-27 - Żabin wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
WOKITTEL(?) W. MUSK. - 1915-??-06 - Łany (dolnośl.) wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WIECZORKE W. - - 1916-08-19 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - WILCZA (DOLNA) -
WENCZARUK W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WONTROBA W. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WAGNER W. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLTERS W. MUSK. 12 K. IR 343 - - Chojnowo wieś, gm. Czernice Borowe, pow. przasnski mazowieckie - - -
WILKENS W. JÄGER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-08 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WOŹNIAK W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
WARSAWA W. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WASKOW VOLLRAD MUSK. - 1915-03-23 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WENZEL VINZENZ - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
WEIHS VINZENZ LST. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
WAŠLIK VINZENZ INF. ÖST.UNG. - 1914-11-02 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WOSNITZA VINZENT - - 1915 CZARNOWANZ Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WARKOCZ VINZENT - - 1917-01-28 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOSCHTOK VINZENT ZIVILGEFANGENER - 1914-12-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WOLANY VINZENT - - 1918 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WALETZKO VINZENT - - 1917-08-?? - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WALESA VINZ. - - 1918-07-21 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WOTZKA VINCENT FEHRER ERS.KOMP.NACHR.ERS.ABT.6 1917-07-18 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-09-23 - -
WALESKA VIKTOR - - 1916 FRAUENDORF Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WEBER VIKTOR PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOSNITZA VIKTOR - - 1918-04-10 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WYSCISK VIKTOR SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
WOLLANIK VIKTOR - - 1918 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
WYLEZOL VIKTOR UNTEROFFIZIER - - - Dzielnica wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie 1899-05-09 - -
WOITYNEK VIKTOR - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Schodnia -
WITKOWSKI VIKT. ? 8 K INF REG 140 1914-12-02 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WARZECHA VIK.(TOR) - - 1916-07-01 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEHRINGER VIK. UNT.JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-03 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILLNY VENT. - - - - Nowa Wieś Prudnicka II wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WAWRZIK VALENTIN - - 1916-03-22 - Wróblin wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WAWRZIK VALENTIN - - 1916-03-22 - Korelicze wieś, obwód grodzieński, rejon korelicki Pogranicze - - -
WACLAWCZYK VALENTIN - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WRAZIDLO VALENTIN - - 1915 CZARNOWANZ Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WARKOCZ VALENTIN - - 1914-09-06 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WISTUBA VALENTIN - - 1916-06-30 - Zwiastowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WESOLLY VALENTIN - - - - Raszowa (pow. strzelecki) wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WIECZOREK VALENTIN - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
WILK VALENTIN RUSS.ZIVILGEFANG. - 1917-02-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WYSTUB VALENT. - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WIENCH VAL. - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOLLNIK V. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WYSTUB URBAN - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOICZIK URBAN - - 1915 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WASCHOW ULRICH MUSK. PRIR 271 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WŁASYOK UHNAT - IR 22 - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEDENKO TYMKO INF. RUSS.I.R. 19 1914-12-03 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILAMOWITZ-MOELLENDORFF von TYCHO - - 1914-10-15 IVANOGROD Wymysłowice wieś, gm. Strzelno, pow. mogileński kujawsko-pomorskie 1885-11-16 - grób symboliczny
WACHUR TUFON RUSS. - 1914-10-13 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WASILE TUDOR GEM./RUM. I.R.3 1917-05-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
WOSTOJUCHIN TROFIM GEM/ROSJA I.R.474 1918 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WAWULIN TROFIM GEFR/ROSJA I. R. 272 1917-08-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
WÓJCIK TOMASZ - - 1915-04-02 - Wadowice miasto, gm. Wadowice, pow. wadowicki małopolskie - RABKA -
WINZFELD TOMASZ SZEREG. - 1920-03-23 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1885 - -
WILLMS TILLM. FAHRER C F. ART. REG. 16 1915-03-07 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WOSCHEK THOMAS - - - - Chrząstowice I wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WYZINA THOMAS INF. KUK IR 8 1915-05-06 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIETSCHORKE THOMAS - - 1916-07-08 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOLLNY THOMAS - - 1918-04-06 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1874-12-18 - -
WAWRZINEK THOMAS - - 1918-10-15 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WIDERA THOMAS - - 1918 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WOITEREK THOMAS - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
WACHALSKI THOMAS MUSKETIER 1 KOMP. ERS. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WALDYRA THOMAS - - 1914 HORST Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WARZNY THOMAS INF K.U.K. I.R. 28 1914-12-19 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WOSNITZKA THOMAS - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WILCZEK THOMAS - - - - Sternalice II wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - - -
WYORAL THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIESCHOLEK THOMAS - - - - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WILDING THOMAS - T.K.J.R.4 1915-05-10 - Róża (nr 241) wieś, gm. Czarna, pow. dębicki podkarpackie - - -
WEIGEL THOMAS JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-04-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIDERA THOM. - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WESOLOWSKI THOM. RES. PREUSS. RES.INF.RGT.220 1914-12-23 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOITZIK THOM. - - 1917 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WIELICZEK THO. - - 1915-10-18 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WYLEZIK THEOPHIL - - 1915-09-15 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOITZIK THEOFIL - - - - Radawie wieś, gm. Zębowice, pow. oleski opolskie - - -
WEBER THEOFIL - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WILLNER THEOFIL - - - - Ligota Dolna wieś, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WODAK THEODOR LEOP. LDST.SCH. SCH.R. 1 1915-01-23 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYSTRACH THEODOR - - 1916-05-03 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Boguszyce -
WREDE THEODOR - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WILLIM THEODOR - - - - Pilchowice III wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOŚKO THEODOR - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WILK THEODOR - - 1916 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
WAGNER THEODOR - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WYROBEK THEODOR - - 1915-10-25 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WROZA THEODOR - - - - Pisarzowice (opolskie) wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WILCZEK THEODOR - - 1914-12-06 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WILK THEODOR - - 1914 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
WOLTER THEODOR GREN. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - Ekshumowany z cmentarza 37
WICHER THEODOR - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WYSCHKA THEODOR - - 1916-04-07 - Brożec (opolskie) wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WOSCHKO THEODOR - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WIECHARY THEODOR - - - - Łubie wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WIEDEMANN THEODOR RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIERACHOWSKI THEODOR RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINKLER THEODOR - - - - Owczary (dolnośl.) wieś, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIESCHALLA THEODOR - - 1915-06-14 - Górki (opolskie) wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WILK THEODOR - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WEPOJLOW THEODOR - RUSS. I.R. 126.128.131.198 1914-12-(05-13) - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WOITYNEK THEODOR - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
WILLIM THEODOR - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - PILCHOWICE - DOLNA WIEŚ -
WAHNER THEOD. - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
WEBER THEOBALD MUSKETIER 7 K INF REG 167 1914-12-15 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WIENTZEK THEOB. UNTEROFFZ. - 1914-09-27 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WOITZIK THEO. - - 1916-03-10 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WTUTKIEW THENOFON RIADOWOJ 130 CHERSOŃSKI PP - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - -
WIZNAR TEOFIL - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WOLOCZUGIN TEODOR GEM./RUSS. I.R.85 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WILCZEK TEODOR FUSILIER 3.G.R.Z.F.9K. 1915-07-21 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WIL TEODOR - - - - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WOŁKOWSKI TEODOR PODOF. - 1917-08-06 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WACHROMEJEW TEODOR GEFR/ROSJA I.R.129 1917-08-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
WOŹNIAK TEODOR - 2 P.P. 9 K. 1916-05-31 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WEESE TEDEUSZ - I B LEG. 1915-07-21 OKOLICE URZĘDOWA Dzierzkowice-Rynek wieś, gm. Dzierzkowice, pow. kraśnicki lubelskie 1896-07-14 CZĘSTOCHOWA -
WOIKU TANASAKE GEM/RUMUNIA I.R.49 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
WITKOWSKI TADEUSZ PPOR 2. P.P. POL. LEG. 1918-01-09 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WÓJTOWICZ TADEUSZ LEGIONISTA 4 PP 3 KOMP 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
WEESE TADEUSZ - - - - Częstochowa I miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WARD T.W. 15563 PRIVATE ROYAL SUSSEX REGIMENT 1918-07-28 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WAWRASOSKI-ABRAMOWICZ T. RUSS. LEUTN. - 1914-12-02 - Łódź-Doły część miasta Łódź, ul. Telefoniczna łódzkie - - -
WIELEBSKI T. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
WIELEBSKI T. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
WOJCZUK T - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIECZOREK SZYMON - - 1915-07-14 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WILK SZYMON - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WĄSIAK SZYM. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - OPATÓW -
WĄS SZCZEPAN LEGION. - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
WIECZOREK SZCZEPAN - - 1916-09-15 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WYKOWSKI SZCZEPAN LEG. POL. L.P. 1914-12-06 - Limanowa (nr 366) miasto, gm. Limanowa, pow. limanowski, ul. Szewdzka małopolskie - - -
WONIAK SZCZEPAN - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - BRAT STANISŁAWA
WYRWOLL SYLWESTER GEFREITER - 1918-05-22 - Leśnica I miasto, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie 1882 - 1)
WILKIWITZ SYLWESTER - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WIECZOREK SYLVESTER - - 1918-05-27 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WYWIOL SYLVESTER - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - CHRÓSTY VERM.
WUCZICZ SWETOSAR GEM/SERBIA I. R. 15 1918-02-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
WASSITSCH SWETISLA GEM./SERB. I.R.7 1918-05-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WŁASOW STIEPAN - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
WALASIAK STEPHAN - - 1917 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WIDKOWSKI STEPHAN GEM./RUSS. I.R.277 1917-07-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WAHL STEPHAN - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WALCZUCH STEPHAN - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WORONKIN STEPAN GEM/ROSJA I. R. 1 1917-07-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
WEINCHOL STEPAN - - - - Kotulin wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WEDJAKIM STEPAN GEM/ROSJA I.      R. 211 1918-03-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
WASSIN STEPAN GEM./RUSS. I.R.1 1917-07-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
WISCHUJAKOW STEPAN GEM./RUSS. I.R.87 1917-08-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WOSSNENKO STEPAN GEM/ROSJA I. R. 18 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
WIERZBOWICZ STEFAN - - 1918-01-16 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WIERZBIŃSKI STEFAN ŻOŁNIERZ ARMII NIEMIECKIEJ ?P.P. 1919-04-17 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WIERCZUNOK STEFAN - - 1916-05-22 - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
WINGELBAUER STEFAN LDST.JNFT.  K.U.K.J.R.49,8K 1915-02-14 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
WOŁKOW STEFAN INF. RUSS.I.R. 17 1915-04-10 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WANIOWSKY STEFAN RES.SAP. STAATSHEUGSTONDEP. NR.1 A.Z.D KRAKAU - - Nowa Huta-Mogiła (nr 390) część miasta Kraków małopolskie - - -
WASYLYK STEFAN INF. I.R. 58 1914-12-26 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLNICZENKO STEFAN SZRG. RBCZ.BTL. 13 / 20. 280 1916-07-05 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 658
WIESCHALLA STEFAN - - 1915-06-30 - Górki (opolskie) wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WYLEZOL STEFAN - - 1917 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WINKLER STEFAN JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 - - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALTER STEFAN - - - - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - J. Drogomir go nie wymienia
WODNIOK STEFAN - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
WOWRZYK STEFAN - - 1914 - Żernica wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WAŁEK STEFAN FURMAN  - 1915-01-03 - Działoszyce miasto, gm. Działoszyce, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WECHWTWAL STEFAN ZUGSFÜHRER K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WYLEZOL STEFAN - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WANDZIOCH STEFAN - - 1918-09-01 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1883-12-27 - -
WASYŁKÓW STEFAN INF. K.U.K. I.R. 55 191?-??-?? - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WELKOWIC STARODA GEM./SERB. I.R.7 1918-07-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WITKIEWICZ STANISŁAW SZEREGOWY - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WONIAK STANISŁAW - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - BRAT SZCZEPANA
WOJTYTO STANISŁAW - - 1916-09-16 - Wola Żelichowska wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIĘCŁAW STANISŁAW STAR.SZER. 13 P.P. 1915-12-19 SZPITAL WOJSK. Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WEZINOWICZ STANISŁAW LEGIONISTA 4 PUŁK 1915-08-04 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - EKSH. Z NIEDRZWICY DUŻEJ, DZIŚ JASTKÓW NR 38/152
WAWRZYNIAK STANISŁAW - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WIELOS??SKI STANISŁAW - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - PLEWISKA -
WESOŁOWSKI STANISŁAW KAN. 1 P.ART. OSTRÓW 1918-10-29 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
WEREŃSKI STANISŁAW - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WABIŃSKI STANISŁAW - - 1916-03-27 pod Verdun Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
WIŚNIEWSKI STANISŁAW - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WÓJCIK STANISŁAW - I.R. 27 ? - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1886 MOKRZYSKA -
WITOWSKI STANISŁAW - - - - Samocice wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WĘKLAR STANISŁAW INŻ. PPOR. 7 BAON STRZELCÓW POLOWYCH 1915 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1890 - -
WILAND STANISŁAW - 1 P P. 1 BAT. 1917-11-30 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
WISZNIOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 1.P.P.LEG.POL 1914-12-24 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINNICKI STANISŁAW OCHOTNIK W.P. - 1918-09-23 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
WOROCH STANISŁAW - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WĘGRZYN STANISŁAW KAN. 3 P.ART. 1917-08-06 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
WIZOR STANISŁAW - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WIATR STANISŁAW - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
WŁODARCZAK STANISŁAW - - 1914-08-20 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
WRÓBLEWSKI STANISŁAW - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WYSOCKI STANISŁAW SZER. 110 p.p. 1917-10-27 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WODNIAK STANISLAUS VINZ. INF.TIT.GFT. I.R. 56 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WISTSCHOREK STANISLAUS GEM/ROSJA FEST. A. R. 1917-07-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
WOSCHKO STANISLAUS - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WISGERT STANISLAUS RUSS. INF.REGT.110.3.KP. 1915-05-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WOSZCZYNA STANISLAUS SAN.SOLD. - 1915-04-28 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1876 BOLETIN -
WIDOK STANISLAUS - - 1918-07-15 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WOITALLA STANISLAUS - - 1917-08-19 - Brynica wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Brinnitz) opolskie 1875-07-25 - -
WĄS STANISLAUS ZGSF. K.K.L. I.R. 5 1915-05-13 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WIATR STANISLAUS MUSK. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOJCIECHOWSKI STANISLAUS ERS. RES PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WOJWIK STANISLAUS INFT. I.R. 65 1914-11-20 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.33
WIGLARZ STANISLAUS RESERWIST RES.INFT.REGT.2/9.KOMP. 1914-09-11 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WALDA STANISLAUS - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WALCZAK STANISLAUS RUSS. GRENZ.REGT.1.1.KP. 1915-05-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WLASNY STANISLAUS - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WARDA STANISLAUS GEM./RUSS. I.R.23 1918-07-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
WOCHNIK STANISLAUS - - 1915 GALIZIEN Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WASIEWICZ STANISLAUS KDTT. SCH.R. 18 1915-05-08 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WRÓBEL STANISLAUS LDST. INF. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
W? STANISL. - - 1914-12-?? - Złotniki wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WOYCIECHOWSKI STANISL. WEHRM. 1.ESK.LANDW.KAV.REGT.99 1914-11-04 - Dubeninki I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WILCZINSKI STANISL. MUSK. - 1917-04-07 - Narok wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
WENZEL STANISL. - - 1916-09-21 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WOSCHEK STANISL. - - - - Chrząstowice I wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WOJDYLAK STAN. SZEREG. - 1920-01-27 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1901 - -
WRONA ST. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin -
WÓJTA ST. - - 1915 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1882 - -
WAJSZCZAK ST. - - 1918 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1894 - -
WOŹNIAK ST. - - 1917 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1881 - -
WIELEBSKI ST. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
WASITSCH SPASOJE SERB.GEF. - 1916-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
WASILE SOARE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WIESER SIMON PTRF. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WALKU SIMON RUMUNIA INF. REGT. 16. 4. KP. 1917-02-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WOSNITZA SIMON - - 1915 CZARNOWANZ Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WATZLAW SILV. - - 1915-09-13 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WENGLOWITZ SIGM. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WILHELM SIEVERS - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WINOGRADOW SIERGIEJ - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
WEBER SIEGMUNT KAPRAL SZTAB 31 PUŁKU POSPOLITEGO RUSZENIA 1918 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - Jasienica -
WEISZ SIEGMUNT PIECHUR 66 PUŁK PIECHOTY 1914 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - Nagy Beresca / Węgry -
WEISS SIEGFRIED - - - - Gliwice IX miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - ZIEMIENTZITZ (Ziemięcice) -
WENGLARCZYK SIEGFRIED - - 1916-02-04 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WRONIN -
WEINBERG SIEGFRIED GFT. KPGGR 1 1915-05-05 - Skołyszyn (nr 27) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOŁKOW SERGIEJ ZGSF. RUSS. SAPP. B. 23 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOROBJOW SERGIEJ INF. RUSS.I.R. 33 1915-03-10 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIEKIZYN SERGEW - - 1915-08-14 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1888-10-07 - -
WASSILIEW SERGEJ GEM./RUSS. I.R.115 1918-08-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
WESSELTCHAKOW SERGEI GEM/ROSJA I.R.14 1918-05-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
WERDJANOW SERGEI RUSS. I.R.12 1918-04-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
WIELYCH SEMEN UWOROWICZ INF. - 1915-05-(02-03) - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WARŁONOW SEDRAK RUSS. - 1917-01-14 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WACHTER SEBASTIAN ZGSF. SCH.R.3 - - Skurowa (nr 229) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
WASYLIWITSCH SCHIWOIN GEM./SERB. I.R.14 1917-01-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WUJANOWITSCH SCHIWAN GEM./SERB. ARTL.81 1917-07-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
WISJURA SAWIEL INF. RUSS.I.R. 121 1915-04-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WULWAS SAVELI - RUSS. SOLD. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Siazki Reg. [J. Drogomir]
WERESZCZAGIN SAMSON - - 1917-08-12 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WOLKOWETZ SACHAR UTFFZ./RUSS. I.R.112 1917-05-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
WARTANOW SAAK GEM./RUSS. I.R.1 1916-11-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
WOJCIECH S. - - 1917-12-07 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1896-11-13 Wijewo -
WIECZOREK S. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WYSOCKI S. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WITCZAK S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
WILHELMSTALLER RUPPERT K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-12-22 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WACHTER RUPERT JAGER T.K.J.R. 2 1915-05-05 - Woźniczna III (nr 178) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOSNITZA RUFIN WEHRMANN L.J.R. 23/4K 5723 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
WECKE RUDOLF - - 1917-11-22 FRANKREICH Gronów wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
WESTERHOFF RUDOLF MUSK. 12 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WEINER RUDOLF - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WACHA RUDOLF SCH. SCH.R. 1 1915-02-21 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEINBECK RUDOLF GEFREITER 3.ESKADRON GRD.DU.CORPS 1915-07-31 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - Gwiazda
WANDER RUDOLF SCH. SCH.R. 10 1915-02-17 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENDZIG RUDOLF - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WOLF RUDOLF PTRF. ÖST. KR. T.K.I.R. 2 maj-15 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILL RUDOLF GEFR. D. RES. SCHEINWERTER ABT. LÖTZEN PION. BATL. I 1914-11-11 - Okartowo wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WINKLER RUDOLF - - 1918-03-24 - Nielestno wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
WILLERT RUDOLF - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WEILL RUDOLF - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
WEICHERT RUDOLF OFFIZER STELLV 4 KOMP. 5. THUER. J.R.94 1914-12-15 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WINKELMANN RUDOLF UT.OFFZ. PRIR 268 1915-05-04 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEIGEL RUDOLF KORPORAL K.U.K. D.R. 1 1915-05-16 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WEISS RUDOLF INFANTERIST I.R. 8 1914-10-13 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
WACHSMUTH RUDOLF E.R.GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 1 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLNY RUDOLF INF. K.U.K.I.R. 21 1915-05-05 - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWAK RUDOLF - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WATZENAUER RUDOLF OBERLEUTNANT 1 BAON LDST. INF.REG. 6 1915-08-02 Jastków Marysin wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
WEISS RUDOLF - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WERAD RUDOLF AUSTRIA - 1915-10-22 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
WIRTENBERGER RUDOLF JG. T.K.J.R. 4 - - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIDNIC RUDOLF - - - - Kaczyce Dolne wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
WIRUMORIM RUBEN GEM./RUSS. I.R.179 1918-02-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
WYSOCKI ROMAN LEK.SZTAB. - 1918-03-30 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WODARZ? ROMAN - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WĘGRZYN ROMAN - - - - Dąbrowa Górnicza III miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
WIECZOREK ROCHUS - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WARZECHA ROCHUS - - 1915-09-20 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WILDE ROBERT - - 1914-12-28 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
WEISS ROBERT SCH. SCH.R. 10 1915-02-19 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLLNIK ROBERT - - 1915-05-02 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WINKLER ROBERT - - 1914-08-22 - Tarnowiec (opol.) wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski (niem. nazwa Tarnowitz) opolskie 1889-10-29 - obelisk
WEISSLEDER ROBERT ERS. RES. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIESNER ROBERT - - 1914-09-28 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WENZEL ROBERT - - 1914-12-02 POL Suszki wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WIESCHOLEK ROBERT - - 1916-04-06 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WIESNER ROBERT WEHRMANN LDW.INF.RGT 7, 12K 1914-11-19 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WENDLANDT ROBERT RESERV. - 1915-06-30 FRANKREICH Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
WESKE ROBERT - - 1916-05-20 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WOLTERS ROBERT - - - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WENZEL ROBERT - - 1914 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WALTER ROBERT GREN. 3.GARDE.RGT. Z.F. 3 1915-05-04 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEGNER ROBERT - - 1918-03-20 - Żalęcino wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WEBER ROBERT MUSK. 2. KOMP. INF. REGT. 44 1914-08-17 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WEBER ROBERT JG. T.K.J.R. 2 1915-05-07 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEIDNER ROBERT - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
WEISS ROBERT - - 1915 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
WENDTLAND ROBERT GEFR. - 1915-12-17 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
WÜRTELE ROBERT OB. LEUTNANT K.u.K.I.R.51.16.Fk 1915-06-20 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski łódzkie 1887 Innsbruck -
WOLLNIK ROBERT MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA - PRZENIESIONY Z CM. GORLICE II
WASCHKE ROBERT - - 1914-10-24 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WIELAND ROBERT R.U.O. I KL. IR 27 1914-10-01 - Ropica Górna IV (nr 78) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEINHOLD ROB. PREUSS. INF.RGT.46 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WUNCH? ROB. - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WINKLER ROB. - - - - Jastrzębie-Zdrój II miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
WOJCIECHOWSKI RO. - - 1920 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
WERNER RICHARD - INF. RGT. 23 1918-10-07 - Lutynia wieś, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1899-09-24 - -
WOLFRAM RICHARD - - 1916-12-12 - Kowalice wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
WACHE RICHARD GRENADIER 3.G.GR.R.5K. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILKEN RICHARD - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WITTENBERG RICHARD RES.INF. PIR 79 1915-05-05 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEIDNER RICHARD - - 1915-10-03 - Kotowice (pow. trzebnicki) wieś, gm. Oborniki Śląskie, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WANIELIK RICHARD KAUFMANN - 1918-04-18 - Smogorzów wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Schmograu) opolskie 1890-01-29 - obelisk
WEISS RICHARD - - 1918-01-05 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WEINERT RICHARD - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WUDE RICHARD - - 1916-03-08 - Owczary (dolnośl.) wieś, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie - - -
WESKI RICHARD - - - - Sząbruk wieś, gm. Gietrzwałd, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - Nattern / Naterki obelisk
WERNER RICHARD - - 1915 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WOLE RICHARD KRIEGS FREIW. ? 1914-11-29 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WICKFELDER RICHARD - - 1917-06-02 FRANKREICH Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
WALTER RICHARD KRKRGR. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - I.
WENDT RICHARD MUSKET. - 1918-04-24 FRANKREICH Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
WEISS RICHARD - - 1918-04-17 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WECHER RICHARD - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WOITHE RICHARD - - 1916-03-31 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - SCHERTENDORF TABLICE
WALL(?) RICHARD - - - - Karścino wieś, gm. Karlino, pow. białogardzki zachodniopomorskie - Gross Pobloth-Pobłocie Wielkie -
WEBERS RICHARD - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WESPER RICHARD - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WAWRZINCZEK RICHARD MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WENDRICH RICHARD - - - - Mściszów wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WERNER RICHARD LTN. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WALTER RICHARD UNTEROFFIZIER 8 KOMP. INF. REG. 52 1918-03-23 - Leśniów Wielki wieś, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WEHNOWSKY RICHARD - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
WINDE RICHARD - - 1914-11-13 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WALTER RICHARD PION. PREUSS.FELD.PION.KOMP.237 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WUTKE RICHARD - - 1917-07-23 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WILDE RICHARD - - - - Kryniczno wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki (niem. Krintsch) dolnośląskie - - tablica
WEINERT RICHARD - - 1918-03-23 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
WITSCHEL RICHARD - - 1916-10-08 - Tarnowiec (opol.) wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski (niem. nazwa Tarnowitz) opolskie 1895-03-13 - obelisk
WALTER RICHARD - - 1918-01-01 Italien Ruja wieś, gm. Ruja, pow. legnicki (niem. nazwa Royn) dolnośląskie - - tablica
WIESNER RICHARD GEFR. 10 KOMP. FÜSL. REGT. 33 1914-12-22 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1891-01-02 - -
WIECZOREK RICHARD - - 1914-09-09 - Dziuplina I wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIEKR RICHARD - - 1914-11-04 - Katowice-Szopienice część miasta Katowice śląskie - - -
WOLFGRAMM RICHARD HPTM. P.R.I.R. 270 1915-05-15 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WLUKA RICHARD - - 1915 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
WAGNER RICHARD - - 1918 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WOLF RICHARD MUSK 9.K R.I.R. 226 1915-06-09 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WEGENER RICHARD GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENDER RICHARD PION. G.P.B. 7 1915-05-24 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie 1893-03-06 - -
WOLF RICHARD - - wrz-16 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Sellnow-Zieleniewo obelisk
WENZEL RICH. (RICHARD?) ERS. RES. 1. KOMP. LANDW. BRIG. ERS. BATL. 47 1914-11-30 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WIESE RICH. - - 1915-08-22 - Drawsko Pomorskie miasto, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - obelisk
WEINDICH RICH. - - 1917-10-27 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WERNER RICH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Weitengraund -
WIERZBELOWSKI RICH. - - - - Pozezdrze II wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WINKLER RICH - - 1918-10-19 F[rance] Ręszów wieś, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie - - -
WINKLER RICH - - 1915-09-25 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WOITINEK REINHOLD - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WEIS REINHOLD GEFREITER 8 KOMP. INF. RGT 1 - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
WACHOLZ REINHOLD - - 1915-06-13 - Paproty wieś, gm. Malechowo, pow. sławieński zachoniopomorskie - - -
WIETZKE REINHOLD - - 1918-11-31 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Barzwitz obelisk
WEIDENTHALER REINHOLD KAN. K.K.SCH.H.D. 15 1915-02-20 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WENZEL REINHOLD JG. K.U.K.F.J.B.1 1914-12-24 - Waryś (nr 267) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WINCKLER REINHOLD - - 1918-03-21 - Janówek wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WILDE REINHOLD - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEIßSAAG REINHARD - - 1916-07-13 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WOLK REINHARD - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WAGNER REINH. GEFR. GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINKENS RE? MUSK. RES. INF.REGT. 251 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WLOKA RAIMUND GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOJTYCH RAFAŁ ZGSF. (PLUT.) POLN. LEG. RTG. 1 (1 P.P. LEG. POL. ) 1914-12-22 Łowczówek Meszna Opacka (nr 158) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie 1896 Krzeszowice Dane uzupełnione przez rodzinę poległego
WOJTYCH RAFAŁ - - 1914-12-23 Łowczówek Krzeszowice miasto, gm. Krzeszowice, pow. krakowski małopolskie 1986 Krzeszowice -
WENZEL RAFAEL - - 1918-09-30 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WATSON R.W. C/938 RIFLEMAN KING`S ROYAL RIFLE CORPS. 1918-08-28 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WILIAMS R.T. 65705 PRIVATE CHESHIRE REGIMENT 1918-11-01 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WURZER R.H L.INF. - 1915-08-27 - Biała Podlaska miasto, gm. Biała Podlaska, pow. m. Biała Podlaska lubelskie - - -
WINRICHSEN R. - - 1916-07-14 - Trzebiel II wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WOKITTEL(?) R. MUSK. - 1916-11-26 - Łany (dolnośl.) wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WIGNANEK R. - - 1917-04-22 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WAGNER R. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
WACHE R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIGE R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAGNER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALDOWSKI R. WEHRM. 11. / LDW. INF. REGT. 5 1914-08-23 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WOLFSEGEN R. OBLTN. I.R. 56 - - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WAGENKLIECHT R. - - 1916-10-02 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
W? R. - - - - Łany (dolnośl.) wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WORBS R. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WINKLER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLFSEGER R. OBLTN. I.R. 56 - - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEDNIN PROKOP INF. J.R. 165 1914-12-19 - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WASYLENKO PORFIRY INF. IR 36 - - Pętna (nr 63) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEISER PIUS - - 1918-11-20 COSEL Stare Koźle wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WŁODARSKI PIOTR SZEREG. - 1919-06-15 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WIECZOREK PIOTR - - 1915-06-14 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOLKOW PIOTR GEM/ROSJA I.R.241 1918-10-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1875 - -
WOROBJOW PIOTR RUSS.SOLDAT - 1917-04-06 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WINOKUROW PIOTR SZRG. 4 / 120 P.P. 1916-09-06 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 763
WYSPIANSKI PIOTR LDST.ULANE  K.U..UNG.RGT. 7 1917-07-22 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WĘGLOWSKI PIOTR OFICER WOJSKA POL. - 1915-12-28 - Rzeszów miasto, gm. Rzeszów, pow. rzeszowski podkarpackie 1899-03-29 - grób rodzinny XI-4-1
WĄSIAK PIOTR - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - OPATÓW -
WASSILJEW PIOTR GEM/ROSJA I.R.78 1918-10-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
WORONIN PIOTR - - 1918 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WETSCHAGIN PIOTR GEM/ROSJA I. R. 167 1917-10-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WERJEWKIN PIOTR GEM/ROSJA I.R.47 1918-07-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
WÓJTOWICZ PIOTR - - - - Samocice wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WICIK PIOTR - - 1914-09-09 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WSZIWEW PIOTR RUSS.SOLDAT - 1917-11-20 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIESIEŁOW PIOTR - - 1914-09-30 - Kazimierz Dolny miasto, gm. Kazimierz Dolny, pow. puławski lubelskie - - -
WERESIEKOW PIOTR - 7 P. 2 K. 1916-04-01 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WAWRZYNKOWSKI PIOTR - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - SZALONKA -
WROBIŃSKI PIOTR - - 1914-10-13 pod Nasiłowem pow. Radziejów Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie 1881-04-22 Dobrzyca -
WYŁKIN PIOTR - - 1917-11-20 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1896-06-28 - -
WIŚNIEWICZ PIOTR SZEREGOWY / POLAK KOL.TAB.614 - - Dąbrowa Górnicza II miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
WAGNER PIOTR - - - - Przemęt I wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WŁODARCZAK PI. - - 1915 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1891 - -
WYCISK PHILLIP - - 1914-08-22 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WILLZECK PHILLIP MUSK. 2 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WOLFF PHILIPP - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - krzyż na beton. podstawie
WERONENU PETRE GEM/RUMUNIA I.R.7 1917-08-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
WIECK PETER FUSILIER G.GR.R.1/10K. 1915-07-18 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WOLTER PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINDEGGER PETER LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WŁADIKA PETER KORP K.U.K. IR 10 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 02.08.1915
WOTZKA PETER - - 1914-12-28 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
WOICZIK PETER - - 1914 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WEBERSDORFER PETER E.R.K. SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WOITUSCH PETER - - 1918 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WIRNSPERGER PETER GFT. K.U.K.I.R. 59 1915-05-06 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WICHER PETER - - - - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - VERM.
WIDMANN PETER PTRF. T.K.J.R. 4 1915-03-10 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECHENTHALER PETER INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYNIARSKIJ PETER - RUSS.I.R.7 - - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESCHOLEK PETER - - 1915-06-07 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WARZECHA PETER - - 1915-02-28 - Brynica wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Brinnitz) opolskie 1874-03-01 - -
WIENCH PETER - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WLOCZYK PETER - - - - Sternalice I wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - STERNALICE -
WIESCHELLEK PETER - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Schodnia -
WUNSCHIK PETER - - 1915-06-03 FRANKREICH Stare Koźle wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WIEMERS PETER WEHRM. PREUSS.RES.INF.RGT.218 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WINKMANN PETER - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEBER PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYRWOL PETER - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WALETZKO PETER - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WALECKO PETER - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WIEZOREK PETER - - 1919 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WOTZKA PETER - - 1917-10-23 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
WAGNER PETER E.R.INF. IR 47 1915-02-28 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLOSCHIN PETER GEM/ROSJA I.R.309 1917-10-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
WENZLAWIAK PETER WEHRMANN  L.J.R.47,7K.  1915-05-18 - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
WOJCZIK PETER - - 1915 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WILD PETER LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENINGER PETER LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-13 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALETZKO PETER - - - - Luboszyce wieś, gm. Łubniany, pow. opolski opolskie - - -
WITTEK PETER - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOLLNIK PETER - - 1918-06-20 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1888-10-17 - -
WEFERS PETER - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WIESCHOLEK PETER - - 1916-04-13 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WASILEW PETER GEM/ROSJA I.R.271 1918-10-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
WINDEGGER PETER JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-07 - Wałki (nr 205) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIENCH PETER - - 1917-05-15 - Domecko wieś, gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WALCZYK PETER - - 1916 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WÓJCIK PAWEŁ - - 1916-06-04 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WIERDACH PAWEŁ - - - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie - KOBYLANY -
WRONA PAWEŁ INF. K.U.K.I.R. 30 1915 - Tymowa (nr 298) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
WIELGOSZ PAWEŁ - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WASZITOW PAWEŁ - - 1918-06-24 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WĘGLARZY PAWEŁ - - 1914 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - poległ na froncie rosyjskim
WALICZEK PAWEŁ - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
WITOSZEK PAWEŁ - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
WOJCZEK PAWEL JNFANT.  K.U.K.J.R.75.4K.  1914-11-30 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WATSCHENKO PAWEL GEM/ROSJA I. R. 86 1918-03-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
WIOSNA PAW. - - 1915-05-06 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - WILCZA (GÓRNA) -
WOLEGOW PAW. RUSS. SANITÄT. 17. ROTE KRZ. ABT 1914-11-26 - Łódź-Doły część miasta Łódź, ul. Telefoniczna łódzkie - - -
WEIGELT PAUL - - 1915-09-05 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WOLLEK PAUL - - - - Pilchowice III wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WEBER PAUL - - 1915-06.08 - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
WINKLER PAUL - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WERNER PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WALDER PAUL LDSCH. K.U.K.T.K.J.R.2 1914-12-(1-11) - Wola Nieszkowska (nr 340) wieś, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WIENERT PAUL - - 1915-10-29 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WEBER PAUL MUSK. PREUSS.R.I.R. 219 1915-05-04 - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEIHER PAUL ERS. RES. - 1917-09-25 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WOSCHEK PAUL - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WEIDNER PAUL MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WODOK PAUL - - 1916-06-15 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WEINBERG PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WINKLER PAUL - - 1915-??-2? - Strzeszowice wieś, gm. Trzebiel, pow. żarski lubuskie - - -
WYPISZCZYK PAUL - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WALUSCZIK PAUL - - 1916 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WOLLNY PAUL - - 1914-12-24 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WOCHNIK PAUL - - 1915 - Podlesie wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WAGNER PAUL - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
WOJCZIK PAUL - - 1918 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WŸSTRACH PAUL - - - - Radawie wieś, gm. Zębowice, pow. oleski opolskie - - -
WEINERT PAUL - - 1915 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
WUNNICKE PAUL UNTOFFZ. I.R. 208 / 1K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WANDELT PAUL - - 1916-08-08 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WALTER PAUL - - 1918-10-06 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WEYER PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
WERNER PAUL - - 1916-??-?? - Tomisław wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WIDERA PAUL - - 1916-08-28 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WENDE PAUL - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WUNSCHIK PAUL - - 1915-05-17 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WENZEL PAUL MUSKETIER 2.KOMP.JNF.RGT.62 1917-03-31 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1891-02-18 - -
WEESE PAUL - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
WENKE PAUL - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WLOKA PAUL - - 1916-09-25 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - GRZENDZIN -
WEIDEL PAUL Vz.FLDW. - 1916-07-23 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WOISEK PAUL LANDSTURMMANN 1.KOMP.E.RES.JNF.RGT.11 1916-04-30 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1880-09-02 - -
WUNNICKE PAUL UNTOFFZ . R . J . R . 208 / 1 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WIECZOREK PAUL - - 1915-08-16 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
WUTTKE PAUL - - 1916 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY KUJAU
WEGER PAUL JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-03 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAWRZINOSSEK PAUL - - 1917-08-02 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - SŁUPSKO -
WENZEL PAUL - - 1918-04-27 - Kiełczów wieś, gm. Długołęka, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WERSIG PAUL UNTEROFFZ. 5. KOMP. LDSTM. INF. BATL. LAUBAN II 1914-11-21 - Korczew wieś, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WALTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WOLLEK PAUL - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RADOSZOWY -
WERNER PAUL - - 1918-05-27 - Dytmarów wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
WIECZOREK PAUL - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WENDT PAUL LDSTRM LDW IR 37/8K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
WALLA PAUL - - 1918 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WENZEL PAUL ERS.RES. 12.KOMP.RES.INF.REGT.18 1915-06-19 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WILDE PAUL - - 1917 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WONNEBERGER PAUL ERS. RES. - 1914-10-14 - Bogumiłów wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WISTUBA PAUL MUSK. - 1916-03-23 VERDUN Miłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie 1887-01-17 - -
WINKLER PAUL - - 1918-04-25 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
WITTEBORG PAUL - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WEIST PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - SKOHL -
WITTEK PAUL VERMISSTE - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOLLWEBER PAUL - - 1914-10-21 - Psary (dolnośl) wieś, gm. Wisznia Mała, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WIEGAND PAUL - - 1918-04-22 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1882-01-07 - -
WODTKE PAUL - - 1918-03-21 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Massowitz-Masłowice obelisk
WOLF PAUL - - 1915-04-27 - Pakosławice I wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - BOSDORF -
WERNER PAUL - - 1915-06-24 in Westen Barcinek wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WIESNER PAUL - - 1914-09-28 - Głoska wieś, gm. Miękinia, pow. średzki dolnośląskie - - obelisk
WUSKE PAUL LANDWEHRMANN - 1914-12-25 - Szczypkowice wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1885-01-25 Zipkow-Szczypkowice cmentarz zniszczono w l. 100
WEDDE PAUL - - 1917-04-20 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
WEIZEL PAUL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WITTWER PAUL LDSTM 7K R.I.R. 226 1915-06-10 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WACHSNER PAUL OB.-APOTH. - 1918 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - rotunda
WIDLINSKI PAUL - - 1914-12-22 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
WIENKOLL PAUL - - 1915-06-29 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Lonczek / Łączki -
WAHNFRIED PAUL - - 1914-11-11 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WILCZEK PAUL - - 1916-07-04 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Pissarzowitz / Pisarzowice -
WALIER PAUL - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WILHELM PAUL - - - - Sternalice I wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - STERNALICE -
WEISE PAUL LDSTRM. R.J.R. 46/7K. 1915-07-20 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEGNER PAUL GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINKLER PAUL - - 1918-11-08 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WIEDMANN PAUL LDSTM. 5 KOMP. LDST. INF. BATL. MARIENBURG XX/12 1914-11-21 - Szymonka III wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WITTWER PAUL ERS. RES. 1 KOMP. ERS. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WESTPHAL PAUL KRGSFRW. - 1917-05-03 FRANKREICH Rokity wieś, gm. Kozielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Rackitt) zachodniopomorskie - - tablica
WAGNER PAUL - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WANCZEK PAUL ? 1. PION. BATL. 1914-11-19 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - WSPÓLNY NAGROBEK KAMIENNY
WYSCHKA PAUL - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
WARCZINSKI PAUL ERS. RES. 3? 148/11K. 1914-10-26 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WENDE PAUL - - 1918-11-22 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1888-09-24 - -
WORNEST PAUL LDSTRM. J.R.129/11K. 1915-07-29 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEBER PAUL MUSKETIER 1 K. JNF. REG. 42 1915-01-08 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
WINKLER PAUL - - 1915-10-10 - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WITTIG PAUL - - 1914 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WERNER PAUL LDSTM. 1 KOMP.LDSTM.JNF.BATL.NEUSALZ 1914-11-21 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
WEHNERT PAUL - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
WILLIMSKI PAUL - - 1918-08-26 - Walce wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEISS PAUL MUSK. - 1917-03-09 FRANKREICH Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - WISCHUTZ -
WELTSCHECK PAUL - - 1916 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WEIMANN PAUL ERS. RES. 3 KOMP. ERS.BATL. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WAGNER PAUL - - 1917-04-30 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
WISZNIOWSKI PAUL SAN. SOLD. K.U.K. SAN. ABT. 14 1915-03-25 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WEINZETTEL PAUL - - 1916-05-31 - Gwoździce wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WERNER PAUL FÜSILIER - - - Piersno wieś, gm. Kostomłoty, pow. średzki dolnośląskie - - -
WITTEK PAUL - - 1915-08-25 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WENZEL PAUL - - 1915-02-02 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WUTTKE PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WOŁKOW PAUL INF. IR 196 1915-04-20 - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WANKE PAUL UNTEROFFIZIER - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WANKE PAUL - - 1916-05-28 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WILKE PAUL - - 1917-01-05 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
WROBEL PAUL - - 1916 FRAUENDORF Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WEGENER PAUL GREN. ELISABETH GARDE. GREN. RGT. 3 1915-05-12 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLF PAUL MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERNER PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WABERSEK PAUL UT.OFFZ. PRIR 271 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WELZEL PAUL - - 1914-09-01 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WUSSOW PAUL - - 1918-09-16 - Konotop wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - KÖNTOPF -
WINKLER PAUL - - 1915-12-30 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WEIHS PAUL - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WALCZYK PAUL - - 1918-05-04 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEITKE PAUL - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WÜNSCH PAUL - - pa?-18 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
WILKE PAUL PREUSSISCHES RES. INF.RGT.211 1915-05-06 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEILERT PAUL MUSK. 2 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WEININGER PAUL INF. I.R. 68 1914-11-07 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1882 FEGYVEREK -
WIEDEL PAUL - - 1916-11-15 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
WIEJA PAUL - - 1917-04-09 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WICHER PAUL - - 1915-05-04 - Chróścina (opolskie) wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
WAWRZINEK PAUL - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RZECZYCA -
WALTER PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
WIETFELD PAUL KRGSFRW. R.J.R. 227/12K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
WUMMEL PAUL - - 1914-10-02 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
WLADARZ PAUL - - 1918-06-13 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WEHNER PAUL - - - - Kierżno wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WALTER PAUL VERPFL. SOLD. K.U.K. KOLL.3. INF. VERPFLE. 1914-10-05 - Tęgoborze (nr 353) wieś, gm. Łososina Dolna, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WINKLER PAUL FŰS. - 1918-07-20 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WEIST PAUL - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WONS PAUL - - 1914-09-10 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WIORA PAUL - - - - Żyrowa I wieś, gm. Zdzieszowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WÜNSCH PAUL - - 1917-08-08 - Tomisław wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WOLLNIK PAUL - - 1915-02-10 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WINKLER PAUL KANONIER FUSSARTL.RGT.SCHLES.6 1917-04-01 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1896-04-09 - -
WIELTSCH PAUL - - 1917 - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WOLOWYK PAUL RUSS. - 1914-11-23 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WILLE PAUL - - 1915-03-17 - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WOLLEK PAUL ERS.RESERVIST 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.10 1916-03-02 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1884-01-25 - -
WEGE PAUL - - 1916-11-05 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WAWCZINOSSEK PAUL - - 1917-08-02 Rumunia Słupsko wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie 1897-06-22 - -
WUTTKE PAUL - - 1914-08-22 - Lechitów-Sądowel wieś, gm. Wąsosz, pow. górowski (niem. Sandewalde) dolnośląskie - Groß Wiersewitz obelisk
WALDE PAUL KR. FREIW. - - - Młodzieszyn wieś, gm. Młodzieszyn, pow. sochaczewski mazowieckie - - -
WIESSIOLLEK PAUL - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WEICHELT PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WEISE PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WOJDENKO PAUL INF. RUSS.I.R. 126 1914-12-06 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINTER PAUL - - 1917-04-20 - Rudawica wieś, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
WIECZOREK PAUL - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WURST PAUL ARM SOLD. - 1918-08-14 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - STEBLÓW -
WEIDNER PAUL - - 1915-05-21 - Radoniów wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki (niem. nazwa Ottendorf) dolnośląskie - - -
WIESENBERG PAUL GRENADIER 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WENDT PAUL - - 1916-10-06 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Kleintuchen-Tuchomko obelisk
WEIDLICH PAUL - - 1917-08-09 - Różanka wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIESCHOLEK PAUL - - 1917-04-20 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WELKE PAUL EINJ[ÄHRIGE] FREIW[ILLIG] INF. RGT. 49 1917-05-04 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1894-05-05 - lapidarium
WINKLER PAUL SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WINKLER PAUL - - 1915-08-04 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Zemmen-Ciemno obelisk
WINKLER PAUL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WUTKE PAUL SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WITTEK PAUL MUSK. - 1916-08-12 - Wódka wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
WEISS PAUL - - 1914-08-22 ROSSIGNOL Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - -
WIELAND PAUL - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WEIGANG PAUL - - 1915-05-05 LAZARET CREBONZ, GALIZIEN Stary Wielisław I wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie 1894-05-09 - -
WAGNER PAUL SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WEISE PAUL LTN. P.I.R. 46 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
W? PAUL - - - - Wrocław-Gaj część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WILLER PAUL - - - - Opawa wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
WIECZOREK PAUL - - 1915-09-09 - Dziuplina I wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIECZOREK PAUL FUS. 9 K.5 G.R.Z.F 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
WALDERA PAUL - - 1915-09-28 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WUSKE PAUL WEHRM. 7 KOMP. LANDW. INF. REGT. ? - - Paprotki Kolonia wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WOSSILAT PAUL LDSTRM. R.J.R. 46/7K. 1915-07-20 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WERMTER PAUL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WYSTUP PAUL - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WITTEK PAUL - - 1914 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
WYCISK PAUL - - 1916-03-09 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WERNER PAUL - - - - Wilczyce wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
WERNER PAUL - - 1917 - Łaziska wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WEIGANG PAUL - P.R.I.R. 272 1915 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WEIDNER PAUL RESERVIST JR 21/K 4 1915-07-29 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILKE PAUL MUSK. - 1918-08-07 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
WEGENKE PAUL RES. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLF PAUL FUS. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - W.
WOLF PAUL - - 1917-04-30 MACEDONIA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WILHELM PAUL TORPEDOHEIZER - 1916-05-26 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
WIECZOREK PAUL - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WALDYRA PAUL - - 1916 CZARNOWANZ Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WINKLER PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WOITASCHEK PAUL - - 1916-05-31 - Gwoździce wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WICHER PAUL - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WITASCHEK PAUL - - 1915 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WIELAND PAUL - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEBER PAUL - - 1914-10-01 - Domecko wieś, gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WINKLER PANKRATIUS LDST.INF. IR 47 1915-02-18 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WÄLSER PANKRAC JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALISCH?? P????? - - 1915-10-28 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
WAPENIK P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WUENSHENBORG P. HUSAR D. K. HUS. REG.15 1915-02-14 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WOJTOWICZ P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WAGNER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENIGER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLF P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAITER P. UNTEROFFIZIER 3 K R INF R 228 1914-12-05 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WAGNER P. UNTEROFFIZ 11 K. INF. REG. 14 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WOCHNIK P. - - 1915-02-03 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1886-01-30 Wijewo -
WEGEHAUPT P. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WOJTAL P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WESSOLOWSKI P. - - 1917-07-29 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Oratsche / Oracze -
WEIGANG P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAGNER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WITTIG P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENIGER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WARNECKE P. UNTEROFFZ. 8. K. JNF. REG. 82 1914-12-03 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
WOLF P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WYROBEK P. - - 1914 - Ćwiklice wieś, gm. Pszczyna, pow. pszczyński śląskie - - -
WOJCIECH P. - - 1918-04-03 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1891-04-12 Wijewo -
WINKLER P - - 1915-02-05 vm R[ussia] Ręszów wieś, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie - - -
WINTER OTTOKAR E.R.SCH. SCH.R. 30 1915-02-17 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLLSCHLÄGER OTTO MARTIN GREN. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WIERSDORF OTTO MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILDE OTTO - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WEIGEL OTTO - - 1916-05-22 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WÜNSCH OTTO - - 1915-04-07 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WESTPHAL OTTO - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WEINSTEIN OTTO RESERWIST 1.G.GR.R.2K. 1915-07-23 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEINELT OTTO - - 191?-10-20 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WEIHMANN OTTO MUSK. 10 KOMP. RES. INF. REGT. 265 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WAGNER OTTO UT.OFFZ. BIR 3 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WERMKE OTTO - - 1916-08-01 - Żalęcino wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - ZAGINĄŁ
WELS OTTO MUSKETIER R.J.R.227/11K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
WOTZITZKY OTTO LANDSTURMMANN 1.KOMP.1.E.BATL.GREN.RGT.11 1915-11-12 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1888-06-29 - -
WUTTIG OTTO - - 1918-07-19 - Lechitów-Sądowel wieś, gm. Wąsosz, pow. górowski (niem. Sandewalde) dolnośląskie - Groß Wiersewitz obelisk
WALTER-STÜRMER OTTO UNTFFZ. 4 KOMP. INFTR. RGT. 152 1915-07-17 - Dłutowo (warm.-maz.) nieistniejąca wieś między Piszem a wsią Wincenta, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WEISS OTTO - - 1922-04-13 - Piętna wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WALDEK OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WALTER OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WENDEL OTTO JG. PREUSS. RES. J.B. 19 1914-12-13 - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEIDL OTTO - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
WOLLER OTTO ERS.RES. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WEYER OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Górna (nr 304) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WEBER OTTO MUSK 8K R.I.R. 226 1915-05-07 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WENZEL OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WILCZEWSKI OTTO - - 1915-03-02 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WOLLER OTTO ERS.RES. - 1914 - Nieżyn wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Nessin) zachodniopomorskie - - tablica
WILKE OTTO UTFF. ?? - 1914-12-28 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
WASCHKE OTTO GREN. KPGGR 2 1915-05-04 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIEMANN OTTO GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEGNER OTTO MUSK. - 1915-11-14 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
WENDLAND OTTO LANDSTURMMANN - 1917-01-01 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
WILD OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WANGENHEIM von OTTO LEUTNANT FREIHER PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WUTZDORFF OTTO - - 1918-12-10 - Zdroisko wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - Zantzthal /Zdroisko -
WOLBE OTTO - - 1917-06-11 - Przekolno wieś, gm. Pełczyce, pow. choszczeński zachodniopomorskie - Groß Ehrenberg/ Przekolno -
WEGNER OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
WINKOWSKI OTTO LANDST. - 1916-07-25 - Lanngut Rosja Pogranicze 1891-08-17 Langgut -
WILLE OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - VERM.
WINKLER OTTO LDSTM. - 1916-09-31 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie 1886-01-19 - POMNIK
WENDT OTTO GFT. PREUSS.R.J.R. 11/220 - - Bielcza (nr 270) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WOSTRACK OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WALTER OTTO - - 1915-10-01 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WERNER OTTO INF. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILHMANN OTTO - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOITHE OTTO - - 1917-11-24 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
WOITKE OTTO - - 1917-04-09 - Jagłowice wieś, gm. Tuplice, pow. żarski lubuskie - - -
WELFFT OTTO - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WULFF OTTO - - 1918-05-11 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WELLNITZ OTTO - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WIERSDORT OTTO MUSK. - 1915-05-02 RUßLAND Dzierżów wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - - gef.
WAGEMANN OTTO - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WICHMAN OTTO PODOF 3.61 1914-11-21 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WILLE OTTO MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEIDNER OTTO MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WITT OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WITZMANN OTTO KRKTRG. - 1916-09-22 - Bogumiłów wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WAGNER OTTO SCHÜTZE - 1916-07-18 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - - VERMISST
WELS OTTO VZFLDW. PREUSS.RES.JÄGER BATL.19 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WOICK OTTO - - 1918-04-26 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
WESTPHAL OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WINKLER OTTO - PREUSS.RES.JÄG.BATL.19 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WENDT OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WEIDEMANN OTTO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WEICHT OTTO - - 1914 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
WINKLER OTTO FIZYLIER 12 KOMP. 33 P.FIZYL. 1914-09-12 - Żywki wieś, gm. Kruklanki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WIESKE OTTO - - - Frankreich (Vermißt) Goszczanowiec wieś, gm. Drezdenko, pow. strzelecko-drezdenecki lubuskie - Goszczanowiec/ Guschter Holländer pomnik
WESTPHAL OTTO MUSK. - 1915-01-13 RUSSLAND Rokity wieś, gm. Kozielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Rackitt) zachodniopomorskie - - tablica
WENDLANDT OTTO MUSKET. - ????-12-02 LAZAR- STETTIN Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
WUNNICKE OTTO - - 1917-04-22 FRANKREICH Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
WALTERT OTTO MUSK. RES.INF.RTG. 272 1915-05-03 BITWA POD GORLICAMI Kobylanka I (nr 99) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WERNICKI OTTO RES. P.R.I.R. 218 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WITTKE OTTO UNTFFZ. - 1918-03-26 TOTEN??? Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
WELLHAUSEN OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WOLFF OTTO UNTEROFFIZIER FELDLAZ 5 XVII A.K 1915-01-01 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WESELMANN OTTO RES. 2. KOMP. IR 148 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WEISE OTTO MUSKETIER J.R. 78/6K. 1915-06-29 - Krasnobród miasto, gm. Krasnobród, pow. zamojski lubelskie - - -
WUNDE OTTO FÜSILIER - 1915-11-04 Russland Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Katztow -
WITTECK OTTO FELDW. PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEGNER OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
WIETZKE OTTO - - 1918-05-11 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Barzwitz obelisk
WOLLSCHLAGER OTTO - - - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WINKLER OTTO - - 1916-03-31 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - WOITSCHEKE TABLICE
WIENZEK OTTO - - - - Środa Śląska miasto, gm. Środa Śląska, pow. średzki dolnośląskie - - -
WILDE OSWALD - - 1919-01-10 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1897-12-26 KUTTLAU -
WEISS OSWALD GFT. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WEISS OSWALD GEFR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-(02-04) - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLF OSWALD RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-0