Nazwisk w bazie na literę W: 3656

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
WEIGMANN - GRENADIER - - - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1890 - -
WICKE - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-07-06 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WANDER - LANDS. LANDST.BATL. HAGENAU 1915-02-01 - Blinno wieś, gm. Szczutowo, pow. sierepcki mazowieckie - - -
WITT - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-03.06 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WOHTFAHRT - - 3 K. E./ 37 1915-04-14 - Woźniki (mazow.) wieś, gm. Radzanowo, pow. płocki mazowieckie - - -
WESTPHAL - - - 1918 - Stary Kraków wieś, gm. Sławno, pow. sławieński zachodniopomorskie - - obelisk
WATENBERGER - UT.OFFZ. KPGRZF 3 - - Kołaczyce I (nr 38) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WAGNER - SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
WNEK - - - 1914-09-14 - Kazimierz Dolny miasto, gm. Kazimierz Dolny, pow. puławski lubelskie - - -
WASCHKEWITZ - RESERV INF. REGT. 128 1914-09-12 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WONK - GFT. FJR 34 - - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEIDE - GRENADIER G. R. 4 - - Domajewo wieś, gm. Płośnica, pow. działdowski warmińsko-mazurskie - - -
WALTEICH - RESERVIST - 1914-08-24 - Olsztyn I miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
WEIKER - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WINKLER - GREN. INF.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WOLLENBERG - MUSK. 2.I.R.148 1914 - Gardyny wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WIEMER - MUSKETIER PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WELZ - - - 1918 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WEIGELT - FŰS. FR 10/35 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WERNER - GFT. FR 10 1915-06-20 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WALTER - GEFR. GREN. REGT. 4 - - Koty II wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WESTENKIRCHNER - INF. BRIR 8 1915-06-20 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WENDT - HAUPTMANN LDW. JNF. RGT. 72 1914-10-26 - Głuchów-Prusy wieś, gm. Głuchów, pow. skierniewicki łódzkie - - -
WILGAWSKI - KOSSAK - - - Banica (nr 62) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WANDOROWSKI - - 1 K. INF. REG. 141 - - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
WOSILJEWITSCH - RUSS. OFFIZIER 149 INF. REG. 1914-11-27 - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
WIETRICHOWSKI - MUSKETIER PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WISERENKA - RUSS.KGSGEF. R.JR.35 1915-11-18 - Krasne wieś, gm. Stary Zamość, pow. zamojski lubelskie - - -
WERNER - UFFZ. ERS. REGT. KÖNIGSBERG II - - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WACHSMANN ERNST - UNTEROFFIZIER - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WESTERKAMP - GREN. 2 GARDE RES. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WIEGMANN - KAN. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WINKLER - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WESSELS - - - maj-15 - Gorzyce I wieś, gm. Tryńcza, pow. przeworski podkarpackie - - -
WEBER - GREN R.J.R. 4 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1914-09-10 - tablica betonowa nr 2
WASIKIJ - INFANT. I.R 162 1915-04-01 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WAGNER - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WEGNER - FÜS. 1 KOMP. FÜS. REGT. 33 1914-11-18 - Cierzpięty I wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WHITE - PTE. SCOT`S GUARDS 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
WERNER - MUSK. INF.RGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WIEMERS - MUSK. INF.REGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WEGERICH - MUSK. RES. INF. REGT. 264 - - Krzywińskie wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WÖRCHENBACH - - LANDW.INF.RGT.133 1915-07-23 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1885-03-16 - -
WECKERT - GEFR. INFT.REGT.147 7.KOMP. - - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WIEGAND - MUSK. I.R. 43 - - Orzysz I miasto, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WASSERMANN - KRIEGSFREIWILLIGER PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WEIDT - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WEIRACH - - - 1915-10-08 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WESSELS - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-05-16 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WYSHACH - - - 1918-12-11 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
WOLTERS - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-07-09 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WULKOW - GREN. RES. INF. RGT. 93 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WILD - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WASTER - - 8/GRN R.4 1915-03-21 - Ramiona wieś, gm. Baranowo, pow. ostrołęcki mazowieckie - - -
WIESBAUM - GREN. 3.KOMP.GREN.REGT.4 - - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie 1879 - -
WASILEWSKI - - - - - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
WAHLMANN - UFFZ - - - Bieżuń miasto, gm. Bieżuń, pow. żuromiński mazowieckie - - -
WIENECKE - KRIEGFREIW. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
WOLSKI - LEGIONISTA 2 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WIHKLESSE ADU. - - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
WEHRS - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie 1899-05-24 - -
WILHELM - UFFZ. INF.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WULFF - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
WENGEL - - - - - Kalnik wieś, gm. Morąg, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WOYSKY von - LEUTNANT PREUSS. INF. RGT. 58 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WANCZINIAK - MUSKETIER J.R. 146/7K. 1915-07-30 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILDE - - - - - Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - PAYSCHEN -
WALTER - UFFZ. INF.R. 18 1914-09-10 - Radzieje wieś, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WINKELS - MUSK. PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WIESNER - - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WINDFUHR - - - 1915-10-01 BIAŁA Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WALLRABE - MUSK. 6. KOMP. IR 148 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WOLLERT - MUSK. INF. REGT. 44 - - Koty II wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WEISSENBACHER - LDST.INF. IR 59 1915-03-29 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENDRICH - ERS.RES. FR 9/35 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WICKENSACK - UFFZ. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WILHELMS - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WITTFELD - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WARNKE - GREN R.J.R. 64 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1914-09-07 - tablica betonowa nr 2
WERZESINSKI - RES. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
WEBER - MUSK. - 1918-09-18 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WIDLIŃSKI - UNTEROFFZ. GARDE.RELHARTL.RGT.1 BATL. 1914-12-21 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1890-06-15 - -
WOLF - LDSTM. LDSTM.INF.REGT.8 1916-07-15 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1887-03-03 - -
WYSUJAK - RESERW. INF.RGT.47 2 KOMP. 1919-07-25 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 1890-01-12 - -
WERNER - - - 1916-11-14 FRANKREICH Biedrzychowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WAFFMANN - MUSKETIER INFT.REGT.147 7.KOMP. - - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - krzyż betonowy
WIELAND - - - - - Stróżówka V (nr 96) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WESTENDORF - UTFF GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAGNER - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WEHRBEIN - ERSATZ-RESERVIST PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WERDT - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. RECT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WINOWGEW - RUSS.SOLDAT - - - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WISCHWITZKI - KRIEGS FREIW. 3 K R INF R 226 1914-11-16 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WACHSMANN . RES. 10 KOMP. - - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WESTRICH ? UTFF. PREUSS.RES.FELDART.RGT.47 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WANDELT ? - - 1915-06-07 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
WIELANDER ? - K.U.K.I.R.39 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
WEISSE... ? - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WERDECKER ? - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WIELTSCH ? - - - - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WIESCHIN ?? RUSS.SOLDAT - 1918-10-?? - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WUSTENBERG ??? UNTOFFZ. L.J.R. 2/3K ????-??-?? - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WICHMANN ?RT HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-08-26 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WIELGOSZ A - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
WIECZOREK A - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
WÖLKI A - - 1918-11-14 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - KIRSCHIENEN - KIRSINY -
WNUCK-LIPINSKI A - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WICHLA A MUSKETIER IR 58, 11K 1915-05-26 - Drohojów wieś, gm. Orły, pow. przemyski podkarpackie - - -
WOHLGEMUTH A - - 1914-12-17 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - ROSENWALDE - WOLA WILKNICKA -
WILUTZKI A - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Olschewen tablica pamiątkowa
WALTER A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WETZEL A. MUSKETIER 1 K. INF. REG. 96 1914-11-19 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WALLER A. 44845 PRIVATE DURHAM LIGHT INFANTRY 1918-10-02 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WITTENBURG A. - - 1918-06-16 - Łosośnica wieś, gm. Resko, pow. łobeski zachodniopomorskie - - Mogiła 11
WORBS A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WIĄCEK A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOLF A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLF A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WITTING A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WELZEL A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WUTEK A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WYCZARKE A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WILDE A. - OBERLEJTN. 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WOLLNIK A. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WEHNER A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WALZEL A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIDLER A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIDGASSER A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WALTER A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WINTER A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLF A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENZEL A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WELLMANN A. KRIEGS FREIW. 4 K R INF R 229 1914-12-01 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WURBS A. HUSAR HUSAREN REGIMENT VON ZIETEN - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
WUNSH A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOJCIECHOWSKI A. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
WEBER A. INF. BAYR.R.I.R. 2/18 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WILHELM II A. WEHRMANN 1. KOMP. ERS. BTL. L. J. R. 52 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WORPENBERG A. GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 1 1915-05-03 - Rożnowice (nr 112) wieś, gm. Biecz, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEIN A. - P.R.I.R.218 - - Zasów (nr 242) wieś, gm. Żyraków, pow. dębicki podkarpackie - - -
WERMTER A. MUSK. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - ASCHBUDEN ROLNIK
WEGEHAUPT A. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WARNER A. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Yorkshire Regiment 1918-10-21 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski warmińsko-mazurskie - - -
WEIHN A. ISRAEL GEFR. F.L. INSTERBURG - - Kiełpino wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - SCHMUCKENTHIN -
WOWIN A??????? - - 1915-06-28 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
WERNER ABRAHAM FAHNR./AUSTR.-WĘG. - - - Jasło III (nr 24) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEISBERG ABRAM RUSS. INF.REGT.250.12.KP. 1917-01-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WEISBERG ABRAM UTFFZ./RUSS. I.R.250 1917-01-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
WICKERT AD. WEHRMANN 3. K. LST. J. BTL. 52 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WĘGRZYN ADALBERT INF. K.K. LDST.I.R.16 1915-05-03 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WITTREICH ADALBERT JG. FJB 7 - - Desznica (nr 7) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEISS ADALBERT GFT. I.R. 88 1915-01-01 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIELGOSZ ADALBERT INF. I. R. 57 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIDOMSK ADALBERT SCH. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-07) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WUST ADAM - - 1915-09-10 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
WEIGEL ADAM SZER 4.82 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WIGŁASZ ADAM - - - - Hażlach I wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
WINSAUER ADAM ÖST.UNG.SOLD. - 1914-??-?? - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WEISENBERGER ADAM JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOJDYLAK ADAM - - 1914 PRZEMYŚL Przemyśl III miasto, gm. Przemyśl, pow. przemyski podkarpackie - - Cywilna ofiara wojny
WITZEL ADAM - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Trzciana (nr 309) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WIRTH ADAM INF. BRIR 13 1915-04-29 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WINTER ADOLF - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie 1897 Eulenburg -
WENDT ADOLF LANDW. - 1914-11-11 FRANKREICH Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
WISSMANN ADOLF HAUPTMANN u. BATTR. CHEF 2 BATTR. Fs.A.R 14 1915-04-18 SOKOŁÓW Karolew wieś, gm. Nieborów, pow. łowicki łódzkie - NEUBÖDDEKEN zmarł śmiercią tragiczną, spadł z konia
WANNER ADOLF INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYCISK ADOLF - - - - Łaziska wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WLOTZKA ADOLF - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WILKE ADOLF GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WRÓBEL ADOLF - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
WAWRZYCZEK ADOLF - - 1916 - Kończyce Wielkie wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - poległ na froncie włoskim
WEBER ADOLF SCH. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-07) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WITTIG ADOLF - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOEF ADOLF LDST.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WROBEL ADOLF - - 1918-09-07 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WAGNER ADOLF - - 1915-03-31 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WERBER ADOLF - JNF. 1914-10-02 - Mszana Dolna (nr 363) miasto, gm. Mszana Dolna, pow. limanowski małopolskie - - -
WISSNER ADOLF - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WULE ADOLF - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WAGNER ADOLF DRAG. - 1917-08-13 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - FROHENAU / WRONOWY
WAWRZIK ADOLF LT. - 1917 FRANKREICH Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WANEK ADOLF - LDST INF J.R 49 1915-07-13 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
WENIGER ADOLF - - 1914-12-23 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WOYWODE ADOLF SERGEANT 4. K. LDST. JNF. BTL. NEUSALZ I 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WEISS ADOLF - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
WEHMEYER ADOLF GFT. P.R.I.R. 218 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WOLF ADOLF MUSKETIER 6 K. INF. REG. 148 1914-12-16 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 3
WAWRZIK ADOLF - - 1917-08-09 FRANCJA Sukowice wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOLLMANN ADOLF JG. K.U.K.T.K.J.K. 1 1914-12-(6-16) - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WOLF ADOLF - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
WUNDER ADOLF SCHÜTZE ? 1914-11-?? - Szczyrzyc (nr 362) wieś, gm. Jodłownik, pow. limanowski małopolskie - - Obelisk
WEBER ADOLF JOSEF SCH. SCH.R. 10 1915-02-18 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYCISK ADRIAN - - 1917 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WOSNIKOFF AFANASI GFT. RUSS.I.R. 280 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WARZAN AFANASI SZER. - 1917-09-07 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WAKULA AKIMENKO INF. - - - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOHLFAHRTER AL. K. JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOPERA AL. KARL ERS. RES. K.U.K. I.R. 32 / 6K 1915-02-11 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
WARSCHAUER ALB. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
WEISSER ALBERT - - 1916-04-12 - Pakosławice I wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - BOSDORF -
WYCISK ALBERT - - 1918-03-20 - Owczary (dolnośl.) wieś, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie - - -
WALETZKO ALBERT - - 1917-09-29 - Górki (opolskie) wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
WUMMEL ALBERT - - 1915-06-03 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - - -
WACHSMANN ALBERT - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
WITT ALBERT MUSK. - 19??-04-12 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Dtsch Pribbernow (Przybiernówko) -
WURST ALBERT FUSILIER J.R.122/12K. 1915-08-02 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WITTE ALBERT - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Trzciana (nr 309) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
WENGEL ALBERT - - - - Sternalice II wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - - -
WISTUBA ALBERT UNTFFZ. - 1915-09-06 LORETTE Miłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie 1889-01-07 - -
WISTUBA ALBERT SCHÜTZE - 1916-10-17 SOMME Miłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie 1889-09-08 - -
WOLFGRAMM ALBERT - - 1916-09-28 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WEGMANN ALBERT RES PREUSS R. J. R. 218 1914-12-21 - Niwka (nr 269) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYRTKI ALBERT - - 1915-09-25 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie 1889-09-03 * - * informacja nie umieszczona na tablicy
WOLK ALBERT - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WERNER ALBERT - - 1915 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WIEDEBRUCH ALBERT - - 1916-03-25 - Drawsko Pomorskie miasto, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - obelisk
WUSSOW ALBERT LDSTM. - 1919-09-12 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - zmarły na skutek wojny
WO?NEL ALBERT - - 1915-06-03 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
WITTKOWSKI ALBERT - - 1918-03-24 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
W?SCHAUER ALBERT - - 1915-11-13 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
WRESAN ALBERT ERS.RES 7 K. I.R. 42 1915-08-07 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
WIENCH ALBERT - - - - Zawada (opolskie) wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - - -
WERNER ALBERT GFT. IR 167 1915-06-26 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WIESE ALBERT SERGEANT 5 B. 3 GARD. F.A.R. 1914-11-26 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
WEILAND ALBERT KR.FR. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-10 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WAGNER ALBERT - RIR 232 - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WINTERBERG ALBERT KRIEGSFRW. PION. PION. BTL. 10 / 3K 1915-07-26 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WAGNER ALBERT - - 1916-07-01 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WINTERBERG ALBERT KRGSFR . PION . PION .BAT . 10 / 3 K 1915-07-26 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WENDLAND ALBERT - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WEIGT ALBERTUS - RES. INF.RGT.218 1915 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WASIEK ALBIN - - 1916-10-13 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WRUBEL ALBIN INF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAIS ALEKSANDER - - 1915 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
WIATKIN ALEKSANDER RUSS. INF.REGT.322.5.KP. 1917-03-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WOHANOW ALEKSANDER ROS. - - - Grab II (nr 5) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOROBIOW ALEKSANDER SERGT./ DIVISIONLAZARETT.53. 1915-06-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WENOKO ALEKSEJ MILIT.BEAMT.  FELDSP.  N.345  1915-02-10 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WUSAC ALEKSY INF. ÖST.UNG. 1914-10-18 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WOWYKOW ALEX RUSSE - 1915-01-04 - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WATIAKOW ALEX GEM/ROSJA I.R.3 1918-10-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WILCZEK ALEX WEHRM. 2 KOMP. ERS. BATL. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
WEGNER ALEX - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WIESOLKIN ALEX RUSSE ART.BRIG.2  1914-12-04 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WEINLICH ALEX GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYSIOLKOW ALEX. INF.RUSS. I.R.82 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WATSCHURK ALEXANDER GEM/ROSJA I. R. 12 1918-02-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
WILCZEWSKI ALEXANDER GEM./RUSS. I.R.430 1917-10-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
WOGANOW ALEXANDER GEM/ROSJA I.R.10 1918-10-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WEINER ALEXANDER ERS.RES. L.J.R. 5, 1 K. 1915-02-24 - Grajewo miasto, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
WACHRUCHOW ALEXANDER GEM./RUSS. I.R.209 1918-05-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
WLASSOW ALEXANDER GEFR/ROSJA I.R.190 1918-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
WEINN ALEXEI GEM/ROSJA I.R.267 1917-08-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
WETROW ALEXEI GEM./RUSS. I.R.150 1918-08-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WOROBIOW ALEXEJ ROSJA JNF.REGT.105.8.KP 1915-06-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WINOGRADOW ALEXY SEMENOWICZ RUSS. - 1915-05-15 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
WYZGOL ALF. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WNUK-LEPINSKI von ALF. - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WYZGOL ALF. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WITTICH ALFONS - - 1917 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WYZGOL ALFONS - - 1917-04-10 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Ciochowitz / Ciochowice -
WIOSNA ALFONS - - 1917-07-27 - Jemielnica wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WOLF ALFONS RES.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WOLF ALFONS - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
WICKY ALFONS DRAG. DRAG.R.6 1915-05-11 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WYZGOL ALFONS - - 1918-07-11 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Ciochowitz / Ciochowice -
WERDA ALFONS - - 1918 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WYRWOLL ALFONS - - - - Raszowa (pow. strzelecki) wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
WISTUBA ALFONS - - 1918 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WINGE ALFONS - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WARZECHA ALFONS MUSK. - 1916-12-06 - Kędzierzyn-Kożle - Lenartowice część miasta Kędzierzyn-Koźle, gm. Kędzierzyn-Koźle, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WAWRZIK ALFONS - - 1914-08-22 - Korelicze wieś, obwód grodzieński, rejon korelicki Pogranicze - - -
WEIGMANN ALFR. - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
WUNDERLICH ALFR. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WEST ALFR. SERGEANT 1. BT. FELD. A. R. 19 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - -
WALTER ALFRED - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WETEL ALFRED SZER 1.J.R.82 1914-11-23 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WANNICKE ALFRED - - 1917-07-15 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
WENZEL ALFRED FUSL. KPGGR 4 1915-05-04 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOIWODE ALFRED - - 1915-02-17 - Jakubowice (opolskie) wieś, gm. Niemodlin, pow. opolski opolskie - - -
WIESNER ALFRED - - 1918 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WENDRINER ALFRED - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WILLMS ALFRED GEFR. 1.ESK.RES.DRAG.REGT.5 1915-02-20 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WEIGELT ALFRED - - 1915-07-18 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
WINGUTH ALFRED - - 1917-04-21 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
WIELAND ALFRED - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
WELZEL ALFRED - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
WARKOCZ ALFRED - - 1918-04-13 - Naczęsławice wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WERDER ALFRED - - 1915 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WILCZEK ALFRED UNTEROFFZ. - 1924-07-30 - Zakrzów wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WENZEL ALFRED - - 1918-07-31 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
WIENZEK ALFRED - - 1918 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
WEISS ALFRED WEHRMANN LDW.INF.RGT 107, 6KP 1914-10-31 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WAGNER ALFRED - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WILHELMSEN ALFRED MUSK. 6. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WOLFF ALFRED OBERLEUTNANT LANDW. INF. REGT. 47 1914-10-26 - Głuchów-Prusy wieś, gm. Głuchów, pow. skierniewicki łódzkie - - -
WEIMANN ALFRED GARD. - 1915-10-12 - Różyna wieś, gm. Lewin Brzeski, pow. brzeski opolskie - - -
WEISSENBERGER ALFRED MUSKETIER REKR.DEPOT.E.INF.RGT.34 1916-03-01 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-03-22 - -
WINTER ALFRED EINJ. FREIW. - 1914-09-25 zmarł z ran Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
WEIGANG ALFRED - - 1918-06-08 - Różanka wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WRANEK ALFRED JOSEF JG. - 1915-01-11 - Wojnicz-Zamoście (nr 282) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLTER ALFRED KARL KRIEGSFRW. 7/R.I.R. 231 1914-10-29 - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WALTER ALOIS - - 1917 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
WLOKA ALOIS - - 1914-08-22 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie 1866-08-29 - POETA, PISARZ
WIDERA ALOIS - - 1916 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WEBER ALOIS KORPORAL L.J.R. 13 1915-07-02 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
WERNER ALOIS - - - - Gliwice III miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WESPER ALOIS - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WIESCHALLA ALOIS MUSKIETER 2 KOMP. IR 72 1919-04-26 OPOLE Opole V miasto, gm. Opole, pow. opolski opolskie 1898-07-16 - -
WRZECIONO ALOIS - - - - Tarnów Opolski II wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WAWRZIK ALOIS - - 1914-08-22 - Wróblin wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WUNKOW ALOIS FAHNR. - 1914-12-23 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WOJTASCHEK ALOIS - - 1915 - Podlesie wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WERFER ALOIS - - 1916-06-18 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WITTEK ALOIS - - - - Dzielów wieś, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - VERM.
WOLF ALOIS - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
WAHNER ALOIS - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WEIGEL ALOIS NIEM. - 1915-07-18 - Lasocice wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WIEBNER ALOIS OFFZD. K.K. LDW. I.R. 24 1915-02-16 - Wojnicz I (nr 285) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WYRWICH ALOIS - - 1916-06-28 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WIECZOREK ALOIS MUSKETIER R.J.R. 205/3K. 1915-07-23 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WELICKA ALOIS JAGER L.J.R. 13 1915-07-06 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
WOLF ALOIS - K.U.K. LST.I.R. 13 1915-07-08 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
WIERZIMOK ALOIS - - 1918-08-30 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WEISS ALOIS JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-07 - Pogórska Wola (nr 206) wieś, gm. Skrzyszów, pow. tarnowski małopolskie - - STELA
WITTIG ALOIS - - 1916-08-15 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WACHTER ALOIS LDST.INF. IR 87 1915-02-19 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAGNER ALOIS INF. I.R. 30 1915-05-06 - Dęborzyn (nr 230) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
WAWROSCHEK ALOIS - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WILDE ALOIS - - 1917-02-04 - Jarnołtów wieś, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
WADLE ALOIS INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-04 - Rozdziele (nr 85) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLLNY ALOIS GREN. 4.G.R.Z.F 5 K. 1915-04-20 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALETZKO ALOIS - - 1918-10-28 - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WEISSER ALOIS - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WIEN ALOISIUS - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Heinrichsdorf tablica pamiątkowa
WIECZOREK ALOIZ - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOJTAS ALOJZY - - 1916 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
WIDNIC ALOJZY - - - - Kaczyce Dolne wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
WEINHOLD ALWIN - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WITT ALWIN - - 1916-06-04 - Stary Kraków wieś, gm. Sławno, pow. sławieński zachodniopomorskie - - obelisk
WINDMÜLLER ALWIN HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-11-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WIKTOR AMAND - - 1915-07-24 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - PONISZOWICE -
WALCZAK AN. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Ziempniów -
WOJTYNIAK AN. - - 1920 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
WISZNIEWSKI ANAST. WEHRM. 1 KOMP LANDW J R 21 1914-11-16 - Rudolfowo wieś, gm. Działdowo, pow. działdowski warmińsko-mazurskie 1897 - -
WYSTUB ANDR. - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WEISS ANDR.(EAS) - - 1914-12-03 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WEITLANER ANDRA JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-01-13 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WENOGRADOW ANDRAI GEFR/ROSJA ART. R. 1917-09-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WORONKO ANDRE GEM/ROSJA I. R. 35 1917-10-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
WESELOWSKI ANDREAS WEHRM. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WĄTOREK ANDREAS INF. I.R. 56 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WOJTOWICZ ANDREAS LDST.INF. I.R. 56 1915-05-03 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WOŹNIAK ANDREAS ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WOLFF ANDREAS MUSKETIER R.J.R.152/10K. 1914-10-26 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WOSNITZA ANDREAS - - 1917-06-19 - Brynica wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Brinnitz) opolskie 1883-10-04 - -
WOLLINGER ANDREAS INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-04 - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILLMANN ANDREAS MUSKETIER R.I.R. 208 / 8K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WATZENZIAK ANDREAS WEHRM. FELD ARTL. REGT. 5. 2. KOL - - Jeże III wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WEGNER ANDREAS MUSK. PIR 58 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WILLMANN ANDREAS MUSKETIER R . J . R . 208 / 8 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WRZESIŃSKI ANDREAS MUSK. PIR 46 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WALYNETZ ANDREI GEM/ROSJA I.R.33 1918-02-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
WARENIK ANDREI GEM/ROSJA I.R.245 1918-07-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
WRUSKIJ ANDREJ - RUSS.I.R. 127 1915 - Bolesław (nr 249) wieś, gm. Bolesław, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WOŁOSCHIN ANDREJ INF. RUSS.I.R.278 - - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOJTYS ANDRZ - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
WOŹNIAK ANDRZ. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - LIPIE -
WITEK ANDRZEJ - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - TRZEŚŃ -
WIŚNIEWSKI ANDRZEJ - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - PLEWISKA -
WIERZOCH ANT - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
WASWAS ANT - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WITONIECKI ANT. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - SZALONKA -
WAGNER ANT. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Fichtig -
WÄCHTER ANT. ERSATZ-RESERVIST L.W.INF.RGT 19, 10K 1915-08-08 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WYZGOL ANT. - - - - Ciochowice wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WOZNIOK ANTON - - 1918-11-28 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1894-02-08 - -
WISCHMEYER ANTON WEHRM. P.R.I.R. 5/219 1915-04-20 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOSS ANTON MUSKETIER 5K JNF. REG. 176 1914-11-16 - Łęczyca III miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
WALLNER ANTON JNFT.  K.U.K.J.R.4,10 K  1915-05-27 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
WOLLNIK ANTON - - 1916 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WAWROK ANTON MUSK. PREUSS. INF. RGT. 58 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIESCHOLEK ANTON - - 1916 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WCZASEK ANTON - - 1915-12-26 - Łany II wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WACLAWCZYK ANTON - - - - Pniów wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WINK ANTON - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WAGNER ANTON - - - - Miejsce Odrzańskie wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WOITZIK ANTON - - - - Kadłub wieś, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WYZGOL ANTON - - 1915-01-28 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Ciochowitz / Ciochowice -
WITZKE ANTON MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WABNIC ANTON SPIELMANN LDW.INF.RGT 46, 10K 1914-11-21 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WALOCHA ANTON - - 1914-08-22 - Ściborowice-Jarszowice wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WIENOWICKI ANTON - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEGE ANTON - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
WESSELKA ANTON GEM/ROSJA I.R.86 1918-02-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
WURZL ANTON OSTERR.  K.U.K.J.R.84  1915-05-20 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
WICHLJAJEW ANTON GEM/ROSJA I.R.222 1918-01-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
WASILIEW ANTON RUSSE ART.BRIG.2  1914-11-11 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
WIDERA ANTON - - 1916-05-12 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WALDSTEIN ANTON FLDW K.U.K.T.K.J.R. 3 1914-11-20 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
WAHNSIEDEL ANTON VIZEFELDW. R.I.R. 206 / 7K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WOLLA ANTON GFT. I. R. 100 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAGNER ANTON - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WAHNSIEDEL ANTON VIZEFELDW . R . J . R . 206 / 7 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WACHE ANTON - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WITKOWSKY ANTON MUSK. 4 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
WIENZEK ANTON - - 1914-09-14 - Piętna wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WICHARY ANTON - - 1915-06-11 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
WEIDINGER ANTON INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINDISCH ANTON INF. IR 47 1914-12-16 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEISS ANTON - - - - Kadłub wieś, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WALTER ANTON FELDW. KADET. ASP. K.u.K.I.R.51.??.Fk 1915-06-20 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski łódzkie 1895 - -
WURM ANTON INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIELAND ANTON INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESMAYER ANTON JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WENGERSKI ANTON GEM/ROSJA A.R.1 1915-09-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
WÖGELBAUER ANTON INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALKOWIAK ANTON LDSTM. - 1918-11-30 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1870-01-10 - -
WAWORZIK ANTON WEHRM. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WIPPICH ANTON GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEINHANDEL ANTON KPL. IR 47 1915-03-22 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEISS ANTON - PREUSS.RES.I.R. 219 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINIOVSKY ANTON PTRF. K.U.K.F.J.B. 16 1915-02-15 - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WOŹNY ANTON CIV. KUTSCH. K.U.K. TR. DIV. 11 1915-03-14 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - gest.
WORONIUK ANTON INF. RUSS.I.R. 156 1915-04-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WANKE ANTON KPL. FKR 12 1915-04-18 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOJTKOWIAK ANTON GREN. PREUSS.1.GARDE RGT. Z.F 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WAGNER ANTON - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WIKTOROWIT? ANTON RUSS.SOLDAT - 1917-09-10 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIERZBOWSKI ANTON GRENADIER 3.KOMP.STURMBATL.12 1917-06-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1896-06-11 - -
WILK ANTON LANDSTM. - 1919-11-30 - Zakrzów wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WAWROK ANTON. - - 1915 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
WOROCH ANTONI - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WESOŁOWSKI ANTONI ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1916-01-22 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
WIELGOSZ ANTONI - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
WRAŻEŃ ANTONI - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - MALINIE -
WYKRĘT ANTONI - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WAŁĘSA ANTONI - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WESOŁOWSKI ANTONI - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - KOMORNIKI -
WILK ANTONI - - - - Giedlarowa wieś, gm. Leżajsk, pow. leżajski podkarpackie - - -
WÓJCIK ANTONI - - - - Pisarzowice (śląskie) wieś, gm. Wilamowice, pow. bielski śląskie - - -
WOJCIECHOWSKI ANTONI - - 1918 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WILCZKOWICZ ANTONI - I.R. 20 - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1886 KWIATKOWICE -
WRZOŁ ANTONI PPOR. - - - Czechowice-Dziedzice III miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WAWRZYNIAK ANTONI - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - PAR. ŻYTOWIECKA -
WALICA ANTONI - - - - Kaczyce Dolne wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
WOLSKI ANTONI - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WADA ANTONI - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WILK ANTONI - - 1915 WOŁYŃ Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WERNO ANTONI - - - - Siekówko wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
WIERZBICKI ANTONI - - 1918-10-07 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WIŚNIEWSKI ANTONI - - 1918-03-13 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WIECZORA ANTONI SZEREG. - 1914-09-20 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WEBER ANTONI - - 1915-11-27 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WOJDA ANTONI SZEREG. - 1914-11-05 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WŁODARCZAK ANTONI - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - -
WILK ANTONI - - - - Domaniewice wieś, gm. Domaniewice, pow. łowicki łódzkie - - -
WEINGÄRTNER ARNOLD MUSKETIER 10. K. JNF. REG. 19 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
WEITZEN ARTH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-?-18 - Rotunda i nagrobek
WERNER ARTHUR - - 1914 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
WARMBIER ARTHUR HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-11-07 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WIESENBERG ARTHUR - - 1916-03-18 CASTLETTE-WA Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - ZAGINĄŁ
WOLKO ARTHUR - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WINKEL ARTHUR PIUS. JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOLTSCHKOW ARTJON GEM/ROSJA I. R. 4 1918-12-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
WEBER ARTUR UTFFZ. 6. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WILMES AUG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WITULSKI AUG. MUSKT. - 1917-01-05 - Lanngut Rosja Pogranicze 1897-11-23 Thomareinen -
WAGNER AUG. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
WILL AUG. UNTFFZ. - 1914-09-09 - Kalnik wieś, gm. Morąg, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - ZAGINĄŁ
WILKE AUG. LDWM. - 1914-11-30 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Dtsch Pribbernow (Przybiernówko) -
W????? AUG. - - 1917-??-?? - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
WOZNY AUG. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WROBEL AUG. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WISCHNEWSKI AUG. - - - - Sząbruk wieś, gm. Gietrzwałd, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - Schönfelde / Unieszewo obelisk
WAGNER AUG. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIEGAND AUG. EISENB.-SCHAFFN. MIL.EISENB.DIR. 4 1916-08-26 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WIECZOREK AUGUST - - 1918-04-10 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WILMSKÖTTER AUGUST MUSKETIER RJR 218/4K 1915-07-06 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
WIEDEKAMP AUGUST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WOLLENBERG AUGUST ? ERS.ESK.UL.RGT.3 1914-09-19 - Wieluń I miasto, gm. Wieluń, pow. wieluński łódzkie - - -
WENGOIß AUGUST - - 1915-11-20 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WURCHE AUGUST MUSK. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILCZEK AUGUST - - 1914 - Gamów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie 1886 - -
WOLANY AUGUST - - 1917-08-12 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - WIDÓW -
WIRTH AUGUST - R.J.R. 223 1914-12-03 - Pawlikowice wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
WOLF AUGUST MUSKETIER - 1917-01-23 - Tychówko wieś, gm. Połczyn Zdrój, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - inne
WOHLFEIL AUGUST - - 1916-19-10 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
WEIGEL AUGUST GEFR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENDT AUGUST ? - 1917-10-30 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTHOF -
WAWRZYNIAK AUGUST - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WLACKNO AUGUST - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - ROMOTTEN -
WEEL von AUGUST WEHRM. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEHLITZ AUGUST MUSK. - 1916-05-31 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
WÖLK AUGUST GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WICHER AUGUST - - 1914 HORST Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
WILL AUGUST - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
WISTUBA AUGUST - - - - Gostomia wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WINKELHOFF AUGUST OFFZ. STELLV. J.B. 79 MG 1915-07-07 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WEISCHNITZEK AUGUST WEHRMANN  L.J.R.46.8 KOMP.  1915-05-19 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WOINER AUGUST - - 1918 - Kudowa Zdrój III miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WINKELHOFF AUGUST OFFZ .STELL . V. J . R . 79 / M . G . 1915-07-07 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WALLENWEBER AUGUST HEIZER SANITÄTSZUG 1915 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WINGER AUGUST FUS. AUGUSTA GARDE.GREN.RGT.4 1915-05-06 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEISSER AUGUST - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WERNER AUGUST - - 1914-09-26 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAGNER AUGUST - - - - Włodary wieś, gm. Korfantów, pow. nyski opolskie - - -
WAWRZINEK AUGUST - - 1914-11-03 - Racławiczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WENDLAND AUGUST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WILL AUGUST - - 1915-12-27 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WAGNER AUGUST - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie 1894 Eulenburg ps.ŚWIT
WUTTKE AUGUST - - 1916-08-13 - Psary (dolnośl) wieś, gm. Wisznia Mała, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WASEYZIC AUGUST - - - - Bajtkowo I wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - Sutzken -
WERNER AUGUST - - 1915-01-28 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WAGNER AUGUST LDSTM. 13 K.R.I.R. 34 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
WCHUSTER AUGUST - - 1914 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
WYCISK AUGUST - - - - Kotulin wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WIEZOREK AUGUST - - 1915-08-29 - Walce wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WOTZLAWSKI AUGUST - - - - Suchy Bór wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WINTER AUGUST - - 1918-09-08 - Karłów wieś, gm. Radków, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALKUSCH AUGUST ERS. RES. LANDW. I. R. 84 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1899-05-22 - -
WEILS AUGUST GEM./RUSS. I.R.96 1916-12-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WRAHSE AUGUST - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
WOJAK AUGUST - - 1917-03-26 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
WIODING AUGUST GEM./RUSS. MÖRS.DIV.27 1917-05-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
WRONA AUGUST SERGEANT - 1914-08-25 Schirmeck Smogorzów wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Schmograu) opolskie 1888-05-08 - obelisk
WYGASCH AUGUST - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WALTE AUGUST LDSTRM. 3.G.R.Z.F.10K. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WILK AUGUST - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WELLNITZ AUGUST - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WINDERLICH AUGUST - - 1914-09-07 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
WELL AUGUST WEHRMANN  L.J.R.47.11 K.  1915-06-25 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WOLLE AUGUST MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEICHERT AUGUST - - 1916 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WINKLER AUGUST - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
WEIDLICH AUGUST - - 1916-11-15 BOEZA-PASS. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WIEJA AUGUST - - 1916-07-29 - Smolarnia wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WESEMANN AUGUST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WANNEGAT AUGUST PREUSSISCHES RES. INF.RGT.220 1914-12-22 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIENCH AUGUST - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOLF AUGUST ALFRED SCH. K.K. SCH.R. 9 1914-11-14 - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
WAGNER I AUGUST EUGEN INF. PRIR 46 1915-05-06 - Bednarka (nr 84) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLF AUGUSTIN JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-06 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WICIK AUGUSTYN - - 1916-06-05 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WITTING AXEL HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-11-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WICHERT B - - 1916-11-21 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - PALTEN - POSADY -
WISCHNOWSKI B MUSK INF. REGT. 128 1914-09-12 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
WIECZOREK B - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
WICHMANN B - - 1918-03-21 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - SCHÖNLINDE -
WEIBER B. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIDLER B. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENZEL B. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOJCIECH B. - - 1915-06-29 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1894-07-07 Wijewo -
WODARCZYK B. WEHRMANN  L.J.R.23.7.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
WASZEWSKI B. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WELZEL B. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIEHR B. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENDLER B. WEHRMANN 3 K. E. BTL. J. R. 104 1914-11-22 - Zamość (Grabno) wieś, gm. Sędziejowice, pow. łaski łódzkie 1898 - -
WINKLER B. UNTEROFFIZIER INF. REG.102 1915-08-14 - Bruszewo II wieś, gm. Sokoły, pow. wysokomazowiecki podlaskie - - -
WOHLESSER BALTAZAR INF. K.U.K.I.R. 14 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILDBIEHLER BALTHASAR WEHRM. 8 / LANDW. I. R. 84 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
WILON BARBAN PODOF. 1 p.p. 1917-02-06 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
WIETRZYNSKI BARTH. WEHRM. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WĄDRZYK BARTHOLOMEUS GFT. L.I.R. 31 1915-06-04 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WALCHETZEDER BASIL LST. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek III (nr 225) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
WOLDE BENCHARD - - 1914 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
WITZMANN BENNO MUSK. - 1914-09-17 - Bogumiłów wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
WAGNER BENNO RES.INF. BIR 3 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WYPPICH BERH. - - 1918-09-21 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Lonczek / Łączki -
WYSTUB BERNH - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WULFF BERNH. MUSZKIETER 150 PP 5 Komp 1915-08-25 - Topilec wieś, gm. Turośń Kościelna, pow. białostocki podlaskie - - tablica
WODARA BERNH. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WEGENER BERNH. GF. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALICZEK BERNH. - - 1915-05-22 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
WOLLMANN BERNH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WILTING BERNHARD - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
WAHNER BERNHARD - - 1918 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WEISSEN BERNHARD - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEINEN BERNHARD GREN. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Zborowice I (nr 135) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINKLER BERNHARD - - - - Marianówka wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WETZEL BERNHARD - - 1918-10-10 - Cisowo wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Palzwitz obelisk
WICHMANN BERNHARD - P.R.I.R.218 1915-05-10 - Zasów (nr 242) wieś, gm. Żyraków, pow. dębicki podkarpackie - - -
WESENIGLE BERNHARDT RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WORTH BERTHOLD - PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WISNIEWSKI BOLESLAUS MUSKETIER R.J.R.267/1K. 1915-08-10 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
WOJTANOWSKI BOLESŁAW - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
WOROWIN BORIS GEM/ROSJA I.R.192 1917-09-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
WUTTKE BR. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WERNER BRONISŁAW PODOFICER VI BAON 1 PP L.P. 1914-11-18 Krzywopłoty Bydlin wieś, gm. Klucze, pow. olkuski małopolskie - - -
WRÓTNIAK BRONISŁAW - - 1918-1920 - Janowiec wieś, gm. Janowiec, pow. puławski lubelskie - - -
WZOREK BRONISŁAW - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINKLER BRUNO LDST. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - O.
WUNSCH BRUNO - - 1918-01-26 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - VERMISST
WENDLAND BRUNO TIT.FELDW. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WECKER BRUNO - - 1918-09-02 - Radoniów wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki (niem. nazwa Ottendorf) dolnośląskie - - obelisk
WILDE BRUNO - - - - Kryniczno wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki (niem. Krintsch) dolnośląskie - - tablica
WOLF BRUNO LDST.INF. IR 47 1915-03-22 - Konieczna (nr 47) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIESCHALLA BRUNO - - 1914 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WEIRICH BRUNO ? - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - W.
WILKE BRUNO ERS[ATZ] RES[ERVE] - 1916-07-30 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 35 lat
WRÓBLEWSKI BRUNO SZEREGOWIEC 3 PP. 4 BAON LEGIONÓW 1914-10-27 - Bohorodczany Ukraina, obwód iwanofrankiwski Pogranicze 1893 - -
WECKER BRUNO - - 19??-03-31 - Chmieleń wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
WHITEHAND C.L. 35038 PRIVATE EAST SURREY REGIMENT 1918-11-23 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WOLLNY CARL - - 1914-12-20 - Walce wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WLOKA CARL - - 1916-10-06 - Stare Kotkowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WILCZEK CESLAUS - - - - Pniów wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
WEINERT CESLAUS FÄHNR. I.R. 56 1915-03-09 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WEIGAND CHR. - - 1914 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WEHNER CHRISTIAN - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WAGNER CHRISTIAN UT.OFFZ. IR 13 1915-05-05 - Desznica (nr 7) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
WINTER CLEMENS RES.INF. BIR 3 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WERNER CLEMENS - PREUSS R. J. R. 218 1914-12-21 - Niwka (nr 269) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEISSENBORN CNRST. - - 1914-12-22 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
WISCHAN CONSTANTIN RUMÄN INF.REGT.76.2.KP 1917-04-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WEBER CRNST. FŰS. FR 2/35 cze-15 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WIDAWER CURT UNTEROFFZ. - sty-15 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
WITT CURT - - 1914-08-27 B. MARTINCOURT Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WIŚNIEWSKI CZESŁAW MUSKETIER RJR 219/1K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
WOJTKO D - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WELYKCZTOWIEK D. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WINNESCHEI D.E. PREUSS.RES. I.R.39 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WINKLER DAJOS INFT. H.I.R. 18 1914-11-19 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.29
WIECZOREK DAMAZY - - 1916-09-20 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
WERTHMANN DANIEL - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
WASYLYSZYN DANILO SCH. K.K SCH.R. 32 1918-02-05 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie 1873-05-05 - -
WOSNIAK DANTON INF. ÖST.UNG. 1914-10-04 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - vermißt
WENNINGER DAVID LDST.JG. T.K.J.R.4 1915-05-10 - Róża (nr 241) wieś, gm. Czarna, pow. dębicki podkarpackie - - -
WICHERAN DEMERTY INFANT. I.R. 205 1915-01-19 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WARNKEN DIETRICH - G.R.R. 25 1915 - Wysokie Koło wieś, gm. Gniewoszów, pow. kozienicki mazowieckie - - -
WERTH DIETRICH KR.FR. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WAHSMANN DIETRICH GFT. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WLASOW DIMITRI GEM/ROSJA I.R.470 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WARIN DIMITRI GEM/ROSJA I. R. 131 1918-08-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
WLOSOW DIMITRI GEM/ROSJA I.R.9 1917-10-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
WORONOW DIMITRI SERGT/ROSJA I.R.248 1918-11-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
WASSOJEWITZ DOBRIWOJE SERB.GEF. - 1918-07-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
WIE???? DOMINIKUE JG. - - - Zakliczyn II (nr 294) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
WITT E - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WAGNER E JÄGER 9 K INF REG 129 1914-11-22 - Aleksandrów Łódzki miasto, gm. Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski łódzkie - - -
WAGNER E. MUSKETIER 1 K. INF. REG. 140 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WELLNITZ E. RES. 7. / RES. INF. REGT. 34 1914-10-13 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WYPARTOWICZ E. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WILKE E. HILFSFÖRSTER - 1914-11-21 - Bolesławiec miasto, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WYSZKONY E. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WEIMANN E. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WELSH E. 242883 RIFLEMAN 6TH BN.KING`S LIVERPOOL RGT. 1918-11-24 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WOLFF E. LANDS. LANDST.BATL. HAGENAU 1915-02-01 - Blinno wieś, gm. Szczutowo, pow. sierepcki mazowieckie - - -
WENDRINER E. ERS. RESERVIST 11 K. 1 BES. REG. POSEN 1914-11-?? - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
WOLF E. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENZEL E. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WENDORFF E. SCHÜTZE REIMS 1917-04-18 - Kiełpino wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - KÖLPIN -
WO?KE E. MUSK. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - HAKENDORF ROLNIK
WAWRZINEK E. - - 1917 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WANDREY E. - - 1915-10-10 - Radachów wieś, gm. Ośno Lubuskie, pow. słubicki lubuskie - - -
WITTKOWSKI E. - - 1917 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WERNIKE E. GREN. R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie 1915-03-14 - nagrobek betonowy
WALK E. - 2 KOMP. GREN. REGT. 2 1915-02-21 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WOOD E.E. 67259 PRIVATE CHESHIRE REGIMENT 1918-11-04 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WALKER E.J. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Royal North Lanc.Regt. 1918-10-16 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski warmińsko-mazurskie - - -
WEISS E.R. ERS.RES. JNF.REG. 150 - - Lipno II wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
WEBER EDMUND SOLDAT GREN. REGT. 100 1917-07-08 PILLKEM Bogatynia-Markocice miasto, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1875-02-18 MARKERSDORF (Markocice) -
WINKLER EDMUND - - 1919-04-05 - Jelenia Góra-Cieplice II miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - BERLIN-PANKOW -
WINKLER EDMUND - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
WILLMANN EDMUND RES. 11.KOMP. GREN. REGT. 4 1914-10-27 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WEBER EDUARD OB.JG.KDTT.ASP. K.U.K.T.K.J.R.2 1915-05-03 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WILCZEK EDUARD - - 1915 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
WOSNITZEK EDUARD - - - - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
WAGNER EDUARD FÄHNR. K.U.K.I.R. 81 1914-12-23 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WICHMANN EDUARD - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-?? - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WIETZ EDUARD RES. RES. INF. REGT. 264 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WÖLKI EDUARD GEFR. - 1916-10-08 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - LILIENTHAL - BIALCZYN -
WOSNITZEK EDUARD - - 1917-03-30 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WOLF EDUARD - - 1915-10-26 RUSSLAND Mańkowice-Bardno wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - 1882-03-22 -
WOLF EDUARD - - 1915 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
WITTICH EDUARD - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
WINKLER EDUARD FAHRER RESP.ABT.E.FUSSARTL.RGT.6 1916-12-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-08-08 - -
WINKLER EDUARD - - - - Osowiec Śląski wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - - -
WOGGON EFZ. LT. 1.R.148 1914-08-26 - Gardyny wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WOLFRAM EHRHARD UNTOFFZ. 37 B.R.F.ART.R.G. 1915-06-19 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WOLFMAN ELIAS PIECHUR 34 PUŁK PIECHOTY OBRONY KRAJOWEJ 1915 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - Kanczuga k. Przeworska -
WIEJA ELIGIUS - - - - Grocholub wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
WASILJEW ELJASZ - 278 P.P. 15 K. 1916-04-07 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
WIEDEN EMANUEL E.R.INF. LDST.BEZ.KOM. 9 1915-01-31 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WEIß EMANUEL - - 1916 FRANKREICH Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WALLA EMANUEL - - 1917-12-17 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WIDERA EMANUEL - - 1917 - Lasowice Małe wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
WYSTENEP EMANUEL GRENADIER 2.VERW.KOMP.1.E.GREN.RGT.11 1917-04-05 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1890-08-06 - -
WACLAWCZYK EMANUEL - - 1917-01-19 - Staniszcze Małe wieś, gm. Klonowskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WEINER EMANUEL SCH. SCH.R 12 1915-03-16 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIDERA EMANUEL MUSKET. - 1915-11-03 - Zakrzów wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
WOLF EMIL ? 2/LDSTR. BTL. PIRNA1914-11-23 1914-11-28 - Burzenin wieś, gm. Burzenin, pow. sieradzki łódzkie - - -
WEIHER EMIL JNFTR. - 1914-12-21 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WASCHESCIO EMIL - - - - Bajtkowo I wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - Schnepien -
WITT EMIL KAN. - 1918-04-24 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WERNER EMIL - - 1918-07-12 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WADULLA EMIL - - 1918-09-22 - Bargłówka wieś, gm. Sośnicowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WEDEL EMIL - MARYNARZ Z KR. MAGDEBURG 1914-08-?? - Gdańsk miasto, gm. Gdańsk, pow. m. Gdańsk pomorskie - - -
WENDT EMIL GREN. KPGGR 3 - - Skołyszyn (nr 27) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WULFRATH EMIL GREN. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jabłonica (nr 28) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEBER EMIL GREND. - 1917-11-07 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
WINNAT EMIL LEUTNANT D.R. 2K R.I.R. 227 1915-02-24 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WYLEZOL EMIL - - 1914 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WNUCK von EMIL - - 1918-09-29 Vermißt Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Pyaschen-Piaszno obelisk
WRONKA EMIL INF. I. R. 20 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOSNITZEK EMIL - - 1915-01-07 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WASCHESZIO EMIL PIONIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WILKE EMIL GEF. - 1915-09-05 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
WELK EMIL MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WALTER I EMIL RES. PIR 58 1915-05-02 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WESSNER EMIL ARMIERUNGSSOLDAT 1.KOMP.ARM.BATL.19 1917-09-04 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-04-06 - -
WEIST EMIL - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WIHNALEK EMIL - - 1915-07-29 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIELTSCH EMIL - - 1914-09-01 - Jelcz Laskowice II miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
WELACK EMIL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WERKE EMIL - - 1917-12-26 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
WOLFF EMIL GEFR. - 1916-07-06 - Tąpadły wieś, gm. Brojce, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WENDT EMIL GEFR. - 1916-09-29 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
WERMKE EMIL - - 1917-10-01 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WEISE EMIL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WIOSNA EMIL RES.GREN. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WERNER EMIL - - - - Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - LAZ. RATHENOW GEST.
WENZEL EMIL PODOF. 10 K GREN. R. 9 1914-12-04 - Terenin wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
WEISE EMIL EINJ.-FREIW. - 1914-09-08 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1892-12-31 - -
WUNDERECH EMIL - - 1915-11-23 - Bożejowice wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WITT EMIL FÜSL. ? KOMP. FÜSL. REGT. 33 1915-02-07 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
WOLF EMIL MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
WAGNER EMIL WEHRM. P.R.I.R. 271 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WILKE EMIL GEFR. - 1917-04-23 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
WUHN EMIL LDSTM. R.J.R.46/1K. 1915-07-20 - Dziecinin wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
WALTER EMIL - - 1915-04-02 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
WEIDER EMIL - - 1918 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
WOELK EMIL ERST.RES. - 1915-05-20 RUSSLAND Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
WILHELM EMIL - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WNCKLER EMIL - - 1917-04-03 - Janówek wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
WERSIG EMIL LANTSURMMANN 2.BATL.LAND.JNF.RTG.19 1917-08-08 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-09-12 - -
WASCHKOWSKI EMIL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WOLF EMIL REINH. WEHRM. 1 KOMP.LDW.BRIG.ERS.BAT.48 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
WAGNER ENGELBERT JG. T.K.I.R. 2 1915-05-05 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALTER ER. EINJ. FREIW. ERS. B. RES. J.R.38 1914-12-12 - Będków wieś, gm. Będków, pow. tomaszowski łódzkie - - -
WEINHOLD ERDM. MUSKETIER  L.J.R.47.3 K.  1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
WITTKE ERIC MUSK. - 1916-??-?? - Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
WULF ERICH EINJ. FREIW. 3 K INF REG 128 1914-12-03 - Aleksandrów Łódzki miasto, gm. Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski łódzkie - - -
WILLNOW ERICH VZFW. 8. / RES. INF. REGT. 2 1914-10-29 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WENDE ERICH KRGSFRW. RES.INF.REG.228 1.KOMP 1914-11-22 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
WAEUSCH ERICH MUSKETIER 3 K INF REG 140 1914-12-15 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WERNE VON ERICH KR.FR. KPGRZF 2 1915-05-06 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOCKENFUSS ERICH GEFR. - 1915-08-09 - Możdżanowo wieś, gm. Ustka, pow. słupski (niem. nazwa Mützenow) pomorskie - - -
WIECZOREK ERICH - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
WIENER ERICH - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WECKBROD ERICH MUSK. 3 KOMP. INF. REGT. 44 1915-02-11 - Karbowskie wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WEINERT ERICH REG.ADJ. INF. REG. 95 1914-11-20 - Dobroń wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
WACHE ERICH MUSK 8K R.I.R. 226 1915-06-01 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
WEIGELT ERICH - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
WALTER ERICH ? ? ? - Sienno wieś, gm. Sienno, pow. lipski mazowieckie - - -
WOLLNY ERICH KRIEGSFREIW. 2 K. R. JNF. R. 10 1915-01-18 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
WIECZOREK ERICH - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
WILKE ERICH - - 1915-08-29 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
WEBER ERICH MUSK. - 1917.04.17 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Rensekow (Rzęskowo) -
WASSERMANN ERICH OBLTN. KPGGR 3 1915-05-07 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WEISS ERICH LEUTNT R.J.BATL. 19/1K 1915-07-22 - Wólka Łubkowska wieś, gm. Poniatowa, pow. opolski lubelskie - - -
WILSKE ERICH - - 1917-06-29 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1897-05-17 - -
WILL ERICH - - 1918-08-19 - Bukowo wieś, gm. Człopa, pow. wałecki zachodniopomorskie - - -
WEIGL ERNEST KPL. K.U.K.I.R. 14 1915-01-14 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WEYER ERNST MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WILKE ERNST - - 1915-08-04 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WURSING? ERNST - - 1916-07-29 - Wojnowice wieś, gm. Czernica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
WEINER ERNST - - 1916-07-18 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - VERMISST
WERMKE ERNST - - 1915-08-01 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WOLFF ERNST MUSK. - 1914-12-06 - Wawrzyszów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
WOLF ERNST SZER 82.J.R.M.G.K 1914-11-28 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
WINKLER ERNST MUSK. - 1918-08-08 FRANCJA Pomorska wieś wieś, gm. Milejewo, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WITZEL ERNST GREN. KPGRZF 3 1915-05-07 - Bieździedza (nr 40) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
WISKOW ERNST - - - - Trzebieszewo wieś, gm. Kamień Pomorski, pow. kamieński zachodniopomorskie - SCHWENZ / ŚWINIEC -
WIESE ERNST - PIR 58 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WOLFF ERNST - - ????-09-14 - Karłów wieś, gm. Radków, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WE?DERHART ERNST - - 1914-??-10 - Chróścik część miasta Gorzów Wielkopolski, gm. Gorzów Wielkopolski, pow. m. Gorzów lubuskie - - -
WITTNER ERNST MUSK. 6. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WESTPHAL ERNST - - 1915-05-03 Westen Gudzisz wieś, gm. Boleszkowice, pow. myśliborski zachodniopomorskie - Gudzisz/ Kutzdorf -
WEBER ERNST LDSTRM. L.J.R.46/5K 5681 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
WALTER ERNST - - 1918-08-01 - Kotowice (pow. trzebnicki) wieś, gm. Oborniki Śląskie, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
WILIMZIK ERNST OBERLEUTNANT - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WALZEBOCK ERNST - - 1915-02-07 - Małujowice wieś, gm. Skarbimierz, pow. brzeski opolskie - - -
WINKELMANN ERNST - - 1915-08-29 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
WAGNER ERNST - - 1918-06-11 REMANGIES-FRANKR. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
WINKLER ERNST - - 1915-09-16 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WOLF ERNST - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WINTERLING ERNST LANDSTURMMANN 5.KOMP.LDST.JNF.BATL.KATTOWITZ 1916-10-18 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1896-03-13 - -
WEDELL ERNST - - 1917-04-17 - Bukowo wieś, gm. Człopa, pow. wałecki zachodniopomorskie - - -
WILCK ERNST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WUNDER ERNST GREN. KPGGR 4 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WOHLGEMUTH ERNST - - 1917-09-09 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
WINKLER ERNST - - 1914-10-10 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - VERMISST
WEIDESCHAT ERNST MUSK. 10 KOMP. INF. REGT. 45 1915-02-11 - Karbowskie wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
WOLDT ERNST - - - - Trzebieszewo wieś, gm. Kamień Pomorski, pow. kamieński zachodniopomorskie 1879 TRIBSOW / TRZEBIESZEWO -
WIDLINSKI ERNST - - 1917-11-20 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
WINKELHAKE ERNST UT.OFFZ. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
WALK ERNST - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - VERM. SEIT
WERNER ERNST - RES. INF. RGT. 1 1915-10-10 Garbonowka / Rosja Lutynia wieś, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1892-10-08 - -
WÖLFEL ERNST MUSK. P.R.I.R. 271 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WEGNER ERNST - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
WALLE ERNST ERS.RES. P.R.I.R. 220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WEHLER ERNST SAN[ITÄT] U[NTERO]FF[I]Z[IER] - 1918-04-19 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
WANNEK ERNST UOFFZ. 23 I.R. 1918-10-01 - Rozumice wieś, gm. Kietrz, pow. głubczycki opolskie - - -
WOITHE ERNST - - 1916-03-07 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
WAGNER ERNST - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WALLIS ERNST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WOLF ERNST - - 1914 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
WALTHER ERNST GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOYSKY von ERNST-GüNTER SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WEISS EUGEN RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WAGNER EUGEN - BAYER INF.RGT. 22 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WEIGLHOFER EUSTACHIUS JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-07 - Pogórska Wola (nr 206) wieś, gm. Skrzyszów, pow. tarnowski małopolskie - - STELA
WAGNER EW. - - 1917-01-11 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIELANDT EWALD ERS. RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka IV (nr 95) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOLLSTEIN EWALD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WUNSCHE EWALD - - 1915-09-24 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
WALTER EWALD - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
WEITUSCHAT EWALD HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1915-06-16 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
WACHSMANN F RESERVIST 3 E 6 JÄG R Z PF 1914-10-23 - Ozorków miasto, gm. Ozorków, pow. zgierski łódzkie - - -
WAPNIARZ F - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
WEHNER F. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WAGNER F. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEIGEL F. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WIECZOREK F. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
WOTKO F. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
WODZIAK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WEINBERG F. RES. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST ROLNIK
WOLLEK F. KAN. M.K. II 6 GARD. F.A.R. 1914-11-28 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
WAINE F. 35677 PRIVATE YORKSHIRE REGIMENT 1918-10-28 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WILKE F. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
WENECZUK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIGLENDA F. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
WESOŁOWSKI F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WIĄZEK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WOJTEK F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WITZ F. RES. 1. / RES. INF. REGT. 9 1914-10-18 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WINTERBACHER F. LDST.JAGER  K.U.K.F.JAG.B10  1915-03-15 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
WEIGEL F. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WODITSCHKA F. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
WERLHEIM F. GERF. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
WEICHSEL F. KAN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST ROLNIK
WURM F. MUSK. I.R.7/88 1915-06-30 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
WOLLNIK F. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WHITE F.F. 6362 GUARDSMAN SCOTS GUARDS 1915-03-30 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
WAGNER F? - - 1915 - Nowy Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WINOGRADOW FEDOR RUSS. SKOPIŃSKI R..I.R.326 1917-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WASYLOW FEDOR LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-04 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WLASENKO FEDOSI UTFFZ./RUSS. I.R.85 1916-07-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
WALKA FELIKS LEGIONISTA 3 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie 1897 - -
WIŚNIEWSKI FELIKS - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WINIARZ FELIKS - - 1918-11-05 - Stare Kramsko wieś, gm. Babimost, pow. zielonogórski lubuskie 1889-05-15 - -
WOZNY FELIX - - 1919 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WOTSCHAL FELIX GEM./RUSS. I.R.115 1918-04-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
WASSILYJEW FEODOR GEM./RUSS. I.R.53 1918-07-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
WIRLAN FEODOR GEM/ROSJA I. R. 71 1917-10-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
WARSITZ FEODOR - - - - Laskowice wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
WASILIEW FEODOR RUSS.SOLDAT - ????-04-15 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WERSCHNIN FEODOR GEM./RUSS. I.R.28 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WALOGIN FEODOT - INF.REGT.266.5.KP. 1915-09-0? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
WENZEL FERD. - - 1918-09-30 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WERNER FERD. GRENAD. - 1914-10-18 RUSSL. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
WOLF FERDINAND JNFANT.  K.U.K.J.R.34, 10 1915-03-04 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
WIESINGER FERDINAND RES.SCH. SCH.R. 24 1915-02-24 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WERNER FERDINAND - - 1915 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
WESKI FERDINAND - - - - Sząbruk wieś, gm. Gietrzwałd, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - Nattern / Naterki obelisk
WACHUTTA FERDINAND GFT. K.U.K. KORPS. T.A. 14 1915-02-23 - Dębno (nr 281) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - Grób zbiorowy
WERNER FERDINAND RES. 10. KOMP. RES. INF. REGT. 9 1914-10-18 - Wilkasy wieś, gm. Wieliczki, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
WOLTABERGER FERDINAND K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
WLCZEK FERDINAND INF. I.R. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIMMER FERDINAND INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WINGERT FERDINAND LDSTM. - 1915-09-16 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
WERNER FERDINAND - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
WENSIEN FERDINAND MUSK. 7. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WIESNER FERDINAND LST. JG. T.K.J.R. 2 1915-05-06 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
WYDRA FERDINAND - - 1915-05-14 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WAGNER FERDINAND - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
WIZNAR FERDYNAND - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WITT FERD[INAND] W[E]HR[MANN] - 1915-07-26 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - Cywilna ofiara wojny
WALDSIHT FERENCZ SZER.  WĘGIER P.P.  1914-12-25 - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
WLEDIJKIN FGOROW GEM/ROSJA I. R. 56 1915-09-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
WACHTER FIDELIS LDST.JG. TKJR 3 1915-03-27 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WYNUM FIEDOR INFANTERIST 4 SCHÜTZ. REG. 1914-12-16 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
WARENIKOW FILIP ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 204 P.P. 1917-02-23 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
WĘGLOWSKI FLORIAN OFICER WOJSKA POL. - 1915-01-23 - Rzeszów miasto, gm. Rzeszów, pow. rzeszowski podkarpackie 1888-02-13 - grób rodzinny XI-4-1
WCZASEK FLORIAN - - 1916-08-10 - Łany II wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WÓJCIK FLORIAN - - 1918-1920 - Janowiec wieś, gm. Janowiec, pow. puławski lubelskie - - -
WACH FR. - - - - Kołaczkowice wieś, gm. Miejska Górka, pow. rawicki wielkopolskie - - -
WILCZEK FR. - - 1916-07-21 - Komorniki IV wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WEISS FR. MUSKETIER 2 K INF. REG. 141 1914-11-18 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
WERNER FR. - - 1916 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WAHNIG FR. JÄGER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-02 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
WIELOCH FR. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - ŁĘKA OPATOWSKA -
WOJCIECHOWSKI FR. - - 1916 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1895 Górka -
WAWRZYNIAK FR. - - 1914 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1882 - -
WIECZOREK FR. - - 1920-08-31 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
WERNER FR. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WOLLNY FR. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
WIEWIÓRA FRAN. SZEREG. - 1920-11-16 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1901 - -
WASSILEWSKI FRANC - - 1915-10-17 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1887 - -
WANTUCH FRANCISZEK ST.ŻOŁNIERZ 5.P.P.LEG.POL 1914-12-23 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WALKOWIAK FRANCISZEK - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
WESOŁOWSKI FRANCISZEK - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
WÓJCICKI FRANCISZEK - - - - Hecznarowice wieś, gm. Wilamowice, pow. bielski śląskie - - -
WIĘCEK FRANCISZEK - - - - Czechowice-Dziedzice II miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WRZOŁ FRANCISZEK SZER. - - - Czechowice-Dziedzice III miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
WOŚKO FRANCISZEK - - 1915-02-22 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1880-10-10 - -
WALUŚ FRANCISZEK - - 1916 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
WRÓBEL FRANCISZEK - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
WALICA FRANCISZEK - - - - Kaczyce Dolne wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
WOJNAR FRANCISZEK - - - - Krosno-Białobrzegi dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
WOJCIECHOWSKI FRANCISZEK - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
WOJDYLAK FRANCISZEK - - 1914 PRZEMYŚL Przemyśl III miasto, gm. Przemyśl, pow. przemyski podkarpackie - - Cywilna ofiara wojny
WRÓBEL FRANCISZEK SZEREGOWY - - - Wojnicz II wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WONIAK FRANCISZEK - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
WYSZYŃSKI FRANCISZEK - - - - Dębnica wieś, gm. Kłecko, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - -
WILK FRANCISZEK - 4 P.P. 1915-08-18 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
WAWAK FRANCISZEK - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WARSALA FRANCISZEK LEGIONISTA 2 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie 1891-12-01 - -
WAŚKOWIAK FRANCISZEK - - 1915 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
WOZIGNOJ FRANCISZEK - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
WALUŚ FRANCISZEK - - 1915 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
WALICZEK FRANCISZEK - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
WOWRY FRANCISZEK - - - - Hażlach I wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
WÓDKA FRANCISZEK - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHRZĄSTÓW nagrobek
WIĆLING FRANCISZEK - - 1916-06-14 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Prokowo mogiła
WOŹNIAK FRANCISZEK - - 1918-11-17 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
WOLF FRANCISZEK - - 1918-03-10 Belgia Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Smołdzino mogiła
WYKRĘT FRANCISZEK - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WILKOCKI FRANCISZEK - - 1919-??-?? - Rubieżewicze wieś, obwód miński, rejon stołpecki Pogranicze - - -
WAWRZYCZEK FRANCISZEK - - - - Porąbka wieś, gm. Porąbka, pow. bielski śląskie - - -
WIŁKOW FRANKO - RUSS. INF. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Izmański Reg. [J. Drogomir]
WRANIK FRANZ - - 1921-10-25 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WONS FRANZ - - 1918 - Kujawy wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - BUHLAU
WOŹNICA FRANZ INF. K.K.LIR.16 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WIBBECKE FRANZ JAGER RJB 19/1K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
WEKAUF FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
WALKNER FRANZ INF. K.K.L.I.R. 59 1915-05-05 - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WROBEL FRANZ - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WINKLER FRANZ INF. K.U.K.I.R.59 - - Waryś (nr 267) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
WENDORFF FRANZ - - 1915-09-20 - Karścino wieś, gm. Karlino, pow. białogardzki zachodniopomorskie - Kerstin-Karścino -
WEIS FRANZ ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-12-01 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
WIECHACZEK FRANZ - - 1915-09-25 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - WIDÓW -
WACHTER FRANZ JG. T.K.J.R. 2 maj-15 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIECZOREK FRANZ - - 1916-01-27 - Rudziniec wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WROBEL FRANZ LANDW. - 1915-06-13 FRANKREICH Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
WOJEWODČIČ FRANZ INF. K.K.L.I.R. 16 1915-05-04 - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIEDENHÖFT FRANZ - - 1918-08-24 - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
WIECZOREK FRANZ - - 1916 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WYWIAS FRANZ - - - - Zimna Wódka wieś, gm. Ujazd, pow. strzelecki opolskie - - -
WYPICH FRANZ - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
WACHHOLZ FRANZ KANONIER - 1917-11-10 - Tychówko wieś, gm. Połczyn Zdrój, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - inne
WANDEL FRANZ - 2 K. LANDW. INF. REGT. 76 - - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1880-07-03 - -
WYLEZOL FRANZ - - 1918 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
WALTER FRANZ - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
WIMMLER FRANZ LDST.JG. T.K.J.R. 4 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIEJA FRANZ - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - MUTZKAU -
WONDRA FRANZ - - 1915-07-02 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
WEINHANDL FRANZ - IR 47 1914-12-15 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
WA? FRANZ - - - - Lądek Zdrój I miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WECKE FRANZ - - 1915-06-10 - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
WYPPICH FRANZ - - 1915-02-20 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Lonczek / Łączki -
WIENER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WOŚKO FRANZ - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
WESESLINTNER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WIESNER FRANZ SCH. SCH.R. 10 1914-11-21 - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WLADARZ FRANZ - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - PILCHOWICE - DOLNA WIEŚ -
WYSTRACH FRANZ - - 1914-09-09 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WAGNER FRANZ - - 1916 - Nowy Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WEISS FRANZ - - 1917 - Nowy Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WAGNER FRANZ LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-02-01 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
WLASSAK FRANZ JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
WENZEL FRANZ - - 1918-03-21 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
WIOSKA FRANZ - - 1917 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
WILKE FRANZ SERGT. 8. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
WOJTKOWIAK FRANZ WEHRMANN LDW.INF.RGT 37, 1KP 1915-01-07 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WAGNER FRANZ JAGER K.U.K. J.R. 10 1914-11-30 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - WSPÓLNY NAGROBEK KAMIENNY
WALUS FRANZ LDST.INF. I.R. 56 1915-03-03 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WEHSER FRANZ JG. TKJR 1 1914-12-13 - Wola Cieklińska I (nr 10) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
WÜNSCH FRANZ - - 1918-03-22 - Radoniów wieś, gm. Lubomierz, pow. lwówecki (niem. nazwa Ottendorf) dolnośląskie - - obelisk
WLADARZ FRANZ - - - - Pilchowice III wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - - -
WIGLINSKI FRANZ - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
WIESNER FRANZ RES.JG. F.J.B. 12 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
WALKOWIAK FRANZ ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-09 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WALENTA FRANZ LST.JG. T.K.J.R.4 1915-05-10 - Zasów (nr 242) wieś, gm. Żyraków, pow. dębicki podkarpackie - - -
WICHET FRANZ PTRF. F.J.B. 2 1915-04-17 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WALKNER FRANZ LST. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
WABER FRANZ LDST. INF. SCH. R. 1 1915-01-13 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WAND FRANZ WEHRM. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-10 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
WOSCHKO FRANZ - - - - Daniec wieś, gm. Chrząstowice, pow. opolski opolskie - - -
WINKEL FRANZ ARM. SLD - 1915-08-22 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
WESTERMAYER FRANZ SCH. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
WENZERITT FRANZ GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
WACEK FRANZ E.R.TR.SOLD. T.DIV. 2 1915-05-05 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WEISS FRANZ OFFIZ. STELLV. 1 K MO??? BTL. 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
WEBER FRANZ UFFZ. 2 KOMP. RES. INF. REGT. 265 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
WINTER FRANZ - P.R.I.R.218 1915-05-10 - Zasów (nr 242) wieś, gm. Żyraków, pow. dębicki podkarpackie - - -
WLOSEK FRANZ RUSS.ZIVILGEF. - 1917-11-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
WILDNER FRANZ VORM. K.U.K.F.K.R. 12 1915-02-16 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
WANKA FRANZ JNFANT.  K.U.K.7K.  1915-01-15 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
WIESER FRANZ SCHÜTZE SCH.R. 3 1914-10-17 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
WOSCZYK FRANZ KAN. - 1916-06-08 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
WIMEDER FRANZ ZGSF. K.SCH.R. III 1914-12-08 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
WROBEL FRANZ - - - - Sternalice II wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - - -
WYRWICH FRANZ RESERVIST L.J.R. 11/6K 1915-07-19 - Kazanów wieś, gm. Kaznów, pow. zwoleński mazowieckie - - -
WILDE FRANZ - - 1915-09-25 - Jarnołtów wieś, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
WCZESNIAK FRANZ PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
WIECZOREK FRANZ - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
WOHLEC FRANZ SAN SOLD. KKSAN ABT 12 1915-01-24 - Stary Sącz (nr 348) miasto, gm. Stary Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
WESTPHAL FRANZ - - 1914-10-05 - Żalęcino wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
WINTER FRANZ E.R.INF. IR 18 1915-03-09 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
WOSCHEK FRANZ - - 1916 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
WIATEK FRANZ - - 1915 - Kudowa Zdrój III miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
WÜRSBEK FRANZ - - 1917 - Krzyżanowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
WOEHL FRANZ - - 1917-08-30 - Smolarnia wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
WESTPHAL FRANZ - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
WARCZOK FRANZ - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
WIELGUS FRANZ SCHÜTZE K.K.SCH.R.17 1914-12-11 - Laskowa (nr 358) wieś, gm. Laskowa, pow. limanowski małopolskie - - -
WOLLSCHLAGER FRANZ - - 1917-04-06 - Słupia wieś, gm. Debrzno, pow. człuchowski pomorskie - - -
WELEZICH FRANZ - - 1920-08-28 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
WALENTA FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski