Nazwisk w bazie na literę U: 424

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
UNTERLECHNER - JG. K.U.K. T.K.J.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
UNTERTHIENER - ÖST.UNG.SOLD. - 1914-??-?? - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
UNBEKANNTER ? - PREUSS.RES.FELDART.RGT.47 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
UNGEP A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ULLRICH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ULCZOK A. - - 1917 - Ćwiklice wieś, gm. Pszczyna, pow. pszczyński śląskie - - -
URBANIK ADALBERT INF. LIR 16 - - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - Obelisk
UNGERICHT ADOLF ZGSF. K.U.K.T.TK.J.R. 2 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
UWAROW AFANASI GEM./RUSS. I.R.21 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ULBRICH ALBERT - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
UCKERMANN ALBERT GRENADIER 3.G.R.Z.F.5K. 1915-07-21 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ULRICH ALBERT - - 1915-07-29 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
ULLRICH ALBERT - - 1915-07-29 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
URBAN ALBERT ERS.RES. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
URANIA ALBERTO SOLD. 228.FANT. 1918-04-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1880-09-24 - -
USKOW ALEXANDER - I.R. 35 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANKE ALF. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
UNELMANN ALF. LANDSTM. - 1917 RUMANIEN Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - DAHME -
UHSE ALFRED HAUPTMANN u. BATL. FÜHRER - 1915-03-08 ROSJA Bytom V miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1864-10-16 - -
UTTNER ALFRED - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
UNVERZICHT ALFRED MUSK. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBAN ALFRED RESERVIST - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
URŠIC ALOIS LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
UMER AMET GEM./RUSS. I.R.281 1919-02-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
UKOLOW AMOS GEM/ROSJA I.R.453 1917-10-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
ULANCAW ANATAZYJ - 182 GROCHOWSKI PP - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - ?
URBANKE AND. - - - - Bielsko-Biała VII miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
UTKIN ANDREJ INF. RUSS.I.R. 165 1915-01-19 - Zbylitowska Góra (nr 199) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
UTIENKOW ANDRZEJ SZRG. 4 / 242 P.P. 1917-03-04 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 969
URBANIEC ANDRZEJ - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
UGGERI ANGELO GEM/WŁOCHY BERSAGL.2 1918-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
UNGUREANU ANGHEL GEM/RUMUNIA I.R.72 1919-02-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
ULLRICH ANTON - - 1917-09-11 - Turków wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
URBANEC ANTON ER.RES.INF. - - - Lipna (nr 45) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANČIČ ANTON LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULLMANN ANTON ERS. RES. TIT. GFT. SCH. R. 9 1914-12-14 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNTERTHINER ANTON JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
UTWARDI ANTON KPL. FJB 8 1914-12-16 - Siepietnica-Bugaj (nr 29) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
URBAN ANTONI SZRG. - 1916-07-30 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 695
UGOLATTI ANTONIO SOLD. 209.FANT. 1928-03-24 ? - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
URUM ARLAMPI GEM/ROSJA I. R. 201 1917-12-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ULBRICH ARTHUR - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
UNGER ARTHUR ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANOWICZ ASIO SZER. 44 p.p. 1917-10-05 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
ULLRICH AUGUST - - 1915-06-21 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - SCHERTENDORF TABLICE
URBAN AUGUST - - 1914-10-15 - Marcinków wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - Zaginiony (Lost / VERMISST)
UMLAUF BERTHOLD - - 1917-06-20 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1895-01-18 SAGAN -
URBANSKY BERTHOLD - - 1915-06-25 - Trestno wieś, gm. Siechnica, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
URBANSKI BLASIJ ZIVIL.GEF/ROSJA - 1917-07-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
UEBERSCHÄR BR. PREUSS.RES. I.R.268 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
URBAN BRUNO - - 1916-07-08 VERDUN Bystrzyca Kłodzka miasto, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie 1879-09-08 - -
UHLIG CARL.HEINR. WEHRMANN LDW.INF.RGT 133, 4KP 1915-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
URBAN CLEMENS - - 1916-03-22 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
UNTERLEIBNINGER DANIEL JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-10 - Zakliczyn II (nr 294) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
USCHANOW DANIEL GEM./RUSS. I.R.36 1917-11-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
URICS DIONYSIUS INF. I.R. 62 1915-05-07 - Gorzejowa (nr 227) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
UDREA DUMITRU GEM./RUM. I.R.46 1917-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
UMBRU DUMITRU GEM/RUMUNIA I.R.12 1918-10-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
UNGURU DUMITRU UTFFZ./RUM. I.R.57 1917-03-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
UNGURIANU DUMITRU GEM./RUM. I.R.71 1918-05-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
UCHECZ E. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
URBANIK EDUARD - - 1917-04-22 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1899-02-04 - -
ULFF EDUARD SCHÜTZE - 1918-10-02 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - GROHSSEE / JEZIORA WIELKIE
UMBACH EDUARD WHRM. 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica prawa
URTH EDVARD - - 1915-04-20 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Karzin obelisk
UKLAJSKI EDWARD - - 1918-11-11 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
URBASIK EMANUEL - - 1915 RUSSLAND Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ULRICH EMIL LST. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
UECKERT EMIL MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBAN EMIL MUSKIETER - 1917-01-14 - Mrągowo miasto, gm. Mrągowo, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - -
ŰBERALL EMIL LDST.INF. IR 100 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULBRICH EMIL LDSTM. - 1917-02-21 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie 1886-04-04 - POMNIK
UHNGANZ EMIL - - - - Sarbinowo wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - -
UTECHT EMIL - - 1916-08-02 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
UCKERMARK EMIL LDST. 4 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica prawa
ULBRICH EMIL - - 1917-02-21 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - WOITSCHEKE TABLICE
UNFRIED ENGELBERT GFTR. I.R. 59 1915-02-20 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
URBAN ERICH - - 1915-03-10 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
UNRGANG ERITZ - - 1915-02-21 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
ULBRICH ERNST - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
UNGER ERNST - - 1918-09-15 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ŰCKER ERNST - - ????-07-18 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Alt. u. Neuwerder-Korzystno obelisk
UŻUPIS-ZAGÓRSKI EUGENIUSZ PORUCZNIK 5.P.P.LEG.POL 1914-12-23 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ULICZKA EUSEBIUS - - - - Rostkowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
UTHKE F EINJ. UFZ. 5 K INF R 128 1914-11-22 - Aleksandrów Łódzki miasto, gm. Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski łódzkie - - -
URBAN F. UFFZ. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST ROLNIK
UMKAMPF (UMKAMPE?) F. (FRANZ? FERDINAND? FRIEDRICH?) GEFREITER 3. ESK. DRAG. RGT. 8(?) 1914-11-30 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
URBAN FELIKS SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-08 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
ULLRICH FELIX - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
URGORGAN FEODOR GEM/ROSJA I.R.252 1918-01-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
UGLOW FEODOR GEM/ROSJA I.R.3 1917-10-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
UNGER FERDINAND UT.OFFZ. PRIR 268 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
URBAN FERDINAND - - 1918-09-12 - Różanka wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
UNTERHOFER FLORIAN LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Sobolów (nr 339) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
URBOWICZ FRANCISZEK - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
URBAŃCZYK FRANCISZEK PLUTON. 2.P.P.POL.LEG. 1917-01-08 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
ULENBERG FRANCISZEK - - 1917-07-24 Francja Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Przodkowo mogiła
URBANEK FRANCISZEK - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - syn Pawła
ULBERT FRANZ JG. F.J.B. 24 1915-01-15 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
URBAN FRANZ LST. F.J.B. 2 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
URBITZEK FRANZ - - 1915-10-14 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
UNFRIED FRANZ - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
UNTERWEGER FRANZ LDST.JG. T.K.J.R. 4 1915-03-09 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANIK FRANZ INF. I.R. 100 1915-03-18 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
UMLER FRANZ INF. I.R. 22 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANEK FRANZ - - 1914-10-04 - Wierzch wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
URBANEK FRANZ - - 1915 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
UHRMANN FRANZ - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
URBANSKY FRANZ FUSEL. - 191?-10-14 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
ULANEK FRANZ SCH. SCH.R. 6 1915-05-03 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNGER FRANZ LDST. INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
UTESCH FRANZ - - 1917-06-16 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
ULBRICH FRANZ SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
USCHOK FRANZ - - 1917 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
URNER FRIEDR. - - 1915-08-04 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
UNGER FRIEDRICH - - 1915-10-22 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
UNRUH FRIEDRICH KANN. RES. FUSS. ARTILLERIE REGMT. 17 7 BATTERIE 1915-06-08 - Chrusty wieś, gm. Rawa Mazowiecka, pow. rawski łódzkie 1888-03-13 CR. LECITTEN -
UTIKAL FRITZ - - 1921-08-13 - Piotrówka wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
UEKERMANN FRITZ UTFFZ. - 1914-09-17 WESTEN Stawno wieś. gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
UNTERLAUTT FRITZ - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
UHLIG FRITZ - - - - Dębowiec II wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ULLMANN FRITZ GFR. - 1918-09-12 - Wawrzyszów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
URNER FRZ. - - 1918-07-15 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
URBANZӰK GEORG - - - - Gliwice IX miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - GLEIWITZ -
ULLRICH GEORG - - 1916 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
USZPURWIS GEORG LDSTM. KRGS. GEF. ARB. BTL. 60 1918-08-05 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
ULLRICH GERHARD - - 1918-10-08 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - VERMISST
URSACHE GHEORGHE GEM./RUM. I.R.54. 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
URSACHE GHEORGHE GEM./RUM. I.R.53 1917-01-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
UBERTAZZI GIACINTO SOLD. 247.FANT. 1918-10-22 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-08-28 - -
UCCILLI GIUSEPPE GEM/WŁOCHY I.R.71 1919-01-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
USTINOW GRIGORI GEM/ROSJA I.R.65 1917-09-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
USCHAKOFF GRIGORIL GEM/ROSJA I. R. 311 1917-12-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
ULBRIG GUST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ULLMANN GUSTAV SCHÜTZE SCH.R. 6 1915-05-07 - Słotowa (nr 235) wieś, gm. Pilzno, pow. dębicki podkarpackie - - -
UTIKAL GUSTAV KAN. - 1917-12-01 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
ULBER GUSTAV ERS. RES. L.J.R.46/3K 5679 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
UTTE GUSTAV PION. 2 KP. PION. BATL. 17 1914-09-09 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1890-08-28 - -
UNGER GUSTAV - - 1918-06-09 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
UPITZ GUSTAV UNTEROFFIZIER - 1920-05-04 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1889-04-03 - -
UNGER GUSTAW - - 1915 - Radawa II wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
UHL H. GREN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - NEUKIRCH ROLNIK
ULEHLA HANS INF. K.U.K.I.R. 8 1915-05-09 - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
USZPELKAT HEINR - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
UDELER HEINR. KRIEGSFREIW. 6 K. GREN. REG. 5 1914-11-16 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
UEBBER HEINRICH ERS.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-10 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ULRICH HERM. - - 1915-07-05 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ULKE HERM. OBERGEFREITER - 1917-05-07 - Jastrowiec wieś, gm. Bolków, pow. jawrorski (niem. nazwa Oberlauterbach) dolnośląskie - - obelisk
UTECH HERMAN - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
ULOR HERMAN ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 272 P.P. 1917-03-22 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
UTECHT HERMANN MUSK. - 1919-02-09 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - zmarły na skutek wojny
UNTERBERGER HERMANN - - 1915-07-27 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
URBAN HERMANN - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
UNIKOWER HUGO - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
UMANN HUGO LTN. F.J.B. 2 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
UHLENBRUCK HUGO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
UHLICA I. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
URBANIETZ IGNAZ - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
USACZOW IWAN GEM./RUSS. I.R.2 1916-12-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
UDALOW IWAN GEM/ROSJA SCH.R.5 1918-10-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
URNJUK IWAN GEM/ROSJA I. R. 110 1917-08-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
URBANSKY J. RES. 4. / RES. INF. REGT. 49 1914-10-22 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ULLENDORF J. ERS. RESERVIST 9 K. 1 BES. REG. POSEN 1914-11-19 - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
URBAN J. LANDST. - 1918-11-21 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
UNGER J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ULICZNY J. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
UNTERWEGER JAKOB LD.SCH. K.K.L.SCH.R.III 1915-01-03 - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
USCHINZOW JAKOB RUSS. SIB.INF.REGT.10.4.KP. 1917-04-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ULRICH JAKOB JG. K.U.K. F.J.B. 30 1915-05-06 - Dęborzyn (nr 230) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ULITZKA JAKOB - - 1914 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
USTENKO JAKUB SZER. p.p. ros. 1917-11-12 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
URBANEK JAN - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - syn Pawła, uznany za zaginionego
URBANCZYK JAN - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
UHRIK JANAS ? 15 P.KADET. 1916-08-05 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - tablica
URBAN JÁNOS HONV. H.I.R. 16 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
URBAN JÁNOS HONV. H.I.R. 16 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
UFRLA JANOS - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
URBA JĘDRZEJ - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
UNGUREANU JLIE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1871 - -
UNGURIÁN JOHANN INF. I.R. 82 1915-05-07 - Gorzejowa (nr 227) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
UMINSKI JOHANN INF.RUSS. I.R.278 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
URBANEK JOHANN - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
UHRLE JOHANN INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-05 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNRAU JOHANN WEHRM. 15 / LANDW. I. R. 84 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
URBANEK JOHANN - - - - Rostkowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
ULICZKA JOHANN - - 1915-01-07 - Kózki (opolskie) wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
URBAN JOHANN - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
URBANEK JOHANN JNFANTERIST K.U.K. J.R. 3 1914-11-23 - Zawiercie II miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
UDRZELA JOHANN INF. K.K.L.I.R. 17 1914-12-20 - Lubcza I (nr 234) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
UNTERLERCHER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
UHL JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-01-09 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
URBANEK JOHANN - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RZECZYCA -
UNFRIED JOHANN - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
URBANYA JOHANN E.R.KAN. FKR 28 1914-12-12 - Gładyszów (nr 55) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
UHER JOHANN E.R.SCH. SCH.R. 9 1915-03-21 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULDRICH JOHANN LDST.SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UTIKAL JOHANN ERS.RES. - 1914-11-05 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
UNTERMARSONER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R.2 maj-15 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
URLICH JOHANN RES. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT.2 1915-05-04 - Olszyny I (nr 113) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - K.P.G.G.R. 2
UBERALL JOHANN - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
ULMER JOHANN EUGEN LDST.JG. T.K.J.R. 3 1915-03-24 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULTEANI JON GEM./RUM. I.R.24 1917-06-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
UNGUREANU JON GEM/RUMUNIA I.R.18 1918-08-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
USURELA JON GEM./RUM. I.R.30 1917-08-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1875 - -
URBAN JOS. UFFZ. 4. / LDW. INF. REGT. 34 1914-10-14 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ULICZKA JOS. - - 1915 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - LORENTZDORF
ULZMANN JOS. - - - - Gierałtowice wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
UNTERHOFER JOSEF ZGSF. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
UTESZNY JOSEF INF. KUK IR 8 1915-05-06 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ULRICH JOSEF RES.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANEK JOSEF LDST. INF. I.R. 57 1915-03-08 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNTERHOFER JOSEF PTRF. T.K.J.R. 4 1915-03-18 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UDWARDY JOSEF INFT HONV IR 18 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 11.07.1915
UHLIŘ JOSEF LDST.INF. IR 98 1915-03-10 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UHLIŘ JOSEF SAN. ZGSF. ÖST. KR. T.K.J.R. 2 - - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
UNTERWEGER JOSEF JG. K.U.K.T.K.J.R.2 1915-05-02-04 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
URBANEK JOSEF - - - - Paczyna wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
URBAN JOSEF - - 1916-11-21 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - VERMISST
ULBRICHT JOSEF - - 1916-08-01 - Stary Wiązów I wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński dolnośląskie ? - -
UMINSKY JOSEF KPL KUK IR 99 1915-05-07 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
URMER? JOSEF - - 1914 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
UTIKAL JOSEF - - 1918-03-30 - Piotrówka wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
URBANČIČ JOSEF LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANEK JOSEF - - - - Steblów I wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
URBAN JOSEF - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
URBANEK JOSEF LDST.INF. I.R. 57 1915-04-11 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
UNTERHOLZNER JOSEF JG. T.K.J.R. 3 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UMLAUF JOSEF - - 1917 - Kudowa Zdrój I miasto, gm. Kudowa Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ULITZKA JOSEF - - 1916-12-13 - Dzierżysławice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
UNFRIED JOSEF JAGER K.U.K. J.R. 13 1914-??-?? - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
UEBERFELD JOSEPH SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
URBANIK JÓZEF LEGIONISTA 4 PP 3 KOMP 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - -
UWIERA JOZEF MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA - PRZENIESIONY Z CM. GORLICE II
ULTAROWICZ JULIAN INF. RUSS.I.R. 1915-08-17 - Zbylitowska Góra (nr 199) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
UHL JULIAN - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
UTZMANN JULIUS - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
URBIL JULIUS - - 1915 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
UL???? K. - - 1914-12-12 - Miedziana wieś, gm. Sulików, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
URBANCZYK K. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
UGH? KALMAN - - - - Przyborów II (nr 274) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ULLRICH KARL MUSK. PREUSS. R.I.R. 219 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - sarkofag
UTIKAL KARL - - 1915-10-22 - Piotrówka wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
URMER KARL - - 1918 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ULMANN KARL - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
URBANEK KARL - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ULICZKA KARL - - - - Rostkowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
UHDE KARL OFFZSTLLV.. 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica prawa
UHLAND KARL WEHRM. 11 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1883-09-09 - -
UTIKAL KARL LANDST. - 1915-12-31 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
ULBRICH I KARL LDST. INF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULSTINGER KARL JNTERJAGER K.U.K. J.R. 1914-11-?? - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
UTIKAL KARL - - 1916-07-02 - Piotrówka wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
UHER KARL SCH. SCH.R. 25 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULBRICH KARL UHF. LIR.46/9 - - Świerze Górne wieś, gm. Kozienice, pow. kozienicki mazowieckie - - -
ÜBERSCHÄR KARL RES. 11. KOMP. IR 148 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
URBANEK KARL LDST.JNFT.  K.U.K.J.R.84, 11 K. 1915-04-05 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
ULITATTA KÁROLY HONVÉD 24/IX.HONV.GY.E - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANIAK KASPER - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
URBA KAZIMIERZ - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
URBANCZYK KLEMENS - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
ULLRICH KONRAD LDST.INF. IR 18 1915-03-08 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UECKER KURT - - 1917-03-06 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ULLRICH KURT - - 1917 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
U?RGANG KURT - - 1914-09-21 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
USIKA LADISLAUS LST. I.R. 62 1915-03-08 - Brzostek III (nr 225) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
UJVAROSI LASZLO GEFREITER K.U.K.FELDARTL.RGT 12 1914-11-28 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
UHLI LEOPOLD GFT. K.U.K.I.R. 34 1915-02-09 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
UNISŁAWSKI LESZEK - - 1915-04-29 Newport-Ostende Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
URYGA LUDWIG INF. I. R. 20 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
URRIANI LUIGI SOLD. II.BERS. 1918-07-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-03-27 - -
URLICH M. - - 1915-01-17 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
URBANIK MARTIN - - 1915-08-21 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
UOYZAI MARTIN LDST. 3 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica prawa
UEBERSCHAR MAX LTN. ERSATZ KAVAL. REG. NR 2 1916-06-15 - Oława I miasto, gm. Oława, pow. oławski dolnośląskie 1895-09-24 - -
USDOWSKI MAX UNTFFZ. - 1916-07-23 - Lanngut Rosja Pogranicze 1891-12-24 Thomareinen -
URNER MAX - - 1917-04-06 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ULLRICH MAX - - 1915-04-25 - Głoska wieś, gm. Miękinia, pow. średzki dolnośląskie - - obelisk
UERGIN(?) MAX G[E]F[REITE]R - 1915-01-16 - Kołtki wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
ULLRICH MAX - - 1918-10-12 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
ULBRICH MAX LDST. INF. I. R. 100 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
UZNOW MICHAEL RUSS. - 1915-06-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
USSININ MICHAEL UTFFZ./RUSS. I.R.3 1916-08-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
USALNIKU MICHAIŁ KOSAK DON. KOS. REG. 1914 - Ujazd (łódzkie) wieś, gm. Ujazd, pow. tomaszowski łódzkie - - -
URDUTSHEA MICHAŁ SZER. 57 p.p.rum. 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
USMANOW MUCHAMED.ADRUP GEM/ROSJA SCH.R.20 1918-01-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
UTICA NICULAE GEM./RUM. I.R.48 1917-01-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
URECHIATU NICULAE GEM./RUM. I.R.76 1917-03-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
USJEKOW NIKOLAI GEM/ROSJA I.R.425 1917-12-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
USTINOW NIKOLAI GEM/ROSJA I. R. 453 1917-09-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
UNNTEAN NIKOLAUS ÖST. KORPORAL I. R. 64 15 FELDKP. 1914-12-04 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1889 ALOINCZ -
ULBRICH O. - - 1917-09-06 - Chobienia (gm. Rudna) wieś, gm. Rudna, pow. lubiński dolnośląskie - - -
ULBRICH O. - - 1917-09-06 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
URBANOWIC OSIP SZER. 244 p.a. 1917-10-15 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
ULLRICH OSK. WEHRMANN ERS BTL L J R 52 1914-12-02 - Bechcice Kolonia wieś, gm. Lutomiersk, pow. pabianicki łódzkie - - Pomnik
UBERSCHAR OSKAR FÜS. - 1918-09-16 - Różyna wieś, gm. Lewin Brzeski, pow. brzeski opolskie - - -
URBAN OSKAR LTN. D. R. REKR. DEPOT. 1. GARDE. RES. DIV. 1919-05-01 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
UEBERSCHER OSWALD - - 1914-08-22 - Tarnowiec (opol.) wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski (niem. nazwa Tarnowitz) opolskie 1891-03-07 - obelisk
ULBRICH OSWALD - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
UNNOLD OTTO INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULLRICH OTTO - - - - Chełmsko Śląskie I wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
URBAN OTTO - - 1915-01-02 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1886-03-25 - -
UNGNAD OTTO RES. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ÜBERSCHAAR OTTO LANDSTURMMANN 8.KOMP.LDW.JNE.RGT.24 1917-05-01 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1873-07-10 - -
ULBRICH OTTO - - 1915-10-15 - Kowalice wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
UNGER OTTO WEHRM. 1. KOMP. LANDW. BRIG. ERS. BATL. 47 1914-11-30 - Swędzieniejewice wieś, gm. Zapolice, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
URBAN OTTO MUSKETIER - 1915-11-03 - Lubieszewo wieś, gm. Złocieniec, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
UKROW OTTO GRENADIER 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
UMLAUFT P. - - 1917-08-10 - Ławszowa wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
UVERIT P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ULICZNY P. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
UDBEA PARASCHIV GEM./RUM. I.R.49 1917-01-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ULMER PAUL FUSL. KPGGR 2 1915-05-06 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
UENDE PAUL - - - - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
UNFRIED PAUL LDSTM. 9 K.G.R. 119 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
UNVERRICHT PAUL - - 1917-08-17 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
URBE PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - SKOHL -
ULITZKA PAUL - - 1915-02-27 - Domecko wieś, gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
ULLRICH PAUL ARM. SOLDAT - 1915-03-11 - Cierzpięty II wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
UNVERFEHRT PAUL GRENADIER - 1915 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
URNER PAUL - - 1918-08-27 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ULBRICH PAUL - - - - Domaniów wieś, gm. Domaniów, pow. oławski dolnośląskie - - -
UHLMANN PAUL GENERAŁ PORUCZNIK KRÓL.PRUS. 1918-02-01 - Jaksonowice wieś, gm. Długołęka, pow. wrocławski dolnośląskie 1855-04-17 OBER POELTEN- ITALIEN -
ULBER PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - SKOHL -
URBAN PAUL - - 1916 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
UNDING PAUL - - 1918-09-05 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
URBAN PAWEL RUSS. GREN.REGT. 1 1916-03-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ULIENKO PAWEL GEM./RUSS. I.R.192 1918-08-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
UGAROW PAWEL GEM/ROSJA I. R. 5 1917-12-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
URLA PAWEŁ - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - OPATÓW -
USTIMENKO PAWEŁ - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
USTIMENKO PAWEŁ PODOF. 210 p.p. 1917-11-30 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - Obelisk
URBANSKI PET - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
UNTERLADSTÄTTER PETER PTRF. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-02-18 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
UEBBER PETER GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
ULESÁN PETER INF. K.U.K.I.R. 62 1915-05-07 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
USOLZEW PETER GEM/ROSJA I.R.230 1917-12-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
URSCHSL PETER INF. BIR 22 1915-05-02 - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBAN PETER SZEREGOWY - 1915-02-01 - Węgry wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie 1888-07-11 - -
URBAN PETER - - 1914 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
URBANOWICZ PETER RUSS. - 1915-05-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
URBAINCZYK PETER - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
URSZA PETER INF. K.UNG.LDW.I.R. 302 1915-02-10 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
URBANEK PIOTR - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - syn Tomasza
ULBRICH R. - - 1915-05-04 - Chobienia (gm. Rudna) wieś, gm. Rudna, pow. lubiński dolnośląskie - - -
ULBRICH R. - - 1915-05-14 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
ÜLIC RADOMIR SERB. I.R.5 1917-01-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1875 - -
ULLRICH REINHARD - - 1916-07-17 - Głoska wieś, gm. Miękinia, pow. średzki dolnośląskie - - obelisk
UBERMUTH REINHOLD - - 1917-07-28 - Czerwony Kościół wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
UNNASCH REINHOLD - - 1917-09-16 - Kowalewice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Alt Kugelwitz-Kowalewice obelisk
ULBRICH RICH. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
ULBRICH RICHARD WEHRM. P.R.I.R. 271 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
URIGA RICHARD FAHRER TRAIN ERS. ABTLG. 8 1919-04-15 - Pokój I wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
UNDNER RICHARD MUSKIETIER - 19??-12-21 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1893-07-03 - -
URBANSKY RICHARD - - - Somme Żórawina II wieś, gm. Żórawina, pow. wrocławski dolnośląskie - Weigwitz -
URBAN RICHARD - - 1915-09-10 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ULBRICH RICHARD - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
URNER ROB. - - 1916-11-13 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
UNGER ROBERT - - 1918-07-17 - Runowo (zachpom.) wieś, gm. Węgrzynow, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
URBAN ROCHUS - - 1917 - Popielów wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ULLOCK ROCHUS MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBAN ROMAN LST. K.U.K. I. R. 59 1915-05-08 - Przeczyca (nr 228) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
URBAN RUD. - - 1915-10-08 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ULBING RUDOLF ZGSF I.R.7 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
URBACH RUDOLF - - 1914 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
UNT….. RUDOLF - - 1914-??-?? - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
URBAŃCZYK RUDOLF - - - - Kaczyce Dolne wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
URBAN RUDOLF FLUGZEUGFÜHRER - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
UPOWAROW SABIN - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
UZNANSKI SEBASTIAN INF. K.K. L.I.R. 32 1916-04-24 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
UWAJEW SERGEI GEM./RUSS. A.R.3 1917-05-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
UGNOW SERGEJ - RUS.SYB.KOS.R. 215 1914-??-?? - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
UWAROW SIMION RUSS. INF.REGT.289.8.KP. 1915-04-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
URBANIAK ST. - - 1918 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1896 Drobnin -
UHLIŘ STANISLAUS LDST.SCH. SCH.R. 25 1915-02-19 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
URBANEK STANISŁAW - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
URBANOWSKI STANISŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
URBANEK STANISŁAW - - - - Odrzykoń I wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - syn Pawła, prof. gimnazjalny
URSZTA STEFAN INF. I.R. 65 1915-03-12 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - obelisk z krzyżem
URBAN STEFAN FLDW. K.U.K.I.R. 15 1914-12-20 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
UHL STEFAN LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-01-18 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
USTIMOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.139 1918-02-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
URBANOWSKI SZCZEPAN - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
ULRICH TEODOR ? 4 P.PIECH. 1916-06-23 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
USACZ TEODOSI INF. RUSS.I.R. 125 1915-01-28 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
USEUMOW THEODOR - 13. K. 160 JNF. REG. - - Zgierz-Aniołów część miasta, gm. Zgierz, pow. zgierski łódzkie - - -
URNANSKI THEODOR - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
UTZMANN THEODOR - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
URBAN THOMAS SZEREGOWY - 1916-07-20 - Węgry wieś, gm. Turawa, pow. opolski opolskie - - -
UNGUREANU TUDOR RUMAN INF.REGT.70.13.KP. 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
UNGUREANU TUDOR GEM./RUM. I.R.70 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ULHER UDO - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
ULICZKA VIKTOR - - 1917 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY KUJAU
URBAINCZYK VIKTOR - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
UNIKOWER VIKTOR GEFREITER - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
UNGÁR VILMOS HONV. H.I.R. 16 1915-03-21 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ULICZKA VINZENT - - - - Rostkowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
ULČAK VINZENZ LDST.INF. I.R. 100 1915-02-24 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNGER W. - - 1916-03-08 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
ÜCHTRITZ von W. HPTM. E. L. - 1915-07-20 - Osetnica wieś, gm. Chjnów, pow. legnicki dolnośląskie - - -
URBANYAK W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
URBISCH WALFRIED - - 1916-07-02 SOMME Bojanów wieś, gm. Krzanowice, pow. raciborski  śląskie - - -
UEBERÜCK WALT. KRIEGSFREIW. 5 BTT. R.F.A.R. 50 1915-01-01 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
UNGER WALTER - - 1914 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - GUT ZELLIN
UHL WALTER LT. PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-07 - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
UHSE WALTER (WERNER?) LEUTNANT DRAGONER REG. NR 1 1915-03-30 - Brożówka wieś, gm. Kruklanki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - BROŻÓWKA -
UNCEARIANU WASILE GEM./RUM. I.R.48 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
UDALOW WASILI RUSS. INF.REGT.116.10.KP. 1915-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
URSACKE WASILI ŻOŁNIERZ ARMII RUMUŃSKIEJ 53 P.P. 1917-07-28 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
UDALOW WASILI RUSS. INF.REGT.106.1.KP. 1915-06-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
USOW WASSILI UTFFZ/ROSJA I.R.125 1917-10-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
UTMA WASSILI RUMÄN INF.REGT. 59.7.KP. 1916-11-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
USKOF WASSILI GEM./RUSS. I.R.117 1917-05-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
ULIBISCHOW WASSILI GEM/ROSJA I.R.330 1918-10-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
UHER WENZEL JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
UVIDIL WENZEL INF IR 73 1918-08-27 - Bielsko-Biała IV miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie - - -
UNGRAD WENZEL JNFANT.  KK.L.I.R.11 1915-02-09 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
UDE WILHELM MAJOR PIR 58 1915-05-16 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
UNVERFEHRT WILHELM WEHRMANN - 1916 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
ULKE WILH[HELM] - - 1917-07-28 - Stara Studnica wieś, gm. Kalisz Pomorski, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
URBANIAK WLAD. SZEREG. - 1919-11-04 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
ULIOCZ? WLADIMA RUSS.SOLDAT - 1917-11-03 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
UROSEK YOMIL INF. K.UNG.LDW.I.R. 7 1915-01-28 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
URBACZ Z. ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1916-01-22 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
ULRICH ŻITA - - - - Oświęcim I miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -

Powrót do strony głównej