Nazwisk w bazie na literę R: 2953

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ROGASIK ANTONI - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
ROGASIK STANISŁAW - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
ROSIŃSKI JÓZEF - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
ROSIŃSKI STANISŁAW - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA MAŁA -
RZITTKA JOSEF - - 1917-11-26 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
RZITTKA STANISLAUS - - 1918-10-12 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
REMUS HERMANN LANDWEHRMANN - 1915-05-21 - Szczypkowice wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1885-09-11 Zipkow-Szczypkowice cmentarz zniszczono w l. 93
REETZ HERMANN MUSKETIER - 1918-07-20 - Szczypkowice wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1899-09-23 Zipkow-Szczypkowice cmentarz zniszczono w l. 92
RIEWOLDT OTTO - - 1918-04-06 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Zillmitz obelisk
RICHERT JÓZEF - - 1917-07-07 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Załęzie mogiła
RICHERT FRANCISZEK - - 1918-07-17 Francja Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Załęzie mogiła
RICHERT KLEMENS - - 1918-08-03 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Załęzie mogiła
ROIK VIKTOR MUSKET. - 1915-09-11 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
ROIK ALFONS MUSKET. - 1918-08-13 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
ROKOWSKI J. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ZAGÓRNIK -
RUSINEK M. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ZAGÓRNIK -
REFFKE PAUL - - 1917-08-06 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Wussowske-Osowskie - obelisk
RENNHACH PAUL - - 1916-09-08 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Wussowske-Osowskie - obelisk
ROGALL J. UFFZ. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - WOLFSDORF -
RĘKOŚ J. - - 1916-09-18 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1894-05-19 Wijewo -
RYBAK J. - - 1915-05-27 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1894-03-30 Wijewo -
RITTER OTTO ERS. - 1914-11-26 MESSINES Wielowieś (lubuskie) wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - WIELOWIEŚ/ LANGENPFUHL VERMISST
ROTER ERICH GEFR. - 1916-09-27 RIPONT Wielowieś (lubuskie) wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - WIELOWIEŚ/ LANGENPFUHL -
RYBARZ ISIDOR - - 1914-09-15 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - WIDÓW -
RODEMERK FRANZ MUSK. - 1914-12-18 RUSSLAND Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1892-02-18 Wendischbuckow obelisk
RUCH WERNER MUSK. - 1914-11-01 RUSSLAND Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1886-01-31 Wendischbuckow obelisk
RING WILLY JAGER - 1917-10-12 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1893-09-13 Wendischbuckow obelisk
ROßBACH FRITZ JÄGER 3 KOMP.21 R.J.B. 1915-04-01 Mogiły Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie 1893-08-01 WEIMAR -
RYBICKI ANTONI - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - WALERIANOWO -
REITAROWSKI PAUL - - 1917-10-13 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze/ Wiejce -
RENSCH WALTER - - 1918-04-07 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze/ Wiejce -
ROSIN WILLY - - 1916-08-13 - Wielin wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński (niem. nazwa Vallint) zachodniopomorskie - Vallint obelisk
RADO FRANCISZEK - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - TRZEŚŃ -
ROGGE KARL FÜS. - 1915-08-30 - Trzebów wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - TRZEBÓW / TREBOW -
ROGGE OTTO FÜS. - 1917-04-17 - Trzebów wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - TRZEBÓW / TREBOW -
ROHDE ANDREAS - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Tornienen tablica pamiątkowa
RUTKOWSKI WLA - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Tornienen tablica pamiątkowa
RETTMANN JULIUS - - - - Żórawina II wieś, gm. Żórawina, pow. wrocławski dolnośląskie - Thauer -
ROEPER WILHELM - - 1915-11-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1889-01-11 TEI?ROW -
RÖSLER FRANTZ - - - - Tarnów wieś, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski lubuskie - TARNÓW/TORNOW Obelisk
ROSENTHAL OTTO GREND. - 1917-10-28 VERDUN Tarnów wieś, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski lubuskie - TARNÓW/TORNOW Obelisk
ROJ TEOFIL - - 1917-10-23 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - SZCZYGŁOWICE -
ROJ JOSEF - - 1915-02-11 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - SZCZYGŁOWICE -
RYBAKOWSKI BERNARD - - 1914-08-20 Francja Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Szarłata mogiła
ROBOTTA PAUL - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
ROBOTTA FRANZ - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
ROBOTTA RAF. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
RYBARCZYK JOH. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
RUCH PAUL LANDSTURMANN - 1916-10-19 - Zimowiska wieś, pow. słupski pomorskie - Strickershagen-Przewłoka - tablica pamiątkowa
ROTELHUD FRANZ MUSK. - 1914-09-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - STRECKENTHIN -
REIM HERRMANN - - 1915-06-27 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1870-10-30 STREBITZKO -
REHRA BERNHARD - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - STOOSNEN -
RZEZNIK FRANZ - - - - Sternalice I wieś, gm. Radłów, pow. oleski opolskie - STERNALICE -
RZERZACZ JULIUS MUSKET. - 1916-10-05 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - STEBLÓW -
ROSIN HEINRICH - - - - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
RAUCH WILHELM - - 1916-08-18 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Seidlitz -
RATHMANN HEINRICH - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - SCHRÄBSDORF -
ROFALSKI BEN. - - - - Sząbruk wieś, gm. Gietrzwałd, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - Schönfelde / Unieszewo obelisk
RIEDEL JOHANN GEFREITER MINENWERFER ABTLG LEIB GREN REGT 100 1918-08-18 SZPITAL WOJENNY FOURMIS WE FRANCJI Bogatynia-Markocice miasto, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1893-12-11 SCHOENFELD (KRZEWINA) ZMARŁ
RUSKE ROBERT - - 1914-08-13 - Śmiałowice wieś, gm. Marcinowice, pow. świdnicki (niem. nazwa Schmellwitz) dolnośląskie - Schmellwitz obelisk
RICHTHOFEN von WOLFRAM FRHR. - - 1914-08-11 - Śmiałowice wieś, gm. Marcinowice, pow. świdnicki (niem. nazwa Schmellwitz) dolnośląskie - Schmellwitz obelisk
RANZOCH O - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Schimonken tablica pamiątkowa
ROSCHKE EMIL GEFREITER 1 BAD. PION.-BATTL. 14 1918-11-25 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - SCHERTENDORF TABLICE
RACK THEOD. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SCHARTOWITZ -
ROSKOSCH JOH. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SCHARTOWITZ -
ROCHEL EMIL - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
ROGALL AUGUST - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
RIEPENAU ARNOLD MUSK. IR 84 1915-08-07 - Chruśnice wieś, gm. Wąsewo, pow. ostrołęcki mazowieckie - SANDESNEBEN, SCHLESWIG -
RATH ALBERT KANONIER - 1915-09-26 Champagne Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Sager-Zagórze -
RÜDIGER OTTO - - 1925-01-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1899-11-24 SAGAN -
ROMANCZYK VINZENT - - - - Pawłowiczki wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RZECZYCA -
RATAJCZAK JAKÓB - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - RUDNICZ -
RADAMECK ERNST - - 1917-07-29 - Żórawina II wieś, gm. Żórawina, pow. wrocławski dolnośląskie 189?-??-27 Rothsürben -
RATAJCZAK WINCENTY - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - ROSNOWSKIE OLĘDRY -
RIECHOTTKA OTTO - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - ROMANOWEN -
RESCHKE GUST. - - 1914-??-?? - Rokitnica wieś, gm. Skąpe, pow. świebodziński lubuskie - Rokitnica/ Schönefeld -
ROY HERM. - - 1914-??-?? - Rokitnica wieś, gm. Skąpe, pow. świebodziński lubuskie - Rokitnica/ Schönefeld -
RUFE KARL ALBERT LEUTNANT - - - Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Rarfin-Rarwino -
RADOLLA ENGELB.[ERT] - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RADOSZOWY -
RZOŃCA FRANCISZEK - I.R. 37 ? - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1886 RADOŚĆ PAGÓREK -
ROGALSKI LEO - - 1915-06-06 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Pyaschen-Piaszno obelisk
RAPCZYK JÓZEF - - 1917-02-01 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Przodkowo mogiła
ROSSA IGNACY - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - PLEWISKA -
RYBIŃSKI IGNACY - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - PAR. ŻYTOWIECKA -
RENDL JOHANN - - - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1878 PALTIG -
RICKERT OTTO - - 1916-11-17 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1986-03-15 OUEDLLAHURG -
RAJTAR J. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Otalęż -
ROBASZKIEWICZ ANT. - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - OPATÓW -
ROMODA GEORG UNG. INF. K.K.I.R.86 1915-01-09 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - OLSE BASKA 25 JAHRE
RAFFAEL J - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Olschewen tablica pamiątkowa
RINGENBACH ALBERT - - 1918-05-04 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1879-12-24 OBERSULZBACH -
RAEDER HORST - - - - Bajtkowo I wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - Niekrassen -
REDDIG W. KAN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - NEUKIRCH -
RUDNICK LOUIS - - 1914-11-10 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Neuhütten-Nowe Huty obelisk
RINGE M. MUSK. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MÜSKENBERG -
ROST O. VIZE-F. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MOOSBRUCH -
RUSZ LASLO - INF. REG. 62 1/10 M.K. - - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie 1890 MOES -
RABE PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
RABE OSWALD - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
ROTHER ADOLF - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
ROCHEL FRZ. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
ROSKE PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
REMMER RICH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
RUSSIN LUDWIG - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - LEBOSZOWICE -
RUSSIN PAUL - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - LEBOSZOWICE -
REINSCH FRIEDRICH UOFZZ FUSS BAT ? 6 1919-09-01 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1878-10-24 LANDECK, SCHLESIEN -
RIESENBACH SIESCHE PIECHUR 9 KOMP. 90 PUŁK PIECHOTY 1914 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1890 Kurytówki -
RIEDEL PAUL - - 1918-04-29 FLANDERN Krzelów wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KREHLAU -
RIEDEL JOSEF - - 1916-10-21 SOMME Krzelów wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KREHLAU -
ROHR OTTO - - 1914-11-21 LAZARETT Krzelów wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KREHLAU -
RICHTER JOSEF - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
RICHTER ANTON - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
ROTTER JOSEF - - 1917-05-16 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kottlischowitz / Kotliszowice -
ROTTER JOHANN - - 1916-05-07 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kottlischowitz / Kotliszowice -
ROTTER KARL - - 1917-10-17 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kottlischowitz / Kotliszowice -
ROJAK JÓZEF - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - KOTOWO -
RYŠAVÝ RUDOLF - K.U.K. INF.REG. 3 MGA 1915-05-19 Surochów Surochów wieś, gm. Jarosław, pow. jarosławski podkarpackie 1887 Kostelec -
RIETER ADOLF LANDSTURMANN - 1917-11-10 In Deutschland Wrzeście wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie 1871-09-13 Königlich Freist-Wrzeście obelisk
RATAJAK ANDRZEJ - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - KOMORNIKI -
ROSZYK WALENTY - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - KOMORNIKI -
RIEMER F. RES. JUSTERBURG 1915-01-24 - Kiełpino wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - KÖLPIN -
REHOR JOSEF MÄHR.ZUGFÜHRER K.U.K.EISENB.TEL.REGT. 1914-12-09 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - KLOGSDORF 31 JAHRE
RAUFF WILLI - - 1918-04-13 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Kleintuchen-Tuchomko obelisk
ROSEMANN GÜNTHER - - 1915-03-04 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
REPKE (?) PAUL GEFR. - 1916-08-11 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1894-01-20 Klein Garde obelisk
ROZUMEK FRANZ - - 1917-06-08 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kl. Wilkowitz / Wilkowiczki -
ROZUMEK MAX - - 1915-05-17 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kl. Wilkowitz / Wilkowiczki -
ROZUMEK ISIDOR - - 1914-08-22 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kl. Wilkowitz / Wilkowiczki -
ROPELIUS A. GEFR. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - KL. WICKERAU -
RUHNAU L - - 1917-01-18 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - KIRSCHIENEN - KIRSINY -
RÜMPEL FRDR. FUS. 5 G.R. 10/F. 1915-08-04 Goworowo Rososz wieś, gm. Wąsewo, pow. ostrołęcki mazowieckie - KIRCHBOITZEN, FALLINGBOSTEL -
REINHARDT ALFRED - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
RIEDEL PAUL - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
RICHTER MAX? - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
ROISCH PAUL - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
RICHTER FRANZ - - 1917-05-12 - Karścino wieś, gm. Karlino, pow. białogardzki zachodniopomorskie - Kerstin-Karścino -
RAUTENSTRAUCH PAUL - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - KAUBITZ -
RINKE JOSEF - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - KAUBITZ -
RINKE ALOIS - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - KAUBITZ -
ROGOWSKI JOHANN - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - JENDREYKEN -
RADDE ERNST - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
REDDEL WILHELM - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
RADDE WILLI - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
REDIETZS ERNST GRF. RES. - 1915-03-?? - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - JARCHOW -
RIEBE WILLI GREN. - 1918-07-29 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - JARCHOW -
RIEBE FRANZ FAHRER - 1918-04-15 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - JARCHOW -
RAMMLER PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Hurte -
RATAJSZCZAK MARCIN - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - GŁUCHÓW -
REIT PAUL UNG. ZUGFÜHRER K.K. I.K. R. 1914-12-05 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1888 GYOS -
R??UME FRITZ - - 1916-12-09 - Gudzisz wieś, gm. Boleszkowice, pow. myśliborski zachodniopomorskie - Gudzisz/ Kutzdorf -
ROS?EL FRITZ - - 1916-10-13 Westen Gudzisz wieś, gm. Boleszkowice, pow. myśliborski zachodniopomorskie - Gudzisz/ Kutzdorf -
RESKE JULIUS LANDSTURMANN - 1917-04-20 - Grudynia Wielka wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie 1877-03-14 GRUDYNIA WIELKA -
REDSCHLAG MAX - - 1916-12-23 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
ROTHER MAX - - 1915-07-20 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
RAGUSE ERNST - - 1917-05-31 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
RADDE KARL - - 1914-11-18 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
RESCHKE MAX - - 1918-03-01 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
RATZKE HERMANN - - 1914-10-11 Vermißt Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Massowitz-Masłowice obelisk
REDDEL WILLY - - 1918-03-21 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Groß Nossin-Nożyno - obelisk
REBBERG WILHELM - - 1918-06-09 - Przekolno wieś, gm. Pełczyce, pow. choszczeński zachodniopomorskie - Groß Ehrenberg/ Przekolno -
REBBERG AUGUST - - 1915-05-09 - Przekolno wieś, gm. Pełczyce, pow. choszczeński zachodniopomorskie - Groß Ehrenberg/ Przekolno -
RAGOWSKI FRIEDRICH - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - GRONSKEN -
RYCK GOTTLIEB - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - GRONSKEN -
RÜBESAM OTTO - - ????-08-29 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Gribow-Grzybowo obelisk
REINKE ALEX - - - - Trzebieszewo wieś, gm. Kamień Pomorski, pow. kamieński zachodniopomorskie 1876-09-25 GRAMBOW / GRĘBOWO -
RIETIG KARL - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - GLÄSENDORF -
RASCHKE ALFONS FÜS. - 1918-10-21 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - GALTENAU -
RICHTER PAUL MUSK. - 1914-09-22 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - GALTENAU -
RAHE G. KAN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST -
REHOHN K. SERW. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST -
RITTER P. GEFR. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST -
RUDOLF JULIUS - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Falkenberg -
ROSNER FRANZ - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Falkenberg -
RYB?AS STANISŁAW - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - FABIANOWÓW -
RANISCH REINH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Eule -
RANISCH PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Eule -
RÖMER AUGUST FREIW. 1.G.RES.REGT. 1914-12-25 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - ESSEN 19 JAHRE
ROTBART MAKS JÄGER 4 KOMP.21 R.J.B. 1915-04-01 Mogiły Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie 1893-12-01 DUBRO,MRSBG. -
ROZEN OTTO - - 1915-09-03 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Dörsenthin obelisk
ROZE R - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
RYBAK W - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
REINERT OSWALD - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - DITTERSDORF -
RUHNKE RICHARD FÜSILIER - 1916-07-11 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - DARSOW -
RAUHUT ERNST ERS.RES. - - FRANKREICH Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - DAHME -
RUDOLF ED. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin Kolonia -
RUDOLF JK - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin Kolonia -
RÓŻAŃSKI J. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin -
RÓŻAŃSKI J. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin -
RIETER PAUL MUSKETIER - 1917-07-23 - Łeba miasto, gm. Łeba, pow. lęborski pomorskie - Czarnowske-Żarnowska - obelisk
RYSHOWSKI JOSEF KAN. FELD ART. R. 38 II ERS. BATL. 1914-11-04 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1886-10-06 CULM -
RAITO JOHANN - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Creuzthal -
RAITO BOLESLAUS - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Creuzthal -
RAITOR KARL - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Creuzthal -
RADTKE RICHARD - - 1918-04-26 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Crangen-Krąg -
RING - - - 1915-05-13 RUSSLAND Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RITTER RFRITZ - - 1918-05-26 DESSAU Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
REHWELDT - - - - - Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RITTER KARL - - 1915-03-17 KÜSTRIN Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RĄCZKA PIOTR - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHRZĄSTÓW -
RYNIEWICZ STANISŁAW - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHORZELÓW -
RADTKE PAUL - - 1918-03-34 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Bussin-Buszyno -
RICHTER NIKIFOR RUSS.SOLDAT - 1914-12-16 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - BUDGUSIA -
RYBAK WŁ. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Breń Osuchowski -
RIEGER JOSEF - - 1914-09-02 - Pakosławice I wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - BOSDORF -
RASCHKE WILHELM - - 1918-11-10 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
RYSY GUSTAV - - - - Bajtkowo I wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - Borken -
REICH GUSTAV LANDWM. - 1914-10-24 - Kwietno wieś, gm. Malczyce, pow. średzki (niem. nazwa Blumerode) dolnośląskie - BLUMERODE tablica
RADZEY WILHELM - - 1914-08-22 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Blumenthal -
RELLA MAX - - 1918-10-14 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Blumenthal -
RÖHNISS HERRMANN - - 1918-10-16 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1871-07-02 BITTERFELD -
ROST ALFONS - - 1915-07-13 - Pakosławice I wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - BEIGWITZ -
RECH?TZ - GEFR. - - FRANKREICH Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - BAUTKE -
ROSIK JAN - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - BĄCZYLAS -
RADÜCHEL EMIL FÜS. - 1915-07-21 - Rzęskowo wieś, gm. Gryfice, pow. gryficki zachoniopomorskie - aus Dtsch Pribbernow (Przybiernówko) -
ROKOWSKI W. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ANDRYCHÓW -
RYCHTER FR. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ANDRYCHÓW -
RATHKE OTTO ? - 1918-07-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTHOF -
RÜSH KARL KAN. - 1916-07-07 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTENDORF -
RÜSH HERMANN MUSK. - 1916-08-18 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTENDORF -
REMTER AUGUST - - 1917-10-07 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Alt. u. Neuwerder-Korzystno obelisk
RIEBEL WILLY - - ????-10-13 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Alt. u. Neuwerder-Korzystno obelisk
RIEBE ARTUR - - 1916-02-22 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Alt. u. Neuwerder-Korzystno obelisk
REN KARL - - - - Kowalewice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Alt Kugelwitz-Kowalewice obelisk
REWERDT BERTHOLD - - - - Kowalewice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Alt Kugelwitz-Kowalewice obelisk
REINSCH JOS. MUSK. - 1915-09-12 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - ALT ALTMANNSDORF -
RATHMANN ERNST LANDW. - 1914-09-26 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - ALT ALTMANNSDORF -
RELINGER JOSEF - - - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1879 ALSEN -
ROSIN PAUL - - 1914-12-11 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Alexandrahutte -
ROHLFS FRIEDRICH WEHR. RIR 231 1915-08-?? - Chruśnice wieś, gm. Wąsewo, pow. ostrołęcki mazowieckie - ALBRINGHAUSEN, OKDENBURG -
ROŽMAN FRANZ LDST.INF. IR 87 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDOL FRANCISZEK - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
ROSSA JOHANN - - 1917 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
ROESNER WILHELM - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIPPCHEN PAUL - - 1915-08-15 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RÖMISCH ERHARDT LEUTNANT D.RES. 3.K.RES.INF.REGT.225 1914-11-22 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
RUPPRECHT PAUL - - 1917-04-05 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ROJEK STANISŁAW SZER. - 1918-11-10 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RURKO KARL - - - - Głogówek I wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RIEDL JOHANN KANONIER 4.BATL.2 ERS.ABT.FELDARTL.RGT.6 1917-07-31 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1883-12-27 - -
RIEGER JOHANN LST. K.U.K. I.R. 59 1915-05-07 - Przeczyca (nr 228) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RICH NIKOLAUS LDSTM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROMANOCKO FEOD. RUSS. - 1917-02-23 - Wińsko II wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - - -
RUSCI JON GEM/RUMUNIA I.R.27 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROBINŠAK MARTIN LDST.KPL. IR 87 1915-04-28 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMPAGE LUDWIG WEHRMANN L.J.R.46/6K 5679 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
RADOCZINSKI WLADISL. WEHRMANN 2 LDST.INF.BTL. ESSEN, 4KP 1917-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROHLAND FRANZ ST. SZEREGOWY 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RÜPPERT PAUL MUSKETIER 1 K INF REG 146 1914-11-18 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RINDER HERMANN INF. I.R. 100 1915-02-26 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RENNER PAUL - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RUTZ EWALD WEHRM. - 1914-11-23 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
RABIEGA STEFAN - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - - -
RUFFERT A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REEVES L. PTE/ 1ST/ 8TH BAT. KING'S LIVERPOOL REGIMENT 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RAINER PETER LST. I.R. 59 1915-05-08 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RYBKA PROKOP GEM/ROSJA I.R.21 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
REPPER FRANZ KPL KUK IR 99 1915-05-02 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
REJC JOHANN E.R.INF. LDST.B.K. 27 1915-11-01 - Konieczna (nr 47) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDOL TOMASZ - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
RUDZIK JOHANN - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RAINHOLD MIRKE ? ? 1914-11-29 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
REMUSS FERDINAND GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RACK FRANZ - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - GUT ZELLIN
RAAB JOSEF - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ROBASZEWSKI EMIL C.K. KAPITAN 45 P.P. 1914-10-18 - Nisko-Barce część miasta Nisko, gm. Nisko, pow. niżański podkarpackie - - -
RUPPELT BRUNO - - - - Kryniczno wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki (niem. Krintsch) dolnośląskie - - tablica
REIMANN KARL - - 1915-09-25 - Jakubowice (opolskie) wieś, gm. Niemodlin, pow. opolski opolskie - - -
ROGOWEZKY LEONARD SOLDAT 3.KOMP.34.RUSS.JNF.RTG. 1917-08-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1889 - -
RAB MICHAEL HUS H..R.13 1915-05-08 - Jodłowa I (nr 231) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ROESCH JOSEF MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYBAK WOJCIECH - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUSOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.202 1917-08-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RADANOWIĆ TOMO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATAJCZAK BOLESŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RADTKE FRANZ PIONIER PION.BATL. 12 RES. K 1915-01-09 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RINCKE FRIEDRICH UNTFFZ. 6 KOMP. INF. REGT. 44 1915-02-07 - Snopki I wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RELITZ ALFRED SZER. ? - - Żabiczki wieś, gm. Konstantynów Łódzki, pow. pabianicki łódzkie - - -
RUDY JOHANN INF. - 1914-12-31 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACINELLI GIUSEPPE GEM/WŁOCHY M.G.K 1258 1919-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RIEBE EMIL RES. - 1914-10-06 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - - VERMISST
RÖSNER HERMANN - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
ROSENAU ARTUR RET - 1917-07-22 - Parzeńsko wieś, gm. Nowogródek Pomorski, pow. myśliborski zachoniopomorskie - - -
ROBASZYŃSKI J. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
RUFFERT R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROSS A. PTE. SCOT`S GUARDS 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RUŽIČKA FRANZ LST. I.R. 21 1915-03-16 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RYSCHAKOW NIKOLAI GEM/ROSJA I. R. 228 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ROMAŃCEW DYMITRIJ ZGSF RUSS - - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADAMONDO CARLO SOLD. 7.ALP. 1918-01-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-09-12 - -
RAJNER KARL LTN. - - - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUTZKI ALBERT - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RÖMER ALFR. KRIEGS FREIW. 3 K R JÄG BTL 21 1914-12-02 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
ROLF HERMANN GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RUPPERT MAX - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
RANCH FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ROECKMANN - LEUTNANT - - - Rogów-Józefów wieś, gm. Rogów, pow. brzeziński łódzkie 1891-08-25 - -
RÖDER FRIEDRICH - - 1918-10-10 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
RÖTHIG OSWALD LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.102 1915-12-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-08-24 - -
ROZMANN VALENTIN ZGSF I.R.17 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ROPERTS JOSEF WEHRM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGACKI FELIKS - - 1915-12-28 pod Michałowszczyzną koło Wadowic Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RIEDEL E. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUSSINOW ALEXANDER GEM./RUSS. I.R.1 1916-09-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RZEPKO LUDWIG KPL. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDZKI STANISŁAW - - - - Dąbrowa Górnicza III miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
ROMEY LEOPOLD - - - - Turowo (pow. piski) wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RĚHAČEK FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADEA FLOREA GEM./RUM. I.R.45 1917-01-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUSNER GUSTAV - - 1915-09-25 - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - -
ROSZAK LUDWIK - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RADII HEINRICH GEFR. - 1916-07-06 - Wyszobór wieś, gm. Płoty, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
ROSESZON [ROSERZNOW] OTTO REZ. 2 K GREN. R.S. 1914-12-04 - Terenin wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
RAAKE KARL FELDWEBEL 2.KOMP.2.E.JNE.RGT.23 1916-10-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1867-09-12 - -
RÁCZ JOHANN LST. I.R. 62 1915-05-07 - Zawadka Brzostecka (nr 226) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RAJNOCZI ISTVAN K.UNG.SOLD. - 1914-12-14 - Paleśnica II (nr 296) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAIOLA FRANCESCO SOLD. I.ART. 1918-02-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-10-04 - -
RÄDOR CHRISTIAN JAGER RJB 19/3K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RUJAU JON GEM./RUM. I.R.18 1917-03-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
REITER ALOIS LDST.INF. IR 59 1915-03-28 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
R(B)AUBACH ? SZER 9.J.R.10. 1914-11-22 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - Kamień stojący
REGENT ALOIS INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
REICHEH EDUARD - - 1915-11-03 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
ROWIŃSKI FELIKS PODPUŁKOWNIK ARMIA ROSYJSKA 1914-08-28 - Warszawa-Powązki II część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RÖSSEL ERICH - - 1917-05-04 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
REGENSBURGER ADOLF GFT I.R.7 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
ROESSLER JAN PODPORUCZNIK - - - Olkusz miasto, gm. Olkusz, pow. olkuski małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RUNKEL MAX UNT. OFFZ. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYDZYŃSKI STANISŁAW - - 1918-10-29 pod Amiens rejon Pikardia depart.Somma Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RIZECK M. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROTHER LEOPOLD - - 1917-04-16 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RUSSKICH WASSILI GEM./RUSS. I.R.133 1917-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
REITER MICHAEL INF. IR 27 - - Radocyna (nr 43) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUCKI PAWEŁ - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ROSWORA ROB. - - - - Łubniany wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
ROZTOČIL FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOMSKI AUGUST - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
REICHELT MAX - - 1915-06-02 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RUCIŃSKI JAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ROTTER MAX - - - - Kamieńczyk wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RORADA (PORADA?) MICHAEL - - 1916-06-24 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RADINJA JOSEF INF. IR 97 1914-12-23 - Jasło III (nr 24) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAUPRICH HERBERT UNTEROFFIZIER-VORSCHÜLER 2.K.UFFZ.VORSCH.BARTENSTEIN 1917-04-02 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1900-07-19 - -
RIGO JOSEF INF. I.R. 62 1915-05-07 - Zawadka Brzostecka (nr 226) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
REITER ANTON K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
RADZIEJOWSKI Z - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RICHTER FRIEDRICH JAGER RJB 19/2K 1915-07-03 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RUKIN JAKOW GEM/ROSJA I. R. 178 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
ROHOSCHIN PHILIPP INF. IR 193 1915-03-24 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER EDUARD - - 1917-07-08 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RIECHERT EMIL LANDSTURMMANN 3 LDST.INF.ERS.BTL MOSBACH, 2KP 1918-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RAUSCH FRITZ SZER 1.J.R.83 1914-11-?? - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RUSSEK JOSEF RES.KPL. IR 100 1915-03-13 - Szymbark II (nr 75) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTT ADAM LEGIONISTA 2 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RUPPELT PAUL - - 1916-03-03 Jarny Lz. Ruja wieś, gm. Ruja, pow. legnicki (niem. nazwa Royn) dolnośląskie - - tablica
ROTHLEITNER ANDREAS KPL I.R.7 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
RYLEWICZ WOJCIECH - - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
RAU ANTONI - - 1915-10-23 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1891-06-09 - -
ROSENBERGER H. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RABEDER LEOPOLD SAPP. SB 14 1914-09-26 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUSTEA GHEORGHE GEM./RUM. I.R.58. 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
REDEKER FRIEDRICH WEHRM. PREUSS. R.I.R. 219, komp. 9 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
REIH KARL LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDA EDUARD GARDIST - 1916-07-16 - Gliwice II miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - sarkofag
ROY JOHANN - - - - Luboszyce wieś, gm. Łubniany, pow. opolski opolskie - - -
REMEC RUDOLF RES.KAN. FKR 28 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REKUS FRANZ - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIEDEL MAX - - 1918-08-26 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RYBCZYŃSKI JAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RIEDEL PAUL - - 1916-06-16 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RIESENBACH - LEGIONISTA POLSKI 3 BRYG. LEGIONÓW POLSKICH - - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1883-05-23 - pomnik
REICHE BRUNO LANDSTURMMANN 10.KOMP.RES.JNF.RGT.38 1916-11-06 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1877-10-13 - -
RUSZ JROJAN LST. I.R. 62 1915-05-07 - Zawadka Brzostecka (nr 226) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RIPPEL JOHANN K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-12-23 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
ROKOSOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
ROICK EDUARD JAGER RJB 19/2K 1915-07-05 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RUNJALA KASIMIR GEM/ROSJA I.R.110 1918-11-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROMANOW GRYGORIJ - - - - Krzywa (nr 54) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖCKER ROB.(ERT) - - 1915-08-29 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RUPPENTHAL RICH. - ERS.RES. I DW.FELDLAZ 18 DIV BREDOW 1915-07-18 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RIGER ALLI SZER 3.83 1914-12-01 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RAUHUT PAUL UT.OFFZ. PRIR 272 1915-05-04 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUMPELT AUG WEHRM. INF. REGT. 33 1914-09-16 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ROBEUSCHL LUDWIG INF. I.R.14 1915-05-07 - Łęki Dolne (nr 239) wieś, gm. Pilzno, pow. dębicki podkarpackie - - -
RÜCKERT PAUL GRENAD. - 1914-08-25 FRANKR. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
RALLA JOHANN - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
ROTHIG A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RÖDENBECK WILHELM UT.OFFZ. FAR 46 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUSU TANASE GEM./RUM. I.R.59 1917-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROMAŃCZUK FIODOR INF. RUSS.I.R. 20 1915-03-29 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROLLER JULIUS HPTM. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAJS FRANCISZEK - - - - Hażlach I wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1916 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
RIEGER FRANZ - - 1914 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIEMER FRANZ - - 1917-07-31 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RUMP BERNH. WEHRMANN 7. K. GARD. FÜS. R. 1914-11-22 - Brzeziny (łódzkie) miasto, gm. Brzeziny, pow. brzeziński, ul. Wojska Polskiego łódzkie - - -
RITTER HERMANN - - 1916-05-06 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
REDINGA ROMAN - - 1918-12-14 Gdańsk w lazarecie Kurzętnik wieś, gm. Kurzętnik, pow. nowomiejski warmińsko-mazurskie - - -
REIPERT GEORG LANDSTURMMANN 2.REKR.DEP.2.E.JNF.RGT.51 1916-02-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1884-10-18 - -
RAUSCH ALOIS LST. K.U.K. I.R. 80 1915-05-07 - Przeczyca (nr 228) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
REIMANCZIKOWSKI ANTON PREUSSISCHES FUSSART. BAT. POSENI. 1915-05-01 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUTKOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUSAKOWITSCH PAWEL GEM/ROSJA I. R. 309 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
REISNEHOFER JOHANN LDST.JG. FBJ 20 1915-03-29 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RZEPKA JOS.(EF) - - 1916-09-28 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
REFS JOSEF - 3 LDST.INF.ERS.BTL. MOSBACH XIV/29, 4KP 1917-08-14 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RAUDONAT RICHARD GRENADIER 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ROST ARTUR SZER 3.83 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RAJDA LADISLAUS INF. I.R. 56 - - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RASCHKE RUDOLF - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RATTENLINGEN G. - - 1918 - Moskorzyn wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachoniopomorskie 1896 - -
RUSSIN PETER - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
RUDOLF J. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REIMARUS KARL HPTM. KPGRZF 2 1915-05-06 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIESINGER MICHAEL LST. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RYBALOW IWAN GEFR./RUSS. I.R.144 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RACISZKOW ILIA INF. RUSS. 1915-05-04 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHERI MICHELE SOLD. 14.BERS. 1918-06-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897- - -
RUTENBECK ALBERT PION. PREUSS. GARDE PION. BATL. 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADES FRANZ - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RAIHING OTTO RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-01 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOMIR ILITSCH GEM./SERB. I.R.9. 1916-12-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RADIC GJUPO JAGER F.J.B. 31 - - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RINGMANN PAUL - - 1917-08-26 - Zielona Góra (Stary Kisielin) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RACZKOWSKI RICHARD - - 1914 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
REMAMGARTNER FRANZ HONV. K.UNG.L.I.R. 13 M.KIR.13 .HONV.GYAL.EZR. - - Borzęcin (nr 266) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
RAŠKA THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUCKER KARL - - 1917-10-17 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICHTER - MUSK. INF.RGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
REBOANI ATTILIO CAP. MAGG. 148.FANT. 1918-12-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-06-26 - -
REIFENRATH HERMANN FŰSIL. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT.4 1915-05-05 - Olszyny I (nr 113) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - K.P.G.G.R. 4/M.G.K.
RADOMSKI ROMAN RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU JON GEM./RUM. I.R.58 1917-06-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RAJCHIS NAPOLEON - - 1918-12-28 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
ROSE FRANZ - - 1918-09-01 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICHARD FRIEDRICH VICE.FEL. 1/208.R.I.R. 1915-08-01 - Siedliszcze wieś, gm. Siedliszcze, pow. chełmski lubelskie - - -
RYBICKI FRANCISZEK - - 1914 - Ustrobna wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
ROTH JOSEF ER.RES. PREUSS.R.J.R. 11/219 1915-03-06 - Bielcza (nr 270) wieś, gm. Borzęcin, pow. brzeski małopolskie - - -
RUDOLPH HERMANN - - 1916-10-25 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RAMSKOGLER ENGELBERT LST. INF. I.R. 14 1915-02-20 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RISIO LAURENZIO - - 1918-05-26 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 189?-01-26 - -
RADACSI ANDRÁS SZAKASZVEZETŐ 9/5.HONV.GY.E. 1915-04-22 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RANDZIO WALTER - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RATH ANTON LDST.JG. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOMITSCH STANKO GEM/SERBIA I.R.45 1918-01-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
RATH ANTON LDST. JAG. J.R. 49 1915-07-06 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
R? ROBERT - - 1915 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
REISS PAUL - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RACHELSBERGER PETER INF. I.R. 14 1915-03-11 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ROSSMANN MICHAEL JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RICHTER MAX - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
ROST RICHARD - - 1918-04-25 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUDZIŃSKI STANISŁAW KAPITAN 9 PP 1914-08-25 - Frampol miasto, gm. Frampol, pow. biłgorajski lubelskie 1877-11-19 - -
RECCHIA ANGELO SOLD. 222.FANT. 1918-03-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890-06-09 - -
RAGUSE WALTER FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAJNZAN JOHANN INF. I.R. 28 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU LUCA GEM/RUMUNIA I. R. 76 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
RAMZOW PAWEŁ SZER. - 1917-05-12 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
ROST O. LDSTM 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
RACH PAUL KRIEGSFRW. 4.G.R.Z.F.11K. 1915-08-04 - Świerszczów wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
REINOSCH MARZ. - - 1915-09-28 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RASPOPYN ALEKSIEY RUSSE TAUR.GREN.R.6 1915-01-26 - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RAJHER ISTVÁN HONV. K.UNG. L.I.R. 20 (M. KIR. 20 HONV. GYAL. EZR.) 1915-10-01 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REFFEL FRANZ - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RAPACZ STEFAN E.R. INF. K.U.K.J.R. 66/14 1915-02-05 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RIVALDO GIOVANNI SOLD. 90.FANT. 1918-07-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-12-27 - -
RANOW KARL RES. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSCHKE PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RENNECKER AUGUST OFFZ. STELLV. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOWITSCH SIWOIN SERBIA ZIVILGEF 1917-08-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
REITER IGNACY - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - tablica
RUNDSTEIN ADOLF INF. L.J.R. 16 1915-07-07 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RHEIN HERMANN - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RADION ALEX INF. I.R.129 1915-05-14 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ROTHBARD DAVID INF. K.K.LIR.16 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGOS HERMANN - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
ROMER JOSEF - - 1915 - Grobniki wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
RITSCHE GUSTAV - - 1916-01-13 - Nielestno wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
REGALDO ANDREA SOLD. 49.FANT 1918-03-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-11-04 - -
REIM WALTER FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RANKER JOSEF INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RATAJSKI ANDRZEJ - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RIBALCENKO IWAN SZER. 306 p.p. 1917-11-18 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1895 - -
REINOSCH THEOF. - - 1915-02-02 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RYBKA FRANCISZEK ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-10-31 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
REISER FRANZ JG K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
ROITHNER FRANZ LST. INF. I.R. 14 1915-02-22 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RYBAKOWSKI W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
ROBUSTELLI ENRICO SOLD. 9.BERS. 1918-04-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05-07 - -
RATHMANN FRIEDRICH MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYTSCHKOW WARTOLEMI GEM/ROSJA I. R. 11 1918-02-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
RAKOW WALTER - - 1918-04-24 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
RHEINHARDT PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.76 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAMHARTER FERDINAND KAN. F.H.R. 3 1915-01-01 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RINKER FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RIBA LÖRINCZ HONV. H.I.R. 20 1915-02-06 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAMSDEN C.A.L. PRIVATE / WLK.BRYTANIA The Huffs 1918-08-04 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
RZEPKA JOSEF LANDSTURMMANN REKR.DEP.ERS.RES.JNF.REG.22 1916-01-11 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1894-08-05 - -
RENNER HEINRICH - - 1915-10-15 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
REINA SALVATORE SOLD. 220.FANT. 1918-02-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-05-30 - -
RICHTER HANS GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÄTTICH FRIEDRICH ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROKITA WŁADYSŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RADIKOW PETER GEM/ROSJA I.R.11 1918-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ROTHER JOH. - - 1915-09-11 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RIBIN JOHANN RUSS. KRIEGER - 1914-10-28 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RIZ FRANCESCO JG K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
ROHOWSKY FRANK DG. K.U.K.D.R.6 1915 - Tymowa (nr 298) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ROSNER JOSEF - - ????-04-11 - Karłów wieś, gm. Radków, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REESE WILLY MUSK. P.R.I.R. 268 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUFFLER HERM. - - 1915-06-15 - Maniów wieś, gm. Mietków, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RESLER JAN - - - - Starkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
RANIERI ANTONIO SOTTUFF. 68.FANT. 1918-05-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-07-01 - -
ROHR HUBERT KR.FR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU DUMITRU GEM./RUM. I.R.41 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
REISCHL FRIEDRICH INF. I.R. 14 1915-02-(24-26) - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RACHWAŁ JÓZEF - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
RÄDISCH AD. - - 1917-01-08 - Krępnica wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RIEDRICH GEORG - - - - Karlino miasto, gm. Karlino, pow. Białogardzki zachodniopomorskie - - -
RIEDEL OSWALD - - 1918-08-31 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RAUSCHAL MICHAEL INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RESCA BERBARDO SOLD. 67.FANT. 1918-11-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-08-20 - -
ROGOWSKI ERNST GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
REFLE JOSEF ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYBARCZYK PIOTR - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RADIONOW MITROFAN UNTFFZ./RUSS. INF.REGT.272.2.KP 1917-05-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REINHARDT WILLY KANIONIER 1. ABT. M. KOL. RES. FELD. ARTL. REGT. 64 1915-02-08 - Zimna miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
REITH CLEMENS - 3. KOMP. ERS. BATL. INF. RGT. 116 1914-12-20 - Zduńska Wola miasto, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
RUSZ SIMON - K.UNG. L.I.R. 20 (M. KIR. 20 HONV. GYAL. EZR.) - - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
RAC THOMAS JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROLLE FRIEDRICH - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REICHHELM MAX HPTM. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROHRIG WALDEMAR - - 1915-09-01 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RACZEK von KARL KRAFT LEUTNANT D. RES. Leib-Kürassier-Regiment „Großer Kurfürst“ (Schlesisches) Nr 1 1914-08-26 ZOREES (FRANCE) Czekanów wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - Również na pomniku na brytyjskim cmentarzu w Le Cateau, Francja
RAVA ARTIBANO SOLD. 849.MITR. 1918-07-07 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-08-22 - -
ROTTMANN [HEINRICH] ALFRED INF. BAYERISCHES RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU DUMITRU RUMÄN JNF.REGT.75.11.KP. 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RABDAMALENKO GEBDEKAIM SZER. - 1917-05-16 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RIEDER FRANZ ANDRA JG. T.K.J.R. 4 1915-05-08 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RONNEBURGER E. MUSZKIETER 150 PP 5 Komp 1915-08-25 - Topilec wieś, gm. Turośń Kościelna, pow. białostocki podlaskie - - tablica
RAUPACH K. - - 1917-10-17 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
REICHARDT KARL LEUTNANT LIR 23/1K 1915-07-21 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RÖSNER MAX - - 1915-04-09 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RERUCHA FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RICCIAROLI ALFREDO - - 1918-11-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-02-29 - -
ROSSUM von THEODOR GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADEMACHER MAX - - 1918-08-26 in Frankreich Ugoszcz wieś, gm. Studzienice, pow. bytowski pomorskie - - -
RIEDLER FRANZ INF. LDST.B. 160 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOISCHIC SCHIWOIN GEM/SERBIA I.R.5 1917-10-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
ROSCHER JOHANN LDST. INF. K.U.K. LST.I.R. 13 1915-07-08 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
ROSENKRANZ MAX MUSK. 11 KOMP. RES. INF. REGT. 265 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
REDRIEW IWAN - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
RYMARUK WASYL INF. I.R. 58 1914-12-20 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOMUND ANTON JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-04 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSENBERGER FR. - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROTTER WILHELM - - 1916-07-07 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REDUNAIG - MUSK INF.REGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
RE VITTORIO SOLD. 34.ART. 1918-10-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-01-01 - -
ROTZ JOHANN RESERVIST RJR 219/5K 1915-07-06 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RUMPEL FERDINAND ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU JON GEM./RUM. I.R. 1917-01-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RADO KONSTANTIN SZER. 61 p.p. 1917-05-02 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
REINSCH ALBERT - - 1918-04-11 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REINHARD JOSEF GRENADIER R.J.R.208/2K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
RÖMER ERNST GEFREITER G.L. LIR 133/11K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RAFFL JOHANN INF. K.K.LDST.M.B.24/3 1915-02-25 - Biadoliny (nr 271) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLF OSKAR - - 1914-08-22 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RICHLIK ANTON INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROMASOW ZAKALY? RUSS. - 1915-07-08 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADU TIGLIA GEM./RUM. I.R.21 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROSENBERGER FRITZ VIZEFELDWEBEL PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAU OTTO - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RUDENKO GRIGORI SZER. - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RICHTHOFEN von GOTTFRIED FRH. - - 1915 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RYDLOCHOWSKI - GREN. INF.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
REINSTADLER GOTTFRIED JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 - - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUKAWYCIA IWAN INF. I.R. 33 1915-02-12 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIENECKE KARL KRIEGSFRW. I.R. 79 / 5K 1915-07-17 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RÖSLER RICHARD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RENKA FRANZ - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RONCHI GIUSEPPE SOLD. 213.FANT. 1918-07-14 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881-04-22 - -
RFANCISZEK GEORG KPL. I. R. 3 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAICU SLAMATI GEM./RUM. I.R.75. 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
ROZMITALSKI FRIEDRICH LDST.SCH. SCH.R. 17 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖDER PAUL - - 1915-03-22 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REIMANN ARTHUR - - - - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RACKWITZ EMIL - - 1916 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROTHER THEODOR - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROGOWSKI F - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RUDER ALOIS JG. T.K.J.R. 4 1915-02-27 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RSCHIRNER GUSTAV MUSKIETER - 1915-07-17 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1894-05-14 - -
REICHALT EDGAR MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-07 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
RADTKE OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
RAABKE KARL KR.FR. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENKO DIMITRIJ RUSS. - 1914-10-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADUCU WASILE RUMÄN INF.REGT.73.6.KP 1917-04-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROTHER FRITZ SERGT. PREUSS. INF. RGT. 58 1915 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACHWAŁ JÓZEF - - 1920 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1898 - -
RADUNZ KURT MUSK. - 1916-10-28 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
RICHTHOFEN von EBERHARD FRH. - - 1918 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
REICHE PAUL JÄGER JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
REUVERS ANTON GFT. PREUSS.RES.I.R.8/220 1915-05-05 - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RABACHER ANTON INF. K.K. L.I.R. 24 1914-12-(10-14) - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
REBENTISCH OTTO MUSKETIER R.J.R.52/9K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
RUDOLPH ERNST - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RABENFEISNER B. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ROSA PASQUALE SOLD. 30.FANT. 1918-06-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890- - -
RIECHERT GEORG MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAILEANU JON GEM/RUMUNIA I.R 49 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RÖSELER KARL - - 1918-03-31 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REIFFEBERG ARNOLD GEFR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISSMANN FRITZ - - 1917 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RIEGER JULIUS - - 1915-05-14 - Szybowice wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ROMBA C - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RURAK DIONISI FAHNR.KAN. T.K.R. 11 2 B. 1914-11-23 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RINGLER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 49 1915-05-17 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
RUSIN JÓZEF - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
RATAJZAK STEFAN PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUČNOW STOJAN - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADULESCO GHEORGHE RUMUNIA ZIVILGEF. 1918-02-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RUDOLF ERNEST ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RZYMEK FRANCISZEK - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROGALSKI ALBERT JÄGER D. R. JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RADMACHER JOHANN ZGSF. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-05) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REIS KARL INF. K.K. L.I.R. 24 - - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
RIEGER JOSEF - - 1917-11-09 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RUTSCH ERNST - - 1916 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RÜHLE ALFRED - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROSCINI FRANCESCO SOLD. 223.FANT. 1918-11-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-01-26 - -
ROGOZIŃSKI GEORG GFT. R.P.K. 85 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAJEWITSCH DIMITRI GEM/SERBIA I.R.6 1916-12-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
RAKOW DAMIAN RUSS. - 1915-05-28 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RÖSKE PAUL - - 1917-05-12 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REISCHEL JOHANN LDST.JG. T.K.J.R. 1 1915-03-23 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISSMANN R. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROOCK RICHARD ERS. RES. 11 K. LANDW. INF. REGT. 76 1914-11-22 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1886-03-28 - -
RUZYKI DEMETER INF. I.R. 80 1915-02-25 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ROSENBLATT LEON LST. INF. I.R. 30 1915-04-04 - Zakliczyn I (nr 293) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLPH EWALD - - 1918 - Jelenia Góra-Czarne miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - vermisst
RYMARCZYK FR. - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
RIDDLER OTTO MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADULESCU MARIN GEM./RUM. I.R.1 1917-03-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RUMPLER EGIDIUS E.R.SCH. SCH.R. 3 1915-01-05 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROKOSZ STANISŁAW LEG. POLN.LEG.I.R. 1914-09-23 - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RINTZ JÓZEF - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - -
ROD ANTON DRAG. K.U.K.D.R.6 1914-12-12 - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROTHER MAX - - 1918-12-23 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RUBE WILLH. - - 1915-05-11 - Zielona Góra (Jędrzychów) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
ROENSPIES ALBERT - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RACKWITZ FRITZ - - 1918-03-01 - Rudawica wieś, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
ROSSATO GILIO SOLD. 176.FANT. 1918-03-31 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-03-28 - -
ROJEK ADALBERT ZGSF. I. R. 57 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
REFCZUK WASILI RUSS. - 1914-10-17 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
REITER BALTHASAR ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTSTEIG HERMANN - - - - Żagań III miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RISCHENKOW IWAN - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889 - -
RUPERECHT B. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RECKFUß - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROBESOIER ANGELUS SCH. K.K.L.SCH.R. 3 1915-01-03 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ROZDOL ADAM ???? - - - - Zakliczyn II (nr 294) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICHS... PAUL - - 1915-06-09 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RUCHO MAX MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROCCO GIUSEPPE SOLD. 90.FANT. 1918-09-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-09-10 - -
RADUTZ MATEI RUMÄN JNF.REGT.41 1917-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RUS HEINRICH RES.FLDW. I.R. 18 1914-12-11 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REBITZER JOSEF RES. INF. K.U.K. I.R. 35 1914-12-13 - Miechowice Małe (nr 254) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROMANIK STANISŁAW - - 1918-11-01 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
ROKYTA VIKTOR HAUPTMANN K.U.K. INFT. REGT. 100 1914-09-14 - Ratoszyn Pierwszy wieś, gm. Chodel, pow. opolski lubelskie 1871 - -
ROSKNER KURT - I.R. 74 1918-10-20 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1898-02-11 - -
RADIKOWSKI EMIL KRFRW. - 1915-08-23 - Pomorska wieś wieś, gm. Milejewo, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
REUNER GUSTAV - - 1916-09-01 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
ROMANIUK BASYL JG. F.J.B.30 1915-02-(11-20) - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSSI FRANCESCO SOLD. 8.ALP. 1918-02-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892- - -
ROMPAŁA VALENTIN INF. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RESCH FRIEDRICH - - 1915-07-14 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADU PETRE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RIGHI ENZO JG. T.K.J.R. 1 1915-03-08 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REMCEL FRITZ - - - - Mściszów wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROSNIEW JAN - 270 p.p. 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889-05-12 - -
RUFTER BERNHARD - - 1917 - Rząśnik wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
REINKE - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROMANOW SPIRIDON UNT.OFFZ. RUSS.I.R. 125 1915-02-02 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RICHTER RUDOLF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-01-02 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
REHSE HEINRICH MUSKETIER R.I.R. 208 / 8K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
REPÁK JÁNOS HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROMANELLI GIOVANNI SOLD. 31.FANT. 1918-06-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-10-09 - -
RAGOSCHIN PETER GEM/RUMUNIA I.R.14 1918-06-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RASZCZUK JOHANN E.R.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RABE KURT - - 1915-05-05 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RITTNAUER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 8 1915-05-11 - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUSCH FERD. - I.R. 49 1915-11-09 - Zwierzynek wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
RIEDEL FRANZ - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RICHTSTEIG PAUL LANDSTURMMANN 12 KOMP. INF. REG. 336 1918-06-08 - Leśniów Wielki wieś, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RYŻ BRONISŁAW SZER. V BAON L.P. 1915-07-16 OKOLICE URZĘDOWA Urzędów wieś, gm. Urzędów, pow. kraśnicki lubelskie - - -
RISTER ERNST - - 1918-12-18 D[eutsch] Ręszów wieś, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie - - -
RAMBERG HERMANN MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT. 217 1914-12-26 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSSO GIOVANNI SOLD. 7.ART.F 1918-07-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-05-17 - -
ROSENBAUM SALOMON ZGSF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISOWICZ SIMON - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADU SCARLAT RUMUNIA INF. REGT. 59 1917-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RODEK JOSEF INF. I.R. 18 1914-12-11 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTHER VALENTIN FUSL. - 1916-10-09 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ROSZKOW JAKUB SZER. 218 p.p. 1918-03-10 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1897 - -
RICHTER KARL - - 1914 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RUDEBECK - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RUPPRECHUT JOHANN INF. K.U.K.I.R. 99 1915-05-12 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSSARO BASILIO JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-02-08 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
RETSCHELA NICOLAUS LDSTRM. REKR. R.I.R. 46 / 1K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RÖSLER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RASSEK WILHELM - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ROMANNI GIUSEPPE SOLD. 89.FANT. 1918-08-01 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-05-13 - -
REPLEWICZ JOHANN LDST. INF. I. R. 20 1915-03-18 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAGOTSCHOU IWAN GEM./RUSS. I.R.305 1916-07-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
REINSPERGER JOHANN LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAULA OTTO - - 1914-09-01 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RÖSNER FRANZ - - 1917 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RÜLLER ROBERT - - - - Kierżno wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RECK J - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
ROSZIPAILA MICHAEL CIV. KUTSCH. - 1915-01-16 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ROSE HEINRICH RESERVIST - - - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1891 - -
RAAB NORBERT JG. K.U.K.F.J.B. 1 1915-02-(6-11) - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RULTO ANTONIO SOLD. 214.FANT. 1918-01-29 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889- - -
ROTTER ROBERT E.R.INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEDEL I - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASCHKOW ANDREJ GEM./RUSS. I.R.160 1918-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
RISZAK PETER INF. IR 98 - - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDNICKI WIKTOR - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RATAJCZAK PI. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
RULE KARL - - 1918-04-22 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RINO?L JOSEF MUSK. 5. KOMP. IR 59 1914-08-28 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RISSEL JOHANN - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
REINANN AUG. - - 1917-07-22 - Bartąg wieś, gm. Stawiguda, pow. olsztyński (niem. nazwa Groß Bertung) warmińsko-mazurskie - - -
RONGE ALFONS SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ROGOWSKI JULIUS - - - - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
RYBORZ IGNAZ - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - VERMISST
RICHTCHOFEN Fhr. von OSWALD RITTERMEISTER 2 GARDE ULANEN R.G.T. 1915-05-03 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RECCHIA LORETO GEM/WŁOCHY 1.GROSS.ARTL. 1919-01-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ROJEK JOSEF FLDW. I.R. 57 1915-03-18 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RIESCHMILLER RUDOLF GRENADIER 1.G.GR.R.6K. 1915-08-03 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
REINERS HERMANN - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
ROTHER REINHOLD - - 1917-10-03 - Wasiłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RIESENFELD ERICH - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
ROHR FRANZ - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
REINECKE - OBERJÄG. GARDE RESERVE SCHUETZ. BATL. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
RASKA JOSEF JNF. K.U.K. J.R. 54 1914-12-16 - Niegowonice wieś, gm. Łazy, pow. zawierciański śląskie - - -
ROSZOGS RUDOLF - K.UNG.L.I.R. 11 (M.KIR.11.HONV. GYAL.EZR.) - - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLPH B. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASOL CONSTANTIN RUMUNIA ZIV.GEF. 1918-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RADIĆ MARKO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Pętna (nr 63) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REHBEN ALB. WERHMANN ERS.RES.JNF.RGT. 21 1915-01-03 - Lipno I wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
RENNER JOSEF INFANTERIST SCH.B. 10 1914-10-26 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
ROHNER FRANZ - - 1918-06-09 LATTAUBE-FRANKR. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RÖHRS FRIEDRICH EINJ.FRW. 3. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
ROSENBAUM JOSEF - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RADSCHAF KARL - - 1914-12-24 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ROSENBER von ALFRED SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - obersekundaner
RADEMACHER ERWIN - - - - Białogóra wieś, gm. Krokowa, pow. pucki pomorskie - - obelisk
ROGULLA FRANZ - - 1916-04-09 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
RYBARZ FRANCISZEK - - - - Roszków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
ROTHMEIER JOSEF INF. I.R. 35 1015-05 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REDIN IWAN GEFR./RUSS. I.R.3 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RÖSCHEL HERM. - - 1915-05-10 - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RETRAJSKI PETER SCH. - - - Małastów II (nr 66) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEGER WILHELM - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RENNER JOHANNES - - 1917-06-14 A.B. WINTERBERGE Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RING ARTH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
R?EL von ?RT - HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1914-11-23 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
RÖMMER OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RICHTER - K.FRW. 2 GARDE RES. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
RADU GEORGE ŻOŁNIERZ ARMII RUMUŃSKIEJ 48 P.P. 1917-03-03 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RIEBOLD SIEGFRIED - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLPH W. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASUMOW DANIEL GEM/ROSJA I.R.111 1918-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RAHN ERNST RES. P.R.I.R. 270 1915-05-04 - Pogorzyna (nr 103) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYSKOWSKI BERNH. MUSK. JNF.RGT. 150 1915-02-10 - Lipno I wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
RUPPACH KARL MUSK. 1. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RIEBOW ? OFFZ.STELLV. PREUSS.RES.INF.RGT.2?0 1914-12-?? - Łąkta Górna (nr 304) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RAUSCH EMIL - - 1916-04-06 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
RAUTENBERG GUSTAV - - 1918-05-06 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RÜCKER FRANZ SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
REETZ WILHELM RESERVIST - 1914-11-15 - Cecenowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie - - obelisk
REMIORZ LUDWIG - - ]1918-10-06 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RADLOWACSKI VELEMIR - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-20 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICHERT KARL UNTOFFZ/ROSJA SCHÜTZ.REGT.? KP 1917-08-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RADISCH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RU??D?? OSKAR - - - - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RENGERS GUSTAV MUSK. PIR 58 1915-05-03 - Męcina Wielka (nr 81) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTHER ERNST - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
ROTH RICHARD - - 1914-10-15 BEI MEZOHOW Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RÖCKERT - MUSK. 6.I.R.152 1914 - Gardyny wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
ROGALLA V[ON] BIEBERSTEIN JOACHIM LEUTNANT DER RESERVE HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-05-06 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
RADZIWILL JULIUS - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RIEDEL - KAN. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
REREPSCHUTZ DANIEL ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 165 P.P. 1918-08-06 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ROMMLER EMIL - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEDIGER HEINR. - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - VERM.
RATOIU OPREA RUMÄN JNF.REGT.59 1917-02-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RICHTER ANTON LDST.INF. IR 28 1915-03-16 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RABYSZEW JAN I.R. 161 - 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RAJEK MICHAEL WEHRMANN J.R.46. 4.KOMP. 1915-07-29 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RADER EMIL MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RAKOCZY THEODOR JG. F.J.B. 33 1917-12-29 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RUDOWICZ - GREN - 1914-08-30 - Muszaki wieś, gm. Janowo, pow. nidzicki warmińsko-mazurskie - - -
REICH ARTH. VZFW. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05 - Rotunda i nagrobek
ROCH JOHANNES - - 1917-09-01 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RESPONDEK JOHANN - - 1914-09-09 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
REYMANN RICHARD LDST. K.U.K.I.R.18 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAUPACH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RANOSCHU GEORGE GEM./RUM. I.R.24 1917-01-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROSINKE GUSTAV MUSK. PIR 58 1915-05-03 - Męcina Wielka (nr 81) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTHKEGEL ALFRED - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RŰHN WERNER - - 1916-09-28 IN FRANKREICH Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RONDE - GEFR. - 1914-11-10 - Kalnik wieś, gm. Morąg, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RÖSKE WILHELM EH. MATROSE VERS. AMT STOLP 1920-08-03 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1895-12-18 - lapidarium
RAUH OSCAR - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RÖSSLER - GEFR. 1 GARD. RES. FELDARTL. RGT. 1915 - Drobin miasto, gm. Drobin, pow. płocki mazowieckie - - -
ROMAN WLADISLAUS INF. K.U.K.I.R. 85 1914-10-09 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUCKERT PAUL - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RAUDMANN PAUL - LITOWSKI G.R.1.KP. 1917-06-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RADINGER J. KARL RES. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROMANOW MICHAL INFANT. ISBORSKI I.R. 1915-02-19 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ROSER HERMAN KRIEGSFRW. J.R.92. 1.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
ROLL STANISŁAW ZBIGNIEW LEG. POLN. LEG. I BRIG. 1915-03-02 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
REICH SIEGFR. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RUSAT ARNOLD - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RÖDLER ALFRED - - 1915-08-30 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ROTHER ERNST - - 1914-11-19 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ROMANIUK STEFAN INF. K.U.K.I.R.80 1915-05-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REMICH E. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RANTESCH TUDOR GEM./RUM. I.R.45 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RIEMARSCH WENZEL SCH. SCH.R. 10 1914-11-21 - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADZIWON WITALIS PODPORUCZNIK - 1918-??-?? - Stryj Ukraina, obwód lwowski Pogranicze - - -
RABE KARL GREN. - 1914-12-14 - Marzęcin wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RAFALSKI AUG. RES. 9. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RUHNAU GEORG HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1914-12-05 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
REIMERS FRIEDRICH - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
ROHTOHL LORENZ MUSTETIER RES. INF. REGT. 264 1. KOMP. 1915-02-12 - Bajtkowo I wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - mogiła 7
REITER MARTIN INF. K.U.K.I.R. 36 1915-05-12 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RABUSKE HERB. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ROSINA K. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RAZA LOGIN GEM./RUSS. I.R.134 1917-12-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
REICHERT FRITZ LTN. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RYBAKOW MAKARY INFANT. I.R. 179 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RYBICKI WŁADYSŁAW - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
RUSE?IN KARL - - - - Branice II wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
REUSS WALT. GEFR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-04-29 - nagrobek
RUCH OTTO OB[ER] MATR[OSE] I. MATR[OSEN] REG[IMEN]T 1914-08-16 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
RUSCH GERHARD UTFF. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROTHER FRANZ - - 1917-09-04 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ROCZNIK WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ROTAR GYÖRGY - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHLER H. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RAPEANU COSTACHE GEM/RUMUNIA I. R. 59 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUDECH WASYLI INF. - - - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADZIKOWSKI STANISŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RATAJCZAK AN. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1899 - -
RIEMENZ JOSEF - - 1916-08-07 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RICHTER ADOLF MUSK. 8. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RICHERT JOHANNES - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RENNOCH JOS. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - oberprimaner
RITZKA AUGUST - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RADKE HANS GREN. AUGUSTA GARDE.GREN.RGT.4 1915-05-09 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REASANOW JMILIAN RUSS. INF.REGT.243.5.KP. 1915-06-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RINDER HERMANN INF. I.R. 100 1915-02-17 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
REMMEL JOSEF FUSILIER M.G.2G.GR.R. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RAUSCH FRITZ - - 1915 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RUDOLF JOH. - - 1917-04-30 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
RIESENFELD ADOLF - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RAHM KARL - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROTSCH MAX - - 1915-06-22 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ROTKEGEL WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RACH PETER GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RZYTKI MARCELIUS - - 1916 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RENIK JULIUS GEM/ROSJA I. R. 313 1917-12-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RAMŠAK MATTHAUS LDST.INF. I.R. 87 1915.03.03 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROTHE KARL UT. OFFZ. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
REECK C. - - 1917-08-13 - Żabin wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
RITTER RICHARD - - 1917-07-08 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
REICH GUSTAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RADDATZ OSKAR LANDST[URMMANN] - 1917-04-15 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
RÖHE FRIEDRICH WEHRM. P.R.I.R. 218 1914-12-05 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RIETZ JOS. - - - - Grzęda wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - - -
ROSENTHAL HERMAN FELDW. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RA... - - - 1914-10-21? - Jemielnica wieś, gm. Jemielnica, pow. strzelecki opolskie - - -
RABUS JAN - - 1915-03-10 - Piekary Śląskie miasto, gm. Piekary Śląskie, pow. m. Piekary Śląskie śląskie - - -
RÉTI FERENZ GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 22 (M. KIR. 22 HONV. GYAL.EZR.) gru-14 - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RILOW KARP GEM./RUSS. I.R.303 1915-08-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RYCHNOWSKI JOHANN INF. I.R. 28 1915-03-23 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RETZLAFF PAUL WEHRM. - 1918-03-29 - Danowo wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
REISNER - WEHRMANN PREUSS. LANDW. INF. REGT. 76 1915-02-20 - Białaszewo II wieś, gm. Grajewo, pow. grajewski podlaskie - - -
RATSCHENKO TIRIS - - 1918-12-12 - Niemcza miasto, gm. Niemcza, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RATKOWSKI W. MUSK. 8 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RADAU ERICH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RAMMOSSER FRITZ ULAN 4 ESK. ULAN. REGT. 8 1914-09-11 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RIEGER PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
ROCKLAGE AUGUST - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-07 - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROIL FRIEDRICH - - 1918-07-15 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RONCZKA A. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
ROMANOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESANOW MAXIM GEM./RUSS. I.R.335 1917-07-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RECH??? ??? - PREUSS.RES.IHF. RGT. 272 1915 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - J.Drogomir go nie wymienia
RUHNKE MAX MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUBBERT RUDOLF LTN. D. R. - 1915-05-22 OSTEN Stawno wieś. gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
ROTHENBURGER RICHARD - - 1916-10-13 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
REICHARDT GRG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RADÜGE OTTO KRAFTMTR. - 1918-11-05 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - VERM[ISST]
RAHMEYER GUSTAV - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
RIEMER A. GEFR. - 1917-11-22 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
ROSENTHAL RICH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RICHTER J. - - - - Morów wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RIEMEL KARL - - 1915-07-17 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
ROZENBERG MARTIN GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 23 (M. KIR. 23 HONV. GYAL.EZR.) - - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIPSAJEW MULACHME GEM./RUSS. I.R.190 1916-11-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
ROOSSEN WILHELM MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA - PRZENIESIONY Z CM. GORLICE II
RADZIEDA ADALBERT INF. I.R. 57 1915-03-25 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RASCH PAUL - - - - Wilczyce wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RICHARD FR. RES. 10 KOMP. - - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RADTKE WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REINECKE ANTON GEFR. 15 / LANDW. I. R. 84 1915-02-12 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
ROTHER KARL - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RÖSSING WILLI - 10.COMP. R.J.R.219 1914-12-07 - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RUHNAU FRANZ - - 1915-08-29 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RUDEK J. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
REITER JOHANN KORPORAL I.R. 59 1915-05-07 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESTCHE STEFAN GEM./RUM. I.R.59 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ŘEPA KARL LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-01-12 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RESCH??AR? - - - 1914-01-09 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
RÖHL OTTO - - 1915-04-02 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1885-12-01 - -
REIHER WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RANDT FRIEDRICH SCHÜTZE - 1917-06-07 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
REDECKER AUGUST - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - krzyż na postumencie betonowym
RATHMANN HEINRICH - - 1916-04-15 - Lądek Zdrój III miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1866-01-04 - -
RINGSMUTH JOSEF RES.ZUGSF.  K.U.K.J.B.10. 3K 1915-03-13 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
RUSS MAX - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - rotunda
ROBENEK ANTON - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RUML JOSEF SCH. K.K.SCH.R. 12 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RISILOW GRIGORI RUSS. INF.REGT.53.15.KP. 1915-10-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REBENSTOCK VON KONSTANTIN - - - - Zimna Wódka wieś, gm. Ujazd, pow. strzelecki opolskie - - -
ROTHER PAUL MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
REINDERS WILHELM MUSK.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAHL PAUL - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RIECK FRITZ LEUTNANT 11 K. INF. REG. 14 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RAMMINGER AUG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RETH???E H. MUSK. 3 / LANDW. I. R. ? ????-??-?? - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
ROLF KARL UTFR PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - Obelisk z imienną tablicą zbiorczą
RUDOF KUR ERS. RES.  L.J.R.133,11K.  1915-05-22 - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
RUDEK J. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
RÖHRICHT KONRAD JAGER T.K.J.R. 2 1915-05-06 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSEN HUGO - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
REZEANU PARDELE GEM./RUM. I.R.59 1917-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RESLER FRANZ SCH. SCH.R. 30 1915-05-01 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RADÜGE ALB[ERT] - - 1916-06-04 - Stara Studnica wieś, gm. Kalisz Pomorski, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
REIN FRIEDRICH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RAASCH HERMANN - - 1915-08-13 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ROBKE WILHELM - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
RAUDISCH HEINRICH - - 1918-03-21 - Opawa wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
RATHSKE HERMANN - - - - Wicko wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - tablica pamiątkowa
RADZEWIIL FR. - - - - Pozezdrze II wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
REHBERG GUSTAV - - 1915-11-13 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ROBENEK PAUL - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
REIM HEINRICH JG. K.U.K.F.J.B. 12 1914-12-(18-24) - Kowalowy (nr 168) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REISCH FRZ. - - 1917 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
REIN JAN RUSS. MORSEI.DIV.20. 1917-04-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RURANSKY PETER WEHRM. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
REZIG ANDREAS PION. R.P.K. 85 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAATZ WILHELM MUSK. - 1917-06-03 - Nawino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
REICHTTER HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RIWOLL JUL. MUSKETIER 11 K. INF. REG. 14 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RANOWSKI XAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RISTER JULIUS LDSTRM. 1 / I. R. 380 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
REINTJES HEINRICH RES. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RATZLAFF WILLHELM RES. 12. KOMP. INF. REGT. 54 1914-11-01 - Dubeninki I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RAICH JOHANN JG.ÖST. KR. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENBAUM WALTER ASS.-ARZT.DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RATAJCZAK WAWRZYN - - 1916-08-11 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RODZI??KI PIOTR ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 14 POL.P.P. 1918-09-04 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RIAPTZEW ALEX UTFFZ/ROSJA I.R.11 1917-08-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RIEDTMAIER JOSEF INF. I.R. 3 1915-03-22 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROCHETTE ANDRE - 4E REGIMENT D'INFANTERIE 1918-??-?? - Inowrocław I miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
REISENAUER FRITZ - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RAMLOW PAUL - - 1914-11-11 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - VERMISST
RISCHER ALOIS - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
REIMANN KARL - - - - Pozezdrze II wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RAHL ALFRED - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
REINHOLZ JULIUS MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RESCHKE KURT - - 1914-10-31 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RACHBAUER AUGUST SCH K.SCH.R.II 1914-12-30 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER FRZ. - - 1915 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
REMEUTSCHUS ANTON GEM/ROSJA I.R.793 1918-12-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RYSCHAN WENZEL RES.ZGSF. SCH.R. 30 1914-12-12 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RICK RICHARD MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAATZ HERMANN GREN. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
RIEDEL HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RUNGE MAX ERS. RESERVIST 4 K. INF. REG. 49 1914-12-03 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RAUTENSTEIN GOTTFR - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RÖNNFELD CRISTIAN WEHRM. 2 / LANDW. I. R. 84 1914-12-30 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
REYPA JOHANN KR.FR. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RUKOWSKI JOZEF KAN.  SCH.H.DIV.1,II  1915-03-26 - Działoszyce miasto, gm. Działoszyce, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
REITER HEINRICH JG. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENSTOCK FRITZ VIZEWACHTMSTR.DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RIEGER - - - - - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
ROSCA KONSTANTY ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 1 P.P. 1917-08-20 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RICCHEA JON GEM./RUM. I.R.47 1917-01-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RÖHRICH MICHAEL GFT. LDST.B. 20 (L.B.K-o 9) 1915-02-09 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RATAJCZAK ANTONI SZEREG. - 1920-08-18 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
RICHTER HERM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROWE WALTER - - 1915-09-22 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - GEST
ROSEK FRANZ - - 1915-07-02 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
RUX FRIEDRICH FÜSILIER 9 K GREN GER 6 1914-11-24 - Aleksandrów Łódzki miasto, gm. Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski łódzkie - - -
RICKERTS THEODOR GEFR. 12 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1891-09-11 - -
RANDAUSCH PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RITTERSHAUS ERWIN MUSK. P.R.I.R.220