Nazwisk w bazie na literę R: 2976

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
REFLE JOSEF ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAATZ ERICH - - 1916-05-24 - Drawsko Pomorskie miasto, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - obelisk
RUSIN FRANCISZEK - - 1920 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
RIDDLER OTTO MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSSDEUTSCHER (?) - - 4/R.I.R. 226 - - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RATKOWSKI W. MUSK. 8 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RICHTHOFEN von EBERHARD FRH. - - 1918 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RUPPRECHT MAX - - 1917-11-29 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICHLING JOSEF - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RYSZAWY ANTONI SZER. 1 P.P.POL.LEG. 1915-07-15 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RUSSIN JOHANN - - 1915 - Żernica wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - - -
RAMER K. GRENN. ? ? - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
ROKOSZ STANISŁAW LEG. POLN.LEG.I.R. 1914-09-23 - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSKOSCH VALENTIN - - - - Pisarzowice (opolskie) wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ROTSCHIN ALEXEI GEM./RUSS. I.R.327 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROTTMANN [HEINRICH] ALFRED INF. BAYERISCHES RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMBERG FRITZ KAN. - 1917-09-11 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1897-10-31 - -
RIEDL JOHAN - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
ROHLOFF ERICH - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROJEK ADALBERT ZGSF. I. R. 57 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSSEL W.G. 305689 PRIVATE ???????? BN.LOND.RGT. 1918-04-30 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RISSMANN FRITZ - - 1917 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
Ru? JOSEPH - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RETZLAFF HERM[ANN] RES[ERVIST] - 1915-01-18 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ROTHAUG JOHANN KAN. - 1918-08-14 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - FROHENAU / WRONOWY
RUGINA JON GEM./RUM. I.R.58 1917-03-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROBESOIER ANGELUS SCH. K.K.L.SCH.R. 3 1915-01-03 - Czchów (nr 297) miasto, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
RHODE EWALD - - 1915-05-02 - Drawsko Pomorskie miasto, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - obelisk
REICH MAX PIONIER EISENB.RGT. 4 ERS.BTL, 4KP 1916-08-10 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RUCHO MAX MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEDLER FRANZ INF. LDST.B. 160 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAUDIES OTTO LDSTM. 1 KOMP. LDST. INF. BATL. KONIGSBERG 1914-12-04 - Szymonka III wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RICHARD FR. RES. 10 KOMP. - - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RIENIHOFEN EGBERT Frh.v - - 1914-08-29 - Goczałków Górny wieś, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RACHWAŁ WAWRZYNIEC SANITARIUSZ 4 PP 4 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - KLERYK
RUTSCH ERNST - - 1916 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RAKOCZY JOHANN - - 1918-07-17 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAUFEISEN WILH. RESERVIST 7 K. GARD. FÜS. R. 1914-12-19 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 1
REBITZER JOSEF RES. INF. K.U.K. I.R. 35 1914-12-13 - Miechowice Małe (nr 254) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEMANN HEINZ - - 1916-09-16 - Psary (dolnośl) wieś, gm. Wisznia Mała, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
ROZOROW ALEKSEI GEM/ROSJA I. R. 336 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUMPEL FERDINAND ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMANISZYN PETER - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
RÜFFER HEINRICH - - 1914 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROMPAŁA VALENTIN INF. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖNSCH ANTON - - 1916-06-04 - Krzewina wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - VERM.
RAUTENBERG PAUL GEFR. 2.KOMP.GREN.RGT.4. 1915-02-12 - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie 1889 - -
RISSMANN R. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROMATSCHENKO ATAMASI RUSS - 1918-10-22 - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ROSENAU RICHARD FUS. 9 K.5 G.R.Z.F 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
ROMANOW SPIRIDON UNT.OFFZ. RUSS.I.R. 125 1915-02-02 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RICHTARSKY FELIX - - - - Żyrowa I wieś, gm. Zdzieszowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
RENNHARK ALBERT MATR. SMS BLÜCHER 1915-01-24 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1892-09-25 - obelisk
RÖHNISCH WALD. SANIT-UNTEROFFIZIER LDW.INF.RGT 6, 8KP 1915-05-05 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROSCHU GEORGE RUMÄN INF.REGT.76.3.KP. 1916-12-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REPÁK JÁNOS HONV. K.UNG.L.I.R. 16 M. KIR. 16. HONV. GYAL.EZR 1915-03-18 - Zborowice II (nr 136) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAIHING OTTO RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-01 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIECK FRITZ LEUTNANT 11 K. INF. REG. 14 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ROSBISALLE JOHANN - - 1915-1?-14 - Jelcz Laskowice I miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
ROLIŃSKI JANUSZ CHORĄŻY 4 PP 3 KOMP 1915-08-02 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - POŚMIERTNIE ODZNACZONY ORDEREM VM V KL
RUBE WILLH. - - 1915-05-11 - Zielona Góra (Jędrzychów) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RIEDL ALBERT KANONIER 7 MUN. K. XX A.K. 1914-11-30 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RZONSA FRANZ - - 1915-02-02 - Kórnica Kolonia wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
RITTNAUER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 8 1915-05-11 - Narożniki (nr 244) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RATZEL HERMANN - - 1918-10-27 - Dziuplina I wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
RUTSCHER JOSEF INF. BAYR.R.I.R. 1/20 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
RSCHANIKOW WASSILI GEM/ROSJA I.R.105 1917-09-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RADOMSKI ROMAN RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAUHUT ? KARL - - 1918-05-22 - Sarbinowo wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - -
ROSENBAUM SALOMON ZGSF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-29 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RATHSKE HERMANN - - - - Wicko wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie - - tablica pamiątkowa
RUPERECHT B. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RITSCHKE KARL - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
ROTHER EMANUEL - - 1917-05-10 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
RIEGER ANTONI WACHM. P.UŁ.POL.LEG. 1917-03-08 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RUNGE ALBERT FUS. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
RUPPRECHUT JOHANN INF. K.U.K.I.R. 99 1915-05-12 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REIMANN PETER - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROSENBERG JON GEM/RUMUNIA JA.R.5 1918-10-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RATH ANTON LDST.JG. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHLING JOSEF - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RYDEL J. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RIWOLL JUL. MUSKETIER 11 K. INF. REG. 14 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RAUPACH PAUL - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
REPLEWICZ JOHANN LDST. INF. I. R. 20 1915-03-18 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAINS A.J. 27561 PRIVATE WILTSHIRE REGIMENT 1918-11-01 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
ROSKNER KURT - I.R. 74 1918-10-20 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1898-02-11 - -
RÖMER JOHANN RESERVIST 1 K. INF. REG. 59 1914-11-26 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 3
ROTHKEGEL JOHANN - - - - Leśnik wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RYBAK GEORG JNFANTERIST K.U.K.J.R.90/15 1916-05-07 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
RUCHKIN IWAN GEM./RUSS. I.R.321 1918-02-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ROSZIPAILA MICHAEL CIV. KUTSCH. - 1915-01-16 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RAJNZAN JOHANN INF. I.R. 28 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISCH AUGUST WACHTMEISTER - 1917-09-19 - Tychówko wieś, gm. Połczyn Zdrój, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - inne
RAMZA TOMASZ - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
ROTTER ROBERT E.R.INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
REISNER KARL - - 1915-05-01 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1888-05-27 - -
RUFTER BERNHARD - - 1917 - Rząśnik wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RUSSEL HEINRICH - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
RYMA LORENZ - - 1918-04-09 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RODASC MILIVOJ Dr P.R.PODPOR. 31 P.STRZ.B.ARM.AUST. 1914-09-23 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RAJEK JÓZEF - - 1916-07-16 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1890-03-04 - -
RETZ JULJUS - - 1915-08-06 - Świerze Górne wieś, gm. Kozienice, pow. kozienicki mazowieckie - - -
REINSTADLER GOTTFRIED JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 - - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESSEL JOSEF - - 1917 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROSU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.47 1917-05-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RENNECKER AUGUST OFFZ. STELLV. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RYTKO A. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RUNGE MAX ERS. RESERVIST 4 K. INF. REG. 49 1914-12-03 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RAUSCH WILHELM - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RFANCISZEK GEORG KPL. I. R. 3 - - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
REEVES A. 210468 GUNNER ROYAL FIELD ARTILLERY 1918-05-21 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RICHTSTEIG PAUL LANDSTURMMANN 12 KOMP. INF. REG. 336 1918-06-08 - Leśniów Wielki wieś, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-24 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
REICHOW GUSTAV LANDW. - 1915-05-04 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
REHBEIN WILLI - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
RÓZICKA FRANS AUSTRIA - 1915-08-29 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
RUDAKOW PETR GEM/ROSJA A.R.53 1918-06-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUDER ALOIS JG. T.K.J.R. 4 1915-02-27 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RANKER JOSEF INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÄHSE GUSTAV - - 1917-09-10 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
RAJBA ANDRZEJ SZER. - - - Czechowice-Dziedzice III miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
RAABKE KARL KR.FR. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENTHAL EUGEN - - 1916-11-12 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1895-07-12 - -
RUX FRIEDRICH FÜSILIER 9 K GREN GER 6 1914-11-24 - Aleksandrów Łódzki miasto, gm. Aleksandrów Łódzki, pow. zgierski łódzkie - - -
RICHTER KARL - - 1914 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
REINELT GUSTAV - - 1918-07-18 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RZITKY JOHANN - - 1915-08-14 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
ROZUMEK JAN SZER. 13 P.P. 1916-05-07 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RUDOLL WOLFGANG MUSKETIER - 1919-03-29 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
RAUSCH FRIEDRICH HAUPTM. 5 BATT. WESTPR. FUSS. ART. RI 1914-10-18 - Zalesie Dolne wieś, gm. Piaseczno, pow. piaseczyński, ul. Partyzantów mazowieckie 1897-04-28 - -
REUVERS ANTON GFT. PREUSS.RES.I.R.8/220 1915-05-05 - Głów (nr 209) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RISCH THEODOR - - 1915 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROTARU ALEXANDER GEM./RUM. I.R.67 1917-03-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RHEINHARDT PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADI JULIUS ERS. RES. K.U.K. I.R. 44 1914-12-23 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
RZEGOCKI S. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
REICHSTEIN FRITZ - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RIECHERT GEORG MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RENTE H.R LIEUTENANT - - - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RÜLLER ROBERT - - - - Kierżno wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROTHMANN MAX - - 1918-09-18 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
RADTKE J. WEHRM. 2. / RES. INF. REGT. 34 1914-10-22 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
RODENHAGEN FRANZ G[E]FR[EITER] - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
RACHUJ JULIUS SERGT. - 1918-06-05 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - NEUBERLIN / BERLINEK
RUDATSCHENKO KLARION UTFFZ/ROSJA I.R.284 1917-10-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
RURAK DIONISI FAHNR.KAN. T.K.R. 11 2 B. 1914-11-23 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RÄTTICH FRIEDRICH ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINHARDT WILHELM - - 1914-08-11 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
RYŚ JÓZEF SZER. - - - Czechowice-Dziedzice III miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
RATAJZAK STEFAN PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROLKE WILH. RES. - 1915-02-20 - Jugowa miasto, gm. Dobromierz, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RANK ERNST MUSKETIER 4 K. INF. REG. 96 1914-11-19 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RICHTHOFEN von GOTTFRIED FRH. - - 1915 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RTAK ADOLF - - 1916-06-16 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RZITKY PETER - - 1914-09-07 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RUTKOWSKI BOLESŁAW KAPITAN 3.P.P.POL.LEG. 1916-07-25 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RUDOLFF FRIEDRICH MUSKETIER 8 KOMP. 1 OBERELS INF. REGT. NR 167 1914-11-22 - Łódź-Rogi część miasta Łódź, ul. Strykowska łódzkie - - -
RADMACHER JOHANN ZGSF. K.K.SCH.R. 16 1915-05-(03-05) - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUDEK THOMAS - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROTARU TUDOR GEM./RUM. I.R.59 1917-12-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROHR HUBERT KR.FR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER JOHANN KAN. - 1917-04-21 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1895-09-14 - -
RAJCHERT RYSZARD - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
RICHTER THEODOR - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROGOZIŃSKI GEORG GFT. R.P.K. 85 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROBBINS A.G. 43384 PRIVATE BEDSFORDSHIRE REGIMENT 1918-10-18 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RACKWITZ EMIL - - 1916 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROTHER JOHANN - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAHN FRIEDRICH KAN[ONIER] - 1914-10-22 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
REITER FRITZ GRENAD. - 1915-02-02 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - FROHENAU / WRONOWY
RUDKOWSKY JOSEF GEM./RUSS. I.R.100 1917-10-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RUZYKI DEMETER INF. I.R. 80 1915-02-25 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RUDOL TOMASZ - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
ROMMLER EMIL - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDZIK JOHANN - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ROHNER FRANZ - - 1918-06-09 LATTAUBE-FRANKR. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RACK FRANZ - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - GUT ZELLIN
RAAB JOSEF - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ROBASZEWSKI EMIL C.K. KAPITAN 45 P.P. 1914-10-18 - Nisko-Barce część miasta Nisko, gm. Nisko, pow. niżański podkarpackie - - -
ROGOWEZKY LEONARD SOLDAT 3.KOMP.34.RUSS.JNF.RTG. 1917-08-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1889 - -
RUSZ THEOD. JNFANTERIST 4 K. K.U.K. J.R. 51 1915-03-19 - Tomaszów Maz. II miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
ROESCH JOSEF MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYBAK WOJCIECH - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUSOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.202 1917-08-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
ROTHER FRITZ SERGT. PREUSS. INF. RGT. 58 1915 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATAJCZAK BOLESŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RADTKE FRANZ PIONIER PION.BATL. 12 RES. K 1915-01-09 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RACINELLI GIUSEPPE GEM/WŁOCHY M.G.K 1258 1919-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
REYMANN RICHARD LDST. K.U.K.I.R.18 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEBE EMIL RES. - 1914-10-06 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - - VERMISST
RENNER JOHANNES - - 1917-06-14 A.B. WINTERBERGE Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ROSENAU ARTUR RET - 1917-07-22 - Parzeńsko wieś, gm. Nowogródek Pomorski, pow. myśliborski zachoniopomorskie - - -
ROBASZYŃSKI J. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
ROSS A. PTE. SCOT`S GUARDS 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RYSCHAKOW NIKOLAI GEM/ROSJA I. R. 228 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ROMAŃCEW DYMITRIJ ZGSF RUSS - - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADAMONDO CARLO SOLD. 7.ALP. 1918-01-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-09-12 - -
ROMAN WLADISLAUS INF. K.U.K.I.R. 85 1914-10-09 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIFFEBERG ARNOLD GEFR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUTZKI ALBERT - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RUPPERT MAX - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
RANCH FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ROECKMANN - LEUTNANT - - - Rogów-Józefów wieś, gm. Rogów, pow. brzeziński łódzkie 1891-08-25 - -
RAUSCH EMIL - - 1916-04-06 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
RÖTHIG OSWALD LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.102 1915-12-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-08-24 - -
ROSARIN JRONIN SZER. J. R. 2. 5 1915-03-28 - Tomaszów Maz. III miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
ROPERTS JOSEF WEHRM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGACKI FELIKS - - 1915-12-28 pod Michałowszczyzną koło Wadowic Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUSSINOW ALEXANDER GEM./RUSS. I.R.1 1916-09-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RUDOLF ERNEST ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDZKI STANISŁAW - - - - Dąbrowa Górnicza III miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
RADEA FLOREA GEM./RUM. I.R.45 1917-01-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROMANIUK STEFAN INF. K.U.K.I.R.80 1915-05-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTH RICHARD - - 1914-10-15 BEI MEZOHOW Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RADII HEINRICH GEFR. - 1916-07-06 - Wyszobór wieś, gm. Płoty, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
RAAKE KARL FELDWEBEL 2.KOMP.2.E.JNE.RGT.23 1916-10-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1867-09-12 - -
REISSINGER MICHAEL WEHRM. 3 KOMP.LDW.BRIG.ERS.BATL.48 1914-11-20 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
RAJNOCZI ISTVAN K.UNG.SOLD. - 1914-12-14 - Paleśnica II (nr 296) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAIOLA FRANCESCO SOLD. I.ART. 1918-02-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-10-04 - -
RUJAU JON GEM./RUM. I.R.18 1917-03-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
REITER MARTIN INF. K.U.K.I.R. 36 1915-05-12 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REISCHEL JOHANN LDST.JG. T.K.J.R. 1 1915-03-23 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REICHEH EDUARD - - 1915-11-03 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
ROWIŃSKI FELIKS PODPUŁKOWNIK ARMIA ROSYJSKA 1914-08-28 - Warszawa-Powązki II część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RAKOCZY THEODOR JG. F.J.B. 33 1917-12-29 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RUDOLF G KRIEGSFREIW. 3 K. J E. BT, R, J. R. 10 1914-11-22 - Zamość (Grabno) wieś, gm. Sędziejowice, pow. łaski łódzkie 1898 - -
ROESSLER JAN PODPORUCZNIK - - - Olkusz miasto, gm. Olkusz, pow. olkuski małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RUNKEL MAX UNT. OFFZ. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYDZYŃSKI STANISŁAW - - 1918-10-29 pod Amiens rejon Pikardia depart.Somma Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ROTHER LEOPOLD - - 1917-04-16 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RUSSKICH WASSILI GEM./RUSS. I.R.133 1917-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUMPLER EGIDIUS E.R.SCH. SCH.R. 3 1915-01-05 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUCKI PAWEŁ - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ROTAR GYÖRGY - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOMSKI AUGUST - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RŰHN WERNER - - 1916-09-28 IN FRANKREICH Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ROTTER MAX - - - - Kamieńczyk wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RORADA (PORADA?) MICHAEL - - 1916-06-24 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RADINJA JOSEF INF. IR 97 1914-12-23 - Jasło III (nr 24) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAUPRICH HERBERT UNTEROFFIZIER-VORSCHÜLER 2.K.UFFZ.VORSCH.BARTENSTEIN 1917-04-02 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1900-07-19 - -
RÖSCH PAUL ERS.RES 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
REITER ANTON K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
RADZIEJOWSKI Z - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUKIN JAKOW GEM/ROSJA I. R. 178 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
REITER BALTHASAR ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER EDUARD - - 1917-07-08 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RIECHERT EMIL LANDSTURMMANN 3 LDST.INF.ERS.BTL MOSBACH, 2KP 1918-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RADKE HANS GREN. AUGUSTA GARDE.GREN.RGT.4 1915-05-09 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTT ADAM LEGIONISTA 2 KOMP. III BAT. LP - - Żytkowice wieś, gm. Garbatka-Letnisko, pow. kozienicki mazowieckie - - -
ROLL STANISŁAW ZBIGNIEW LEG. POLN. LEG. I BRIG. 1915-03-02 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RYLEWICZ WOJCIECH - - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
RAU ANTONI - - 1915-10-23 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1891-06-09 - -
RABEDER LEOPOLD SAPP. SB 14 1914-09-26 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUSTEA GHEORGHE GEM./RUM. I.R.58. 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
REDEKER FRIEDRICH WEHRM. PREUSS. R.I.R. 219, komp. 9 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
RUS HEINRICH RES.FLDW. I.R. 18 1914-12-11 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDA EDUARD GARDIST - 1916-07-16 - Gliwice II miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - sarkofag
RACH PETER GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REKUS FRANZ - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIEDEL PAUL - - 1916-06-16 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RIESENBACH - LEGIONISTA POLSKI 3 BRYG. LEGIONÓW POLSKICH - - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1883-05-23 - pomnik
REICHE BRUNO LANDSTURMMANN 10.KOMP.RES.JNF.RGT.38 1916-11-06 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1877-10-13 - -
RUTZKI FRANZ MUSKETIER 1 KOMP. ERS. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
RIPPEL JOHANN K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-12-23 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
ROKOSOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUNJALA KASIMIR GEM/ROSJA I.R.110 1918-11-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RIGHI ENZO JG. T.K.J.R. 1 1915-03-08 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖCKER ROB.(ERT) - - 1915-08-29 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RUPPENTHAL RICH. - ERS.RES. I DW.FELDLAZ 18 DIV BREDOW 1915-07-18 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RICHTCHOFEN Fhr. von OSWALD RITTERMEISTER 2 GARDE ULANEN R.G.T. 1915-05-03 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUMPELT AUG WEHRM. INF. REGT. 33 1914-09-16 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RUSE?IN KARL - - - - Branice II wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
RÜCKERT PAUL GRENAD. - 1914-08-25 FRANKR. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
RALLA JOHANN - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
RÖDENBECK WILHELM UT.OFFZ. FAR 46 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHENBURG G. ERS. RESERVIST 2 K. INF. REG. 21 1914-12-02 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
RUSU TANASE GEM./RUM. I.R.59 1917-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROMAŃCZUK FIODOR INF. RUSS.I.R. 20 1915-03-29 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RASZCZUK JOHANN E.R.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAJS FRANCISZEK - - - - Hażlach I wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
ROSZOGS RUDOLF - K.UNG.L.I.R. 11 (M.KIR.11.HONV. GYAL.EZR.) - - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEGER FRANZ - - 1914 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIEMENZ JOSEF - - 1916-08-07 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RITTER HERMANN - - 1916-05-06 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
REDINGA ROMAN - - 1918-12-14 Gdańsk w lazarecie Kurzętnik wieś, gm. Kurzętnik, pow. nowomiejski warmińsko-mazurskie - - -
REIPERT GEORG LANDSTURMMANN 2.REKR.DEP.2.E.JNF.RGT.51 1916-02-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1884-10-18 - -
RÜBEL WILCHELM MUSKETIER J.R. 176/3K 1914-10-23 - Wolbórz wieś, gm. Wolbórz, pow. piotrkowski łódzkie - - -
REIMANCZIKOWSKI ANTON PREUSSISCHES FUSSART. BAT. POSENI. 1915-05-01 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUTKOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUSAKOWITSCH PAWEL GEM/ROSJA I. R. 309 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RODEK JOSEF INF. I.R. 18 1914-12-11 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RZEPKA JOS.(EF) - - 1916-09-28 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
REFS JOSEF - 3 LDST.INF.ERS.BTL. MOSBACH XIV/29, 4KP 1917-08-14 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROTHMEIER JOSEF INF. I.R. 35 1015-05 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLF JOH. - - 1917-04-30 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
RATTENLINGEN G. - - 1918 - Moskorzyn wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachoniopomorskie 1896 - -
RUSSIN PETER - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
REIMARUS KARL HPTM. KPGRZF 2 1915-05-06 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
R?R R?N? GEFR 4K R.I.R. 226 1915-05-20 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
RYBALOW IWAN GEFR./RUSS. I.R.144 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RACISZKOW ILIA INF. RUSS. 1915-05-04 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
REINSPERGER JOHANN LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDOL FRANCISZEK - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
RIEBOLD SIEGFRIED - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROESNER WILHELM - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RULE KARL - - 1918-04-22 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RUPPRECHT PAUL - - 1917-04-05 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ROJEK STANISŁAW SZER. - 1918-11-10 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RIEDL JOHANN KANONIER 4.BATL.2 ERS.ABT.FELDARTL.RGT.6 1917-07-31 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1883-12-27 - -
ROTH HUGO ERS. RESERVIST 1 K. JNF. REG. 321 1915-02-08 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
RICH NIKOLAUS LDSTM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROMANOCKO FEOD. RUSS. - 1917-02-23 - Wińsko II wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - - -
RUSCI JON GEM/RUMUNIA I.R.27 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROSENBERGER FRITZ VIZEFELDWEBEL PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMPAGE LUDWIG WEHRMANN L.J.R.46/6K 5679 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
RADOCZINSKI WLADISL. WEHRMANN 2 LDST.INF.BTL. ESSEN, 4KP 1917-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RADLOWACSKI VELEMIR - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-20 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTHER REINHOLD - - 1917-10-03 - Wasiłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RUTZ EWALD WEHRM. - 1914-11-23 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
RABIEGA STEFAN - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - - -
REEVES L. PTE/ 1ST/ 8TH BAT. KING'S LIVERPOOL REGIMENT 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RYBKA PROKOP GEM/ROSJA I.R.21 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
REPPER FRANZ KPL KUK IR 99 1915-05-02 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROZMITALSKI FRIEDRICH LDST.SCH. SCH.R. 17 1915-05-02 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖHRICHT KONRAD JAGER T.K.J.R. 2 1915-05-06 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIETZ JOS. - - - - Grzęda wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - - -
RANDZIO WALTER - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
ROTHENBURGER RICHARD - - 1916-10-13 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADOMITSCH STANKO GEM/SERBIA I.R.45 1918-01-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
RUFF EMIL - HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-03-34 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
RATH ANTON LDST. JAG. J.R. 49 1915-07-06 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
REISS PAUL - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RITTGARN KARL RES.GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUDY JOHANN INF. - 1914-12-31 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSSMANN MICHAEL JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RICHTER MAX - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
ROST RICHARD - - 1918-04-25 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RADIĆ MARKO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Pętna (nr 63) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDZIŃSKI STANISŁAW KAPITAN 9 PP 1914-08-25 - Frampol miasto, gm. Frampol, pow. biłgorajski lubelskie 1877-11-19 - -
RECCHIA ANGELO SOLD. 222.FANT. 1918-03-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890-06-09 - -
RADU LUCA GEM/RUMUNIA I. R. 76 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
REIM HEINRICH JG. K.U.K.F.J.B. 12 1914-12-(18-24) - Kowalowy (nr 168) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROIL FRIEDRICH - - 1918-07-15 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RAMZOW PAWEŁ SZER. - 1917-05-12 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RASCH PAUL - - - - Wilczyce wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RADA MARTIN LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMANN PAUL MUSK[ETIER] L[AN]DW[EHR] INF[ANTERIE] REG[IMEN]T 21 1917-05-07 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
ROST O. LDSTM 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
RACH PAUL KRIEGSFRW. 4.G.R.Z.F.11K. 1915-08-04 - Świerszczów wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
RASPOPYN ALEKSIEY RUSSE TAUR.GREN.R.6 1915-01-26 - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
ROLF HERMANN GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
REFFEL FRANZ - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RAPACZ STEFAN E.R. INF. K.U.K.J.R. 66/14 1915-02-05 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RIVALDO GIOVANNI SOLD. 90.FANT. 1918-07-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-12-27 - -
RAICH JOHANN JG.ÖST. KR. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RETRAJSKI PETER SCH. - - - Małastów II (nr 66) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEMER A. GEFR. - 1917-11-22 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
RUSCHKE PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RADOWITSCH SIWOIN SERBIA ZIVILGEF 1917-08-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
REITER IGNACY - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - tablica
RUNDSTEIN ADOLF INF. L.J.R. 16 1915-07-07 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RATHMANN HEINRICH - - 1916-04-15 - Lądek Zdrój III miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1866-01-04 - -
RHEIN HERMANN - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RECKLING RUDOLF GREN. KPGGR 3 1915-05-09 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RĚHAČEK FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTHBARD DAVID INF. K.K.LIR.16 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGOS HERMANN - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
RITSCHE GUSTAV - - 1916-01-13 - Nielestno wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
RAHN ERNST RES. P.R.I.R. 270 1915-05-04 - Pogorzyna (nr 103) wieś, gm. Lipinki, pow. gorlicki małopolskie - - -
REGALDO ANDREA SOLD. 49.FANT 1918-03-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-11-04 - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RACHBAUER AUGUST SCH K.SCH.R.II 1914-12-30 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUHNAU FRANZ - - 1915-08-29 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RATAJSKI ANDRZEJ - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RIBALCENKO IWAN SZER. 306 p.p. 1917-11-18 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1895 - -
RAHL PAUL - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RESSEL SIGISMUND OBLTN. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUTZ ERNST MUSK[ETIER] INF[ANTERIE] REG[IMEN]T 21 1917-10-31 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
RYBKA FRANCISZEK ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-10-31 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
REGENT ALOIS INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROITHNER FRANZ LST. INF. I.R. 14 1915-02-22 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RYBAKOWSKI W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
ROBUSTELLI ENRICO SOLD. 9.BERS. 1918-04-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05-07 - -
RYTSCHKOW WARTOLEMI GEM/ROSJA I. R. 11 1918-02-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
REITER HEINRICH JG. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RENGERS GUSTAV MUSK. PIR 58 1915-05-03 - Męcina Wielka (nr 81) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINGSMUTH JOSEF RES.ZUGSF.  K.U.K.J.B.10. 3K 1915-03-13 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
RAKOW WALTER - - 1918-04-24 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
RADU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.76 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAUDISCH HEINRICH - - 1918-03-21 - Opawa wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
RUSSOW ALEX - IR 241 - - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROZTOČIL FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINKER FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RIBA LÖRINCZ HONV. H.I.R. 20 1915-02-06 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAMSDEN C.A.L. PRIVATE / WLK.BRYTANIA The Huffs 1918-08-04 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
RZEPKA JOSEF LANDSTURMMANN REKR.DEP.ERS.RES.JNF.REG.22 1916-01-11 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1894-08-05 - -
RENNER HEINRICH - - 1915-10-15 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RICHTER ANTON LDST.INF. IR 28 1915-03-16 - Ropa (nr 72) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINA SALVATORE SOLD. 220.FANT. 1918-02-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-05-30 - -
RENZ LEOPOLD INF K.K.LDST J.R. 21 1914-12-24 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOF KUR ERS. RES.  L.J.R.133,11K.  1915-05-22 - Bodzentyn miasto, gm. Bodzentyn, pow. kielecki. świętokrzyskie - - -
ROKITA WŁADYSŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
REICHTTER HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADIKOW PETER GEM/ROSJA I.R.11 1918-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ROIDL HUGO LDST.SCH. SCH.R. 1 1915-02-19 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIBIN JOHANN RUSS. KRIEGER - 1914-10-28 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RUSSEK JOSEF RES.KPL. IR 100 1915-03-13 - Szymbark II (nr 75) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROHOWSKY FRANK DG. K.U.K.D.R.6 1915 - Tymowa (nr 298) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ROSNER JOSEF - - ????-04-11 - Karłów wieś, gm. Radków, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUFFLER HERM. - - 1915-06-15 - Maniów wieś, gm. Mietków, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ROSINKE GUSTAV MUSK. PIR 58 1915-05-03 - Męcina Wielka (nr 81) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RESLER JAN - - - - Starkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
RANIERI ANTONIO SOTTUFF. 68.FANT. 1918-05-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-07-01 - -
RADU DUMITRU GEM./RUM. I.R.41 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUSZ BASILIUS INF. K.U.K.I.R. 62 1915-05-08 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REHBERG GUSTAV - - 1915-11-13 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RISCHER ALOIS - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
RABANSKY ANDREAS JG. FJB 2 - - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REMEC RUDOLF RES.KAN. FKR 28 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIPERT - SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
RACHWAŁ JÓZEF - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
RÄDISCH AD. - - 1917-01-08 - Krępnica wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RIEDRICH GEORG - - - - Karlino miasto, gm. Karlino, pow. Białogardzki zachodniopomorskie - - -
RIEDEL OSWALD - - 1918-08-31 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RAUSCHAL MICHAEL INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RADINGER J. KARL RES. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RESCA BERBARDO SOLD. 67.FANT. 1918-11-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-08-20 - -
ROGOWSKI WACŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL 1914-12-25 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RATZLAFF WILLHELM RES. 12. KOMP. INF. REGT. 54 1914-11-01 - Dubeninki I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RYBARCZYK PIOTR - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RIEDEL HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADIONOW MITROFAN UNTFFZ./RUSS. INF.REGT.272.2.KP 1917-05-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REITH CLEMENS - 3. KOMP. ERS. BATL. INF. RGT. 116 1914-12-20 - Zduńska Wola miasto, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
RUNGE OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
RAUHUT PAUL UT.OFFZ. PRIR 272 1915-05-04 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAC THOMAS JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROLLE FRIEDRICH - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROHRIG WALDEMAR - - 1915-09-01 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RIEMARSCH WENZEL SCH. SCH.R. 10 1914-11-21 - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACZEK von KARL KRAFT LEUTNANT D. RES. Leib-Kürassier-Regiment „Großer Kurfürst“ (Schlesisches) Nr 1 1914-08-26 ZOREES (FRANCE) Czekanów wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - Również na pomniku na brytyjskim cmentarzu w Le Cateau, Francja
RAVA ARTIBANO SOLD. 849.MITR. 1918-07-07 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-08-22 - -
RADU DUMITRU RUMÄN JNF.REGT.75.11.KP. 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RÉTI FERENZ GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 22 (M. KIR. 22 HONV. GYAL.EZR.) gru-14 - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESCHKE KURT - - 1914-10-31 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RABDAMALENKO GEBDEKAIM SZER. - 1917-05-16 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
ROSEK FRANZ - - 1915-07-02 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
REMIŠ JOHANN SCH. SCH.R. 10 1915-02-18 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER ERWIN - - - - Białogóra wieś, gm. Krokowa, pow. pucki pomorskie - - obelisk
RONNEBURGER E. MUSZKIETER 150 PP 5 Komp 1915-08-25 - Topilec wieś, gm. Turośń Kościelna, pow. białostocki podlaskie - - tablica
RAUPACH K. - - 1917-10-17 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
REICHARDT KARL LEUTNANT LIR 23/1K 1915-07-21 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RÖSNER MAX - - 1915-04-09 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RERUCHA FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REICHERT FRITZ LTN. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RICCIAROLI ALFREDO - - 1918-11-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-02-29 - -
ROMANOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUKOWSKI JOZEF KAN.  SCH.H.DIV.1,II  1915-03-26 - Działoszyce miasto, gm. Działoszyce, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
RADEMACHER MAX - - 1918-08-26 in Frankreich Ugoszcz wieś, gm. Studzienice, pow. bytowski pomorskie - - -
RUNZEL BRUNO - - 1917 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADOISCHIC SCHIWOIN GEM/SERBIA I.R.5 1917-10-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RAHN FRANZ GEFREITER 3 KOMP. ERS. BTL. INF. REG. 61 1918-07-09 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1892-12-25 - lapidarium
ROSCHER JOHANN LDST. INF. K.U.K. LST.I.R. 13 1915-07-08 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
REDRIEW IWAN - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
RADESDORF KARL GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAJDA LADISLAUS INF. I.R. 56 - - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOMUND ANTON JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-04 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSENBERGER FR. - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROTTER WILHELM - - 1916-07-07 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUDECH WASYLI INF. - - - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REDUNAIG - MUSK INF.REGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
RE VITTORIO SOLD. 34.ART. 1918-10-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-01-01 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R. 1917-01-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ROZENBERG MARTIN GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 23 (M. KIR. 23 HONV. GYAL.EZR.) - - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEMANN FRIEDRICH - - 1917-11-28 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RADO KONSTANTIN SZER. 61 p.p. 1917-05-02 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
REIMAN HERMANN - - 1917-11-30 - Jerzmanowa wieś, gm. Jerzmanowa, pow. głogowski dolnośląskie - - -
RICHTER TOBIAS SCH. SCH.R. 30 1915-02-20 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINSCH ALBERT - - 1918-04-11 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REINHARD JOSEF GRENADIER R.J.R.208/2K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
RÖMER ERNST GEFREITER G.L. LIR 133/11K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RUDOLF OSKAR - - 1914-08-22 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RICHLIK ANTON INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RINDER HERMANN INF. I.R. 100 1915-02-17 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RICHERI MICHELE SOLD. 14.BERS. 1918-06-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897- - -
REITER JOHANN KORPORAL I.R. 59 1915-05-07 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIMANN FRZ. - - 1918-09-03 - Grzęda wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - - -
RADES FRANZ - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RITTER RICHARD - - 1917-07-08 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADOMIR ILITSCH GEM./SERB. I.R.9. 1916-12-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
ROGGATZ KARL GEFREITER FELDARTL. HAUB. BTR. 1006 1924-07-17 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1894-10-01 - lapidarium
RADIC GJUPO JAGER F.J.B. 31 - - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RACZKOWSKI RICHARD - - 1914 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RIEMANN HEINRICH GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RINDER HERMANN INF. I.R. 100 1915-02-26 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAŠKA THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUCKER KARL - - 1917-10-17 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RISZAK PETER INF. IR 98 - - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER - MUSK. INF.RGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
REBOANI ATTILIO CAP. MAGG. 148.FANT. 1918-12-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-06-26 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R.58 1917-06-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUML JOSEF SCH. K.K.SCH.R. 12 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROGALL JOSEF - - 1915-09-11 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RAJCHIS NAPOLEON - - 1918-12-28 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RATSCHENKO TIRIS - - 1918-12-12 - Niemcza miasto, gm. Niemcza, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RYDUCHA NIKOLAUS LDST.INF. IR 89 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSE FRANZ - - 1918-09-01 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICHARD FRIEDRICH VICE.FEL. 1/208.R.I.R. 1915-08-01 - Siedliszcze wieś, gm. Siedliszcze, pow. chełmski lubelskie - - -
RYBICKI FRANCISZEK - - 1914 - Ustrobna wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
REMUSS FERDINAND GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RUDOLPH HERMANN - - 1916-10-25 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RAMSKOGLER ENGELBERT LST. INF. I.R. 14 1915-02-20 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROJEK JOSEF FLDW. I.R. 57 1915-03-18 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RISIO LAURENZIO - - 1918-05-26 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 189?-01-26 - -
RIZZOLI LUIGI CEL. JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROŻEK JOSEF LDSTRM.  L.J.R.72.7K.  1915-05-26 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
ROSENKO DIMITRIJ RUSS. - 1914-10-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
REICH ALFONS - - 1918-03-18 - Przeździedza wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
RADUCU WASILE RUMÄN INF.REGT.73.6.KP 1917-04-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RACHWAŁ JÓZEF - - 1920 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1898 - -
RADUNZ KURT MUSK. - 1916-10-28 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
REICHE PAUL JÄGER JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROMANOW GRYGORIJ - - - - Krzywa (nr 54) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACKEBERG KARL ? ? - - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RABACHER ANTON INF. K.K. L.I.R. 24 1914-12-(10-14) - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
REBENTISCH OTTO MUSKETIER R.J.R.52/9K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
RUDOLPH ERNST - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RECH??? ??? - PREUSS.RES.IHF. RGT. 272 1915 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - J.Drogomir go nie wymienia
RABENFEISNER B. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ROSA PASQUALE SOLD. 30.FANT. 1918-06-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890- - -
RAILEANU JON GEM/RUMUNIA I.R 49 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ROGUS FRANZ INF. K.K. LDST.I.R.16 1915-05-03 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDAT EDUARD RES. RES. HUS. REGT. 1 1914-08-20 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
RÖSELER KARL - - 1918-03-31 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
ROSSDEUTSCHER ERNST MUSK. - 1914-10-21 - Legnica I miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
ROLLER JULIUS HPTM. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEGER JULIUS - - 1915-05-14 - Szybowice wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ROMBA C - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RÖSSEL KARL WEHRMANN 9.K.RES.INF.REGT.225 1914-11-21 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
RINGLER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 49 1915-05-17 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
RUSIN JÓZEF - - - - Jaworze Dolne (śląskie) wieś, gm. Jaworze, pow. bielski śląskie - - -
ROSTIK FRANZ JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROOSSEN WILHELM MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA - PRZENIESIONY Z CM. GORLICE II
RAHS GOTTLIEB - - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RUČNOW STOJAN - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADULESCO GHEORGHE RUMUNIA ZIVILGEF. 1918-02-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RZYMEK FRANCISZEK - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLF BRUNO - - 1914-12-23 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROGALSKI ALBERT JÄGER D. R. JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
REISNEHOFER JOHANN LDST.JG. FBJ 20 1915-03-29 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RALKE ? PODOF. ? 1914-11-25 - Żabiczki wieś, gm. Konstantynów Łódzki, pow. pabianicki łódzkie - - -
REIS KARL INF. K.K. L.I.R. 24 - - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
RIEGER JOSEF - - 1917-11-09 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RÜHLE ALFRED - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ŘEPA KARL LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-01-12 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROSCINI FRANCESCO SOLD. 223.FANT. 1918-11-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-01-26 - -
RAJEWITSCH DIMITRI GEM/SERBIA I.R.6 1916-12-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
REISCH ANTON INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RACH GUSTAV - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RAKOW DAMIAN RUSS. - 1915-05-28 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RÖSKE PAUL - - 1917-05-12 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REIMANN HANS DR. - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
ROŽMAN FRANZ LDST.INF. IR 87 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROOCK RICHARD ERS. RES. 11 K. LANDW. INF. REGT. 76 1914-11-22 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1886-03-28 - -
RAMPOTH B. JÄGER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-02 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
ROSENBLATT LEON LST. INF. I.R. 30 1915-04-04 - Zakliczyn I (nr 293) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLPH EWALD - - 1918 - Jelenia Góra-Czarne miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - vermisst
RYMARCZYK FR. - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
RICHTER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RUMPF ALOIS INF. K.U.K. I.R. 47 1915-05-03 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTHER PAUL MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RECK GOTTLIEB - - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RADULESCU MARIN GEM./RUM. I.R.1 1917-03-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROTHE PAUL - - 1914-11-04 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROBINŠAK MARTIN LDST.KPL. IR 87 1915-04-28 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINTZ JÓZEF - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - -
ROD ANTON DRAG. K.U.K.D.R.6 1914-12-12 - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROTHER MAX - - 1918-12-23 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
ROENSPIES ALBERT - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RADOMSKI MARIAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RACKWITZ FRITZ - - 1918-03-01 - Rudawica wieś, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RESLER FRANZ SCH. SCH.R. 30 1915-05-01 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROSSATO GILIO SOLD. 176.FANT. 1918-03-31 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-03-28 - -
REITBÖCK MICHAEL SCH. K.K. K.SCH.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESS FRIEDRICH - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
REFCZUK WASILI RUSS. - 1914-10-17 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RICHTS?EIG GERH. - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RADU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
REJC JOHANN E.R.INF. LDST.B.K. 27 1915-11-01 - Konieczna (nr 47) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTSTEIG HERMANN - - - - Żagań III miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RISCHENKOW IWAN - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889 - -
RECKFUß - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROSCHEWITZ KARL MUSKETIER 3 K INNF REG 18 1914-11-29 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
ROZDOL ADAM ???? - - - - Zakliczyn II (nr 294) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICHS... PAUL - - 1915-06-09 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RICHTER OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RURANSKY PETER WEHRM. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROCCO GIUSEPPE SOLD. 90.FANT. 1918-09-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-09-10 - -
RADUTZ MATEI RUMÄN JNF.REGT.41 1917-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RIZZI CESARE JG. T.K.J.R. 2 maj-15 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RURAK JOHANN FUHRM.  - - - Kazimierza Wielka miasto, gm. Kazimierza Wielka, pow. kazimierski świętokrzyskie - - -
ROTHE GUSTAV - - 1917-10-13 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADANOWIĆ TOMO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMANIK STANISŁAW - - 1918-11-01 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
ROKYTA VIKTOR HAUPTMANN K.U.K. INFT. REGT. 100 1914-09-14 - Ratoszyn Pierwszy wieś, gm. Chodel, pow. opolski lubelskie 1871 - -
RADIKOWSKI EMIL KRFRW. - 1915-08-23 - Pomorska wieś wieś, gm. Milejewo, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROTHE JAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
REUNER GUSTAV - - 1916-09-01 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
ROMANIUK BASYL JG. F.J.B.30 1915-02-(11-20) - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEDTMAIER JOSEF INF. I.R. 3 1915-03-22 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROSSI FRANCESCO SOLD. 8.ALP. 1918-02-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892- - -
RUMETSHOFER JOHANN JG. K.U.K. T.K.J.R. 2 1915-05-02 - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSSMANN KARL - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RESCH FRIEDRICH - - 1915-07-14 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ROTHE ALFR. - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RADU PETRE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
REMCEL FRITZ - - - - Mściszów wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROSNIEW JAN - 270 p.p. 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889-05-12 - -
REINKE - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RAJNER KARL LTN. - - - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RANIG OTTO SZER ? 1914-??-?? - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RICHTER RUDOLF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-01-02 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
REHSE HEINRICH MUSKETIER R.I.R. 208 / 8K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RICHTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RYSCHAN WENZEL RES.ZGSF. SCH.R. 30 1914-12-12 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROMANELLI GIOVANNI SOLD. 31.FANT. 1918-06-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-10-09 - -
RAGOSCHIN PETER GEM/RUMUNIA I.R.14 1918-06-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RABAUSER GEORG JG. K.U.K.T.K.J.R.2 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTEA ZACHARIAS JNFANT.  KU.K.J.R.64  1915-05-17 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RABE KURT - - 1915-05-05 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RAU HANS LEUTNANT D. R. FELD. ART.. REG. 41 1917-05-05 FRANKREICH Lubań miasto, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie 1894-01-18 - -
RZEPKO LUDWIG KPL. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSCH FERD. - I.R. 49 1915-11-09 - Zwierzynek wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
RIEDEL FRANZ - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RYŻ BRONISŁAW SZER. V BAON L.P. 1915-07-16 OKOLICE URZĘDOWA Urzędów wieś, gm. Urzędów, pow. kraśnicki lubelskie - - -
RUCIŃSKI PIOTR - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RISTER ERNST - - 1918-12-18 D[eutsch] Ręszów wieś, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie - - -
RAMBERG HERMANN MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT. 217 1914-12-26 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RÖHRICH MICHAEL GFT. LDST.B. 20 (L.B.K-o 9) 1915-02-09 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROSSO GIOVANNI SOLD. 7.ART.F 1918-07-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-05-17 - -
REHBRUNNER JOHANN INF. I.R. 14 1915-05-02 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUBKOWSKI ADOLF - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RISOWICZ SIMON - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RÜDIGER WILLY - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RADU SCARLAT RUMUNIA INF. REGT. 59 1917-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROTHER VALENTIN FUSL. - 1916-10-09 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ROSZKOW JAKUB SZER. 218 p.p. 1918-03-10 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1897 - -
RUDEBECK - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
REITER ALOIS LDST.INF. IR 59 1915-03-28 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RHODE AUGUST SZER 11.83 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ROSSARO BASILIO JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-02-08 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
RETSCHELA NICOLAUS LDSTRM. REKR. R.I.R. 46 / 1K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RÖSLER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RAGAN JANOS HUS. H.H.R. 5 1915-02-14 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RASSEK WILHELM - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ROMANNI GIUSEPPE SOLD. 89.FANT. 1918-08-01 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-05-13 - -
RAGOTSCHOU IWAN GEM./RUSS. I.R.305 1916-07-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RAJDA BENO INF. K.K. LDST.I.R.16 1915-05-04 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADANT KARL SERGT. 8. KOMP. INF. REGT. 54 1914-11-01 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
RAULA OTTO - - 1914-09-01 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RUTTICH ERNST MSK. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - W.
REITER MICHAEL INF. IR 27 - - Radocyna (nr 43) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSNER FRANZ - - 1917 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RECK J - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
REIBLI JAKOB INFANT. KUK JR 6 1914-12-24 - Borowa (Góra) wieś, gm. Wola Krzysztoporska, pow. piotrkowski łódzkie - - -
ROSE HEINRICH RESERVIST - - - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1891 - -
RAAB NORBERT JG. K.U.K.F.J.B. 1 1915-02-(6-11) - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUBEŠ WRATISLAUS GFT.TIT.KPL. I.R. 28 1915-03-17 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RULTO ANTONIO SOLD. 214.FANT. 1918-01-29 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889- - -
ROSENSTEINER KARL INF. I.R. 14 1915-05-05 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICHMANN A. GEFREITER  LDW.JNFT.RGT.2.5.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
ROMASOW ZAKALY? RUSS. - 1915-07-08 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RIESNER RICHARD - - 1915-03-28 - Lasówka wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RADU TIGLIA GEM./RUM. I.R.21 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAU OTTO - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RUDENKO GRIGORI SZER. - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RYDLOCHOWSKI - GREN. INF.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROHOSCHIN PHILIPP INF. IR 193 1915-03-24 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMMEL HEINRICH SZER 12.J.R.167 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RUKAWYCIA IWAN INF. I.R. 33 1915-02-12 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIENECKE KARL KRIEGSFRW. I.R. 79 / 5K 1915-07-17 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RÖSLER RICHARD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RAMŠAK MATTHAUS LDST.INF. I.R. 87 1915.03.03 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RENKA FRANZ - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RONCHI GIUSEPPE SOLD. 213.FANT. 1918-07-14 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881-04-22 - -
RAICU SLAMATI GEM./RUM. I.R.75. 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RIEPLER JOHANN INF. K.U.K.I.R.69 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REHFELD GUSTAV RES. 2. KOMP. INF. REGT. 44 1914-08-17 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
RÖDER PAUL - - 1915-03-22 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RICHTER FRIEDRICH UNTFFZ. - 1917-10-11 - Legnica I miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
REIH KARL LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMANN ARTHUR - - - - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
ROTHER THEODOR - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROGOWSKI F - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
REUSS HANS KRGSFRW. RES.INF.REG.231 7.KOMP. 1914-11-22 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
RSCHIRNER GUSTAV MUSKIETER - 1915-07-17 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1894-05-14 - -
REICHALT EDGAR MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-07 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
RYCHNOWSKI JOHANN INF. I.R. 28 1915-03-23 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RADTKE OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
REVOLTI LUIGI O. JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIMANN JOHANN - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
RUDOLPH B. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASOL CONSTANTIN RUMUNIA ZIV.GEF. 1918-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
REHBEN ALB. WERHMANN ERS.RES.JNF.RGT. 21 1915-01-03 - Lipno I wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
RENNER JOSEF INFANTERIST SCH.B. 10 1914-10-26 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
RÖHRS FRIEDRICH EINJ.FRW. 3. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RITTGASSER FRANZ JG. TKJR 3 1915-03-27 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENBAUM JOSEF - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RETSCHELA NICOLAUS LDSTR . REKR . R . J . R . 46 / 1 K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ROSENBER von ALFRED SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - obersekundaner
REITSCHUSTER HEINRICH GREN. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - Ekshumowany z cmentarza 37
RADMER WILLI MUSK. - 1917-04-16 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
ROGULLA FRANZ - - 1916-04-09 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
RYBARZ FRANCISZEK - - - - Roszków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
REDIN IWAN GEFR./RUSS. I.R.3 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
ROCK MATHIAS UNT. JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAMMLER HEINRICH WEHRMANN  L.J.R.133.2 K.  1915-05-19 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
RÖSCHEL HERM. - - 1915-05-10 - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RENNER P. - - 1918-10-12 - Legnickie Pole wieś, gm. Legnickie Pole, pow. legnicki dolnośląskie - - -
REINEGGER JOSEF SCH. K.K. SCH.R. 27 1914-12-(23-30) - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIEGER WILHELM - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RZONSEK LORENZ PION. EISN. REG. / 4 EISB. KOMP. 1915-04-01 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 5.1
RING ARTH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RÖMMER OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RADTKE AUGUST - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
RADU GEORGE ŻOŁNIERZ ARMII RUMUŃSKIEJ 48 P.P. 1917-03-03 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RIEPL ALOIS INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REMER JOSEF RES.UL. REIT.SCH.R. 2 1915-03-10 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINHOLD JOSEF - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
RUDOLPH W. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASUMOW DANIEL GEM/ROSJA I.R.111 1918-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RYSKOWSKI BERNH. MUSK. JNF.RGT. 150 1915-02-10 - Lipno I wieś, gm. Lipno, pow. lipnowski kujawsko-pomorskie - - -
RAJNOCH JOANNES - - - - Oświęcim I miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -
RUPPACH KARL MUSK. 1. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RUPP GIOVANNI LDST.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEBOW ? OFFZ.STELLV. PREUSS.RES.INF.RGT.2?0 1914-12-?? - Łąkta Górna (nr 304) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROHLFING CHRISTIAN LEUTNANT DR R.I.R. 218/11 k. 1915-08-07 - Żyrzyn wieś, gm. Żyrzyn, pow. puławski lubelskie - - -
RÜCKER FRANZ SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
ROSSECK KARL GREN. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAMLOW FRANZ GEFR. - 1917-09-21 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
REMIORZ LUDWIG - - ]1918-10-06 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
REICHERT KARL UNTOFFZ/ROSJA SCHÜTZ.REGT.? KP 1917-08-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RAINER JOSEF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-20 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROKITA ALBERT LDSTRM.  L.J.R.47.12 KOMP.  1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
RADISCH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RU??D?? OSKAR - - - - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
REINERT E. - - 1917 - Boguszów-Gorce miasto, gm. Boguszów-Gorce, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
RIBIKOW MIFORM - RUSS. SOLD. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHER ERNST - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RÖCKERT - MUSK. 6.I.R.152 1914 - Gardyny wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RADZIWILL JULIUS - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RÖHNKE REINHOLD - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
RIEMEL ADOLF - - 1916 - Krzyżanowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
REREPSCHUTZ DANIEL ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 165 P.P. 1918-08-06 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RIEDIGER HEINR. - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - VERM.
RIGO FRANZ JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROLLER WILHELM LDST.INF. IR 98 1915-02-04 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATOIU OPREA RUMÄN JNF.REGT.59 1917-02-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RABYSZEW JAN I.R. 161 - 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RIEGER BERNARDUS - - - - Oświęcim I miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -
REICH - LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-(9-11) - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
RAJEK MICHAEL WEHRMANN J.R.46. 4.KOMP. 1915-07-29 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RADER EMIL MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RODON JOHANN - K.U.K I.R. 3/5. 1916-09-10 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
RUDOWICZ - GREN - 1914-08-30 - Muszaki wieś, gm. Janowo, pow. nidzicki warmińsko-mazurskie - - -
REICH ARTH. VZFW. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05 - Rotunda i nagrobek
REINDERS WILHELM RES. PIR 78 1915-05-09 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADEBACH HERMANN SERG. - 1918-03-22 FRANKREICH Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
RESPONDEK JOHANN - - 1914-09-09 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RAUCHENBACHER J. INF. K.U.K.I.R. 59 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROGACKI THEODOR LDST.ULANE  K.U.K.UL.R.7  1918-01-08 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
RAUPACH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RELIN? ALFRED - - ????-??-?? - Boguszów-Gorce miasto, gm. Boguszów-Gorce, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
RANOSCHU GEORGE GEM./RUM. I.R.24 1917-01-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAZANOWSKI - GREN. R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie - - -
ROTHKEGEL ALFRED - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RONDE - GEFR. - 1914-11-10 - Kalnik wieś, gm. Morąg, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RAUH OSCAR - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
ROSE EMIL - - 1915-06-01 - Siedlęcin wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RUCKERT PAUL - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
REHAK FRANZ SCH. SCH.R. 18 1915-05-06 - Swoszowa (nr 33) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADEMACHER EMIL GEFR. - 1915-08-03 - Gosław wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki (niem. nazwa Gützlaffshagen) zachodniopomorskie - - tablica
RAUDMANN PAUL - LITOWSKI G.R.1.KP. 1917-06-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RAGER FRANZ K. SCH. K.K.K. SCH. R. II 1915-01-11 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROGOWSKI WILHELM UNTEROFFIZIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
ROMANOW MICHAL INFANT. ISBORSKI I.R. 1915-02-19 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RITTER OSCAR - - - - Oświęcim I miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -
REICHHALTER JOSEF LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
ROSER HERMAN KRIEGSFRW. J.R.92. 1.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RUHLING KARL - - 1915-08-19 - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
REICH SIEGFR. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RUSAT ARNOLD - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROSE WILHELM MUSK. PIR 78 1915-05-09 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROLOFF HERMANN ERS.RESERVIST - 1917-04-13 - Wapnica wieś, gm. Suchań, pow. stargardzki (niem. nazwa Ravenstein) zachodniopomorskie - - obelisk
ROTHER ERNST - - 1914-11-19 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
REBITCHEK JOSEF INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REMICH E. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
REHBOHD GUSTAV - - 1915-06-05 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RANTESCH TUDOR GEM./RUM. I.R.45 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADZIWON WITALIS PODPORUCZNIK - 1918-??-?? - Stryj Ukraina, obwód lwowski Pogranicze - - -
RABE KARL GREN. - 1914-12-14 - Marzęcin wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RAFALSKI AUG. RES. 9. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RANACHER JOSEF KDTT.I.D.RES. TKJR 3 1915-05-04 - Regietów Wyżni (nr 48) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMERS FRIEDRICH - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
ROSLER EMIL - - 1915-09-26 - Siedlęcin wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RABUSKE HERB. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
RUSEMUS FRITZ - FJB 12 - - Swoszowa (nr 33) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAUFFMANN WILLI MUSK. - 1916 - Nieżyn wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Nessin) zachodniopomorskie - - tablica
ROSINA K. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RAZA LOGIN GEM./RUSS. I.R.134 1917-12-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
REITER KASPAR JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAFAEL JOHANN - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RYBAKOW MAKARY INFANT. I.R. 179 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ROKIECKI KSENOFAN UŁAN 8 PUŁK UŁANÓW 1914 - Oświęcim II miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -
RAJK JOSEF ZUGSFUHRER K.U.K.F.J.B. 7 1914-12-11 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
RYBICKI WŁADYSŁAW - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
RACZKO MARTIN HONV. H.I.R. 13 1914-12-04 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.10
REUSS WALT. GEFR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-04-29 - nagrobek
RUSCH GERHARD UTFF. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
REHRING CHRISTIAN MUSK. PIR 78 1915-05-07 - Bieździedza (nr 40) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADKE HERRM. - - 1914-09-02 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
ROCZNIK WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
REISINGER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHLER H. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RÖTHIG FRITZ - - 1916-08-12 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RAPEANU COSTACHE GEM/RUMUNIA I. R. 59 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADZIKOWSKI STANISŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RATAJCZAK AN. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1899 - -
RICHTER ADOLF MUSK. 8. KOMP. IR 59 1914-08-26 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RECHHALTER RUDOLF UT.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHERT JOHANNES - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
REHBE HEINRICH MUSKETIER R . J . R . 208 / 8 K 1915-07-03 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RENNOCH JOS. SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - oberprimaner
RIDLEY WENZEL JG. FJB 12 1915-05-04 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAASCH FRIEDBERT KANON. - 1918-10-20 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
RITZKA AUGUST - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
REASANOW JMILIAN RUSS. INF.REGT.243.5.KP. 1915-06-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RIEDER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-03 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIESY HERMANN - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
REMMEL JOSEF FUSILIER M.G.2G.GR.R. 1915-07-20 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
REHE HEINRICH - - - - Lubiąż wieś, gm. Wołów, pow. wołowski dolnośląskie - - -
REJEC FLORIAN JG. FJB 7 1914-12-12 - Desznica (nr 7) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAUSCH FRITZ - - 1915 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RAWCZUK MAXYM - LST. BAON. 211 1914-12-09 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.20
RIESENFELD ADOLF - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RAHM KARL - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RANT FRANZ INF. IR 17 1914-12-28 - Sieklówka (nr 42) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
REHBEIN FRANZ - - 1918-04-17 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
ROTKEGEL WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
REITER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIMANN EMIL - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
RIEDEL I - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RASCHKOW ANDREJ GEM./RUSS. I.R.160 1918-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
RUDNICKI WIKTOR - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RATAJCZAK PI. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
RINO?L JOSEF MUSK. 5. KOMP. IR 59 1914-08-28 - Osiekowo I wieś, gm. Dąbrówno, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - - -
RINDERER JOSEF ANTON LDST.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISSEL JOHANN - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
REINECKE KARL KRIEGSFRW. J . R . 79 / 5 K 1915-07-17 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RONGE ALFONS SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
RAUKE STEFAN GREN. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADMER EMIL GARDE-GREN. - 1918-04-11 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
ROGOWSKI JULIUS - - - - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
RYBORZ IGNAZ - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - VERMISST
RECCHIA LORETO GEM/WŁOCHY 1.GROSS.ARTL. 1919-01-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
RIENERTHALER GEORG JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-(02-03) - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROGOWSKI LUDWIG - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RIESCHMILLER RUDOLF GRENADIER 1.G.GR.R.6K. 1915-08-03 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RATAN NIKITA INF. RUSS. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Czerkohakulski R. [J. Drogomir]
REINERS HERMANN - - 1914 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
ROSZ JOHANN INFT. I.R. 4 1914-11-19 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.26
RIESENFELD ERICH - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
ROHR FRANZ - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RÖHR ARTUR MUSK. P.R.I.R. 46 1915-06-13 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie 1894-08-21 - -
RUSCH WILLI - - 1915-02-06 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
RASKA JOSEF JNF. K.U.K. J.R. 54 1914-12-16 - Niegowonice wieś, gm. Łazy, pow. zawierciański śląskie - - -
REIN FRIEDRICH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHTER FRIEDRICH - - - - Karpacz miasto, gm. Karpacz, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RESANOW MAXIM GEM./RUSS. I.R.335 1917-07-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RUHNKE MAX MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUBBERT RUDOLF LTN. D. R. - 1915-05-22 OSTEN Stawno wieś. gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
RADÜGE OTTO KRAFTMTR. - 1918-11-05 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - VERM[ISST]
REGG JOHANNES LDSTRM. 3 KOMP. LDSTRM. INF. BATL. DARMSTADT XVIII 1914-11-26 - Dąbrówka II wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RAHMEYER GUSTAV - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
ROSENTHAL RICH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
ROMBALSKI JOHANN LDST.INF. IR 56 1915-05-05 - Święcany (nr 30) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIEDEL J. - - 1918-06-05 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
RICHTER J. - - - - Morów wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RIEMEL KARL - - 1915-07-17 - Pietrowice Wielkie wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RIPSAJEW MULACHME GEM./RUSS. I.R.190 1916-11-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RIGINEREK FRANZESCHINO JG. T.K.J.R. 1 1915-05-05 - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RANOWSKI XAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RENGER HERMANN - - 1914 - Zawidów II miasto, gm. Zawidów, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
ROGASCH GUSTAV GEFR. 3 KOMP. INF. REGT. 45 1915-02-10 - Ruciane-Nida I miasto, gm. Ruciane-Nida, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RADZIEDA ADALBERT INF. I.R. 57 1915-03-25 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEDEL A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REINECKE ANTON GEFR. 15 / LANDW. I. R. 84 1915-02-12 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
ROTHER KARL - - 1917 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RÖSSING WILLI - 10.COMP. R.J.R.219 1914-12-07 - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROSNER GUSTAV - - 1915-09-25 - Jugowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Hausdorf) dolnośląskie - - tablica
RUDEK J. - - - - Rudnik wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
RIGER WENZEL LST. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RUDAKIN JOHANN INF. IR 47 1914-12-15 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
REISENAUER FRITZ - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RESTCHE STEFAN GEM./RUM. I.R.59 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RESCH??AR? - - - 1914-01-09 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
RÖHL OTTO - - 1915-04-02 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1885-12-01 - -
RANDT FRIEDRICH SCHÜTZE - 1917-06-07 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
RIEDEL LEO OFFZ. STELLV. 4 KOMP. INF. REGT. 44 1915-02-08 - Drygały I wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
REDECKER AUGUST - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - krzyż na postumencie betonowym
RITTER REINHOLD - - 1917-07-31 - Rzeszówek wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RUSS MAX - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - rotunda
ROTH - INF. - 1914-12-19 - Szerzyny I (nr 31) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSSDEUTSCHER O. - - 1914-08-22 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
ROBENEK ANTON - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RISILOW GRIGORI RUSS. INF.REGT.53.15.KP. 1915-10-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RIPKA ANTON SCH. K.K. L.I.R. 18 gru-14 - Rzuchowa (nr 196) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAUTENSTEIN GOTTFR - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REBENSTOCK VON KONSTANTIN - - - - Zimna Wódka wieś, gm. Ujazd, pow. strzelecki opolskie - - -
RUPPERT MAX - - 1918-04-18 LAZARETT MOSCHEN Kujawy II wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie 1899-07-05 - -
ROEPPEL - GREN. GREN. R. 3 - - Orzysz I miasto, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
REINDERS WILHELM MUSK.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RETH???E H. MUSK. 3 / LANDW. I. R. ? ????-??-?? - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
ROLF KARL UTFR PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Łąkta Dolna III (nr 307) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - Obelisk z imienną tablicą zbiorczą
RADECK ARTUR - - - - Kryniczno wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki (niem. Krintsch) dolnośląskie - - tablica
RAMIC SADIC INFT. B.L. I.R. 4 1914-12-01 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.25
RUDEK J. - - - - Modzurów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie - - -
ROSEN HUGO - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RYŠAVÝ KARL LST. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RASIALON LUKA - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RICHTER HERM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REZEANU PARDELE GEM./RUM. I.R.59 1917-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADÜGE ALB[ERT] - - 1916-06-04 - Stara Studnica wieś, gm. Kalisz Pomorski, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
REITZIG GOTTLIEB LANDSTM. 1. KOMP. 4. LANDST. INF. BATL. POSEN 1915-07-08 - Jeże III wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RAASCH HERMANN - - 1915-08-13 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ROBKE WILHELM - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
RAMBOWSKY A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RADZEWIIL FR. - - - - Pozezdrze II wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RUBENAK FRANZ - - 1915-12-07 - Szerzyny II (nr 32) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
REMBACZ ANTONI - - 1920 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - za ojczyznę życie oddał
ROBENEK PAUL - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
REINER ALOIS INF - - - Szczepanowice III (nr 197) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REDDER KARL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REISCH FRZ. - - 1917 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RADER HERMANN - - 1914-09-22 - Klików wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
REIN JAN RUSS. MORSEI.DIV.20. 1917-04-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROBERTSON J. PTE. 3RD BATT BLACK WATCH - - Orzysz III miasto, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - BRYTYJSKI JENIEC WOJENNY No 21630
REZIG ANDREAS PION. R.P.K. 85 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAATZ WILHELM MUSK. - 1917-06-03 - Nawino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
RISTER JULIUS LDSTRM. 1 / I. R. 380 1915-02-10 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
REINTJES HEINRICH RES. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RYCHLIK H. MUSK. 3/R.I.R. 230 1915-07-26 - Wólka Przekory wieś, gm. Rząśnik, pow. wyszkowski mazowieckie - - -
ROSENBAUM WALTER ASS.-ARZT.DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RUNNAK TIMOFIEJ - - 1915-03-29 - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RINGWELSKI AUG[UST] - - 1914 - Łąkie wieś, gm. Lipnica, pow. bytowski (niem. nazwa Lonken) pomorskie - - obelisk
RATAJCZAK WAWRZYN - - 1916-08-11 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RODZI??KI PIOTR ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 14 POL.P.P. 1918-09-04 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RIAPTZEW ALEX UTFFZ/ROSJA I.R.11 1917-08-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ROBEL ADUARD JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROCHETTE ANDRE - 4E REGIMENT D'INFANTERIE 1918-??-?? - Inowrocław I miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RÄDISCH BRUNO - - 1916-10-07 FRANKREICH Gronów wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - VERM.
ROHKOHL - MUSK. 1 KOMP. RES. INF. REGT. 264 1915-02-12 - Kosinowo wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RAMLOW PAUL - - 1914-11-11 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - VERMISST
RICHTER A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REIMANN KARL - - - - Pozezdrze II wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RAHL ALFRED - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
REINHOLZ JULIUS MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROSELT OTTO - PRIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14f
RUSIECKI STANISŁAW - - 1918 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
REIDMAIER MATTHÄUS JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICH GUSTAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHTER FRZ. - - 1915 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RADEMACHER EMIL - - 1918-04-12 - Kowalice wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
REMEUTSCHUS ANTON GEM/ROSJA I.R.793 1918-12-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RICK RICHARD MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAATZ HERMANN GREN. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
RÖNNFELD CRISTIAN WEHRM. 2 / LANDW. I. R. 84 1914-12-30 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RITTEL A. GEFR R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie - - -
REYPA JOHANN KR.FR. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RECEP ALEKSANDER - 3 P.P. 9 K. 1917-09-24 - Wilno Litwa Pogranicze - - -
ROSENSTOCK FRITZ VIZEWACHTMSTR.DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RYBKA IWAN FILIPOWICZ INF. - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RETHKE MAX - - 1918-07-20 - Siemianice wieś, gm. Słupsk, pow. słupski (niem. nazwa Schmaatz) pomorskie - - zaginęła
RIEGER - - - - - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
ROSCA KONSTANTY ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 1 P.P. 1917-08-20 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RICCHEA JON GEM./RUM. I.R.47 1917-01-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RÖDLACH LUDWIG JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADAU ERICH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RATAJCZAK ANTONI SZEREG. - 1920-08-18 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
RENGER O. - - 1916-05-18 - Miedziana wieś, gm. Sulików, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
RABE - MUSK. RES. INF. REGT. 264 - - Krzywińskie wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
ROWE WALTER - - 1915-09-22 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - GEST
RICHTER A. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICKERTS THEODOR GEFR. 12 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1891-09-11 - -
RANDAUSCH PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RITTERSHAUS ERWIN MUSK. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RŰTHERS HEINRICH - PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
RACHNER WILHELM - - 1915-11-07 - Jugowice-Jawornik wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. Jauernig) dolnośląskie - - -
RONSCHKA JOSEF - - 1916-07-09 - Racibórz-Studzienna miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RISCH JOHANN INF. K.U.K. I. R. 82 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REICHARDT GRG - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHTER MAX - - 1918 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RIBBACK MAX MUSK. - 1918-07-06 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
RENBAJEW NICOLAI GEM./RUSS. I.R.319 1917-04-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROCKEL GOTTFRIED MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADTKE ALBERT LDWHRM. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
ROTH WALTER GEFR. D. RES. 3 / GREN. REGT. 4 RASTENBURG 1915-01-05 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RAEHSE FRANZ UNTEROFFZ LDW.ESK.2.GARDEKORPS 1914-09-11 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1915-02-20 - nagrobek betonowy
RICKLING WILHELM WEHRM. P.R.I.R. 220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROMANIENKO KONOR JENIEC 45. 20. JEN. ROB. BTL. 1917-02-28 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 955
ROSENTHAL HANS UTFFZ. - 1918 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-11-17 - Rotunda i nagrobek
RENKO ALOIS INF. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
REETZ AUGUST LANDWEHRMANN - 1915-02-26 - Siodłonie wieś, gm. Główczyce, pow. słupski (niem. nazwa Zedlin) pomorskie 1880-12-29 - obelisk
RIEGER PAUL - - - - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie