Nazwisk w bazie na literę R: 3049

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ROTTMANN [HEINRICH] ALFRED INF. BAYERISCHES RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIDZAK ZJAVKE INF. I.R. 7 1914-11-07 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1884 - -
RADOWANOWITSCH ZIWOIN SERB. I.R.6 1916-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
RESTICZ ZIJWAN ŻOŁNIERZ ARMII SERBSKIEJ 7 P.P. 1917-12-13 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RONER ZEFEL - - 1917-08-14 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
ROMASOW ZAKALY? RUSS. - 1915-07-08 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ROTEA ZACHARIAS JNFANT.  KU.K.J.R.64  1915-05-17 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RADZIEJOWSKI Z - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RANOWSKI XAV - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROKITA WŁADYSŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RYBICKI WŁADYSŁAW - - - - Dziekanowice wieś, gm. Łubowo, pow. gnieźnieński wielkopolskie - - Pomnik / Tablica
RYBAK WŁ. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Breń Osuchowski -
RUBEŠ WRATISLAUS GFT.TIT.KPL. I.R. 28 1915-03-17 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RICHTHOFEN von WOLFRAM FRHR. - - 1914-08-11 - Śmiałowice wieś, gm. Marcinowice, pow. świdnicki (niem. nazwa Schmellwitz) dolnośląskie - Schmellwitz obelisk
RUDOLL WOLFGANG MUSKETIER - 1919-03-29 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
RUPPERT WOLDEMAR - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RYBAK WOJCIECH - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RYLEWICZ WOJCIECH - - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
ROPA WOJCIECH KUTSCHER GENIEDIREKTION KRAKAU 1915-08-25 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1896 LUCZANOWICE -
ROWAKOWICZ WLODZIMIERZ - - - - Żywiec III miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
RISTITSCH WLADO GEM./SERB. I.R.6 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
RUTA WLADISLAW - - 1918-03-21 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
ROMAN WLADISLAUS INF. K.U.K.I.R. 85 1914-10-09 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOCZINSKI WLADISL. WEHRMANN 2 LDST.INF.BTL. ESSEN, 4KP 1917-05-23 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RUTKOWSKI WLADISL. - PREUSS.RES.INF.RGT.218 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RUTKOWSKI WLA - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Tornienen tablica pamiątkowa
RADZIWON WITALIS PODPORUCZNIK - 1918-??-?? - Stryj Ukraina, obwód lwowski Pogranicze - - -
RIMBERG WINOKURÓW - J.R. 132 - - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RATAJCZAK WINCENTY - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - ROSNOWSKIE OLĘDRY -
REESE WILLY MUSK. P.R.I.R. 268 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RENKEN WILLY GFT. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RANDSCHUH WILLY MSK. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - W,
ROSIN WILLY - - 1916-08-13 - Wielin wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński (niem. nazwa Vallint) zachodniopomorskie - Vallint obelisk
REINHARDT WILLY KANIONIER 1. ABT. M. KOL. RES. FELD. ARTL. REGT. 64 1915-02-08 - Zimna miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RING WILLY JAGER - 1917-10-12 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1893-09-13 Wendischbuckow obelisk
RIETLING WILLY FŰSIL. PREUSSISCHES GARDE GREN. RGT.4 1915-05-03 - Olszyny I (nr 113) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - K.P.G.G.R. 4
RÜDIGER WILLY - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RASCHE WILLY - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RIEBEL WILLY - - ????-10-13 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Alt. u. Neuwerder-Korzystno obelisk
REDDEL WILLY - - 1918-03-21 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Groß Nossin-Nożyno - obelisk
RÖHRICHT WILLI - - 1916-02-02 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
ROTHE WILLI - - 1918-08-18 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RÖSSING WILLI - 10.COMP. R.J.R.219 1914-12-07 - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROHDE WILLI ARM.-SOLD. - 1918-09-28 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
RADECKE WILLI MUSK. - 1917-??-10 - Lubanowo wieś, gm. Banie, pow. gryfiński zachodniopomorskie - - -
REHBEIN WILLI - - - - Bierzwnica wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
RIEBE WILLI GREN. - 1918-07-29 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - JARCHOW -
RIBBE WILLI GEFR. 4 KOMP.FUSILIER.RGT.34 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica prawa
RURAINSKI WILLI LDSTM. 1 KOMP.LDSTM.JNF.BATL.KATTOWITZ 1914-11-21 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
RAUFFMANN WILLI MUSK. - 1916 - Nieżyn wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Nessin) zachodniopomorskie - - tablica
RUSCH WILLI - - 1915-02-06 - Wicimice wieś, gm. Płoty, pow. gryficki (niem. nazwa Witzmitz) zachodniopomorskie - - -
RADMER WILLI MUSK. - 1917-04-16 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
RUPPELT WILLI - - 1915-03-18 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1893-07-06 - -
RADDE WILLI - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
RAUFF WILLI - - 1918-04-13 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Kleintuchen-Tuchomko obelisk
RATZLAFF WILLHELM RES. 12. KOMP. INF. REGT. 54 1914-11-01 - Dubeninki I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RUBE WILLH. - - 1915-05-11 - Zielona Góra (Jędrzychów) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RAHN WILL? OB[ER]G[E]FR[EITER] - 1918-07-27 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
RADECKE WILH[ELM] - - - - Osiek Drawski wieś, gm. Wierzchowo, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
ROTHE WILHELM OSKAR RESERVIST 102 REGIMENT PIECHOTY 1915-01-11 BOUCONVILLE Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1890-03-03 - -
ROTHER WILHELM - - - - Marianówka wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RATHBAUER WILHELM KPL. SCH.R. 1 1915-02-11 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
ROTHE WILHELM - - 1917-10-05 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROEPER WILHELM - - 1915-11-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1889-01-11 TEI?ROW -
ROTHENBURGER WILHELM - - 1918-10-02 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RÖSTER WILHELM - - 1917-07-14 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHER WILHELM - - 1917 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RÜHL WILHELM GREN. - 1916-09-28 - Marzęcin wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REINER II WILHELM RES.INF. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
REIMANN WILHELM - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
ROSE WILHELM MUSKIETIER - 1915-05-28 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1894-01-10 - -
REITZEL WILHELM MUSK[ETIER] - 1918-02-19 - Nawino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
ROBKE WILHELM - PREUSS. RES. INF. RGT. 218 1914-??-?? - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
RICKLING WILHELM WEHRM. P.R.I.R. 220 1914-12-07 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RASCHKE WILHELM - - 1918-11-10 - Borek wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie - Borkow/ Borek -
REIPRICH WILHELM - - ????-??-?? - Boguszów-Gorce miasto, gm. Boguszów-Gorce, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
ROKITTA WILHELM - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
ROHDE WILHELM MUSK. P.R.I.R. 267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYGIEL WILHELM - - 1914-08-22 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WRONIN -
REINKE WILHELM LDSTRM. R.J.R. 203/10K. 1915-07-23 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ROHNER WILHELM - - 1916 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
RYMARCZYK WILHELM - - 1914 - Lasowice Małe wieś, gm. Lasowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie - - -
RÖDIGER WILHELM UFFZ. 6 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
REINKE WILHELM KRIEGSFRW. J.R. 76/7K. 1915-06-29 - Krasnobród miasto, gm. Krasnobród, pow. zamojski lubelskie - - -
RUSCH WILHELM PREUSS.RES. I.R.269 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RODEWALD WILHELM - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RUMP WILHELM - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
RITTNER WILHELM - - - - Pokrzywnica wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
REINHARDT WILHELM - - 1914-08-11 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
RÖSKE WILHELM EH. MATROSE VERS. AMT STOLP 1920-08-03 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1895-12-18 - lapidarium
ROGOWSKI WILHELM UNTEROFFIZIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REDDEL WILHELM - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
RAUCH WILHELM - - 1916-08-18 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Seidlitz -
RÖDENBECK WILHELM UT.OFFZ. FAR 46 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RAUSCH WILHELM - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROESNER WILHELM - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
REETZ WILHELM RESERVIST - 1914-11-15 - Cecenowo wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie - - obelisk
ROOSSEN WILHELM MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA - PRZENIESIONY Z CM. GORLICE II
REIHER WILHELM - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROTTER WILHELM - - 1916-07-07 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROLLER WILHELM LDST.INF. IR 98 1915-02-04 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINDERS WILHELM RES. PIR 78 1915-05-09 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROSE WILHELM MUSK. PIR 78 1915-05-09 - Jasło-Krajowice (nr 37) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIEGER WILHELM - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
REBBERG WILHELM - - 1918-06-09 - Przekolno wieś, gm. Pełczyce, pow. choszczeński zachodniopomorskie - Groß Ehrenberg/ Przekolno -
REICHWEIN WILHELM RES. PION. K.P.G.G.R. 4 / 19 P.K. 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROCZNIK WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RASSEK WILHELM - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RIES WILHELM ERS.RES. P.R.I.R. 219 1914-12-08 - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RAATZ WILHELM MUSK. - 1917-06-03 - Nawino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki zachodniopomorskie - - -
RÖSSING WILHELM - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-?? - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
REINDERS WILHELM MUSK.RES. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUGULLA WILHELM SZEREG.ARMII NIEMIECKIEJ 51 BTL.REZ. 1915-09-04 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ROTKEGEL WILHELM - - - - Kuźnia Raciborska I wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RACHNER WILHELM - - 1915-11-07 - Jugowice-Jawornik wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. Jauernig) dolnośląskie - - -
RA?GE?? WILHELM ARM.SOLD. - 1918-07-17 - Lubanowo wieś, gm. Banie, pow. gryfiński zachodniopomorskie - - -
RADEWITZ WILHELM - - 1918 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RUSCHIN WILHELM ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSCHKE WILHELM GEFREITER  L.J.R.72.12K.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
ROSSEMANN WILHELM - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RADTKE WILHELM - - 1917-01-11 - Gardno wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
RADZEY WILHELM - - 1914-08-22 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Blumenthal -
RACKOW WILHELM RES. - 1914-10-05 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
RODER WILHELM - - 1915-02-16 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
RAUFEISEN WILH. RESERVIST 7 K. GARD. FÜS. R. 1914-12-19 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 1
REMTER WILH. ERS.RES. - 1916 - Nieżyn wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Nessin) zachodniopomorskie - - tablica
RATTAJ WILH. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
ROLKE WILH. RES. - 1915-02-20 - Jugowa miasto, gm. Dobromierz, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RAMFORTH WILH. MUSKETIER 2 K. INF. REG. 152 1914-11-29 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
RETZLAFF WILH. UNTOFF. - 1916-11-18 - Brojce wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Broitz) zachodniopomorskie - - -
RADTKE WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROHDE WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHTER WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROSE WILH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RÜBEL WILCHELM MUSKETIER J.R. 176/3K 1914-10-23 - Wolbórz wieś, gm. Wolbórz, pow. piotrkowski łódzkie - - -
RUDNICKI WIKTOR - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RASZYK WIKTOR - - - - Zebrzydowice (śląskie) wieś, gm. Zebrzydowice, pow. cieszynski śląskie - - -
ROMMEL WERNER - - 1918 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RUCH WERNER MUSK. - 1914-11-01 RUSSLAND Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1886-01-31 Wendischbuckow obelisk
RŰHN WERNER - - 1916-09-28 IN FRANKREICH Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RALIŠ WENZEL LDST.INF. I.R. 98 1915-04-14 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RIEGER WENZEL LDST.INF. IR 98 1915-02-10 - Łosie (nr 71) wieś, gm. Ropa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIGER WENZEL LST. I.R. 98 1915-05-07 - Bukowa (nr 218) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
REK WENZEL RES.INF. L.I.R. 71 1915-05-07 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RIEMARSCH WENZEL SCH. SCH.R. 10 1914-11-21 - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYSCHAN WENZEL RES.ZGSF. SCH.R. 30 1914-12-12 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RUNGE WENZEL INF. K.K.LDST. M.B. 78 1915-05-02 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RIDLEY WENZEL JG. FJB 12 1915-05-04 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER WENZEL GFT. SCH.R. 11 1914-12-15 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RACHWAŁ WAWRZYNIEC SANITARIUSZ 4 PP 4 KOMP. 1915-07-31 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie - - KLERYK
RATAJCZAK WAWRZYN - - 1916-08-11 - Kąkolewo wieś, gm. Osiecznica, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RISAKOW WASYLIJ - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUDECH WASYLI INF. - - - Męcina Wielka (nr 82) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYMARUK WASYL INF. I.R. 58 1914-12-20 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAGEENOWITSCH WASSILI GEM./RUSS. I.R.105 1917-06-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RAGOSEN WASSILI GEM./RUSS. I.R.211 1918-02-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
REWA WASSILI GEM/ROSJA I.R.1 1918-05-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
ROGOWSKI WASSILI UTFFZ./RUSS. I.R.23 1917-07-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RSCHANIKOW WASSILI GEM/ROSJA I.R.105 1917-09-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RUSSKICH WASSILI GEM./RUSS. I.R.133 1917-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUIN WASSILI GEM./RUSS. I.R.99 1917-06-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RACZENKO WASS. RUSS. KRIEGER 95 JNF. REG. 1915-01-01 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RULLA WASILI ALEXEJEWICZ LT. RUSS.I.R. 168 M.G.A. 1915-01-28 - Tarnowiec (nr 180) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RACHOWSKI WASILI GEM/ROSJA I.R.5 1917-02-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RENDA WASILI RUSS. FEST.ART.NOWOGEORG. 1917-03-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REFCZUK WASILI RUSS. - 1914-10-17 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RADUCU WASILE RUMÄN INF.REGT.73.6.KP 1917-04-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROMANESCU WASILE GEM./RUM. I.R.36 1917-02-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RYTSCHKOW WARTOLEMI GEM/ROSJA I. R. 11 1918-02-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ROJAHN WALTER - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RAGUSE WALTER FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIM WALTER FÜSL. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATA WALTER - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RENSCH WALTER - - 1918-04-07 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze/ Wiejce -
REMER WALTER FUSILIER 3.G.GR.R.10K. 1915-07-19 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RABENOW WALTER LEHRER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - untertentianer
ROFENBAUM WALTER ASISTENZARZT DR. - 1918 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883-09-23 - Rotunda i nagrobek
ROSS WALTER - - 1914-09-06 - Jordanów Śląski wieś, gm. Jordanów Śląski, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RUHMKE WALTER PION[IER] - 1917-08-15 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
RANDZIO WALTER - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RÖDLER WALTER - - 1916-04-10 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RAKOW WALTER - - 1918-04-24 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
ROTH WALTER GEFR. D. RES. 3 / GREN. REGT. 4 RASTENBURG 1915-01-05 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
ROSENBAUM WALTER ASS.-ARZT.DR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
ROWE WALTER - - 1915-09-22 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - GEST
REUTER WALTER MUSK. 12 KOMP. RES. INF. REGT. 264 - - Bajtkowo II wieś, gm. Ełk, pow. ełcki (niem. nazwa Baitenberg) warmińsko-mazurskie - - -
RODE WALTER - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RICHELS WALT. UTFF. PREUSS.RES.I.R. 219 1915-02-18 - Biskupice Radłowskie III (nr 259) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REUSS WALT. GEFR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-04-29 - nagrobek
ROSZYK WALENTY - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - KOMORNIKI -
ROHRIG WALDEMAR - - 1915-09-01 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RAHM WALDEMAR - PREUSS. RES. INF.RGT. 217 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RÖHNISCH WALD. SANIT-UNTEROFFIZIER LDW.INF.RGT 6, 8KP 1915-05-05 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROGOWSKI WACŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL 1914-12-25 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROŻNIEWSKI WACŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RAJPOLD WACŁAW SZER. LEGIONY POLSKIE 1915 - Zakopane I miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie 1891-03-05 - -
REIPOLD WACŁAW LEG. POLN. LEG. I BRIG. - - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RUSSEL W.G. 305689 PRIVATE ???????? BN.LOND.RGT. 1918-04-30 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
ROTMAN W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
ROKOWSKI W. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ANDRYCHÓW -
ROSENBLATT W. - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
RYBAKOWSKI W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
REDDIG W. KAN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - NEUKIRCH -
RUDOLPH W. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RÜCKERT W. HUSAR 5 ESK. HUS. REG. 4 1914-11-19 - Ulejów wieś, gm. Łask, pow. łaski łódzkie - - -
RITTER W. - - 1918-05-06 - Miedziana wieś, gm. Sulików, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
RICHTER W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
REMUS W. KRGSFR R.J.R. 93 1915 - Pęsy wieś, gm. Raciąż, pow. płoński mazowieckie - - -
RYŚKA W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RUKOVECKA W. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RATKOWSKI W. MUSK. 8 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RYBAK W - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
RODENWALDT W - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RECH VITTORIO SOLD. 8.FANT. 1918-04-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1885-07-31 - -
RE VITTORIO SOLD. 34.ART. 1918-10-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-01-01 - -
RUPRET VINZENZ LDST.INF. IR 87 1915-02-20 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATAI VINZENT - - 1917-04-11 - Brynica wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Brinnitz) opolskie 1894-10-24 - -
RSANY VINZENT - - 1915-07-30 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
ROMANCZYK VINZENT - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RZECZYCA -
RASTNER VINZENS PTRF. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REZÁČ VIKTOR GFT. I.R. 28 1915-04-06 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
REMIORZ VIKTOR - - 1917-04-03 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
ROKYTA VIKTOR HAUPTMANN K.U.K. INFT. REGT. 100 1914-09-14 - Ratoszyn Pierwszy wieś, gm. Chodel, pow. opolski lubelskie 1871 - -
ROIK VIKTOR MUSKET. - 1915-09-11 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
RUSJAN VIKTOR GFT. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
RYBCZYK VIKTOR - - 1914-09-08 - Kierpień wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ROZNER VENDELIN KAN. F.H.R. 31 1915-04-10 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RADLOWACSKI VELEMIR - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-20 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTARU VASILE GEM./RUM. I.R.86 1917-06-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
ROMPAŁA VALENTIN INF. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSKOSCH VALENTIN - - - - Pisarzowice (opolskie) wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RYBARCZYK VALENTIN ERS. RES PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROTHER VALENTIN FUSL. - 1916-10-09 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RAK VALENTIN - - - - Gostomia wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
ROZMANN VALENTIN ZGSF I.R.17 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
RZONSA VALENT. - - 1916-09-17 - Kórnica wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
RIDKY VACLAV LDST.JG. FJB 12 1915-05-04 - Swoszowa (nr 33) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
REBERNIK ULRICH JG. T.K.J.R. 4 1915-05-05 - Szczepanowice II (nr 195) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTH UBO - - 1916-04-14 BEI VERDUN Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RUSSU TUDOR RUMÄN INF.REGT.76 1916-12-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROTARU TUDOR GEM./RUM. I.R.59 1917-12-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RANTESCH TUDOR GEM./RUM. I.R.45 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROMANINKOW TROFIM GEM/ROSJA I.R.17 1919-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RUSINOJ TORN - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADANOWIĆ TOMO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAMZA TOMASZ - - - - Czechowice-Dziedzice I miasto, gm. Czechowice-Dziedzice, pow. bielski śląskie - - -
RUDOL TOMASZ - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
RUSA TOMA RUMÄN INF.REGT.12.11.KP 1917-03-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RICHTER TOBIAS SCH. SCH.R. 30 1915-02-20 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATSCHENKO TIRIS - - 1918-12-12 - Niemcza miasto, gm. Niemcza, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RASCHKOW TIMOTEI - - 1917-01-10 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RUNNAK TIMOFIEJ - - 1915-03-29 - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADU TIGLIA GEM./RUM. I.R.21 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAŠKA THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROCZNIOK THOMAS LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.RES.JNF.RGT.22 1917-03-29 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1891-09-18 - -
RAC THOMAS JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSKOSCH THOMAS - - 1915-09-25 - Ochodze wieś gm. Komprachcice, pow. opolski opolskie - - -
RAZIK THOMAS - - 1915 - Wieszowa wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - -
RUDEK THOMAS - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
RECZEK THOMAS UNTJAG K.U.K. FJB 4 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 09.07.1915
RUSS THOM. - - 1914-11-19 RUSSLAND Stare Koźle wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ROGOSCH THEOPHIL - - 1918-08-31 - Dziedzice wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RZEPKA THEOPHIL - - 1914 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
REINOSCH THEOF. - - 1915-02-02 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
ROSSUM von THEODOR GREN. PREUSS. GARDE GREN. RGT. 3 1915-05-02 - Staszkówka I (nr 116) wieś, gm. Moszczenica, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAK THEODOR - - 1914-11-22 - Ogiernicze wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RISCH THEODOR - - 1915 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROGACKI THEODOR LDST.ULANE  K.U.K.UL.R.7  1918-01-08 - Pińczów miasto, gm. Pińczów, pow. pińczowski świętokrzyskie - - -
RAKOCZY THEODOR JG. F.J.B. 33 1917-12-29 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RICHTER THEODOR - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROTHER THEODOR - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICKERTS THEODOR GEFR. 12 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1891-09-11 - -
REINTJES THEODOR WEHRM. P.R.I.R.220 1914-12-07 - Łąkta Dolna I (nr 305) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
RACK THEODOR - - 1914-11-22 - Wierzch wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
ROKUS THEODOR - - - - Pawłowiczki I wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
RUSZ THEOD. JNFANTERIST 4 K. K.U.K. J.R. 51 1915-03-19 - Tomaszów Maz. II miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
REIN THEOD. - RIR 52 - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - 615
RACK THEOD. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SCHARTOWITZ -
REUSCHENBACH THEOD. - PREUSS.RES.INF.RGT.219 1914-12-?? - Łąkta Dolna II (nr 306) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROSSMULLER TH - - - - Lublin I miasto, gm. Lublin, pow. m. Lublin lubelskie - - -
ROGOWSKI TEOPHIL - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
ROJ TEOFIL - - 1917-10-23 - Wilcza wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - SZCZYGŁOWICE -
ROLLE TEODORO SOLD. 10.R.TR. 1918-02-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-06-29 - -
RATOW TEODOR INF. RUSS.I.R. 126 1915-02-14 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUDAKOW TEODOR GEM/ROSJA I.R.12 1918-01-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUSU TANASE GEM./RUM. I.R.59 1917-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RICHARDSON T. 19005 PRIVATE DURHAM LIGHT INFANTRY 1918-08-25 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RAUKE SZCZEPAN FUSIL. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUČNOW STOJAN - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RYNDIN STEPHAN - - 1916-01-18 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RITTAU STEPHAN - - 1915-09-28 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
REINOSCH STEPH. - - 1915-10-13 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
REBALKO STEPAN RUSS. INF.REGT.284.1.KP. 1917-05-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RUSOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.202 1917-08-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RUNIAJEW STEPAN RUSS.SOLDAT - - - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ROMANTSCHUK STEPAN GEM/ROSJA I.R.33 1917-09-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RAPACZ STEFAN E.R. INF. K.U.K.J.R. 66/14 1915-02-05 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RATAJZAK STEFAN PION. PREUSS.RES.PION.KOMP.84 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEDLER STEFAN PIONIER P.B. 2 1914-10-16 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
ROMANIUK STEFAN INF. K.U.K.I.R.80 1915-05-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSIECKI STEFAN SZEREG. - 1919-05-14 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
REICHALT STEFAN - - 1914-10-31 - Miłoszyce wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
RÁCZ STEFAN RES.INF. I.R. 65 1914-11-04 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1883 - -
RADUKA STEFAN JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RABIEGA STEFAN - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - - -
RAUKE STEFAN GREN. KPGGR 2 1915-05-06 - Jasło-Podzamcze (nr 36) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RESTCHE STEFAN GEM./RUM. I.R.59 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RITIKIN STEFAN GEM./RUSS. I.R.187 1917-05-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
RAGO STEFAN HUS. K.u.K.HR.10 1914-12-11 - Limanowa-Jabłoniec (nr 368) góra Jabłoniec, przy wsi Podjabłoniec, gm. Limanowa, pow. limanowski małopolskie - - -
RUCHWARTER STEFAN JG. T.K.J.R. 1 1915-03-22 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADOMITSCH STANKO GEM/SERBIA I.R.45 1918-01-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ROLL STANISŁAW ZBIGNIEW LEG. POLN. LEG. I BRIG. 1915-03-02 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RYTTER STANISŁAW - - 1916-05-22 - Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ROKOSZ STANISŁAW LEG. POLN.LEG.I.R. 1914-09-23 - Gręboszów (nr 250) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGASIK STANISŁAW - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA WIELKA -
ROMANOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUTA STANISŁAW - - - - Domaniewice wieś, gm. Domaniewice, pow. łowicki łódzkie - - -
RADLIŃSKI STANISŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RÓŻAŃSKI STANISŁAW DOWÓDCA 16 PUŁK STRZELCÓW SYBERYJSKICH 1914-10-16 ROKITNO Rokitno II wieś, gm. Błonie, pow. warszawski zachodni mazowieckie - - -
RODACKI STANISŁAW - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
ROJEK STANISŁAW SZER. - 1918-11-10 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RUDZKI STANISŁAW - - - - Dąbrowa Górnicza III miasto, gm. Dąbrowa Górnicza, pow. m. Dąbrowa Górnicza śląskie - - -
RYDZYŃSKI STANISŁAW - - 1918-10-29 pod Amiens rejon Pikardia depart.Somma Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUDZIŃSKI STANISŁAW KAPITAN 9 PP 1914-08-25 - Frampol miasto, gm. Frampol, pow. biłgorajski lubelskie 1877-11-19 - -
RYNIEWICZ STANISŁAW - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHORZELÓW -
ROMANIK STANISŁAW - - 1918-11-01 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
ROSIŃSKI STANISŁAW - - - - Żytowiecko wieś, gm. Poniec, pow. gostyński wielkopolskie - ŁĘKA MAŁA -
RADZIKOWSKI STANISŁAW - I BRYGADA LEGIONÓW POLSKICH 1915-05-?? - Góry Pęchowskie wieś, gm. Klimontów, pow. sandomierski świętokrzyskie - - -
RYB?AS STANISŁAW - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - FABIANOWÓW -
RUSIECKI STANISŁAW - - 1918 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
RAJEWSKI STANISŁAW - - - - Żywiec III miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
RZITTKA STANISLAUS - - 1918-10-12 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
RUDNY STANISLAUS RES. SCH. SCH. R. 17 1914-12-29 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RZEZNIK STANISLAUS ERS.RES. P.R.I.R. 219 - - Królówka (nr 308) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROGOSCH STANISLAUS - - 1917-08-20 - Dziedzice wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RUTKORSKY STANISL. UNTOFFZ. R.J.R.208/2K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
RAJEWSKI STAN. POR. LEGIONY POL. - - Żywiec I miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
RIZEANU STAN GEM./RUMÄN I.R.59 1917-02-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROGALSKI ST. MUSKETIER LIR 19/2K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RYNOWIECKI ST. SZEREG. - 1921-10-29 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1897 - -
ROGALSKI ST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROMANOW SPIRIDON UNT.OFFZ. RUSS.I.R. 125 1915-02-02 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RAICU SLAMATI GEM./RUM. I.R.75. 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RADOWITSCH SIWOIN SERBIA ZIVILGEF 1917-08-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
RUSZ SIMON - K.UNG. L.I.R. 20 (M. KIR. 20 HONV. GYAL. EZR.) - - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
RUSSANOW SIMON - KOS. GRENAD. DIV. 43 1914-12-(09-10) - Leszczyna (nr 310) wieś, gm. Trzciana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z żeliwną tablicą zbiorczą
RISOWICZ SIMON - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RIPPEL SIMON - - 1915 FRAUENDORF Czarnowąsy wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
RAPACZ SIMON ERS.RES.INF. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROK SIMON - - - - Raszowa (pow. opolski) wieś, gm. Tarnów Opolski, pow. opolski opolskie - - -
RADU SIMIONI GEM./RUM. I.R.62 1917-11-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RELOFF SIMION RUSS. INF.REGT.137.14.KP. 1915-02-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RODOSTREJ SIMION RUSS. INF.REGT.250.13.KP. 1915-05-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REKLA SILVIO ROM. JG. K.U.K.T.TK.J.R. 2 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESSEL SIGISMUND OBLTN. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIESENBACH SIESCHE PIECHUR 9 KOMP. 90 PUŁK PIECHOTY 1914 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1890 Kurytówki -
RISICH SIERGIEJ - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
RICHTHOFEN von SIEGFRIED FRH. - - 1914 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RIEBOLD SIEGFRIED - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUTTIN SIEGFRIED INF. IR 100 1915-03-22 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
REICH SIEGFR. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RADECKI SEWERYN - - - - Zawiercie I miasto, gm. Zawiercie, pow. zawierciański śląskie - - -
RAKLIEWA SERGEJ INF. - - - Bartne (nr 64) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINER SELIG SCH. K.K. SCH.R. 32 1917-09-15 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
RADOISCHIC SCHIWOIN GEM/SERBIA I.R.5 1917-10-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RISTITSCH SCHIWADIN GEM/SERBIA I.R.9 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RADU SCARLAT RUMUNIA INF. REGT. 59 1917-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RÁPÓ SÁMUEL HONV. K.UNG.L.I.R. 24 (M. KIR. 24 HONV. GYAL. EZR.) 1914-12-20 - Tuchów IV (nr 163) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RINALDI SAMUEL JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-07 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSCI SALVATORE SOLD. 89.FANT. 1918-04-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-09-09 - -
REINA SALVATORE SOLD. 220.FANT. 1918-02-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-05-30 - -
ROSENBAUM SALOMON ZGSF. I. R. 56 1915-05-03 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAUCHWERKER SALO KPL. I. R. 57 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSANOW SAFRON RUSS. INF.REGT.211.15.KP. 1915-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RANTSCHIK SAFRAN GEM/ROSJA I.R.503 1918-10-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ROSUDINOW SAFRAN GEM/ROSJA I.R.195 1915-10-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RAMIC SADIC INFT. B.L. I.R. 4 1914-12-01 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.25
REJEK S. - - - - Kołaczkowice wieś, gm. Miejska Górka, pow. rawicki wielkopolskie - - -
RZEGOCKI S. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ROKOSOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUTKOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RYBARCZYK S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RAJCHERT RYSZARD - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
ROSZKOWIAK RYSZARD MUSK 8K R.I.R. 226 1915-06-19 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - EKSHUMOWANY
RAMSAUER RUPERT OBJG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1914-12-(7-16) - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
RETTENBACHER RUPERT LST. I.R. 59 1915-05-07 - Klecie I (nr 220) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RYCHLIKOWSKI RUDOLF - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
RICHTER RUDOLF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-01-02 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSZOGS RUDOLF - K.UNG.L.I.R. 11 (M.KIR.11.HONV. GYAL.EZR.) - - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RECKLING RUDOLF GREN. KPGGR 3 1915-05-09 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RYŠAVÝ RUDOLF - K.U.K. INF.REG. 3 MGA 1915-05-19 Surochów Surochów wieś, gm. Jarosław, pow. jarosławski podkarpackie 1887 Kostelec -
REMEC RUDOLF RES.KAN. FKR 28 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAPP RUDOLF SCHÜTZE K.K.SCH.R.14 1914-12-10 - Wiśniowa I (nr 373) wieś, gm. Myślenice, pow. myślenicki małopolskie - - -
RECHHALTER RUDOLF UT.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSEK RUDOLF ST. ŻOŁNIERZ LEGIONY POL. - - Żywiec I miasto, gm. Żywiec, pow. żywiecki śląskie - - -
RIESNER RUDOLF - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
ROLLER RUDOLF INF. KK LIR 13 1915-05-03 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RASCHKE RUDOLF - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RIESCHMILLER RUDOLF GRENADIER 1.G.GR.R.6K. 1915-08-03 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RUBBERT RUDOLF LTN. D. R. - 1915-05-22 OSTEN Stawno wieś. gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
RAINSTADLER RUDOLF JG. K.U.K.T.K.J.R.2 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOMSKI ROMAN RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADZIEJ ROMAN - - 1920 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - za ojczyznę życie oddał
ROGULLA ROMAN UNT. OFFZ. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REDINGA ROMAN - - 1918-12-14 Gdańsk w lazarecie Kurzętnik wieś, gm. Kurzętnik, pow. nowomiejski warmińsko-mazurskie - - -
REINLÄNDER ROMAN LDST.INF. IR 89 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REGINEK ROCHUS - - 1915-11-19 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
ROTTER ROBERT E.R.INF. I. R. 56 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RENNER ROBERT - - 1918 - Wojanów wieś, gm. Mysławkowice, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RATH ROBERT - - 1914 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHER ROBERT - - 1919-01-05 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RABAST ROBERT - - 1916 - Racibórz I miasto, gm. Racibórz, pow. raciborski śląskie - - -
RADES ROBERT - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
RÜLLER ROBERT - - - - Kierżno wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-29 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
R? ROBERT - - 1915 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-24 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
RUSKE ROBERT - - 1914-08-13 - Śmiałowice wieś, gm. Marcinowice, pow. świdnicki (niem. nazwa Schmellwitz) dolnośląskie - Schmellwitz obelisk
RÖSKE ROBERT - - 1914-12-04 - Kaliska wieś, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - 23 lat
ROMANEK ROBERT - - 1915 FRANKREICH Długomiłowice wieś, gm. Reńska wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RYGIEL ROBERT - - 1918-08-08 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - LANIETZ -
RYGIEL ROBERT - - 1918-08-08 - Łaniec wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAASCH ROBERT - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1916 - Pokój II wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - - -
ROTHE ROB.ARW. GEFREITER TR.KOL.TELEG.DIR. WOYRSCH 1915-05-28 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RÖCKER ROB.(ERT) - - 1915-08-29 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
REICHSTEIN ROB. - - 1918 - Łaziska wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
ROSWORA ROB. - - - - Łubniany I wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Lugnian) opolskie - - -
RZENIK RO. - - 1917 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1896 - -
RATHMANN RICHARD - - 1918-07-16 FRANKREICH Lądek Zdrój III miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1897-02-03 - -
RYPALLA RICHARD - - 1914-11-30 - Walce wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
RUDOLPH RICHARD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADEMACHER RICHARD LDSTRM. R.J.R.208/2K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
REYMANN RICHARD LDST. K.U.K.I.R.18 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENAU RICHARD FUS. 9 K.5 G.R.Z.F 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
REINHOLD RICHARD - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RAATZ RICHARD GARDEFÜS. - - - Łabędzie wieś, gm. Drawsko Pomorskie, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
RADEBACH RICHARD MUSKET. - 1916-12-21 RUßLAND Stare Chrapowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki (niem. nazwa Alt Grape) zachodniopomorskie - - obelisk
RAUDE RICHARD - - 1914-11-19 RUSSLAND Nowa Wieś Wielka wieś, gm. Paszowice, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RUSCH RICHARD ?WHRM. - 1916-11-14 - Lubanowo wieś, gm. Banie, pow. gryfiński zachodniopomorskie - - -
REHNSTOCK RICHARD - - 1915-05-09 - Jasiona I wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
RENNER RICHARD - - 1918-03-21 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
RZESNITZEK RICHARD - - 1916-09-12 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
RADTKE RICHARD - - 1918-04-26 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Crangen-Krąg -
ROST RICHARD - - 1918-04-25 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUHNKE RICHARD FÜSILIER - 1916-07-11 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - DARSOW -
ROTH RICHARD - - 1914-10-15 BEI MEZOHOW Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
ROOCK RICHARD ERS. RES. 11 K. LANDW. INF. REGT. 76 1914-11-22 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1886-03-28 - -
RAPSCH RICHARD MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RITTER RICHARD - - 1917-07-08 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RACZKOWSKI RICHARD - - 1914 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
ROTHENBURGER RICHARD - - 1916-10-13 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RÖSLER RICHARD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RADKE RICHARD SERGT. - 1918-05-16 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - KOZUSZKOWO WOLA / WOLA KOŻUSZKOWA
RIESNER RICHARD - - 1915-03-28 - Lasówka wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REBEL RICHARD LDW E.B.I.R 21 1915-01-07 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - ERSATZ BATAILLON (zapasowy batalion)
RIEMER RICHARD GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RICK RICHARD MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSLER RICHARD - - 19??-10-28 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
RUDOLPH RICHARD - - - - Lipnica wieś, gm. Środa Śląska, pow. średzki opolskie - - -
RITTER RICHARD MUSKETIER J.R. 46/6K. 1915-07-21 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RIEDEL RICHARD - - - - Bieganów wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROLLIK RICHARD E. RES. - 1917-07-29 - Narok wieś, gm. Dąbrowa, pow. opolski opolskie - - -
RADTKE RICHARD RES. 9 KOMP. INF. REGT. 45 1915-02-12 - Karbowskie wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RISCHANEK RICHARD LDST.JNFT.  K.U.K.J.R.99.1K 1915-05-25 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
REINHARDT RICHARD GEFR. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RITTER RICHARD - - - - Dziećmorowice wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - -
RIEDEL RICHARD - - 1915-10-10 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1880-11-03 - -
RISCH RICHARD - - 1918 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
RÜLKE RICHARD - - 1917 - Rząśnik wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RAUDONAT RICHARD GRENADIER 4 PG 1915-02-08 - Pisz I miasto, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
RIEDEL RICHARD - - 1917-06-11 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RIPPCHEN RICHARD - - 1917-08-15 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
REIMANN RICHARD - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RÖSNER RICH. - - 1915-03-08 - Maniów wieś, gm. Mietków, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
REMMER RICH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
REIEDEL RICH. - - 1915 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
RUPPENTHAL RICH. - ERS.RES. I DW.FELDLAZ 18 DIV BREDOW 1915-07-18 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROSENTHAL RICH. - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
ROGOWSKI RICH. GEFR. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka IV (nr 95) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINGMANN RICH. - - 1918-04-23 - Zielona Góra (Stary Kisielin) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
ROSMUS RICH - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RITTER RFRITZ - - 1918-05-26 DESSAU Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RUNGE RFRIEDR. LDSTRM. LANDST. BTL. DARMSTADT III 1914-12-25 - Borki (gm. Miłki) wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RICHTER REINHOLD JÄGER JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
ROTHER REINHOLD - - 1917-10-03 - Wasiłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RITTER REINHOLD - - 1917-07-31 - Rzeszówek wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RATHKE REINHOLD REZ. 6 B FELDA R2 1914-12-04 - Terenin wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
RICHTER REINHOLD - - 1914-08-24 FRANKREICH Nowa Wieś Wielka wieś, gm. Paszowice, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RÖHNKE REINHOLD - - - - Wierzchucino wieś, gm. Krokowa, pow. pucki (niem. nazwa Wierschutzin) pomorskie - - tablica
REICHERT REINHARD - - 1914-09-09 TARNOWKA Przylesie wieś, gm. Olszanka, pow. brzeski opolskie - - ZAGINĄŁ
RÖSCHEL REINH. - - 1916-05-21 Frankreich Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RANISCH REINH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Eule -
RIZOI RAVEL GEM./RUM. I.R.44 1917-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RADENKOWITSCH RASCHA SERB. I.R.16 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RAIKOWIC RANITON - J.R. 9 1918-10-14 - Tuły wieś, gm. Byczyna, pow. kluczborski opolskie 1886 - Kriegsgefangene / jeniec
ROUS RAIMUND LTN. SCH.R. 25 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROBOTTA RAF. - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
R?R R?N? GEFR 4K R.I.R. 226 1915-05-20 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
RUDOLF R. - 3 K. LIR 101 1915-01-20 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
RUDOLPH R. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ROSENKRANZ R. GEFR. 1 / JÄG. BTL. 1 1914-12-12 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RICHTER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUFFERT R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REICHEL R. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RIEDIGER R. - - 1918-10-31 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
RISSMANN R. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RING R. LTN. P.R.I.R. 5/219 1915-03-07 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RITTER R. RES. - - - Wysieradz wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
RICHTER R. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RETERMANN R. - - 1918-09-26 - Miedziana wieś, gm. Sulików, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
RIEDIGER R. - - 1918-10-31 - Chobienia (gm. Rudna) wieś, gm. Rudna, pow. lubiński dolnośląskie - - -
RADTKE R MSK 3 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ROZE R - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
RYBKA PROKOP GEM/ROSJA I.R.21 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROGALOW PROKOGIE ROSJA JNF.REGT.335.12.KP 1915-04-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RESETOW PROKOFIJ - IR 243 - - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RĄCZKA PIOTR - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHRZĄSTÓW -
REY PIOTR INFT. B.L. I.R. 4 1914-11-25 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.16
RACZYŃSKI PIOTR KANONIER ARMII ROSYJSKIEJ 58 BRYG.ART.. 1917-10-05 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RUCIŃSKI PIOTR - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
REPTOW PIOTR - - 1915-10-25 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RYBARCZYK PIOTR - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RODZI??KI PIOTR ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 14 POL.P.P. 1918-09-04 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
ROZSACHATI PIOTR GEM/ROSJA I.R.152 1919-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
RIGAMONTI PIETRO SOLD. 79.FANT. 1918-07-02 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-05-02 - -
RATAJCZAK PI. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
ROHOSCHIN PHILIPP INF. IR 193 1915-03-24 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADU PETRU GEM./RUM. I.R.45 1917-06-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ROSCHU PETRI - - 1917-01-01 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1891 - -
RADU PETRE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUDAKOW PETR GEM/ROSJA A.R.53 1918-06-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RIČANEK PETR SCH. SCH.R. 25 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINDLER PETER, PAUL SCH. K.K. K.SCH.R.III 1914-12-10 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
RACHELSBERGER PETER INF. I.R. 14 1915-03-11 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RACH PETER GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUSZKIN PETER RUSS. - 1914-11-27 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RUDOWITZ PETER GFT. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
ROGOWSKI PETER - - 1918-06-01 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
RYPPA PETER - - - - Pokrzywnica wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
REHMET PETER - - 1918-09-05 - Wierzch wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RHEINHARDT PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAPKIEWICZ PETER INF. K.u.K.J.R.34 1914-12-?? - Limanowa-Jabłoniec (nr 368) góra Jabłoniec, przy wsi Podjabłoniec, gm. Limanowa, pow. limanowski małopolskie - - -
REIMANN PETER - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROMANISZYN PETER - - - - Sucha Beskidzka miasto, gm. Sucha Beskidzka, pow. suski małopolskie - - -
ROOSEN PETER LDSTM. RJR 219/9K 1915-07-07 - Chruślanki Józefowskie wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RETRAJSKI PETER SCH. - - - Małastów II (nr 66) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAUCH PETER GFT I.R.7 1914-12-20 - Jodłowa II (nr 232) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
RISZAK PETER INF. IR 98 - - Owczary (nr 70) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RZITKY PETER - - 1914-09-07 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
REBIĆ PETER JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-04 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RURANSKY PETER WEHRM. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RADIKOW PETER GEM/ROSJA I.R.11 1918-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RUSSIN PETER - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
RAGOSCHIN PETER GEM/RUMUNIA I.R.14 1918-06-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RENZLER PETER WEHRM. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RABIARZ PETER INF K.K. L.I.R. 32 1916-05-17 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
RECK PETER - - 1915-05-26 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
REITMAYER PETER GFT. IR 27 1915-01-25(-31) - Długie (nr 44) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RATAJCZIK PETER RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROŻAK PETER SCH. K.K. SCH.R.17 1914-12-18 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDEK PETER - - - NIEMCY Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
RAINER PETER LST. I.R. 59 1915-05-08 - Brzostek II (nr 224) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RADIC PERO INFT. B.L. I.R. 4 1914-11-24 - Chrzanów II miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - STADTISCHFRIEDHOF 6.14
REITER PAWEŁ - - - front zachodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - -
RAKITIN PAWEŁ JENIEC 3 / 231 P.P. 8 BTL. JEN. ROB. BTL. 1917-01-29 - Wilno Litwa Pogranicze - - NR 883
RUCKI PAWEŁ - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
RAMZOW PAWEŁ SZER. - 1917-05-12 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RASZKA PAWEŁ - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
RASZKA PAWEŁ - - - - Dębowiec II wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
REDKA PAWEL GEM./RUSS. I.R.8 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RISCHOW PAWEL GEM./RUSS. I.R.9 1918-04-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RADIONOW PAWEL - - 1916-08-27 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1889-07-29 - -
REBALČENKO PAWEL GFT. RUSS.ART.BRIG. 9 1915-04-19 - Wola Rzędzińska (nr 204) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUSAKOWITSCH PAWEL GEM/ROSJA I. R. 309 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
REPTOW PAWEL RUSS.SOLDAT - 1917-09-15 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RABKOW PAWEL INF. RUSS. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Orowajski Reg. [J. Drogomir]
ROMANOW PAWEL GEM./RUSS. I.R.93 1917-10-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
RÖSCHI PAUL KARL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REICH PAUL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROHNER PAUL - - 1915-08-03 FESTUNG-LAZ. GLATZ. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RANISCH PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Eule -
RZEPKA PAUL - - - - Kotulin wieś, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - - -
RZEPKA PAUL - - 1915-06-21 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ROSKE PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
ROTHE PAUL - - 1918-03-31 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RIEGER PAUL - - 1916-02-20 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RABE PAUL - - 1918-12-16 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RÖSLER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RUCKI PAUL LDST.INF. IR 100 1915-05-05 - Święcany (nr 30) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
RAFFERT PAUL MUSK. - 1916-10-13 - Legnica I miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RICHTSTEIG PAUL - - 1915-08-04 - Żagań III miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RÜCKER PAUL - - 1917-07-09 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
REIMANN PAUL GEFR. - 1918-07-14 - Twardawa wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RISTER PAUL - - 1914-08-22 F[rance] Ręszów wieś, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie - - Tablica powalona
ROENISCH PAUL SCHÜLLER - - - Wrocław (Ossolineum) miasto, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
RICHTER PAUL MUSK. - 1914-09-22 - Starczów wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie - GALTENAU -
RIX PAUL - - 1917-03-28 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
RAU PAUL - - 1916-09-20 - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RÖSCH PAUL ERS.RES 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
RAUHUT PAUL UT.OFFZ. PRIR 272 1915-05-04 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTHER PAUL - - 1918-07-19 - Klików wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
RIEGER PAUL - - 1915-08-13 - Lubków wieś, gm. Warta Bolesławiecka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RUNGE PAUL - - 1914-12-23 - Rzepczyno wieś, gm. Brzeżno, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - betonowa tablica nagrobna
ROSE PAUL MUSKETIER - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RADMER PAUL OFF.-STELLV. - 1914-08-26 - Siemyśl wieś, gm. Siemyśl, pow. kołobrzeski (niem. nazwa Simötzel) zachodniopomorskie - - obelisk
RUŻOK PAUL - - 1915 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
REIT PAUL UNG. ZUGFÜHRER K.K. I.K. R. 1914-12-05 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1888 GYOS -
ROTHER PAUL GEFREITER R.J.R. BATL. 16/3K. 1915-07-24 - Łopiennik Górny wieś, gm. Łopiennik Górny, pow. krasnostawski lubelskie - - -
REHNSTOCK PAUL - - 1918-09-27 - Jasiona I wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
RÜCKER PAUL - - 1916-03-28 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
REICH PAUL - - 1915-09-25 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROBOTTA PAUL - - - - Golczowice wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - SYSLAU -
RICHTER PAUL - - 1915-05-05 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROMAHN PAUL - - 1915 - Ryszkowa Wola wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
REITZIG PAUL - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
RICHTSTEIG PAUL LANDSTURMMANN 12 KOMP. INF. REG. 336 1918-06-08 - Leśniów Wielki wieś, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RINGMANN PAUL - - 1917-08-26 - Zielona Góra (Stary Kisielin) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
ROISCH PAUL - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
RIMPLER PAUL - - 1918-06-08 - Krzewina wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
RAUTENBERG PAUL GEFR. 2.KOMP.GREN.RGT.4. 1915-02-12 - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie 1889 - -
RUCH PAUL LANDSTURMANN - 1916-10-19 - Zimowiska wieś, pow. słupski pomorskie - Strickershagen-Przewłoka - tablica pamiątkowa
RUPPELT PAUL - - 1916-03-03 Jarny Lz. Ruja wieś, gm. Ruja, pow. legnicki (niem. nazwa Royn) dolnośląskie - - tablica
RIE??? PAUL - - 1916-06-30 - Biernatów wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
RAUPACH PAUL - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RIETER PAUL MUSKETIER - 1917-07-23 - Łeba miasto, gm. Łeba, pow. lęborski pomorskie - Czarnowske-Żarnowska - obelisk
RIEDEL PAUL - - 1916-06-16 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RÜCKERT PAUL GRENAD. - 1914-08-25 FRANKR. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
REFFKE PAUL - - 1917-08-06 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Wussowske-Osowskie - obelisk
RIPPCHEN PAUL - - 1915-08-15 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RZEPKA PAUL - - 1918-04-24 - Nowy Browiniec wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - -
RENNER PAUL - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RASCHDORF PAUL PREUSSISCHES RES. INF.RGT.220 1915-02-18 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUPPRECHT PAUL - - 1917-04-05 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RABE PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
RUSCHKE PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
ROTHER PAUL MUSK. P.R.I.R. 272 1915-05-02 - Gorlice IV (nr 91) miasto, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROTHER PAUL - - 1915-09-01 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RAMMLER PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Hurte -
RAATZ PAUL - - 1918-07-18 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
RIEGER PAUL - - 1918 - Niwnica wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - WISCHKE -
RACH PAUL KRIEGSFRW. 4.G.R.Z.F.11K. 1915-08-04 - Świerszczów wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
REIMANN PAUL - - 1914-11-21 - Grzęda wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - - -
REICHS... PAUL - - 1915-06-09 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RIEGER PAUL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RASCH PAUL - - - - Wilczyce wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
REISS PAUL - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
ROSSE PAUL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RAHL PAUL - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHE PAUL - - 1914-11-04 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
REITAROWSKI PAUL - - 1917-10-13 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze/ Wiejce -
RUCKERT PAUL - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RÖDER PAUL - - 1915-03-22 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REICHE PAUL JÄGER JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RÖSKE PAUL - - 1917-05-12 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
ROBENEK PAUL - - - - Samborowice wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RAUTENSTRAUCH PAUL - - - - Bobolice wieś, gm. Ząbkowice Śląskie, pow. ząbkowicki dolnośląskie - KAUBITZ -
RAUDMANN PAUL - LITOWSKI G.R.1.KP. 1917-06-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RAMLOW PAUL - - 1914-11-11 - Dobra I miasto, gm. Dobra, pow. łobeski zachoniopomorskie - - VERMISST
RIEDEL PAUL - - 1918-04-29 FLANDERN Krzelów wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KREHLAU -
REITHMAIER PAUL JG. T.K.I.R. 1 1915-05-07 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEGER PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RÜPPERT PAUL MUSKETIER 1 K INF REG 146 1914-11-18 - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RUZOK PAUL - - - - Pławniowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
RÜCKER PAUL - - 1916-02-27 in Westen Barcinek wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
ROKITA PAUL - - 1915 - Rudno (woj. śląskie) wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - - -
RETZLAFF PAUL WEHRM. - 1918-03-29 - Danowo wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachodniopomorskie - - -
RANDAUSCH PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RIEGER PAUL - - - - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - ZAGINĄŁ
ROGOZINSKI PAUL - RIR 232 - - Korzenica wieś, gm. Laszki, pow. jarosławski podkarpackie - - -
REISEWITZ PAUL - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RUDOLF PAUL - - 1917 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
ROBOK PAUL - - 1915-10-27 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
ROHDE PAUL KOMP. OFFIZ. STELLV. 3. KOMP. R.J.N.F. R.64 1914-11-17 - Kotowice (śląskie) wieś, gm. Żarki, pow. myszkowski śląskie - - TABLICZKA
REMSCH PAUL - - 1915-02-05 - Olszyna miasto, gm. Olszyna, pow. lubański dolnośląskie - - -
REICH PAUL - - 1918 - Kluczbork miasto, gm. Kluczbork, pow. kluczborski opolskie - - -
RAAB PAUL LDST.SCH. SCH.R. 18 1915-05-02 - Małastów II (nr 66) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSIN PAUL - - 1914-12-11 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Alexandrahutte -
ROTHER PAUL MUSK - 1919-10-24 - Gęsiniec wieś, gm. Strzelin, pow. strzeliński dolnośląskie - - -
REPKE (?) PAUL GEFR. - 1916-08-11 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1894-01-20 Klein Garde obelisk
RODELKE PAUL - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RIEDEL PAUL - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
REICHELT PAUL - - 1918-10-01 - Zielona Góra (Jędrzychów) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
REISCH PAUL - - 1915-12-17 - Racławiczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RÖSSLER PAUL GEFR. PREUSS. INF. RGT. 58 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADTKE PAUL - - 1918-03-34 - Krąg wieś, gm. Polanów, pow. koszaliński zachodniopomorskie - Bussin-Buszyno -
RIEDEL PAUL - - 1918 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROITSCH PAUL - - 1915-09-03 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
RYBOSCH PAUL - - - - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - ZAGINĄŁ
REIMANN PAUL MUSK[ETIER] L[AN]DW[EHR] INF[ANTERIE] REG[IMEN]T 21 1917-05-07 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
RUSSIN PAUL - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - LEBOSZOWICE -
RASCHKE PAUL - - - - Walim wieś, gm. Walim, pow. wałbrzyski (niem. nazwa Wüstewaltersdorf) dolnośląskie - - tablica
RAUSCH PAUL - - 1914 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
REKUS PAUL - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RENNHACH PAUL - - 1916-09-08 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Wussowske-Osowskie - obelisk
RING PAUL - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RESCHER PAUL - - 1914-10-20 - Kiełczów wieś, gm. Długołęka, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
REITANO PASQUALE SOLD. 213.FANT. 1918-03-02 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-05-23 - -
ROSA PASQUALE SOLD. 30.FANT. 1918-06-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890- - -
REZEANU PARDELE GEM./RUM. I.R.59 1917-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAPETI PAOLO GEM/WŁOCHY ARTL.R.70 1918-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
REMNANT P.W. LIEUTENANT ROYAL ARMY SERVICE CORPS. 1920-12-25 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RITTER P. GEFR. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - FICHTHORST -
RADLER P. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RENNBAUM P. MUSK. R. I. R. ? 1915-05-14 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
RIEGER P. - - - - Morów wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RAACK P. SCHÜTZE - 1917-05-22 - Chełm Żarski wieś, gm. Lubsko, pow. żarski lubuskie - - -
RICHTER P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RADOJEWSKI P. - - - - Kołaczkowice wieś, gm. Miejska Górka, pow. rawicki wielkopolskie - - -
RUCKI P. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RENNER P. - - 1918-10-12 - Legnickie Pole wieś, gm. Legnickie Pole, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RUDOLF P. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RATHKE OTTO ? - 1918-07-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTHOF -
RICKERT OTTO - - 1916-11-17 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1986-03-15 OUEDLLAHURG -
RÜDIGER OTTO - - 1925-01-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1899-11-24 SAGAN -
RIDDLER OTTO MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
RESKE OTTO - - 1918-09-1? - Mieszewo wieś, gm. Węgorzyno, pow. łobeski zachoniopomorskie - - -
ROSENTHAL OTTO GREND. - 1917-10-28 VERDUN Tarnów (lubuskie) wieś, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski lubuskie - TARNÓW/TORNOW Obelisk
RESTTEN OTTO MUSKETIER - 1915-??-?? - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RACHWALSKY OTTO - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RÖMMER OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RÖSELER OTTO - - 1918-05-27 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
ROGGE OTTO FÜS. - 1917-04-17 - Trzebów wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - TRZEBÓW / TREBOW -
REINER OTTO - - 1919-08-?? - Radówek wieś, gm. Górzyca, pow. słubicki lubuskie - - -
RUNGE OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
RUDERT OTTO GREN. 3 KP. GREN. RGT. 5 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1893-12-30 - -
ROHR OTTO - - 1914-11-21 LAZARETT Krzelów wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KREHLAU -
RIEHN OTTO ERS.RES. - 1919-04-10 - Możdżanowo wieś, gm. Ustka, pow. słupski (niem. nazwa Mützenow) pomorskie - - -
ROSESZON [ROSERZNOW] OTTO REZ. 2 K GREN. R.S. 1914-12-04 - Terenin wieś, gm. Pabianice, pow. pabianicki łódzkie - - -
ROTHKIRCH OTTO - - 1915-02-10 FRK Suszki wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RICHTER OTTO GEFREITER - 1917-06-16 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
RANIG OTTO SZER ? 1914-??-?? - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RICH? OTTO GEFR. - 1918-05-31 SUISA Stojanów wieś, gm. Pieńsk, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
REDM? OTTO - - - - Siemianice wieś, gm. Słupsk, pow. słupski (niem. nazwa Schmaatz) pomorskie - - zaginęła
RAIHING OTTO RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-01 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSIN OTTO - - 1918-04-04 - Siemianice wieś, gm. Słupsk, pow. słupski (niem. nazwa Schmaatz) pomorskie - - zaginęła
RAASCH OTTO - - - - Biała (zachpom.) wieś, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - -
RAUDIES OTTO LDSTM. 1 KOMP. LDST. INF. BATL. KONIGSBERG 1914-12-04 - Szymonka III wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
REDEMANN OTTO ERS. RES. - 1916-05-03 - Łupki Kolonia wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie 1890-07-08 - -
RÜBESAM OTTO - - ????-08-29 - Korzystno wieś, gm. Kołobrzeg, pow. kołobrzeski zachodniopomorskie - Gribow-Grzybowo obelisk
RIEGEL OTTO FŰS. FR 9/35 1915-06-18 - Nowe Brusno wieś, gm. Horyniec-Zdrój, pow. lubaczowski podkarpackie - - -
RIEWOLDT OTTO - - 1918-04-06 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Zillmitz obelisk
RUCH OTTO OB[ER] MATR[OSE] I. MATR[OSEN] REG[IMEN]T 1914-08-16 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
REETZ OTTO SERGEANT - - Frankreich Witkowo wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
RAMM OTTO - - 1914-11-15 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
REBENTISCH OTTO MUSKETIER R.J.R.52/9K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
RAULA OTTO - - 1914-09-01 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RFINMAN OTTO KANONIER FELD.ART. 7/3KO - - Świerze Górne wieś, gm. Kozienice, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RIECHOTTKA OTTO - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - ROMANOWEN -
ROSELT OTTO - PRIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14f
RITTER OTTO ERS. - 1914-11-26 MESSINES Wielowieś (lubuskie) wieś, gm. Sulęcin, pow. sulęciński lubuskie - WIELOWIEŚ/ LANGENPFUHL VERMISST
RADTKE OTTO - - - - Cerkwica wieś, gm. Karnice, pow. gryficki zachodniopomorskie - - -
RAU OTTO - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RUBIN OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
ROMANINO OTTO INF. LDST.I.R. 21 1914-12-(22-24) - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROHDE OTTO GEFREITER 1 ESK. HUS. REG. 11 1915-03-08 - Tomaszów Maz. III miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
RÖHL OTTO - - 1915-04-02 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1885-12-01 - -
RADÜGE OTTO KRAFTMTR. - 1918-11-05 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - VERM[ISST]
REH OTTO ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADLBECK OTTO RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUTZEN OTTO PREUSS. RES.I.R.268 1915 - Nowy Sącz (nr 350) miasto, gm. Nowy Sącz, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RENTZSCH OTTO - - 1917-04-05 - Olesno II miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - - -
ROMAN OTTO - 4 PUŁK 1 KOMP. 1915-08-05 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie 1894 - EKSH. Z NIEDRZWICY DUŻEJ, DZIŚ JASTKÓW NR 56/148
REIßMANN OTTO MUSK - 1918-04-24 - Sarbinowo wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - -
RACKOW OTTO WEHRM. - 1918-04-08 - Gosław wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki (niem. nazwa Gützlaffshagen) zachodniopomorskie - - tablica
RASCH OTTO - - - - Rusinowo wieś, gm. Świdwin, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
ROZEN OTTO - - 1915-09-03 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Dörsenthin obelisk
RACKWITZ OTTO - - 1914 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
REECK OTTO - 2/R J.R 12 1914-12-17 - Iłów wieś, gm. Iłów, pow. sochaczewski mazowieckie lat 25 - -
RIGO OTTAVIO GIUSEPPE K.SCH. K.K.K. SCH.R. II 1915-01-31 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
RABE OSWALD - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
REINERT OSWALD - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - DITTERSDORF -
REICHERT OSWALD VIZZ. FELDW. I.R. 46 / 2K 1915-07-21 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RICHTCHOFEN Fhr. von OSWALD RITTERMEISTER 2 GARDE ULANEN R.G.T. 1915-05-03 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEDEL OSWALD - - 1917 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
REICHERT OSWALD VIZEFELDW. J . R . 46 / 2 K 1915-07-21 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RÖTHIG OSWALD LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.102 1915-12-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-08-24 - -
RIEDEL OSWALD - - 1918-08-31 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RÖHRICHT OSWALD - - 1914-11-18 - Jeżów Sudecki wieś, gm. Jeżów Sudecki, pow. jeleniogórski (niem. nazwa Grunau) dolnośląskie - - obelisk
RATH OSTROV SCH. SCH.R. 18 1915-05-03 - Małastów I (nr 65) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYSCHIKOW OSSIP GEM./RUSS. I.R.11 1918-04-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RICHTER OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RÖFFEL OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHE OSKAR WORN.GEFR. 6 KOMP. - - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RICHTER OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RUDOLF OSKAR - - 1914-08-22 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RU??D?? OSKAR - - - - Radzików (lubuskie) wieś, gm. Cybinka, pow. słubicki lubuskie - - -
RADDATZ OSKAR LANDST[URMMANN] - 1917-04-15 - Biały Bór miasto, gm. Biały Bór, pow. szczecinecki zachodniopomorskie - - -
REICHE OSK. - - - - Legnica III miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RAUH OSCAR - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RITTER OSCAR - - - - Oświęcim I miasto, gm. Oświęcim, pow. oświęcimski małopolskie - - -
RATOIU OPREA RUMÄN JNF.REGT.59 1917-02-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROMANU OPERA GEM/RUMUNIA I. R. 68 1917-02-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
RANTA OCTAVIAN GEM./RUM. I.R.30 1917-05-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
REICHSTEIN O. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
REICHELT O. ERS.RESERVIST ERS. BTL. LDW. G.REG. 100 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ROST O. LDSTM 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
ROST O. VIZE-F. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MOOSBRUCH -
RENGER O. - - 1916-05-18 - Miedziana wieś, gm. Sulików, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
REICHERD O. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ROSSDEUTSCHER O. - - 1914-08-22 - Chobienia (gm. Jemielno) wieś, gm. Jemielno, pow. górowski (niem. nazwa Koeben) dolnośląskie - - obelisk
ROMBERGER O - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RANZOCH O - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Schimonken tablica pamiątkowa
RISTANOVIČ NOVIČA INF. K.U.K.B.-H.I.R.1 1914-12-(17-31) - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAAB NORBERT JG. K.U.K.F.J.B. 1 1915-02-(6-11) - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RYDUCHA NIKOLAUS LDST.INF. IR 89 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINDL NIKOLAUS RES.INF. BIR 3 1915-05-05 - Łysa Góra (nr 9) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIEDLER NIKOLAUS JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICH NIKOLAUS LDSTM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REIDKO NIKOLAJ RUSS. - 1914-10-20 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RUS NIKOLAJ RUSSE BASRK.JNF.R.15  1915-03-03 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RUDAKOW NIKOLAI IWANOWICZ INF. - 1915-05-(02-03) - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROMANOW NIKOLAI GEM/ROSJA I.R.152 1917-10-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RYSCHAKOW NIKOLAI GEM/ROSJA I. R. 228 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RASPUTIN NIKOLAI MUSKETIER / ROSJANIN 26 SIB.INF.REGT.2 RES.BATL. 1915-02-25 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1914-09-07 - tablica betonowa nr 2
RZITKY NIKODEM - - 1915-10-16 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RATAN NIKITA INF. RUSS. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Czerkohakulski R. [J. Drogomir]
RICHTER NIKIFOR RUSS.SOLDAT - 1914-12-16 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie - BUDGUSIA -
RADU NICULAJ GEM./RUM. I.R.48 1917-12-2? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RADOLESKO NICULAE GEM./RUMÄN I.R.36 1917-05-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADU NICULAE GEM/RUMUNIA I. R. 76 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROMANESCU NICULAE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
RADU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
ROMANERCU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
ROGOTZ NICULAE GEM./RUM. I.R.64 1917-01-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RETSCHELA NICOLAUS LDSTRM. REKR. R.I.R. 46 / 1K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RETSCHELA NICOLAUS LDSTR . REKR . R . J . R . 46 / 1 K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
ROMAN NICOLARE RUMUNIA I.R.?4 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RENBAJEW NICOLAI GEM./RUSS. I.R.319 1917-04-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RODIUNKO NAZAR INFANT. I.R. 208 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RAND NATHAN JG K.U.K. F.J.B 14 1915-02-19 - Biskupice Radłowskie II (nr 258) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
RICELLI NATALE SOLD. 68.FANT. 1918-07-25 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890 - -
RAJCHIS NAPOLEON - - 1918-12-28 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RIPSAJEW MULACHME GEM./RUSS. I.R.190 1916-11-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RACZ MOSES - - 1915-07-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RICHTER MORITZ - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
RASKIM MORDACHAI INF RUSS.I.R. 165 1914-12-11 - Szczepanowice III (nr 197) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RO? MITROFAN RUSS.SOLDAT - 1917-10-11 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RADIONOW MITROFAN UNTFFZ./RUSS. INF.REGT.272.2.KP 1917-05-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROSANOW MISTRAFAN RUSS. - 1914-10-19 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RAINHOLD MIRKE ? ? 1914-11-29 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RADIWKOWICZ MILOWAD - - 1916-07-29 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1869 - -
RISTITSCH MILOTIN GEM./SERB. I.R.9 1916-02-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1870 - -
RADOSZEWICZ MILIVOJ INF. - 1914-10-13 - Nowy Sącz-Dąbrówka (nr 349) część miasta Nowy Sącz małopolskie - - -
RODASC MILIVOJ Dr P.R.PODPOR. 31 P.STRZ.B.ARM.AUST. 1914-09-23 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - -
RADANOVIĆ MILA LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIBIKOW MIFORM - RUSS. SOLD. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADA MIECISLAUS KPL. K.U.K.I.R. 58 1915-02-03 - Domosławice (nr 291) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
RICHERI MICHELE SOLD. 14.BERS. 1918-06-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897- - -
RYSZKA MICHAŁ - - - - Lędziny wieś, gm. Lędziny, pow. bieruńsko-lędziński śląskie - - -
REMBACZ MICHAŁ - - 1915 - Chrzypsko Wielkie wieś, gm. Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki wielkopolskie - - -
ROMANOW MICHAL INFANT. ISBORSKI I.R. 1915-02-19 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ROGOSIN MICHAILO GEM/ROSJA I.R.311 1917-08-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
ROSSMANN MICHAEL JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RAUSCHAL MICHAEL INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSZIPAILA MICHAEL CIV. KUTSCH. - 1915-01-16 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
RUSZIN MICHAEL FUHRM. TRAIN. ZUGS. KDO. 11 1915-03-03 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 4.4
RATAJCZAK MICHAEL RES. PREUSS.RES.INF.RGT.268 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROMANOW MICHAEL ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 202 P.P. 1917-05-03 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
REISSINGER MICHAEL WEHRM. 3 KOMP.LDW.BRIG.ERS.BATL.48 1914-11-20 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
REITER MICHAEL INF. IR 27 - - Radocyna (nr 43) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REITBÖCK MICHAEL SCH. K.K. K.SCH.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RETZ MICHAEL KANONIER K.U.K. G.A.R. 3 1914-10-03 - Nowy Sącz-Dąbrówka (nr 349) część miasta Nowy Sącz małopolskie - - -
RORADA (PORADA?) MICHAEL - - 1916-06-24 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RÖHRICH MICHAEL GFT. LDST.B. 20 (L.B.K-o 9) 1915-02-09 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RAJEK MICHAEL WEHRMANN J.R.46. 4.KOMP. 1915-07-29 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RIMAN MICHAEL INF. - - - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RJASANOW MICHAEL GEM./RUSS. I.R.229 1917-08-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RYCHMITSCHEN? MICHAEL RUSS.SOLDAT - 1918-02-24 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ROMANOW MICHAEL GEM/ROSJA SCH.R.5 1918-11-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
RIESINGER MICHAEL LST. I.R. 59 1915-05-07 - Brzostek IV (nr 222) wieś, gm. Brzostek, pow. dębicki podkarpackie - - -
RAB MICHAEL HUS H..R.13 1915-05-08 - Jodłowa I (nr 231) wieś, gm. Jodłowa, pow. dębicki podkarpackie - - -
RAD MICHAEL LDST. INFT. K.U.K. I.R. 2 1915-05-16 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
RARIPA MENDEL INFT HONV IR 15 - - Stalowa Wola miasto, gm. Stalowa Wola, pow. stalowowolski podkarpackie - - pochówek z 06.08.1915
RUSNAK MEHEN INF. I.R.N. 17 1914-12-19 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAWCZUK MAXYM - LST. BAON. 211 1914-12-09 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.20
RAHL MAXIMILIAN - - 1915 - Ziębice miasto, gm. Ziębice, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
REMBOWSKI MAXIM ŻOŁNIERZ ARMII ROSYJSKIEJ 176 P.P. 1916-07-18 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RESANOW MAXIM GEM./RUSS. I.R.335 1917-07-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROSA MAXIM GEM/ROSJA I.R.52 1917-10-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
RICHTER MAX? - - - - Kotliska wieś, gm. Lwówek Śląski, pow. lwówecki dolnośląskie - KESSELDORF -
RATZINSKI MAX MUSK. - 1918-06-01 - Waplewo I wieś, gm. Olsztynek, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
ROTSCH MAX - - 1915-06-22 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ROTHER MAX - - 1915-07-20 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
ROTTER MAX - - 1918-09-28 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REICHHELM MAX HPTM. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Łużna-Pustki (nr 123) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
R??SETKE MAX - - 1915-10-06 W???EOSEL? Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - obelisk
RICHTER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RÖSLER MAX - - 1915-02-12 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RUCHO MAX MUSK. P.R.I.R. 269 1915-05-02 - Mszanka (nr 124) wieś, gm. Łużna, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENTHAL MAX GREN. KPGGR 1 1915-05-03 - Ołpiny I (nr 34) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
RABSKOJ MAX - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RATHMANN MAX - - 1916 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROSENTHAL MAX - - mar-15 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - Rotunda
REINHOLZ MAX - - 1918-08-09 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
RÄTSCH MAX - - 1915-03-18 - Kowalice wieś, gm. Iłowa, pow. żagański lubuskie - - -
RINTSCHKE MAX - - 1918 - Biała (opolskie) wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RADKE MAX VIZEFELDW. L.J.E.B. 2/4 1915-07-23 - Krasnobród miasto, gm. Krasnobród, pow. zamojski lubelskie - - -
ROCKSTEIN MAX - - 1917-06-09 - Mochów wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
RUPPRECHT MAX - - 1917-11-29 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROSENKRANZ MAX MUSK. 11 KOMP. RES. INF. REGT. 265 lut-15 - Rakowo Małe wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - -
ROTHE MAX SOLDAT - 1918-11-07 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1899-07-09 - -
ROTHMANN MAX - - 1918-09-18 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
RUPPERT MAX - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
REICHELT MAX - - 1915-06-02 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
RIEDEL MAX - - 1918-08-26 - Wiązów wieś, gm. Wiązów, pow. strzeliński (niem. nazwa Wansen) dolnośląskie - - obelisk
ROTTER MAX - - - - Kamieńczyk wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RESCHKE MAX - - 1918-03-01 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
REICH MAX PIONIER EISENB.RGT. 4 ERS.BTL, 4KP 1916-08-10 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RICHTER MAX - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
RADEMACHER MAX - - 1918-08-26 in Frankreich Ugoszcz wieś, gm. Studzienice, pow. bytowski pomorskie - - -
RICHTER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RÖSNER MAX - - 1915-04-09 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RÖSLER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHER MAX - - 1918-12-23 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
REHNERT MAX - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RUSS MAX - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - rotunda
RICHTER MAX - - 1918 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RUHNKE MAX MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT.267 1915-05-02 - Stróżówka VI (nr 97) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
RASENBERGER MAX - - 1915-09-24 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
RING MAX - - 1915-01-19 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RIBBACK MAX MUSK. - 1918-07-06 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
ROZUMEK MAX - - 1915-05-17 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Kl. Wilkowitz / Wilkowiczki -
RIEGER MAX JAGER - - - Złoty Stok miasto, gm. Złoty Stok, pow. ząbkowicki dolnośląskie - - -
RUPPERT MAX - - 1918-04-18 LAZARETT MOSCHEN Kujawy II wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie 1899-07-05 - -
RETHKE MAX - - 1918-07-20 - Siemianice wieś, gm. Słupsk, pow. słupski (niem. nazwa Schmaatz) pomorskie - - zaginęła
RICHTER MAX - - 1915-09-08 - Cerekwica wieś, gm. Trzebnica, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
RIEGER MAX - - 1917 - Łąka Prudnicka wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
REISSER MAX ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMANN MAX - - 1916-09-19 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
REINSCH MAX - - 1914-09-09 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RŰEKER MAX - - 1918-10-06 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUNGE MAX ERS. RESERVIST 4 K. INF. REG. 49 1914-12-03 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
REDSCHLAG MAX - - 1916-12-23 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - GROSSELAU -
RELLA MAX - - 1918-10-14 - Pokój III wieś, gm. Pokój, pow. namysłowski (niem. nazwa Carlsruhe) opolskie - Blumenthal -
RISSMANN MAX - - 1916 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RUNKEL MAX UNT. OFFZ. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSNER MAX - - 1915 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RACHINOW-MAGNITOW MAWGIO STRZELEC /ROSJANIN/ 28 Syb. PS 1914-??-?? - Drozdowo wieś, gm. Orzysz, pow. piski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
REIDMAIER MATTHÄUS JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-05 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAMŠAK MATTHAUS LDST.INF. I.R. 87 1915.03.03 - Grybów II (nr 130a) miasto, gm. Grybów, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RATZENBOCK MATIAS INF. I.R. 14 1915-03-07 - Brzesko II (nr 276) miasto, gm. Brzesko, pow. brzeski małopolskie - - -
ROCK MATHIAS UNT. JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROZUM MATHIAS HONV. K.UNG. L. I. R. 9 (M. KIR. 9. HONV. GYAL. EZR.) 1914-12-19 - Błonie (nr 198) wieś, gm. Tarnów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAGGINGER MATHIAS PTRF K.K.K. SCH.R. III 1914-11-15 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
REITER MATHIAS INF. K.U.K.I.R. 30 1915-05-07 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROZMAN MATHIAS SCH. SCH.R. 10 1915-03-08 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUSSEGGER MATHIAS INF. K.U.K.I.R. 59 1915-02-19 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIESER MATHIAS GFT. K.U.K.I.R. 59 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAUCH MATHIAS INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSER MATHIAS WEHRMANN  L.J.R.47.10 K.  1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
REMKOS MATHAUS GEM./RUSS. I.R.110 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROMANTIZA MATEI RUMUNIA INF. REGT. 16. 9. KP. 1917-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RADUTZ MATEI RUMÄN JNF.REGT.41 1917-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REINOSCH MARZ. - - 1915-09-28 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
REITER MARTIN INF. K.U.K.I.R. 36 1915-05-12 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROZENBERG MARTIN GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 23 (M. KIR. 23 HONV. GYAL.EZR.) - - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADA MARTIN LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROBINŠAK MARTIN LDST.KPL. IR 87 1915-04-28 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACZKO MARTIN HONV. H.I.R. 13 1914-12-04 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 2.10
RYDZAŃ MARTIN INF. K.U.K. STAB. PF. SP. 1918-01-06 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
RAIĆ MARKO INFT. B.H.I.R. 4 1914-11-18 - Chrzanów I miasto, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski małopolskie - - CHOLERAFRIEDHOF 1.12
RADIĆ MARKO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Pętna (nr 63) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REALI MARIO SERG. 7.FANT. 1917-12-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883-09-17 - -
RADA MARIN GEM./RUMÄN I.R.49 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADULESCU MARIN GEM/RUMUNIA I.R.4 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RAICU MARIN GEM./RUMÄN I.R.59 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUCZA MARIN ŻOŁNIERZ ARMII RUMUŃSKIEJ 1 P.P. 1917-08-18 - Mysłowice miasto, gm. Mysłowice, pow. mysłowicki śląskie - - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RADULESCU MARIN GEM./RUM. I.R.1 1917-03-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RUSIN MARIN GEM./RUM. I.R.59 1917-03-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RADOMSKI MARIAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RUDNICKI MAREK - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RYGULSKI MARCIN - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RATAJSZCZAK MARCIN - - - - Komorniki (wielkop.) wieś, gm. Komorniki, pow. poznański wielkopolskie - GŁUCHÓW -
RZYTKI MARCELIUS - - 1916 - Baborów I miasto, gm. Baborów, pow. głubczycki opolskie - - -
RUSS MANUIL GEM/ROSJA I.R.252 1918-10-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RUMKOW MAKSIM INF. RUSS.I.R. 17 1915-12-20 - Dąbrowa Tarnowska (nr 248) miasto, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROTBART MAKS JÄGER 4 KOMP.21 R.J.B. 1915-04-01 Mogiły Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie 1893-12-01 DUBRO,MRSBG. -
RYBAKOW MAKARY INFANT. I.R. 179 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
RAICHSTEIN M. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RIZECK M. - - - - Wolibórz wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RADYMIAK M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RUS M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
RINGE M. MUSK. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MÜSKENBERG -
RADESBERGER M. MUSKETIER 2 K. INF. REG. 96 1914-11-12 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 5
RUSINEK M. - - - - Andrychów miasto, gm. Andrychów, pow. wadowicki małopolskie - ZAGÓRNIK -
RASCHKA M. - - - - Cieszyn II miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie - - -
ROHSBERG M. GEFR. 5. / LDW. INF. REGT. 31 1914-10-18 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
REKOWSKI M - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RASIALON LUKA - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
REVOLTI LUIGI O. JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIZZOLI LUIGI CEL. JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSZAK LUDWIK - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ROHSLER LUDWIG RESERVIST FUSL.RGT.122/9K. 1915-07-29 - Boniewo (Fajsławice III) wieś, gm. Fajsławice, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RZEPKO LUDWIG KPL. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖDLACH LUDWIG JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUSSIN LUDWIG - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - LEBOSZOWICE -
RAFFALZIK LUDWIG - - 1915-02-09 - Sulimy wieś, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie - - CYWIL
ROGOWSKI LUDWIG - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ROMPAGE LUDWIG WEHRMANN L.J.R.46/6K 5679 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
REMIORZ LUDWIG - - ]1918-10-06 - Rudy II wieś, gm. Kuźnia Raciborska, pow. raciborski śląskie - - -
RATH LUDWIG LDST.INF. IR 47 1915-02-18 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTH LUDWIG KAN. K.U.K. F.H.B? 1914-10-17 - Nowy Sącz-Dąbrówka (nr 349) część miasta Nowy Sącz małopolskie - - -
RIEDER LUDWIG K.SCH. - - - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RENK LUDWIG UTFF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RITTER LUDWIG LDST.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RITZBERGER LUDWIG INF. K.U.K.I.R. 14 1915-05-03 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RITZLER LUDWIG INF. T.K.J.R. 3 1915-03-18 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RAYMOND LUDWIG - - 1914 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROBEUSCHL LUDWIG INF. I.R.14 1915-05-07 - Łęki Dolne (nr 239) wieś, gm. Pilzno, pow. dębicki podkarpackie - - -
RADU LUCA GEM/RUMUNIA I. R. 76 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
RIEHELMANN LOUIS MUSKETIER J.R.74 4.KOMP. 1915-07-23 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - Żelazny krzyż
RUDNICK LOUIS - - 1914-11-10 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Neuhütten-Nowe Huty obelisk
RIBA LÖRINCZ HONV. H.I.R. 20 1915-02-06 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie