Nazwisk w bazie na literę R: 3079

Powrót do strony głównej

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
REECK OTTO - 2/R J.R 12 1914-12-17 - Iłów wieś, gm. Iłów, pow. sochaczewski mazowieckie lat 25 - -
REDIAZIG - - ? 1914-11-27 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie ? - -
RICKERT OTTO - - 1916-11-17 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1986-03-15 OUEDLLAHURG -
REUNER ALFRED UNTEROFFIZIER 1 KOMP. INFR. REGT. 62 1920-08-28 - Klecza II wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie 1986-02-09 - -
RAEHSE FRANZ UNTEROFFZ LDW.ESK.2.GARDEKORPS 1914-09-11 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1915-02-20 - nagrobek betonowy
RADZUWEIT - RESERWIST DRAG.REGT.11 2.ESK. - - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1914-09-11 - tablica betonowa nr 2
ROTTMANN FRITZ SEIFERT 7.KOMP.RES.INF.REGT.265 1915-02-22 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1914-09-07 - tablica betonowa nr 2
RASPUTIN NIKOLAI MUSKETIER / ROSJANIN 26 SIB.INF.REGT.2 RES.BATL. 1915-02-25 - Biała Piska I miasto, gm. Biała Piska, pow. piski warmińsko-mazurskie 1914-09-07 - tablica betonowa nr 2
RAHN KONRAD - NACHN.ERS.?BTLG. 1918-08-24 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1900-09-30 - -
RAUPRICH HERBERT UNTEROFFIZIER-VORSCHÜLER 2.K.UFFZ.VORSCH.BARTENSTEIN 1917-04-02 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1900-07-19 - -
RATAJCZAK ANTONI SZEREG. - 1920-08-18 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
ROSZAK ANTONI SZEREG. - 1919-06-14 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
RADAMECK ERNST - - 1917-07-29 - Żórawina II wieś, gm. Żórawina, pow. wrocławski dolnośląskie 189?-??-27 Rothsürben -
RISIO LAURENZIO - - 1918-05-26 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 189?-01-26 - -
RÜDIGER OTTO - - 1925-01-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1899-11-24 SAGAN -
REETZ HERMANN MUSKETIER - 1918-07-20 - Szczypkowice wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1899-09-23 Zipkow-Szczypkowice cmentarz zniszczono w l. 92
ROTHE MAX SOLDAT - 1918-11-07 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1899-07-09 - -
RUPPERT MAX - - 1918-04-18 LAZARETT MOSCHEN Kujawy II wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie 1899-07-05 - -
ROSA MAXIM GEM/ROSJA I.R.52 1917-10-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
RATAJCZAK AN. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1899 - -
RAPETI PAOLO GEM/WŁOCHY ARTL.R.70 1918-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
RASTOIN DUMITRU GEM./RUM. I.R.86 1917-07-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
ROMANI GIUSEPPE SOLD. 897.MITR. 1918-06-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-11-18 - -
ROSCI SALVATORE SOLD. 89.FANT. 1918-04-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-09-09 - -
RAVA ARTIBANO SOLD. 849.MITR. 1918-07-07 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-08-22 - -
ROBUSTELLI ENRICO SOLD. 9.BERS. 1918-04-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05-07 - -
REICH ARTH. VZFW. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1898-05 - Rotunda i nagrobek
RÖNISCH JOHANN MUSKETIER - 1918-03-28 Comircourt (Frankreich) Czerna wieś, gm. Nowogrodziec, pow. bolesławiecki dolnośląskie 1898-03-13 - -
RUDATSCHENKO KLARION UTFFZ/ROSJA I.R.284 1917-10-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
RUDOLF G KRIEGSFREIW. 3 K. J E. BT, R, J. R. 10 1914-11-22 - Zamość (Grabno) wieś, gm. Sędziejowice, pow. łaski łódzkie 1898 - -
RADU LUCA GEM/RUMUNIA I. R. 76 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
RACHWAŁ JÓZEF - - 1920 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1898 - -
RAJ KONSTANTY SZEREG. - 1921-08-13 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1898 - -
ROMBERG FRITZ KAN. - 1917-09-11 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1897-10-31 - -
ROMANELLI GIOVANNI SOLD. 31.FANT. 1918-06-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-10-09 - -
RAINERI ENRICO SOLD. 6.ALP. 1918-06-04 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-09-17 - -
RANIERI ANTONIO SOTTUFF. 68.FANT. 1918-05-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-07-01 - -
ROSSO GIOVANNI SOLD. 7.ART.F 1918-07-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-05-17 - -
RAUSCH FRIEDRICH HAUPTM. 5 BATT. WESTPR. FUSS. ART. RI 1914-10-18 - Zalesie Dolne wieś, gm. Piaseczno, pow. piaseczyński, ul. Partyzantów mazowieckie 1897-04-28 - -
RATHMANN RICHARD - - 1918-07-16 FRANKREICH Lądek Zdrój III miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1897-02-03 - -
ROENSCH ALBRECHT - - 1915-07-13 - Olsztyn I miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie 1897-01-14 - -
RICHERI MICHELE SOLD. 14.BERS. 1918-06-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897- - -
RADOWITSCH SIWOIN SERBIA ZIVILGEF 1917-08-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
RYNOWIECKI ST. SZEREG. - 1921-10-29 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1897 - -
ROSZKOW JAKUB SZER. 218 p.p. 1918-03-10 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1897 - -
RATAJCZAK PI. - - 1919 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1897 - -
REWA WASSILI GEM/ROSJA I.R.1 1918-05-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
RISTITSCH WLADO GEM./SERB. I.R.6 1917-02-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1897 - -
RIES JAKÓB LEGIONISTA 4 PUŁK 3 BAON 10 KOMP. 1915-08-05 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie 1897 - EKSH. Z NIEDRZWICY DUŻEJ, DZIŚ JASTKÓW NR 36/152
RAIOLA FRANCESCO SOLD. I.ART. 1918-02-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-10-04 - -
REICHHENKE ERICH SANTA??-GEFREITER 3.ESK.ETRAIN.-ABT.6 1917-05-05 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1896-06-03 - -
REINA SALVATORE SOLD. 220.FANT. 1918-02-20 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-05-30 - -
ROSSI GIUSEPPE SOLD. 213.FANT. 1918-01-05 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-04-22 - -
ROSSATO GILIO SOLD. 176.FANT. 1918-03-31 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1896-03-28 - -
RUCHKIN IWAN GEM./RUSS. I.R.321 1918-02-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RATTENLINGEN G. - - 1918 - Moskorzyn wieś, gm. Dolice, pow. stargardzki zachoniopomorskie 1896 - -
RACINELLI GIUSEPPE GEM/WŁOCHY M.G.K 1258 1919-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RZENIK RO. - - 1917 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1896 - -
RAGOSCHIN PETER GEM/RUMUNIA I.R.14 1918-06-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RASOL CONSTANTIN RUMUNIA ZIV.GEF. 1918-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RENIK JULIUS GEM/ROSJA I. R. 313 1917-12-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RIAPTZEW ALEX UTFFZ/ROSJA I.R.11 1917-08-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
RIADOWOW GRIGORI UTTFZ./ROSJA I.R.206 1918-02-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ROSENBERG JON GEM/RUMUNIA JA.R.5 1918-10-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
ROPA WOJCIECH KUTSCHER GENIEDIREKTION KRAKAU 1915-08-25 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1896 LUCZANOWICE -
RÖSKE WILHELM EH. MATROSE VERS. AMT STOLP 1920-08-03 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1895-12-18 - lapidarium
RAVAZZOLO COSTANTINO SOLD. 163.FANT. 1917-12-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-10-22 - -
RICHTER JOHANN KAN. - 1917-04-21 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1895-09-14 - -
ROSENTHAL EUGEN - - 1916-11-12 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1895-07-12 - -
REUSS WALT. GEFR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1895-04-29 - nagrobek
REUNER GUSTAV UNTEROFFIZIER 1 KOMP. INFR. REGT. 47 1918-09-12 - Klecza II wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie 1895-02-21 - -
ROZSACHATI PIOTR GEM/ROSJA I.R.152 1919-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
RIBALCENKO IWAN SZER. 306 p.p. 1917-11-18 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1895 - -
ROGSCHIN ANDREI GEM/ROSJA I.R.326 1917-08-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
RATAI VINZENT - - 1917-04-11 - Brynica wieś, gm. Łubniany, pow. opolski (niem. nazwa Brinnitz) opolskie 1894-10-24 - -
ROGGATZ KARL GEFREITER FELDARTL. HAUB. BTR. 1006 1924-07-17 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1894-10-01 - lapidarium
ROCCO GIUSEPPE SOLD. 90.FANT. 1918-09-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-09-10 - -
RAMPOLDI ENRICO SOLD. 215.FANT. 1918-04-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-09-02 - -
RÖHR ARTUR MUSK. P.R.I.R. 46 1915-06-13 - Jasło-Ulaszowice (nr 22) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie 1894-08-21 - -
RZEPKA JOSEF LANDSTURMMANN REKR.DEP.ERS.RES.JNF.REG.22 1916-01-11 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1894-08-05 - -
RĘKOŚ J. - - 1916-09-18 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1894-05-19 Wijewo -
RSCHIRNER GUSTAV MUSKIETER - 1915-07-17 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1894-05-14 - -
RYBAK J. - - 1915-05-27 - Wijewo wieś, gm. Wijewo, pow. leszczyński wielkopolskie 1894-03-30 Wijewo -
REPKE (?) PAUL GEFR. - 1916-08-11 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1894-01-20 Klein Garde obelisk
RAU HANS LEUTNANT D. R. FELD. ART.. REG. 41 1917-05-05 FRANKREICH Lubań miasto, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie 1894-01-18 - -
ROSE WILHELM MUSKIETIER - 1915-05-28 - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1894-01-10 - -
RUSTEA GHEORGHE GEM./RUM. I.R.58. 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
RADOMITSCH STANKO GEM/SERBIA I.R.45 1918-01-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
RECCHIA LORETO GEM/WŁOCHY 1.GROSS.ARTL. 1919-01-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
REINICKER FRIEDR. RESERV 1 KOMP LANDW J R 21 1914-11-16 - Rudolfowo wieś, gm. Działdowo, pow. działdowski warmińsko-mazurskie 1894 - -
RANTA OCTAVIAN GEM./RUM. I.R.30 1917-05-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ROMANOW GREGOR UTFFZ/ROSJA I.R.233 1917-12-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
ROMAN OTTO - 4 PUŁK 1 KOMP. 1915-08-05 - Jastków wieś, gm. Jastków, pow. lubelski lubelskie 1894 - EKSH. Z NIEDRZWICY DUŻEJ, DZIŚ JASTKÓW NR 56/148
RUDERT OTTO GREN. 3 KP. GREN. RGT. 5 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1893-12-30 - -
RIEDEL JOHANN GEFREITER MINENWERFER ABTLG LEIB GREN REGT 100 1918-08-18 SZPITAL WOJENNY FOURMIS WE FRANCJI Bogatynia-Markocice miasto, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1893-12-11 SCHOENFELD (KRZEWINA) ZMARŁ
ROTBART MAKS JÄGER 4 KOMP.21 R.J.B. 1915-04-01 Mogiły Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie 1893-12-01 DUBRO,MRSBG. -
RANSEO GIOVANNI SOLD. 74.FANT. 1918-11-06 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-11-15 - -
REBSCH EMIL SOLDAT - 1918-09-30 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1893-10-13 - -
RING WILLY JAGER - 1917-10-12 FRANKREICH Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1893-09-13 Wendischbuckow obelisk
RADAMONDO CARLO SOLD. 7.ALP. 1918-01-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-09-12 - -
ROßBACH FRITZ JÄGER 3 KOMP.21 R.J.B. 1915-04-01 Mogiły Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie 1893-08-01 WEIMAR -
RUPPELT WILLI - - 1915-03-18 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1893-07-06 - -
ROTH HEINRICH - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893-05-26 - nagrobek
ROSENER KURT - I.R. 74 1918-10-20 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1893-02-11 ELBING I. WESTPR. -
ROMEI DOMENICO SOLD. 2.GRAN. 1918-07-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1893- - -
RUKIN JAKOW GEM/ROSJA I. R. 178 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RADOISCHIC SCHIWOIN GEM/SERBIA I.R.5 1917-10-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RZYTKI EMANUEL - - 1918 - Gamów wieś, gm. Rudnik, pow. raciborski śląskie 1893 - -
RISTITSCH SCHIWADIN GEM/SERBIA I.R.9 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
ROLA EMILIAN GEM/ROSJA FEST.A.1 1918-06-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RUD?OWSKI ANTON GEM/ROSJA I.R.1 1918-07-0? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RYBIKOW GRIGORI GEM/ROSJA I. R. 21 1918-04-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RAHN FRANZ GEFREITER 3 KOMP. ERS. BTL. INF. REG. 61 1918-07-09 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie 1892-12-25 - lapidarium
RENNHARK ALBERT MATR. SMS BLÜCHER 1915-01-24 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1892-09-25 - obelisk
RAUBA CASIMIER - - 1915-09-14 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1892-08-22 - -
REGAHL ERICH LEUTNANT D.RES. GREN.REGT.KÖNIG.FRIEDR.11 1917-08-22 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1892-08-01 - -
ROMANNI GIUSEPPE SOLD. 89.FANT. 1918-08-01 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-05-13 - -
RIGAMONTI PIETRO SOLD. 79.FANT. 1918-07-02 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892-05-02 - -
RODEMERK FRANZ MUSK. - 1914-12-18 RUSSLAND Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1892-02-18 Wendischbuckow obelisk
RECHERT hERMANN OBERJAGER - 1914 - Przecznica wieś, gm. Mirsk, pow. lwówecki dolnośląskie 1892-02-06 - -
ROSSI FRANCESCO SOLD. 8.ALP. 1918-02-17 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1892- - -
RUSOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.202 1917-08-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RADOMIR ILITSCH GEM./SERB. I.R.9. 1916-12-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RAGOTSCHOU IWAN GEM./RUSS. I.R.305 1916-07-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RASUMOW DANIEL GEM/ROSJA I.R.111 1918-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RASID DAWID GEM/ROSJA I.R.2 1918-10-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
RIVALDO GIOVANNI SOLD. 90.FANT. 1918-07-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-12-27 - -
ROSENTHAL HANS UTFFZ. - 1918 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-11-17 - Rotunda i nagrobek
R? ERICH - RES. INF. REG. 135? 1917-10-22 POD GHELUVELT Nysa I miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie 1891-11-05 - -
REGALDO ANDREA SOLD. 49.FANT 1918-03-15 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-11-04 - -
ROCZNIOK THOMAS LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.RES.JNF.RGT.22 1917-03-29 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1891-09-18 - -
RICKERTS THEODOR GEFR. 12 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1891-09-11 - -
ROECKMANN - LEUTNANT - - - Rogów-Józefów wieś, gm. Rogów, pow. brzeziński łódzkie 1891-08-25 - -
ROJEK WESOŁOWSKI JÓZEF SZER. LEGIONY POLSKIE 1917 - Zakopane I miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie 1891-07-22 - -
REBOANI ATTILIO CAP. MAGG. 148.FANT. 1918-12-03 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-06-26 - -
RAU ANTONI - - 1915-10-23 - Dąbrówka Wielkopolska wieś, gm. Zbąszynek, pow. świebodziński lubuskie 1891-06-09 - -
REISE FRITZ - - 1915-07-30 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1891-05-09 - -
RIZZATO GIUSEPPE SOLD. 127.FANT. 1918-03-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1891-05-06 - -
RAJPOLD WACŁAW SZER. LEGIONY POLSKIE 1915 - Zakopane I miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie 1891-03-05 - -
ROSE HEINRICH RESERVIST - - - Snowidza wieś, gm. Mściwojów, pow. jaworski dolnośląskie 1891 - -
ROSCHU PETRI - - 1917-01-01 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1891 - -
ROCHMANOW KORP GEM/ROSJA I. R. 476 1917-12-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ROMANOW MICHAEL GEM/ROSJA SCH.R.5 1918-11-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ROMANOW PAWEL GEM./RUSS. I.R.93 1917-10-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
RUMPE JAN GEM/ROSJA I.R.26 1917-10-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
RESOLKO INSLIN GEFR./RUSS. I.R.109 1917-03-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ROKMANOW IWAN GEM./RUSS. I.R.1 1918-06-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1891 - -
ROSNER ABRAHAM - - - - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1890-08-31 - pomnik
REDEMANN OTTO ERS. RES. - 1916-05-03 - Łupki Kolonia wieś, gm. Pisz, pow. piski warmińsko-mazurskie 1890-07-08 - -
RECCHIA ANGELO SOLD. 222.FANT. 1918-03-12 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890-06-09 - -
RAJEK JÓZEF - - 1916-07-16 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1890-03-04 - -
ROTHE WILHELM OSKAR RESERVIST 102 REGIMENT PIECHOTY 1915-01-11 BOUCONVILLE Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1890-03-03 - -
ROSA PASQUALE SOLD. 30.FANT. 1918-06-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890- - -
RIESENBACH SIESCHE PIECHUR 9 KOMP. 90 PUŁK PIECHOTY 1914 - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1890 Kurytówki -
RSCHANIKOW WASSILI GEM/ROSJA I.R.105 1917-09-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RICELLI NATALE SOLD. 68.FANT. 1918-07-25 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1890 - -
RUSZ LASLO - INF. REG. 62 1/10 M.K. - - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie 1890 MOES -
RAZSOHIN JEGOR - - 1916-08-05 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1890 - -
ROSKA CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.1 1917-06-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RUIN WASSILI GEM./RUSS. I.R.99 1917-06-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RECHTSCHIK JAN GEM./RUSS. I.R.454 1918-04-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
ROGALSKI FEODOR GEM./RUSS. I.R.335 1918-04-01 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RITSCHAGOW IGNATZ GEM./RUSS. I.R.129 1918-05-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
ROMANOW NIKOLAI GEM/ROSJA I.R.152 1917-10-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1890 - -
RÖHL EMIL - - 1914-09-09 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1889-11-19 - -
RESCA BERBARDO SOLD. 67.FANT. 1918-11-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-08-20 - -
RADIONOW PAWEL - - 1916-08-27 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1889-07-29 - -
ROSNIEW JAN - 270 p.p. 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889-05-12 - -
RICCI ETTORE SOLD. 42.FANT. 1918-08-09 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-01-23 - -
ROEPER WILHELM - - 1915-11-22 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1889-01-11 TEI?ROW -
RE VITTORIO SOLD. 34.ART. 1918-10-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889-01-01 - -
RULTO ANTONIO SOLD. 214.FANT. 1918-01-29 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1889- - -
ROGOWEZKY LEONARD SOLDAT 3.KOMP.34.RUSS.JNF.RTG. 1917-08-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1889 - -
RAWRILENKO ELISEFRI SZER. - 1918-05-11 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889 - -
REDIN IWAN GEFR./RUSS. I.R.3 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RAUTENBERG PAUL GEFR. 2.KOMP.GREN.RGT.4. 1915-02-12 - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie 1889 - -
RADTSCHENKO FOMA GEM/ROSJA I.R.110 1917-09-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RISCHENKOW IWAN - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1889 - -
RAGEENOWITSCH WASSILI GEM./RUSS. I.R.105 1917-06-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RAGOSEN WASSILI GEM./RUSS. I.R.211 1918-02-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
ROMANENKO KARP GEM/ROSJA I.R.121 1918-11-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1889 - -
RADEMERK KARL OBERMATR. SMS PRINZ ADALBERT 1915-10-23 - Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1888-09-18 - obelisk
RAINKA ANTONI - - 1915-02-11 - Dziembowo wieś, gm. Kaczory, pow. pilski wielkopolskie 1888-07-21 - -
REISNER KARL - - 1915-05-01 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1888-05-27 - -
REITANO PASQUALE SOLD. 213.FANT. 1918-03-02 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-05-23 - -
RICCIAROLI ALFREDO - - 1918-11-30 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888-02-29 - -
RACIOPPI FRANCESCO SOLD. 9.BERS. 1917-10-19 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1888- - -
ROSU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.47 1917-05-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADEA FLOREA GEM./RUM. I.R.45 1917-01-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUSU TANASE GEM./RUM. I.R.59 1917-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R.58 1917-06-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RAPEANU COSTACHE GEM/RUMUNIA I. R. 59 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RENBAJEW NICOLAI GEM./RUSS. I.R.319 1917-04-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROGOTZ NICULAE GEM./RUM. I.R.64 1917-01-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUJISTEANA JOAN GEM./RUM. I.R.59. 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RUSCHELA IWAN GEM./RUSS. I.R.108 1917-12-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RACHOWSKI WASILI GEM/ROSJA I.R.5 1917-02-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RYSCHIKOW OSSIP GEM./RUSS. I.R.11 1918-04-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADOLESKO NICULAE GEM./RUMÄN I.R.36 1917-05-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-03-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADU NICULAE GEM/RUMUNIA I. R. 76 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RADU DUMITRU GEM./RUMÄN I.R.75 1917-02-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
RIBOLDI EMANUELE GEM/WŁOCHY ALP.R. 1919-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROGOWSKI WASSILI UTFFZ./RUSS. I.R.23 1917-07-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROSAUCEANU JON GEM./RUM. I.R.65 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
ROMANOW ALEXEI GEFR/ROSJA I. R. 1 1918-03-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
REIT PAUL UNG. ZUGFÜHRER K.K. I.K. R. 1914-12-05 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1888 GYOS -
REINKOBER ADALB. LSTR. - 1915-08-10 RUSSL. Chomiąża wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie 1887-11-06 - -
RUDENKO GRIGORI SZER. - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1887-09-25 - -
RAUTENBERG AUGUST RES. 11 KP. INF. RGT. 175 1914-09-10 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1887-03-31 - -
ROSCINI FRANCESCO SOLD. 223.FANT. 1918-11-18 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1887-01-26 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R. 1917-01-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RILOW KARP GEM./RUSS. I.R.303 1915-08-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ROGOZEA JON GEM./RUM. I.R.70. 1917-01-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ROIBU JON GEM/RUMUNIA I. R. 26 1917-02-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
ROMANESCU WASILE GEM./RUM. I.R.36 1917-02-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RADULESCU MARIN GEM/RUMUNIA I.R.4 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RANTSCHIK SAFRAN GEM/ROSJA I.R.503 1918-10-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RIGIE JON GEM/RUMUNIA I. R. 7 1918-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RYŠAVÝ RUDOLF - K.U.K. INF.REG. 3 MGA 1915-05-19 Surochów Surochów wieś, gm. Jarosław, pow. jarosławski podkarpackie 1887 Kostelec -
ROSANOW DIMITRI GEM/ROSJA I.R.7 1918-10-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
RYSHOWSKI JOSEF KAN. FELD ART. R. 38 II ERS. BATL. 1914-11-04 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1886-10-06 CULM -
ROOCK RICHARD ERS. RES. 11 K. LANDW. INF. REGT. 76 1914-11-22 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1886-03-28 - -
RUCH WERNER MUSK. - 1914-11-01 RUSSLAND Gardna Wielka wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski (niem. nazwa Gross Garde) pomorskie 1886-01-31 Wendischbuckow obelisk
REGINA GIROLAMA SOLD. 227.FANT. 1918-08-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1886- - -
ROTARU ALEXANDER GEM./RUM. I.R.67 1917-03-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RUSSINOW ALEXANDER GEM./RUSS. I.R.1 1916-09-07 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RNIEPLIN JANIER - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1886 - -
RAIKOWIC RANITON - J.R. 9 1918-10-14 - Tuły wieś, gm. Byczyna, pow. kluczborski opolskie 1886 - Kriegsgefangene / jeniec
RAUTA JORDACHE GEM./RUM. I.R.64 1917-01-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RZOŃCA FRANCISZEK - I.R. 37 ? - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1886 RADOŚĆ PAGÓREK -
ROSCHKOW GERAFIM SERGT/ROSJA I.R.211 1918-03-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1886 - -
RÖHL OTTO - - 1915-04-02 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1885-12-01 - -
REMUS HERMANN LANDWEHRMANN - 1915-05-21 - Szczypkowice wieś, gm. Główczyce, pow. słupski pomorskie 1885-09-11 Zipkow-Szczypkowice cmentarz zniszczono w l. 93
RECH VITTORIO SOLD. 8.FANT. 1918-04-13 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1885-07-31 - -
RONCHINI FERRUCCIO SOLD. 128.FANT. 1918-07-11 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1885-02-08 - -
ROTARU TUDOR GEM./RUM. I.R.59 1917-12-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.76 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADU TIGLIA GEM./RUM. I.R.21 1917-02-13 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADULESCU MARIN GEM./RUM. I.R.1 1917-03-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RANOSCHU GEORGE GEM./RUM. I.R.24 1917-01-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RANTESCH TUDOR GEM./RUM. I.R.45 1917-01-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RESANOW MAXIM GEM./RUSS. I.R.335 1917-07-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
REZEANU PARDELE GEM./RUM. I.R.59 1917-01-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RIZEANU STAN GEM./RUMÄN I.R.59 1917-02-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RASZKA JAN - - - - Cieszyn V miasto, gm. Cieszyn, pow. cieszyński śląskie 1885 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R.46 1917-03-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADU JON GEM./RUM. I.R.75 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADU DUMITRU GEM./RUM. I.R.28 1917-01-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RADU GLIGORE RUM. I.R.72. 1918-12-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
RAIESCU ALEXANDER GEM./RUM. I.R.57. 1917-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROLEA CONSTANTIN GEM./RUMÄN I.R.66 1917-02-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROMANETTI ALBERTO GEM/WŁOCHY I.R.262 1918-12-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
ROSKE HERM. WEHRM. 7 KOMP. LANDW. INF. REGT. 5 - - Paprotki Kolonia wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1884-??-?? - -
REIPERT GEORG LANDSTURMMANN 2.REKR.DEP.2.E.JNF.RGT.51 1916-02-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1884-10-18 - -
ROLLE TEODORO SOLD. 10.R.TR. 1918-02-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-06-29 - -
ROSETTI GIULIO SOLD. 20.FANT. 1918-09-04 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1884-03-10 - -
RUGINA JON GEM./RUM. I.R.58 1917-03-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RUSCI JON GEM/RUMUNIA I.R.27 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RYBKA PROKOP GEM/ROSJA I.R.21 1917-10-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RUNJALA KASIMIR GEM/ROSJA I.R.110 1918-11-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RAZA LOGIN GEM./RUSS. I.R.134 1917-12-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
ROTARU CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.75. 1917-02-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RUSIN MARIN GEM./RUM. I.R.59 1917-03-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
REIKAN ANDREI GEM./RUSS I.R.11 1917-10-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
RUDOWICZ IWAN - - 1916-07-09 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1884 - -
RIDZAK ZJAVKE INF. I.R. 7 1914-11-07 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1884 - -
RINDL ALFRED KADET IP. ART. FORT B.ARM.AUSTRIA 1914-11-11 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie 1883-??-?? - -
RIEDL JOHANN KANONIER 4.BATL.2 ERS.ABT.FELDARTL.RGT.6 1917-07-31 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1883-12-27 - -
ROFENBAUM WALTER ASISTENZARZT DR. - 1918 - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883-09-23 - Rotunda i nagrobek
ROTH JOSEF - - 1915-05-13 - Orłowiec wieś, gm. Ladek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1883-09-20 - -
REALI MARIO SERG. 7.FANT. 1917-12-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883-09-17 - -
RIESENBACH - LEGIONISTA POLSKI 3 BRYG. LEGIONÓW POLSKICH - - Bielsko-Biała I miasto, gm. Bielsko-Biała, pow. m. Bielsko-Biała śląskie 1883-05-23 - pomnik
ROSSI ANGELO - - 1918-07-05 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1883- - -
ROZOROW ALEKSEI GEM/ROSJA I. R. 336 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUJAU JON GEM./RUM. I.R.18 1917-03-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RYSCHAKOW NIKOLAI GEM/ROSJA I. R. 228 1918-01-04 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RABDAMALENKO GEBDEKAIM SZER. - 1917-05-16 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1883 - -
ROMAN GEORGE GEM/RUMUNIA I.R.54 1917-08-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RÁCZ STEFAN RES.INF. I.R. 65 1914-11-04 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1883 - -
ROSEA ILIE GEM/RUMUNIA I. R. 26 1917-02-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUDAKOW TEODOR GEM/ROSJA I.R.12 1918-01-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RUBAN GRIGORI SERGT/ROSJA I.R.251 1918 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RADOMITSCH ANFANAS GEM./SERB. I.R.12 1917-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RADU NICULAJ GEM./RUM. I.R.48 1917-12-2? LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RADU SIMIONI GEM./RUM. I.R.62 1917-11-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RAICU MARIN GEM./RUMÄN I.R.59 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RAILO KASIMIR GEM/ROSJA I. R. 441 1918-02-19 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
RIZOI RAVEL GEM./RUM. I.R.44 1917-11-18 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
ROBEL FRITZ - ERS. RES. REG. 1 1918-08-31 - Drzonów wieś, gm. Świdnica, pow. zielonogórski lubuskie 1882-01-06 - -
RUDAKOW PETR GEM/ROSJA A.R.53 1918-06-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RUSSKICH WASSILI GEM./RUSS. I.R.133 1917-11-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RAJKOW - - - 1919 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1882 - -
RADU MARIN GEM./RUM. I.R.44 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RADU DUMITRU GEM./RUM. I.R.41 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RADU PETRE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RAILEANU JON GEM/RUMUNIA I.R 49 1917-10-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RATAJCZAK JÓ. - - 1915 - Świerczyna wieś, gm. Osieczna, pow. leszczyński wielkopolskie 1882 - -
RIGHEANU GRIGORE UTFFZ./RUM. I.R.36 1917-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RESTCHE STEFAN GEM./RUM. I.R.59 1917-04-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ROGOJINA JOAN RUMUNIA I. R. 31 1917-12-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ROVERE BATTA GEM/WŁOCHY I.R.47 1919-02-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RADUCANU JON GEM./RUM. I.R.46 1917-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RISCHOW PAWEL GEM./RUSS. I.R.9 1918-04-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ROBITU FLOREA GEM./RUM. I.R.60 1917-07-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
ROOCK ARNOLD - FELD. ARTL. REGT. 1 1914-11-07 - Paprotki wieś, gm. Miłki, pow. giżycki warmińsko-mazurskie 1881-08-04 - -
ROVEDA CARLO SOLD. 39.FANT. 1918-02-27 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881-06-02 - -
RONCHI GIUSEPPE SOLD. 213.FANT. 1918-07-14 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881-04-22 - -
RECCHIA ANDREA SOLD. 156.FANT. 1918-03-27 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881-03-20 - -
RUSCONI GIACOMO SOLD. 58.FANT. 1918-01-10 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1881- - -
RUDKOWSKY JOSEF GEM./RUSS. I.R.100 1917-10-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RAICU SLAMATI GEM./RUM. I.R.75. 1917-01-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RJASANOW MICHAEL GEM./RUSS. I.R.229 1917-08-02 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
ROTARU VASILE GEM./RUM. I.R.86 1917-06-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RADA MARIN GEM./RUMÄN I.R.49 1917-02-20 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RADIN ALEXEI GEM./RUSS. I.R.282 1916-10-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RAT BERANT GEFR/ROSJA I. R. 120 1917-09-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RATSCHITKI JOSEPH GEM/ROSJA I.R.251 1919-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
RACZEK FRANCISZEK SZER. 1. P.P. POL. LEG. 1915-08-15 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie 1880-??-?? - -
REETZ AUGUST LANDWEHRMANN - 1915-02-26 - Siodłonie wieś, gm. Główczyce, pow. słupski (niem. nazwa Zedlin) pomorskie 1880-12-29 - obelisk
RIEGEL KURT - - 1914-09-09 TERNOWKA Pawłów (opolskie) wieś, gm. Skarbimierz, pow. brzeski opolskie 1880-12-15 - -
RIEDEL RICHARD - - 1915-10-10 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1880-11-03 - -
RÜMKE FRIEDRICH GEFR. 3 KP. LDW. INF. RGT. 75 1914-12-13 - Pozezdrze Kolonia wieś, gm. Pozezdrze, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie 1880-10-20 - -
RIVA GASPARE SOLD. I.CEN. 1918-06-24 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1880-08-24 - -
RAABE GUSTAV KANONIER JNF.MUN.KOLONN.53.XI.A.K. 1917-05-23 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1880-07-23 - -
RUSAKOWITSCH PAWEL GEM/ROSJA I. R. 309 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RADIKOW PETER GEM/ROSJA I.R.11 1918-02-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RÖßLER JULIUS INF. I.R. 30 1914-11-04 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1880 THONIGSDORF -
ROMANINKOW TROFIM GEM/ROSJA I.R.17 1919-02-09 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ROMANTSCHUK STEPAN GEM/ROSJA I.R.33 1917-09-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ROSUDINOW SAFRAN GEM/ROSJA I.R.195 1915-10-08 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RUSS MANUIL GEM/ROSJA I.R.252 1918-10-17 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RADULESCU GHEORGHE GEM./RUM. I.R.45 1917-06-15 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
ROMAN JLIE GEM./RUM. I.R.10 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RESPAL - LANDSTURMM INF.BATL. WALDENBURG 3 KOMP. 19??-10-08 - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie 187?-02-02 - -
RINGENBACH ALBERT - - 1918-05-04 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1879-12-24 OBERSULZBACH -
REMEUTSCHUS ANTON GEM/ROSJA I.R.793 1918-12-22 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RIPSAJEW MULACHME GEM./RUSS. I.R.190 1916-11-10 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1879 - -
RELINGER JOSEF - - - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1879 ALSEN -
REINSCH FRIEDRICH UOFZZ FUSS BAT ? 6 1919-09-01 - Kamieniec Ząbkowicki wieś, gm. Kamieniec Ząbkowicki, pow. ząbkowicki dolnośląskie 1878-10-24 LANDECK, SCHLESIEN -
ROTHMANN ADOLF LANDSTURMMANN - 1917-07-08 Stanislau (Galitzien) Czerna wieś, gm. Nowogrodziec, pow. bolesławiecki dolnośląskie 1878-05-20 - -
RADU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
RENDL JOHANN - - - - Zbydniów VIII wieś, gm. Zaleszany, pow. stalowowolski podkarpackie 1878 PALTIG -
ROMANERCU NICULAE GEM./RUM. I.R.75 1917-01-05 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
RANDELOWITSCH DRAGUTIN GEM/SERBIA I.R.14 1918-12-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
RAZU JON GEM./RUM. I.R.45 1917-05-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
ROMANESCU NICULAE GEM./RUM. I.R.76 1917-01-11 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1878 - -
RUDZIŃSKI STANISŁAW KAPITAN 9 PP 1914-08-25 - Frampol miasto, gm. Frampol, pow. biłgorajski lubelskie 1877-11-19 - -
REICHE BRUNO LANDSTURMMANN 10.KOMP.RES.JNF.RGT.38 1916-11-06 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1877-10-13 - -
REISCH ALBERT KRIEGSFREIWILLIGER 1.KOMP.1.E.FUS.RGT.37 1916-06-11 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1877-10-02 - -
REICHELT EMIL - - 1918-02-02 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1877-08-17 - -
RESKE JULIUS LANDSTURMANN - 1917-04-20 - Grudynia Wielka wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie 1877-03-14 GRUDYNIA WIELKA -
RYTSCHKOW WARTOLEMI GEM/ROSJA I. R. 11 1918-02-26 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
ROMANOW DIMITRI GEM/ROSJA I.R.111 1918-05-06 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
RYPLIS ANDRE GEFR./RUSS. I.R.3 1917-10-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
RUSU ALEXANDER GEM./RUM. I.R.72 1917-01-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
RACHWAŁ FRANCISZEK - - 1914 - Krosno-Suchodół dzielnica miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie 1877 - -
RADUKU BADEA GEM./RUM. I.R.75 1917-01-12 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
RADU PETRU GEM./RUM. I.R.45 1917-06-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
REPJANU JORDAKE GEM./RUM. I.R.49 1917-07-27 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1877 - -
REINKE ALEX - - - - Trzebieszewo wieś, gm. Kamień Pomorski, pow. kamieński zachodniopomorskie 1876-09-25 GRAMBOW / GRĘBOWO -
RASCHKOW ANDREJ GEM./RUSS. I.R.160 1918-05-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1876 - -
ROCCA ALFONSO SOLD. 251.FANT. 1918-01-04 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1875-12-18 - -
ROTHER HEINRICH ART. MATT 3.MATROS.ART..ABT. 1916-02-13 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-08-28 - -
RÖTHIG OSWALD LANDSTURMMANN 2.KOMP.E.LDW.JNF.RGT.102 1915-12-20 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1875-08-24 - -
RADULESCO GHEORGHE RUMUNIA ZIVILGEF. 1918-02-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RICCHEA JON GEM./RUM. I.R.47 1917-01-25 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1874 - -
RÖSLER GUSTAV LDSTM. - 1917-10-13 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1873-11-12 - -
RZEPPA FRANZ - - 1918-11-04 - Branice III wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie 1873-10-07 - -
ROSENBLUM ADOLF - - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1873-08-31 - nagrobek
RUSSEK KARL KANONIER 2.REKR.DEP.E.FUSSARTL.RGT.6 1917-02-14 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1873-04-30 - -
ROSENTHAL HERBERT GEFR. - - - Wrocław-Pilczyce I część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1873-03-20 - Rotunda i nagrobek
RUDIK FEDOT GEM/ROSJA I. R. 232 1917-11-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
RADOWANOWITSCH ZIWOIN SERB. I.R.6 1916-04-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
ROGOSIN MICHAILO GEM/ROSJA I.R.311 1917-08-31 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
ROMANU OPERA GEM/RUMUNIA I. R. 68 1917-02-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1873 - -
RODMANN HERMANN OFFZ. STELLV. - 1915-10-02 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1872-09-20 - -
RIMSCHUS FRANCISZEK - - 1918-06-22 - Katowice część miasta Katowice śląskie 1872 - -
RAJEWITSCH DIMITRI GEM/SERBIA I.R.6 1916-12-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
RITIKIN STEFAN GEM./RUSS. I.R.187 1917-05-14 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
RIZEA CONSTANTIN GEM./RUM. I.R.45 1917-02-03 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1872 - -
RIETER ADOLF LANDSTURMANN - 1917-11-10 In Deutschland Wrzeście wieś, gm. Wicko, pow. lęborski pomorskie 1871-09-13 Königlich Freist-Wrzeście obelisk
RÖHNISS HERRMANN - - 1918-10-16 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1871-07-02 BITTERFELD -
ROKYTA VIKTOR HAUPTMANN K.U.K. INFT. REGT. 100 1914-09-14 - Ratoszyn Pierwszy wieś, gm. Chodel, pow. opolski lubelskie 1871 - -
REIM HERRMANN - - 1915-06-27 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1870-10-30 STREBITZKO -
RISTITSCH MILOTIN GEM./SERB. I.R.9 1916-02-29 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1870 - -
RADIWKOWICZ MILOWAD - - 1916-07-29 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie 1869 - -
RAAKE KARL FELDWEBEL 2.KOMP.2.E.JNE.RGT.23 1916-10-27 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1867-09-12 - -
RATHMANN HEINRICH - - 1916-04-15 - Lądek Zdrój III miasto, gm. Lądek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1866-01-04 - -
REITER ANTON K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-11-20 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
RESSEL JOSEF - - 1917 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
ROTHKEGEL ALOIS LDSTM. - 1918-10-15 - Kietlice wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
RETZ JULJUS - - 1915-08-06 - Świerze Górne wieś, gm. Kozienice, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RÖMER ERNST RES. 2. KOMP. INF. REGT. 44 1914-08-17 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ROMIK FRANCISZEK - - 1917 - Czernichów wieś, gm. Czernichów, pow. żywiecki śląskie - - -
REICHSTEIN FRITZ - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RADKE HANS GREN. AUGUSTA GARDE.GREN.RGT.4 1915-05-09 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROMIK FRANCISZEK SZER. LEG. WARSZTATY LEG. WP 1917-07-26 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RUTSCH ERNST - - 1916 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RUCKI PAUL LDST.INF. IR 100 1915-05-05 - Święcany (nr 30) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHMANN MAX - - 1918-09-18 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
REICHOW GUSTAV LANDW. - 1915-05-04 - Sadlno wieś, gm. Trzebiatów, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
RETZLAFF HERM[ANN] RES[ERVIST] - 1915-01-18 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
REDEKER FRIEDRICH WEHRM. PREUSS. R.I.R. 219, komp. 9 1915-05-05 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - nagrobek
RUSCHKE WILHELM GEFREITER  L.J.R.72.12K.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
RUPPELT GUSTAV UNTEROFFIZIER LDW.INF.RGT 46, 8K 1914-11-22 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RADWANSKY JOHANN LT. D. R. - 1918-05-25 - Wódka wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
RÓZICKA FRANS AUSTRIA - 1915-08-29 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
RACH PETER GREN. PREUSS. GARDE. GREN. RGT. 4 1915-05-02 - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RISSMANN R. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RTAK ADOLF - - 1916-06-16 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RZITKY PETER - - 1914-09-07 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
ROSS ALEXANDER 4738 GUARDSMAN SCOTS GUARDS 1915-02-18 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RAKOCZY JOHANN - - 1918-07-17 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RABSKOJ MAX - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RIPPEL JOHANN K.SCH. K.K.K. SCH.R. III 1914-12-23 - Porąbka Uszewska (nr 280) wieś, gm. Dębno, pow. brzeski małopolskie - - -
RISCH THEODOR - - 1915 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
RAPP EMIL - - 1916-07-07 - Biernatów wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
RADI JULIUS ERS. RES. K.U.K. I.R. 44 1914-12-23 - Wójcin wieś, gm. Paradyż, pow. opoczyński łódzkie - - -
RACH GOTTFRIED - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RESPONDEK JOSEF STRASS.-BAU-AUFS. K.BAUAMT CZENST. 1916-03-17 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RICHTER THEODOR - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RICHTCHOFEN Fhr. von OSWALD RITTERMEISTER 2 GARDE ULANEN R.G.T. 1915-05-03 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUBE WILLH. - - 1915-05-11 - Zielona Góra (Jędrzychów) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RYTIR JOHANN FAHNR. IR 36 1914-12-24 - Szerzyny I (nr 31) wieś, gm. Szerzyny, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTHER JOHANN - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RADTKE J. WEHRM. 2. / RES. INF. REGT. 34 1914-10-22 - Olecko II miasto, gm. Olecko, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
ROY HERM. - - 1914-??-?? - Rokitnica wieś, gm. Skąpe, pow. świebodziński lubuskie - Rokitnica/ Schönefeld -
ROMAŃCZUK FIODOR INF. RUSS.I.R. 20 1915-03-29 - Niedomice (nr 208) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RECK AUGUST MUSKETIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RASCHDORF FRIEDR. LANDSTURMMANN LST.INF.BTL.GLATZ, 2KP 1914-09-16 - Częstochowa IV miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
REIN JOSEF JÄG. - 1918-09-28 - Wódka wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
RACHUJ JULIUS SERGT. - 1918-06-05 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - NEUBERLIN / BERLINEK
ROSZOGS RUDOLF - K.UNG.L.I.R. 11 (M.KIR.11.HONV. GYAL.EZR.) - - Rakutowa (nr 141) miasto, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROLKE WILH. RES. - 1915-02-20 - Jugowa miasto, gm. Dobromierz, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RUPERECHT B. - - - - Ocice wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RUPPRECHT MAX - - 1917-11-29 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RICHLING JOSEF - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUTLAND H.G. 27569 PRIVATE WILTSHIRE REGIMENT 1918-11-16 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
ROTHER LEOPOLD - - 1917-04-16 - Dziergowice wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RISAKOW WASYLIJ - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
REIMANCZIKOWSKI ANTON PREUSSISCHES FUSSART. BAT. POSENI. 1915-05-01 - Radłów (nr 268) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDEK THOMAS - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
RZEPKA FRANZ - - - - Nowy Browiniec wieś, gm. Lubrza, pow. prudnicki opolskie - - VERMIST
RUDOLFF FRIEDRICH MUSKETIER 8 KOMP. 1 OBERELS INF. REGT. NR 167 1914-11-22 - Łódź-Rogi część miasta Łódź, ul. Strykowska łódzkie - - -
ROTSCHIN ALEXEI GEM./RUSS. I.R.327 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
REKITTKE HERMANN - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RZEPECKI ??SL. WEHRMANN ??INF.RGT 37, 9K ????-05-17 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROHLOFF ERICH - - 1915 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
ROTHMEIER JOSEF INF. I.R. 35 1015-05 - Bogoniowice (nr 138) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTWAND JAN JÓZEF PODPORUCZNIK BAJOŃCZYK 1915-06-16 Carency (Francja) Warszawa-Powązki II część miasta Warszawa mazowieckie - - -
RITTMANN JOHANN UT.OFFZ. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
Ru? JOSEPH - - - - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAITO BOLESLAUS - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Creuzthal -
RACISZKOW ILIA INF. RUSS. 1915-05-04 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RASZKA PAWEŁ - - - - Dębowiec I wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
RICHLY EMANUEL - - 1923-08-31 - Turków wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
REITER FRITZ GRENAD. - 1915-02-02 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - FROHENAU / WRONOWY
RIEBOLD SIEGFRIED - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSSDEUTSCHER (?) - - 4/R.I.R. 226 - - Romoty wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RISCHANEK RICHARD LDST.JNFT.  K.U.K.J.R.99.1K 1915-05-25 - Jędrzejów-Podklasztorze miasto, gm. Jędrzejów, pow. jędrzejowski świętokrzyskie - - -
RUFTER BERNHARD - - 1917 - Rząśnik wieś, gm. Świerzawa, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RIENIHOFEN EGBERT Frh.v - - 1914-08-29 - Goczałków Górny wieś, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RICHLING WILHELM - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RIFTTLLE ALBERT MUSK. 1. KOMP. INF. REGT. 45 1915-02-12 - Talusy wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RABEDER LEOPOLD SAPP. SB 14 1914-09-26 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUSINOJ TORN - - - - Jasło (nr 23) miasto, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RICH NIKOLAUS LDSTM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROSKOSCH VALENTIN - - - - Pisarzowice (opolskie) wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
RACHELT BENNO - - 1916-01-30 - Tuplice wieś, gm. Tuplice, pow. żarski lubuskie - - -
RAMER K. GRENN. ? ? - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
RODELKE PAUL - - - - Kwitajny wieś, gm. Pasłęk, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - obelisk
RÖHR ALBIN WEHRMANN LDW.INF.RGT 37, 9KP 1915-04-20 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RÜFFER HEINRICH - - 1914 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RADLOWACSKI VELEMIR - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-20 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAVALLO FERDINANDO SOLD - 1918-06-20 - Warszawa I miasto Warszawa, dzielnica Bielany mazowieckie - - -
RICHTSTEIG PAUL LANDSTURMMANN 12 KOMP. INF. REG. 336 1918-06-08 - Leśniów Wielki wieś, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - - -
RUDOWITZ PETER GFT. PIR 46 1915-05-04 - Cieklin III (nr 14) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - cmentarz nr 14
ROMATSCHENKO ATAMASI RUSS - 1918-10-22 - Polska Cerekiew wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAITOR KARL - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Creuzthal -
REPPER FRANZ KPL KUK IR 99 1915-05-02 - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RASZKA PAWEŁ - - - - Dębowiec II wieś, gm. Dębowiec, pow. cieszyński śląskie - - -
ROTHAUG JOHANN KAN. - 1918-08-14 - Jeziora Wielkie wieś, gm. Jeziora Wielkie, pow. mogileński kujawsko-pomorskie - - FROHENAU / WRONOWY
ROMMLER EMIL - GARDE GREN. RGT 2 1915-05-02 - Ostrusza II (nr 143) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAUDIES OTTO LDSTM. 1 KOMP. LDST. INF. BATL. KONIGSBERG 1914-12-04 - Szymonka III wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RAZDROGYN FIEDOR RUSSE TAUR.GREND.R.6  1914-11-20 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RICHTER KARL - - 1914 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ROSBISALLE JOHANN - - 1915-1?-14 - Jelcz Laskowice I miasto, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
ROESSLER JAN PODPORUCZNIK - - - Olkusz miasto, gm. Olkusz, pow. olkuski małopolskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
RÖDENBECK WILHELM UT.OFFZ. FAR 46 1915-05-04 - Wola Cieklińska II (nr 11) wieś, gm. Dębowiec, pow. jasielski podkarpackie - - -
RACIC ANTON RES.INF. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROESCH JOSEF MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RIEMANN HEINZ - - 1916-09-16 - Psary (dolnośl) wieś, gm. Wisznia Mała, pow. trzebnicki dolnośląskie - - -
RAUFEISEN WILH. RESERVIST 7 K. GARD. FÜS. R. 1914-12-19 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 1
RUSSIN LUDWIG - - - - Pilchowice II wieś, gm. Pilchowice, pow. gliwicki śląskie - LEBOSZOWICE -
RIPKA JOHANN - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ROTHE ROB.ARW. GEFREITER TR.KOL.TELEG.DIR. WOYRSCH 1915-05-28 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
ROTTER MAX - - - - Kamieńczyk wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REYMANN RICHARD LDST. K.U.K.I.R.18 1915-05-02 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADZIONG B MUSK INF. REGT. 129 1914-09-16 - Giżycko I miasto, gm. Giżycko, pow. giżycko warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RÜLLER ROBERT - - - - Kierżno wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RAUSCH ALBERT UT.OFFZ. PRIR 271 1915-05-02 - Harklowa (nr 15) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHER EMANUEL - - 1917-05-10 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
RICHTER JOSEF - - - - Krasiejów wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - Krascheow -
RUDOLL WOLFGANG MUSKETIER - 1919-03-29 - Góra Św. Anny wieś, gm. Leśnica, pow. strzelecki opolskie - - -
ROMAŃCEW DYMITRIJ ZGSF RUSS - - Otfinów I (nr 252) wieś, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSCHKE EMIL GEFREITER 1 BAD. PION.-BATTL. 14 1918-11-25 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie - SCHERTENDORF TABLICE
RODE EMANUEL GRENAD - 1914-10-06 - Kietlice wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
ROSENAU RICHARD FUS. 9 K.5 G.R.Z.F 1915-07-26 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
ROMAN WLADISLAUS INF. K.U.K.I.R. 85 1914-10-09 - Gromnik I (nr 145) wieś, gm. Gromnik, pow. tarnowski małopolskie - - -
RYBAK W - - - - Dormowo wieś, gm. Międzychód, pow. międzychodzki wielkopolskie - DORMOWO -
RUS NIKOLAJ RUSSE BASRK.JNF.R.15  1915-03-03 - Końskie miasto, gm. Końskie, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RAUPACH PAUL - - 1917 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
RYLEWICZ WOJCIECH - - - - Żerków wieś, gm. Gnojnik, pow. brzeski małopolskie - - -
RINGMANN PAUL - - 1917-08-26 - Zielona Góra (Stary Kisielin) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
REIMARUS KARL HPTM. KPGRZF 2 1915-05-06 - Kołaczyce II (nr 39) wieś, gm. Kołaczyce, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROBIDA KASPAR INF. LDW.IR 27 - - Sławęcin (nr 26) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROPERTS JOSEF WEHRM. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RATZEL HERMANN - - 1918-10-27 - Dziuplina I wieś, gm. Jelcz-Laskowice, pow. oławski dolnośląskie - - -
RIEDL ALBERT KANONIER 7 MUN. K. XX A.K. 1914-11-30 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RYELZIK KARL - - - - Mikołajki miasto, gm. Mikołajki, pow. mrągowski warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RATZKE HEINRICH UNTEROFFIZIER LDW.INF.RGT II, 10KP 1915-04-01 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
RÖSNER FRITZ - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
RIEDEL PAUL - - 1916-06-16 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ROMANIUK STEFAN INF. K.U.K.I.R.80 1915-05-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-29 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie - - -
RETZLAFF WILH. UNTOFF. - 1916-11-18 - Brojce wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Broitz) zachodniopomorskie - - -
RACKWITZ EMIL - - 1916 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
REINER II WILHELM RES.INF. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
RYMA LORENZ - - 1918-04-09 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RZITTKA STANISLAUS - - 1918-10-12 - Boguszyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - Żlinice -
RAJNOCZI ISTVAN K.UNG.SOLD. - 1914-12-14 - Paleśnica II (nr 296) wieś, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
REIMANN PETER - - 1914 - Stare Siołkowice wieś, gm. Popielów, pow. opolski opolskie - - -
REIMANN WILHELM MANNSCHAFT - - - Gliwice IV miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - SZOBISZOWICE -
RICHTER ERNST GRENAD - 1915-06-01 - Kietlice wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
RUNGE ALBERT FUS. 2 K.R.I.R. 34 1915-07-25 - Kaszewiec wieś, gm. Różan, pow. makowski mazowieckie - - -
REITER MARTIN INF. K.U.K.I.R. 36 1915-05-12 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHLING JOSEF - - - - Niemojów wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REHBERG GEORG MUSK. 2. KOMP. INF. REGT. 44 1914-08-17 - Kowale Oleckie wieś, gm. Kowale Oleckie, pow. olecki warmińsko-mazurskie - - -
RAUSCH WILHELM - - 1916 - Jelenia Góra-Malinnik miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - -
REICHMANN - GRENADIER G. R. 4 - - Domajewo wieś, gm. Płośnica, pow. działdowski warmińsko-mazurskie - - -
R? ROBERT - - 1915 - Zielona Góra (Racula) część miasta, gm. Zielona Góra, pow. Zielona Góra lubuskie - - -
RIACK ERICH GREN. KPGGR 1 1915-05-05 - Skołyszyn (nr 27) wieś, gm. Skołyszyn, pow. jasielski podkarpackie - - -
REIMANN ROBERT - - 1915-01-24 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
RUNKEL MAX UNT. OFFZ. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-(09-10) - Radgoszcz (nr 246) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RAHN FRIEDRICH KAN[ONIER] - 1914-10-22 - Słowieńsko wieś, gm. Sławoborze, pow. świdwiński zachodniopomorskie - - -
RÖMER JOHANN RESERVIST 1 K. INF. REG. 59 1914-11-26 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 3
REIHE EMIL LDSTRM.  L.J.R.72.9.  1915-05-19 - Nowa Słupia wieś, gm. Nowa Słupia, pow. kielecki świętokrzyskie - - -
RENZ FRIEDR. - 3 LDST.INF.ERS.BTL. MOSBACH XIV/29, 4KP 1917-09-14 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
REICHEL EMANUEL - - - - Kunštát u Orlického Záhoří - Pogranicze - - -
ROTAR GYÖRGY - ÖST.UNG.SOLD. 1915-04-14 - Tursko-Zapotocze (nr 140) wieś, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RISSMANN FRITZ - - 1917 - Patoka wieś, gm. Gromadka, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
REINELT GUSTAV - - 1918-07-18 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROTHE FRIEDRICH UT.OFFZ. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
RZITKY JOHANN - - 1915-08-14 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
RICHARDSON T. 19005 PRIVATE DURHAM LIGHT INFANTRY 1918-08-25 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
RUSSIN JOHANN - - 1915 - Żernica wieś, gm. Pilichowice, pow. gliwicki śląskie - - -
ROHOWSKY FRANK DG. K.U.K.D.R.6 1915 - Tymowa (nr 298) wieś, gm. Czchów, pow. brzeski małopolskie - - -
ROKOSOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RUTZKI FRANZ MUSKETIER 1 KOMP. ERS. RES. INF. RGT. 19 1914-11-21 - Szadek (Osiny) miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
RÖCKER ROB.(ERT) - - 1915-08-29 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
ROSINSKI HERMANN - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
ROMIERZ KARL MANNSCHAFT - - - Gliwice IV miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - SZOBISZOWICE -
ROCHEL FRZ. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
RUSZ BASILIUS INF. K.U.K.I.R. 62 1915-05-08 - Tuchów I (nr 160) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAIBL FERDINAND INF. J.R. 49 1915-07-13 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RAUSCH EMIL - - 1916-04-06 - Radzików (dolnośl.) wieś, gm. Łagiewniki, pow. dzirżoniowski dolnośląskie - - -
RABANSKY ANDREAS JG. FJB 2 - - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSSEL KARL WEHRMANN 9.K.RES.INF.REGT.225 1914-11-21 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
RALLA JOHANN - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
ROSS A. PTE. SCOT`S GUARDS 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RYBALOW IWAN GEFR./RUSS. I.R.144 - LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RAUSCHAL MICHAEL INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
REINELT KARL - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
RASCHKE RICHARD - - 1916-10-22 - Niemstów wieś, gm. Lubin, pow. lubiński dolnośląskie - - -
ROTHENBURG G. ERS. RESERVIST 2 K. INF. REG. 21 1914-12-02 - Łęczyca I miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - RZĄD 2
ROGOWSKI WACŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL 1914-12-25 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEGER FRANZ - - 1914 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ROTH RICHARD - - 1914-10-15 BEI MEZOHOW Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RUPPRECHT PAUL - - 1917-04-05 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RYBAK WŁ. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Breń Osuchowski -
RALKE ? PODOF. ? 1914-11-25 - Żabiczki wieś, gm. Konstantynów Łódzki, pow. pabianicki łódzkie - - -
REICH HERMANN SCHÜTZE - 1917-11-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - - -
RUNGE OTTO MUSK. PRIR 270 1915-05-05 - Osobnica I (nr 16) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - 16a
RAC THOMAS JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RUTKOWSKI S - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RÜBEL WILCHELM MUSKETIER J.R. 176/3K 1914-10-23 - Wolbórz wieś, gm. Wolbórz, pow. piotrkowski łódzkie - - -
RZEPKA JOS.(EF) - - 1916-09-28 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RAWE AUGUST ERS.RES.  L.J.R.46.12 KOMP.  1915-05-19 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
RUDA AUGUST MANNSCHAFT - - - Gliwice IV miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - SZOBISZOWICE -
ROTHER ADOLF - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Ludwinsdorf -
RÉTI FERENZ GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 22 (M. KIR. 22 HONV. GYAL.EZR.) gru-14 - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RLEDMULLER JOSEF LDST. INF. J.R. 49 1915-07-13 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RAKOCZY THEODOR JG. F.J.B. 33 1917-12-29 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
REMIŠ JOHANN SCH. SCH.R. 10 1915-02-18 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUTZ EWALD WEHRM. - 1914-11-23 - Lubczyna wieś, gm. Goleniów, pow. goleniowski zachoniopomorskie - - -
RAMPOTH B. JÄGER 4 K R JÄG BTL 21 1914-12-02 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RUSSIN PETER - - - - Obrowiec wieś, gm. Gogolin, pow. krapkowicki opolskie - - -
RERUCHA FRANZ INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROTTER KONRAD - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
REICHEN? Graf von HEINRICH - - - - Legnica IV miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
R?R R?N? GEFR 4K R.I.R. 226 1915-05-20 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
ROMANOWSKI STANISŁAW LEGIONISTA 5.P.P.LEG.POL gru-14 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROESNER WILHELM - - 1917 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RŰHN WERNER - - 1916-09-28 IN FRANKREICH Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RACK FRANZ - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - GUT ZELLIN
RAAB JOSEF - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RIEBE FRANZ FAHRER - 1918-04-15 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - JARCHOW -
RADESDORF KARL GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RADOMSKI MARIAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RADOMUND ANTON JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-04 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROMANOCKO FEOD. RUSS. - 1917-02-23 - Wińsko II wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - - -
ROTH HUGO ERS. RESERVIST 1 K. JNF. REG. 321 1915-02-08 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
ROMPAGE LUDWIG WEHRMANN L.J.R.46/6K 5679 - Lipsko miasto, gm. Lipsko, pow. lipski mazowieckie - - -
ROSER MATHIAS WEHRMANN  L.J.R.47.10 K.  1915-05-16 - Pawłów (świętokrz.) - świętokrzyskie - - -
RUDA JEREMIAS? MANNSCHAFT - - - Gliwice IV miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - SZOBISZOWICE -
ROZENBERG MARTIN GFT. ÖRV. K.UNG.L.I.R. 23 (M. KIR. 23 HONV. GYAL.EZR.) - - Tuchów V (nr 164) miasto, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUSS FRANZ - LDST INF J.R 49 1915-07-13 - Rybitwy (lubelskie) wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
ROLL STANISŁAW ZBIGNIEW LEG. POLN. LEG. I BRIG. 1915-03-02 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
RICHTER TOBIAS SCH. SCH.R. 30 1915-02-20 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENAU ARTUR RET - 1917-07-22 - Parzeńsko wieś, gm. Nowogródek Pomorski, pow. myśliborski zachoniopomorskie - - -
ROSCHEWITZ KARL MUSKETIER 3 K INNF REG 18 1914-11-29 - Poćwiardówka wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RABIEGA STEFAN - - - - Opatów wieś, gm. Łęka Opatowska, pow. kępiński wielkopolskie - - -
RICHLIK ANTON INF. K.U.K.INF.REG. 99 maj-15 - Narożniki-Zadębie (nr 245) wieś, gm. Radgoszcz, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROOS von WALDEMAR - - - - Legnica IV miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
REITER JOHANN KORPORAL I.R. 59 1915-05-07 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDZIK JOHANN - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
REISENAUER FRIEDRICH MUSKETIER - - - Nowa Wieś Ełcka wieś, gm. Ełk, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
RABE PAUL - - - - Mierczyce wieś, gm. Wądroże Wielkie, pow. jaworski dolnośląskie - MERTSCHUTZ -
RUPPERT MAX - - 1918 - Kujawy I wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - Z GMINY ZELLIN
RANCH FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
ROTELHUD FRANZ MUSK. - 1914-09-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - STRECKENTHIN -
RIEDRICH GEORG - - - - Karlino miasto, gm. Karlino, pow. Białogardzki zachodniopomorskie - - -
RIEMANN HEINRICH GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHE JAN - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
RAŠKA THOMAS INF. K.K.LDST. I.R. 25 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYBAK WOJCIECH - - - - Jedlec wieś, gm. Gołuchów, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUSZ THEOD. JNFANTERIST 4 K. K.U.K. J.R. 51 1915-03-19 - Tomaszów Maz. II miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
RATAJCZAK BOLESŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
ROSŁAKOW ...KORY GREND. GREND.MOSK...  1914-12-16 - Ruda Maleniecka wieś, gm. Ruda Maleniecka, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RYGEL? GEORG MANNSCHAFT - - - Gliwice IV miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - SZOBISZOWICE -
RUML JOSEF SCH. K.K.SCH.R. 12 - - Ryglice (nr 167) miasto, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROHLFS FRIEDRICH WEHR. RIR 231 1915-08-?? - Chruśnice wieś, gm. Wąsewo, pow. ostrołęcki mazowieckie - ALBRINGHAUSEN, OKDENBURG -
RUSE?IN KARL - - - - Branice II wieś, gm. Branice, pow. głubczycki opolskie - - -
RYDUCHA NIKOLAUS LDST.INF. IR 89 1915-05-02 - Przełęcz Małastowska (nr 60) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADII HEINRICH GEFR. - 1916-07-06 - Wyszobór wieś, gm. Płoty, pow. gryficki zachoniopomorskie - - -
RANIG OTTO SZER ? 1914-??-?? - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ROBASZYŃSKI J. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
RAMSKOGLER ENGELBERT LST. INF. I.R. 14 1915-02-20 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RÖHRICHT KONRAD JAGER T.K.J.R. 2 1915-05-06 - Piotrkowice II (nr 176) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUTZKI ALBERT - - 1918 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RABIALSKI FRITZ - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RIEMENZ JOSEF - - 1916-08-07 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
REICHEH EDUARD - - 1915-11-03 - Lipniki wieś gm. Kamiennik, pow. nyski opolskie - - -
RINKER FRIEDRICH - - 1915 - Cetula wieś, gm. Wiązownica, pow. jarosławski podkarpackie - - -
RÜSH HERMANN MUSK. - 1916-08-18 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTENDORF -
REICHARDT KARL LEUTNANT LIR 23/1K 1915-07-21 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RITTGARN KARL RES.GREN. KPGGR 3 1915-05-07 - Bierówka (nr 20) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RUCIŃSKI PIOTR - - - - Lisewo Kościelne wieś, gm. Złotniki Kujawskie, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie - - -
ROSSMANN MICHAEL JÄGER K.U.K.F.J.B. 31 1915-05-05 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
ROGACKI FELIKS - - 1915-12-28 pod Michałowszczyzną koło Wadowic Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
ROSARIN JRONIN SZER. J. R. 2. 5 1915-03-28 - Tomaszów Maz. III miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
RATAJSKI ANDRZEJ - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
ROGALL AUGUST - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Santoppen tablica pamiątkowa
ROJEK FRANCISZEK - - - - Pogwizdów wieś, gm. Hażlach, pow. cieszyński śląskie - - -
REIM HEINRICH JG. K.U.K.F.J.B. 12 1914-12-(18-24) - Kowalowy (nr 168) wieś, gm. Ryglice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUDOLF JOH. - - 1917-04-30 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
RADA MARTIN LDST.SCH. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RORADA (PORADA?) MICHAEL - - 1916-06-24 - Gliwice X miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RHODE AUGUST SZER 11.83 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
RYBAKOWSKI W. - - - - Baszków wieś, gm. Zduny, pow. krotoszyński wielkopolskie - - -
RUFFLER HERM. - - 1915-06-15 - Maniów wieś, gm. Mietków, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RAPACZ STEFAN E.R. INF. K.U.K.J.R. 66/14 1915-02-05 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
REISSINGER MICHAEL WEHRM. 3 KOMP.LDW.BRIG.ERS.BATL.48 1914-11-20 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
RAICH JOHANN JG.ÖST. KR. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSEMANN GÜNTHER - - 1915-03-04 - Szprotawa III miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie - KLEINELAU -
REINHARDT GUST. - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RAMMLER PAUL - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Hurte -
RACHWAŁ JÓZEF - - - - Krosno-Krościenko Niżne część miasta Krosno, gm. Krosno, pow. krośnieński podkarpackie - - -
RIFFLER JOSEF - K.U.K. LST.I.R. 13 1915-07-08 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RICHTHOFEN von GOTTFRIED FRH. - - 1915 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RÖMER ERNST GEFREITER G.L. LIR 133/11K 1915-07-20 - Zwoleń miasto, gm. Zwoleń, pow. zwoleński mazowieckie - - LAPIDARIUM
RECKLING RUDOLF GREN. KPGGR 3 1915-05-09 - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
REIBLI JAKOB INFANT. KUK JR 6 1914-12-24 - Borowa (Góra) wieś, gm. Wola Krzysztoporska, pow. piotrkowski łódzkie - - -
ROTHBARD DAVID INF. K.K.LIR.16 1915-05-03 - Ujście Jezuickie (nr 251) wieś, gm. Gręboszów, pow. dąbrowski małopolskie - - -
RYDZYŃSKI STANISŁAW - - 1918-10-29 pod Amiens rejon Pikardia depart.Somma Dobrzyca wieś, gm. Dobrzyca, pow. pleszewski wielkopolskie - - -
RUTKOWSKI WLA - - - - Sątopy wieś, gm. Bisztynek, pow. bartoszycki warmińsko-mazurskie - Tornienen tablica pamiątkowa
RUDOL JÓZEF - - - - Jastrzębie-Zdrój I miasto, gm. Jastrzębie-Zdrój, pow. m. Jastrzębie-Zdrój śląskie - - -
RENNER OSWALD - - 1917-08-31 - Bystrzyca (gm. Wleń) wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
RADIONOW MITROFAN UNTFFZ./RUSS. INF.REGT.272.2.KP 1917-05-30 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RACHBAUER AUGUST SCH K.SCH.R.II 1914-12-30 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOMSKI AUGUST - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ROTHER REINHOLD - - 1917-10-03 - Wasiłowice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
RESSEL SIGISMUND OBLTN. SCH.R. 24 1915-02-18 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÓŻAŃSKI J. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin -
ROMMEL HEINRICH SZER 12.J.R.167 1914-11-20 - Wiączyń Dolny wieś, gm. Łódź-Nowosolna, pow. łódzki-wschodni łódzkie - - -
ROITHNER FRANZ LST. INF. I.R. 14 1915-02-22 - Roztoka (nr 287) wieś, gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki małopolskie - - -
RADZIEJOWSKI Z - - - - Kalisz miasto, gm. Kalisz, pow. m. Kalisz wielkopolskie - - -
RÖSCH PAUL ERS.RES 1 KOMP.LDST.JNF.BTL.SAMTER II/J.R.335 1914-11-30 - Szadkowice wieś, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - tablica lewa
REITER HEINRICH JG. T.K.I.R. 2 1915-05-06 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER EDUARD - - 1917-07-08 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
RINNEWITZ FRITZ - - - - Ostrykół wieś, gm. Prostki, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - tablica pamiątkowa
RANISCH REINH. - - - - Ludwikowice Kłodzkie wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Eule -
RUDKOVSKI FRANZ - K.U.K. I.R. 99 1915-07-05 - Prawno wieś, gm. Józefów, pow. opolski lubelskie - - -
RICHTHOFEN von EBERHARD FRH. - - 1918 - Mościsko wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RUSSOW ALEX - IR 241 - - Warzyce (nr 21) wieś, gm. Jasło, pow. jasielski podkarpackie - - -
RÜCKERT PAUL GRENAD. - 1914-08-25 FRANKR. Swochowo wieś, gm. Bielice, pow. pyrzycki zachoniopomorskie - - -
REUSS HANS KRGSFRW. RES.INF.REG.231 7.KOMP. 1914-11-22 - Gadka Stara wieś, gm. Rzgów, pow. łódzki wschodni łódzkie - - -
RIBA LÖRINCZ HONV. H.I.R. 20 1915-02-06 - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REEVES L. PTE/ 1ST/ 8TH BAT. KING'S LIVERPOOL REGIMENT 1916-07-?? Piła / Schneidemühl Piła II miasto, gm. Piła, pow. pilski wielkopolskie - - -
RAPCZYK JÓZEF - - 1917-02-01 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Przodkowo mogiła
REIMANN FRANZ - - - - Stara Cervena Voda Czechy Pogranicze - - tablica pamiątkowa
ROSEL JOSEF - - 1919-02-20 - Uniemyśl wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
RENZ LEOPOLD INF K.K.LDST J.R. 21 1914-12-24 - Łowczówek I (nr 171) wieś, gm. Tuchów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REKUS FRANZ - - 1916 - Bytom VI miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
RENNER JOHANNES - - 1917-06-14 A.B. WINTERBERGE Wrocław IV częć maista Wrocław, gm. Wrocław, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RITTER HERMANN - - 1916-05-06 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
ROIDL HUGO LDST.SCH. SCH.R. 1 1915-02-19 - Wierchnia (nr 61) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDOLF ED. - - - - Czermin wieś, gm. Czermin, pow. mielecki podkarpackie - Czermin Kolonia -
RACKEBERG KARL ? ? - - Witkowice wieś, gm. Brzeziny, pow. brzeziński łódzkie - - -
RATHKE OTTO ? - 1918-07-22 - Dargosław wieś, gm. Brojce, pow. gryficki (niem. nazwa Kolpin) zachodniopomorskie - ALTHOF -
ROLLE FRIEDRICH - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RAUHUT PAUL UT.OFFZ. PRIR 272 1915-05-04 - Szymbark-Łęgi (nr 73) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROTTER WILHELM - - 1916-07-07 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RACZEK von KARL KRAFT LEUTNANT D. RES. Leib-Kürassier-Regiment „Großer Kurfürst“ (Schlesisches) Nr 1 1914-08-26 ZOREES (FRANCE) Czekanów wieś, gm. Zbrosławice, pow. tarnogórski śląskie - - Również na pomniku na brytyjskim cmentarzu w Le Cateau, Francja
RAMONS CHRIST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RIZZI CESARE JG. T.K.J.R. 2 maj-15 - Woźniczna I (nr 177) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RYBEK ANASTAZY - - 1917 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RADANOWIĆ TOMO LDST.INF. B-HIR 4 1915-05-02 - Magura Małastowska (nr 58) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REINSCH ALBERT - - 1918-04-11 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RAUPACH K. - - 1917-10-17 - Struga wieś, gm. Stare Bogaczowice, pow. wałbrzyski dolnośląskie - - Nie istniejący już Obelisk
RASPOPYN ALEKSIEY RUSSE TAUR.GREN.R.6 1915-01-26 - Fałków wieś, gm. Fałków, pow. konecki świętokrzyskie - - -
RUDOLF OSKAR - - 1914-08-22 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RUTZ ERNST MUSK[ETIER] INF[ANTERIE] REG[IMEN]T 21 1917-10-31 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
ROMANIUK BASYL JG. F.J.B.30 1915-02-(11-20) - Wał-Ruda (nr 261) wieś, gm. Radłów, pow. tarnowski małopolskie - - -
REINER LORENZ - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RICHERT JÓZEF - - 1917-07-07 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Załęzie mogiła
RUMETSHOFER JOHANN JG. K.U.K. T.K.J.R. 2 1915-05-02 - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADEMACHER MAX - - 1918-08-26 in Frankreich Ugoszcz wieś, gm. Studzienice, pow. bytowski pomorskie - - -
RASCH PAUL - - - - Wilczyce wieś, gm. Krotoszyce, pow. legnicki dolnośląskie - - -
ROGALL J. UFFZ. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - WOLFSDORF -
RHEIN HERMANN - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RAJNER KARL LTN. - - - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADDE KARL - - 1914-11-18 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
RICHTER RUDOLF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-01-02 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENBERGER FR. - - - - Szalejów Dolny wieś, gm. Kłodzko, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RAJDA LADISLAUS INF. I.R. 56 - - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUCKER KARL - - 1917-10-17 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REDUNAIG - MUSK INF.REGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
RAUTENBERG AUGUST - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RABAUSER GEORG JG. K.U.K.T.K.J.R.2 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENTHAL OTTO GREND. - 1917-10-28 VERDUN Tarnów (lubuskie) wieś, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski lubuskie - TARNÓW/TORNOW Obelisk
RAUDISCH HEINRICH - - 1918-03-21 - Opawa wieś, gm. Lubawka, pow. kamiennogórski dolnośląskie - - -
RZEPKO LUDWIG KPL. IR 56 1915-01-03 - Przysłup (nr 59) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSE FRANZ - - 1918-09-01 FRANCJA Stary Waliszów wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REINHARD JOSEF GRENADIER R.J.R.208/2K. 1915-08-02 - Barki wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
RYBKA FRANCISZEK ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-10-31 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
RUDOLPH HERMANN - - 1916-10-25 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
REDDEL WILLY - - 1918-03-21 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Groß Nossin-Nożyno - obelisk
RAMBERG HERMANN MUSK. PREUSS.RES.INF.RGT. 217 1914-12-26 - Wierzchosławice (nr 215) wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER FR - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RYBAKOWSKI BERNARD - - 1914-08-20 Francja Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie - Szarłata mogiła
REHBRUNNER JOHANN INF. I.R. 14 1915-05-02 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADES FRANZ - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RAHL PAUL - - 1918 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROST O. VIZE-F. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MOOSBRUCH -
ROENSPIES ALBERT - - 1915 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
REITER ALOIS LDST.INF. IR 59 1915-03-28 - Rotunda (nr 51) góra przy Regietów Niżny, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSSARO BASILIO JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-02-08 - Wojnicz-Zakrzów (nr 284) wieś, gm. Wojnicz, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUHNAU L - - 1917-01-18 - Piotrowiec wieś, gm. Pieniężno, pow. braniewski warmińsko-mazurskie - KIRSCHIENEN - KIRSINY -
RINDER HERMANN INF. I.R. 100 1915-02-26 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROST RICHARD - - 1918-04-25 - Mostowice wieś, gm. Bystrzyca Kłodzka, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REIPERT - SCH. GARDE RES SCHÜTZEN BATAILLON - - Borkowo Kościelne wieś, gm. Sierpc, pow. sierpecki mazowieckie - - -
RICHTER - MUSK. INF.RGT.50 - - Rawicz miasto, gm. Rawicz, pow. rawicki wielkopolskie - - -
REDDER JOS - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RAJDA BENO INF. K.K. LDST.I.R.16 1915-05-04 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REHWELDT - - - - - Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RIEGER PAUL - - 1918 - Niwnica wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - WISCHKE -
REITER MICHAEL INF. IR 27 - - Radocyna (nr 43) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROST O. LDSTM 2 K. LIR 103 1915-02-16 - Kuskowo-Glinki wieś, gm. Strzegowo, pow. mławski mazowieckie - - -
RICHARD FRIEDRICH VICE.FEL. 1/208.R.I.R. 1915-08-01 - Siedliszcze wieś, gm. Siedliszcze, pow. chełmski lubelskie - - -
RIBIN JOHANN RUSS. KRIEGER - 1914-10-28 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
REFFEL FRANZ - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RENNHACH PAUL - - 1916-09-08 - Nożyno wieś, gm. Czarna Dąbrówka, pow. bytowski pomorskie - Wussowske-Osowskie - obelisk
RAAB NORBERT JG. K.U.K.F.J.B. 1 1915-02-(6-11) - Wietrzychowice (nr 255) wieś, gm. Wietrzychowice, pow. tarnowski małopolskie - - -
REMUSS FERDINAND GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
ROSENSTEINER KARL INF. I.R. 14 1915-05-05 - Lubinka I (nr 189) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RANDZIO WALTER - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RAFFAEL J - - - - Szymonka I wieś, gm. Ryn, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - Olschewen tablica pamiątkowa
REICHTTER HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
REITER IGNACY - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - tablica
RADIKOWSKI EMIL KRFRW. - 1915-08-23 - Pomorska wieś wieś, gm. Milejewo, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - - TABLICA PAMIĄTKOWA
ROHOSCHIN PHILIPP INF. IR 193 1915-03-24 - Zdynia (nr 52) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUKAWYCIA IWAN INF. I.R. 33 1915-02-12 - Żabno (nr 253) miasto, gm. Żabno, pow. tarnowski małopolskie - - -
RICHTER MAX - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
RUDY JOHANN INF. - 1914-12-31 - Ropica Dolna (nr 86) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RITSCHE GUSTAV - - 1916-01-13 - Nielestno wieś, gm. Wleń, pow. lwówecki dolnośląskie - - -
RICHTER ERWIN - - - - Białogóra wieś, gm. Krokowa, pow. pucki pomorskie - - obelisk
REDETZKI ED - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RIEPLER JOHANN INF. K.U.K.I.R.69 1915 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RITTER KARL - - 1915-03-17 KÜSTRIN Chwalęcice wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - CHWALĘCICE / HEINERSDORF Obelisk
RISCHER ALOIS - - 1916 - Pakosławice II wieś, gm. Pakosławice, pow. nyski opolskie - - -
REIH KARL LDST.INF. IR 87 1915-02-17 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RADO FRANCISZEK - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - TRZEŚŃ -
RACH PAUL KRIEGSFRW. 4.G.R.Z.F.11K. 1915-08-04 - Świerszczów wieś, gm. Cyców, pow. łęczyński lubelskie - - -
REITH CLEMENS - 3. KOMP. ERS. BATL. INF. RGT. 116 1914-12-20 - Zduńska Wola miasto, gm. Zduńska Wola, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
RICHTER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
REICHALT EDGAR MUSK. PREUSS. R.I.R. 220 1915-05-07 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
ROLF HERMANN GRENADIER RES.J.R.64/3K. 1914-10-25 - Grabów nad Pilicą wieś, gm. Grabów n/Pilicą, pow. kozienicki mazowieckie - - -
RIZZOLI LUIGI CEL. JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUSCHKE PAUL - - - - Bytów II miasto, gm. Bytów, pow. bytowski pomorskie - - -
RATZINSKI MAX MUSK. - 1918-06-01 - Waplewo I wieś, gm. Olsztynek, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
RIEDEL HEINRICH - - 1916 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RINTZ JÓZEF - - - front wschodni Gdynia Chylonia część miasta Gdynia, gm. Gdynia, pow. m. Gdynia pomorskie - - -
RYŻ BRONISŁAW SZER. V BAON L.P. 1915-07-16 OKOLICE URZĘDOWA Urzędów wieś, gm. Urzędów, pow. kraśnicki lubelskie - - -
ROMANOW GRYGORIJ - - - - Krzywa (nr 54) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RABACHER ANTON INF. K.K. L.I.R. 24 1914-12-(10-14) - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
ROGOS HERMANN - - - - Chrząszczyce wieś, gm. Prószków, pow. opolski opolskie - - -
RĚHAČEK FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RENNER HEINRICH - - 1915-10-15 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
ROSIN HEINRICH - - - - Cetyń wieś, gm. Trzebielino, pow. bytowski pomorskie - STARKOW -
RAKOW DAMIAN RUSS. - 1915-05-28 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
REICH PAUL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROGUS FRANZ INF. K.K. LDST.I.R.16 1915-05-03 - Lichwin I (nr 185) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
R??SETKE MAX - - 1915-10-06 W???EOSEL? Kłodawa wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - obelisk
ROSEK FRANZ - - 1915-07-02 - Opole-Gosławice cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
ROLLER JULIUS HPTM. SCH.R. 1 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RYNIEWICZ STANISŁAW - - - - Chorzelów wieś, gm. Mielec, pow. mielecki podkarpackie - CHORZELÓW -
RUDOLPH EWALD - - 1918 - Jelenia Góra-Czarne miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - - vermisst
REDRIEW IWAN - - - - Konin miasto, gm. Konin, pow. m. Konin wielkopolskie - - -
RICHTER OSKAR - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RINGLER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 49 1915-05-17 - Zaborów (nr 263) wieś, gm. Szczurowa, pow. brzeski małopolskie - - -
REGENT ALOIS INF. IR 3 1915-03-19 - Szymbark I (nr 74) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSTIK FRANZ JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RAKOW WALTER - - 1918-04-24 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
RADEZEK KARL - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
ROMANIK STANISŁAW - - 1918-11-01 - Ostrów Mazowiecka miasto, gm. Ostrów Mazowiecka, pow. ostrowski mazowieckie - - -
ROSZCZENKO BORIS JENIEC ROSYJ. - 1917-05-02 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
RULE KARL - - 1918-04-22 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
RECK J - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
REISNEHOFER JOHANN LDST.JG. FBJ 20 1915-03-29 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIS KARL INF. K.K. L.I.R. 24 - - Rajbrot-Kobyła (nr 300) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - -
RAMSDEN C.A.L. PRIVATE / WLK.BRYTANIA The Huffs 1918-08-04 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
ROZTOČIL FRANZ SCH. SCH.R. 28 1915-05-02 - Ropica Górna I (nr 67) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEDEL OSWALD - - 1918-08-31 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
RADDE WILLI - - - - Jawory wieś, gm. Dębnica Kaszubska, pow. słupski pomorskie - JAWORY-GAFFERT obelisk
REIF FERD - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REISCH ANTON INF. K.U.K. I.R. 14 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROKITA WŁADYSŁAW - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RABE PAUL - - 1918-12-16 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
REIMAN HERMANN - - 1917-11-30 - Jerzmanowa wieś, gm. Jerzmanowa, pow. głogowski dolnośląskie - - -
ROŽMAN FRANZ LDST.INF. IR 87 1915-02-18 - Konieczna-Beskidek (nr 46) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REDDIG W. KAN. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - NEUKIRCH -
RACZKOWSKI RICHARD - - 1914 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
RUFF EMIL - HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 ????-03-34 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
ROSENBLATT LEON LST. INF. I.R. 30 1915-04-04 - Zakliczyn I (nr 293) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSNER JOSEF - - ????-04-11 - Karłów wieś, gm. Radków, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUSSEK JOSEF RES.KPL. IR 100 1915-03-13 - Szymbark II (nr 75) wieś, gm. Gorlice, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROHRIG WALDEMAR - - 1915-09-01 - Międzylesie miasto, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
RUMPF ALOIS INF. K.U.K. I.R. 47 1915-05-03 - Lubinka II (nr 191) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RESLER JAN - - - - Starkowo wieś, gm. Przemęt, pow. wolsztyński wielkopolskie - - -
RAHE BRUNO - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
RADU DUMITRU RUMÄN JNF.REGT.75.11.KP. 1917-01-24 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROHNER FRANZ - - 1918-06-09 LATTAUBE-FRANKR. Droszków wieś, gm. Zabór, pow. zielonogórski lubuskie - - -
ROBINŠAK MARTIN LDST.KPL. IR 87 1915-04-28 - Uście Gorlickie (nr 57) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RONNEBURGER E. MUSZKIETER 150 PP 5 Komp 1915-08-25 - Topilec wieś, gm. Turośń Kościelna, pow. białostocki podlaskie - - tablica
ROD ANTON DRAG. K.U.K.D.R.6 1914-12-12 - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RÄDISCH AD. - - 1917-01-08 - Krępnica wieś, gm. Bolesławiec, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
RYBICKI FRANCISZEK - - 1914 - Ustrobna wieś, gm. Wojaszówka, pow. krośnieński podkarpackie - - -
REMEC RUDOLF RES.KAN. FKR 28 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSNER MAX - - 1915-04-09 - Pielgrzymka wieś, gm. Pielgrzymka, pow. złotoryjski dolnośląskie - - -
REIMANN PAUL MUSK[ETIER] L[AN]DW[EHR] INF[ANTERIE] REG[IMEN]T 21 1917-05-07 - Kluki wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
REIHT - - - - - Jednorożec wieś, gm. Jednorożec, pow. przasnyski mazowieckie - - -
REITBÖCK MICHAEL SCH. K.K. K.SCH.R. 2 1915-05-?? - Lichwin III (nr 187) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RYBARCZYK PIOTR - - - - Dłużyna wieś, gm. Włoszakowice, pow. leszczyński wielkopolskie - - -
RATSCHENKO TIRIS - - 1918-12-12 - Niemcza miasto, gm. Niemcza, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
REJC JOHANN E.R.INF. LDST.B.K. 27 1915-11-01 - Konieczna (nr 47) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RINGE M. MUSK. - - - Jegłownik wieś, gm. Gronowo Elbląskie, pow. elbląski warmińsko-mazurskie - MÜSKENBERG -
RADU GEREGE JENIEC RUMUŃSKI - 1917-05-04 - Katowice część miasta Katowice śląskie - - -
REISS PAUL - - 1918 - Szczecin I miasto, gm. Szczecin, pow. m. Szczecin zachodniopomorskie - - -
ROZDOL ADAM ???? - - - - Zakliczyn II (nr 294) miasto, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTTMANN [HEINRICH] ALFRED INF. BAYERISCHES RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSLER MAX - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROIK VIKTOR MUSKET. - 1915-09-11 - Zakrzów (gm. Polska Cerkiew) wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - ZAKRZÓW -
RAGER FRANZ K. SCH. K.K.K. SCH. R. II 1915-01-11 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROTHENBURGER RICHARD - - 1916-10-13 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
REICHHALTER JOSEF LDSCH. K.SCH.R. II 1914-12-10 - Zonia (nr 341) wieś, gm. Łapanów, pow. bocheński małopolskie - - -
RIEDEL FRANZ - - 1914 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RADTKE R MSK 3 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
ROMBA C - - - - Kamionki wieś, gm. Giżycko, pow. giżycki warmińsko-mazurskie - - -
RUSAT ARNOLD - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RADEK JAN - - - - Kozy wieś, gm. Kozy, pow. bielski śląskie - - -
RIEDLER FRANZ INF. LDST.B. 160 - - Ropica Górna III (nr 77) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REBITCHEK JOSEF INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RISOWICZ SIMON - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ROSSDEUTSCHER ERNST MUSK. - 1914-10-21 - Legnica I miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RAU OTTO - - - - Łęgowo wieś, gm. Sulechów, pow. zielonogórski lubuskie - - -
ROSE - - - 1915-09-22 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RICHTER FRANZ - - 1917-05-12 - Karścino wieś, gm. Karlino, pow. białogardzki zachodniopomorskie - Kerstin-Karścino -
ROGALSKI ALBERT JÄGER D. R. JÄGER.BTL. 2 - - Żytkiejmy I wieś, gm. Dubeninki, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RANACHER JOSEF KDTT.I.D.RES. TKJR 3 1915-05-04 - Regietów Wyżni (nr 48) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
REIMERS FRIEDRICH - PREUSS. RES. INF.RGT. 219 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RETSCHELA NICOLAUS LDSTRM. REKR. R.I.R. 46 / 1K 1915-07-20 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RUMPEL FERDINAND ERS.RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÖSLER RICHARD - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RASSEK WILHELM - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
REITER KASPAR JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RIEDLER STEFAN PIONIER P.B. 2 1914-10-16 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
RUDOLF BRUNO - - 1914-12-23 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
RAJK JOSEF ZUGSFUHRER K.U.K.F.J.B. 7 1914-12-11 - Krempna (nr 6) wieś, gm. Krempna, pow. jasielski podkarpackie - - -
REIMANN ARTHUR - - - - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RÖSNER FRANZ - - 1917 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - verm.
RANNOW F. VIZEFELDW. 11 K. INF. REG. 149 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RUSCH GERHARD UTFF. PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina I (nr 301) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
REBBERG AUGUST - - 1915-05-09 - Przekolno wieś, gm. Pełczyce, pow. choszczeński zachodniopomorskie - Groß Ehrenberg/ Przekolno -
RAIHING OTTO RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-01 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REISINGER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROMASOW ZAKALY? RUSS. - 1915-07-08 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
REIMANN HANS DR. - - - Legnica II miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RADUCU WASILE RUMÄN INF.REGT.73.6.KP 1917-04-21 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RÖSELER OTTO - - 1918-05-27 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RUDOWICZ - GREN - 1914-08-30 - Muszaki wieś, gm. Janowo, pow. nidzicki warmińsko-mazurskie - - -
RECHHALTER RUDOLF UT.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHERT JOHANNES - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RIENECKE KARL KRIEGSFRW. I.R. 79 / 5K 1915-07-17 - Tarzymiechy wieś, gm. Izbica, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RATZKE HERMANN - - 1914-10-11 Vermißt Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Massowitz-Masłowice obelisk
RADOMSKI ROMAN RES. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RUDOLPH ERNST - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RENKA FRANZ - - - - Gliwice XII miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie - - -
RIEDER JOHANN JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-03 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROS?EL FRITZ - - 1916-10-13 Westen Gudzisz wieś, gm. Boleszkowice, pow. myśliborski zachodniopomorskie - Gudzisz/ Kutzdorf -
ROTHE PAUL - - 1914-11-04 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
REJEC FLORIAN JG. FJB 7 1914-12-12 - Desznica (nr 7) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
ROTHER THEODOR - - 1915 - Nowa Ruda I miasto, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
REICHELT O. ERS.RESERVIST ERS. BTL. LDW. G.REG. 100 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RECKFUß - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RUDOLF JULIUS - - - - Sokolec wieś, gm. Nowa Ruda, pow. kłodzki dolnośląskie - Falkenberg -
RAHM KARL - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RADLER P. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RATH ANTON LDST.JG. TKJR 4 1915-03-19 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REITER FRANZ INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-18 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
ROSENKO DIMITRIJ RUSS. - 1914-10-18 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
RICHTS?EIG GERH. - - - - Legnica II miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RZYMEK FRANCISZEK - - - - Łętowice II wieś, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski małopolskie - - -
RÜSTOW HERMAN - - 1914-10-26 - Różanki wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RAGOWSKI FRIEDRICH - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - GRONSKEN -
RINDERER JOSEF ANTON LDST.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RISSEL JOHANN - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
REBENTISCH OTTO MUSKETIER R.J.R.52/9K. 1915-08-03 - Kamień-Kolonia wieś, gm. Kamień, pow. chełmski lubelskie - - -
RESCHKE MAX - - 1918-03-01 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Gross Tuchen-Tuchomie obelisk
RAJNZAN JOHANN INF. I.R. 28 - - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RÜHLE ALFRED - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RABENFEISNER B. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
RIENERTHALER GEORG JG. K.U.K.T.K.J.R. 1 1915-05-(02-03) - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RODIUNKO NAZAR INFANT. I.R. 208 1915 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
ROTHE GUSTAV - - 1917-10-13 - Świecie wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RATAN NIKITA INF. RUSS. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - Czerkohakulski R. [J. Drogomir]
RIEGER JULIUS - - 1915-05-14 - Szybowice wieś, gm. Prudnik, pow. prudnicki opolskie - - -
RICHTER JOH. UNTEROFFIZ. 1 K. INF. REG. 49 1914-12-02 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
REINKE - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RIEDIGER HEINR. - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - VERM.
ROHR FRANZ - PREUSS.RES.INF.RGT.217 1914-12-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RZYTKI K. - - - - Bieńkowice wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RENNECKER AUGUST OFFZ. STELLV. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REVOLTI LUIGI O. JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RUČNOW STOJAN - - 1916-02-06 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
ROTHE ALFR. - - - - Legnica II miasto, gm. Legnica, pow. legnicki dolnośląskie - - -
RAJEK MICHAEL WEHRMANN J.R.46. 4.KOMP. 1915-07-29 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RENSCH WALTER - - 1918-04-07 - Wiejce wieś, gm. Skwierzyna, pow. międzyrzecki lubuskie - Waitze/ Wiejce -
RIECHOTTKA OTTO - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - ROMANOWEN -
RITTGASSER FRANZ JG. TKJR 3 1915-03-27 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
ROSENBAUM JOSEF - PREUSS. RES. INF.RGT. 220 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
RIEGER JOSEF - - 1917-11-09 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
RUDNICK LOUIS - - 1914-11-10 - Tuchomie wieś, gm. Tuchomie, pow. bytowski pomorskie - Neuhütten-Nowe Huty obelisk
RANKER JOSEF INF. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RACKWITZ FRITZ - - 1918-03-01 - Rudawica wieś, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RADISCH A. - - - - Bolków I miasto, gm. Bolków, pow. jaworski dolnośląskie - - -
ROCK MATHIAS UNT. JG. K.U.K.T.K.J.R. 3 1915-05-02 - Lubinka III (nr 192) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RONOW JEGOR INFANT. I.R. 206 / 13 K. 1915-01-29 - Opoczno I miasto, gm. Opoczno, pow. opoczyński łódzkie - - -
REINEGGER JOSEF SCH. K.K. SCH.R. 27 1914-12-(23-30) - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
RICHTSTEIG HERMANN - - - - Żagań III miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie - - -
RIEMEL ADOLF - - 1916 - Krzyżanowice I wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RITTER JOH. MUSKETIER 3 KOMP. 1914-12-04 - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RUDEBECK - MUSK. INF.R. 128 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RUCKERT PAUL - - - - Strzeganowice wieś, gm. Kąty Wrocławskie, pow. wrocławski dolnośląskie - - -
RÖMMER OTTO - PREUSS.RES.INF.RGT.220 1914-??-?? - Żegocina II (nr 302) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
RYBORZ ALEXANDER - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - -
RHEINHARDT PETER INF. BAYER. INF. RGT. 22 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEPL ALOIS INF. K.U.K.I.R. 14 1915-02-19 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADUTZ MATEI RUMÄN JNF.REGT.41 1917-01-23 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
ROSER HERMAN KRIEGSFRW. J.R.92. 1.KOMP. 1915-07-25 - Rybczewice wieś, gm. Rybczewice, pow. świdnicki lubelskie - - -
RÜHL WILHELM GREN. - 1916-09-28 - Marzęcin wieś, gm. Kłodawa, pow. gorzowski lubuskie - - -
RUNZEL BRUNO - - 1917 - Henryków Lubański wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
RYCK GOTTLIEB - - - - Borzymy I wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - GRONSKEN -
RUPP GIOVANNI LDST.JG. TKJR 3 1915-03-28 - Blechnarka (nr 49) wieś, gm. Uście Gorlickie, pow. gorlicki małopolskie - - -
RIEBOW ? OFFZ.STELLV. PREUSS.RES.INF.RGT.2?0 1914-12-?? - Łąkta Górna (nr 304) wieś, gm. Żegocina, pow. bocheński małopolskie - - -
ROTHER MAX - - 1918-12-23 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
REETZ OTTO SERGEANT - - Frankreich Witkowo wieś, gm. Smłodzino, pow. słupski pomorskie - - obelisk
RÄTTICH FRIEDRICH ERS.RES. BAYER. INF. RGT. 3 1915-05-02 - Sękowa II (nr 80) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
REUNER GUSTAV - - 1916-09-01 - Rybnica wieś, gm. Stara Kamienica, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RAINER JOSEF JG. K.U.K.T.K.J.R. 2 1915-02-20 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
REFCZUK WASILI RUSS. - 1914-10-17 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
REMER WALTER FUSILIER 3.G.GR.R.10K. 1915-07-19 - Siennica Nadolna wieś, gm. Krasnystaw, pow. krasnostawski lubelskie - - -
RUTTICH ERNST MSK. - - - Rosochata wieś, gm. Kunice, pow. legnicki dolnośląskie - - W.
RIBIKOW MIFORM - RUSS. SOLD. - - Nowy Żmigród (nr 8) wieś, gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski podkarpackie - - -
REMCEL FRITZ - - - - Mściszów wieś, gm. Lubań, pow. lubański dolnośląskie - - -
ROTHE OSKAR WORN.GEFR. 6 KOMP. - - Wymysłów-Piaski wieś, gm. Dobroń, pow. pabianicki łódzkie - - -
RYDLOCHOWSKI - GREN. INF.R. 5 1914-09-11 Kleinlautersee (obecnie Żabin) Żabin I wieś, gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski warmińsko-mazurskie - - -
RADZIWILL JULIUS - PREUSS. RES. INF.RGT. 218 1914-??-?? - Rajbrot (nr 303) wieś, gm. Lipnica Murowana, pow. bocheński małopolskie - - obelisk z tabl. zbiorczą
REICHS... PAUL - - 1915-06-09 - Staniszów wieś, gm. Podgórzyn, pow. jeleniogórski dolnośląskie - - -
RYMER FRANZ - - - - Zabełków wieś, gm. Krzyżanowice, pow. raciborski śląskie - - VERMISST
ROHR HUBERT KR.FR. PREUSS. INF. RGT. 46 1915-05-02 - Sękowa I (nr 79) wieś, gm. Sękowa, pow. gorlicki małopolskie - - -
RICHTER PAUL - - - - Pobiedna wieś, gm. Leśna, pow. lubański dolnośląskie - - -
RIGO FRANZ JG. K.U.K.T.K.J.R. 4 1915-05-03 - Dąbrówka Szczepanowska (nr 193) wieś, gm. Pleśna, pow. tarnowski małopolskie - - -
RADOLLA ENGELB.[ERT] - - - - Radoszowy wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - RADOSZOWY -
RITTER RICHARD - - 1917-07-08 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański